ДЕЦА С АСТМА

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Re: ДЕЦА С АСТМА

Мнениеот kremi7 на 13 Апр 2011 22:04

малката ми щерка и тя е с диагноза астма,диспансеризиран от декемри 2010г,сле втори бронхит за два месеца и мн сериозен спазъм,на който не повлия и урбазона,оттогава сме с бейбихалер бутоастма при нужда ,фликсотид сега по схема сутрин и вечер и всяка вечер по едно хапче монтелукаст,моята щерка при едни никакви сополи и прави спазъм,засега е ок
и мен ме интресува това лечение с кучетата,за първи път чувам такова нещо :roll: ако може малко пове1е инфо,мерси
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALEKS на 14 Апр 2011 23:08

Извинявайте, ама това с кучето за мен е пълна простотия.
Точно за диагнозата "Астма" кучето едва ли е вариант. На мен дори стайните цветя ми забраниха, да не говорим за животни. Дори рибите, които имахме, бяха противопоказни заради храната, праха от тях и миризвата от храната, която е много силна.
Вече 4-та година Алекс е с тази диагноза. Вече сме на Флексотид по 3 впръсквания сутрин и вечер, Сингулар вечер, слава Богу пристъпите сравнително намаляха, от септември, 2009 не сме били урбазон и както изглежда всичко е под контрол. Сега лятото алерголожката ме съветва постепенно да намалям Флексотида до пълно спиране, като го наблюдавам и реагирам истиствено при нужда. Усилено ми препоръчва спорт , от другия месец започва плуване с каката. Така ще регулира дишането и ще поддържа развитието на белия дроб. Два пъти в годината е на Сандански с баба си, там провеждат подходящите за него инхалации и нагрявки.
За всяко дете е индивидуално и не се подвеждайте по единични мнения за кучета, котки и прасета :P
ИзображениеИзображение
Аватар
ALEKS
Модератор
 ---

Мнениеот kamiiii_1985 на 19 Ное 2011 11:17

Здравейте,имам дащерия на 3години и половина от 1 и 8мес. сме с диагноза бронхиална асма и сме на фликсотид и сингулар.Непрекаснато правим пристапи и влизаме в болница,не виждам никакав ефект и мислия да пробвам с хомеопатия.Ниякои които е пробвал да ми каже имали ефект и с какво ви лекуват и добар хомеопат?
kamiiii_1985
 ---

Мнениеот mishlenceto22 на 05 Яну 2012 16:17

Здравейте сина ми е с диагноза,неалергична астма, от 7 месеца сме на сингулер, ако имате информация имаме ли право на ТЕЛК и какво да направим,ще съм Ви много благодарна,от Пловдив съм. Благодаря предварително и бъдете здрави!
mishlenceto22
 ---

Мнениеот ALEKS на 05 Яну 2012 22:27

Здравей, Мешленце22. Имаш право на ТЕЛК. Трябва да отидеш да подадеш молба, ще получиш отговор (но не по-малко от 2 месеца чакам аз) и там ще ти напишат датата за явяване и какво трябва да носиш.
Здравейте и на останалите мами. Занемарихме темата. Дечицата как са, дано нямат пристъпи. При Алекс положението е същото - през влажното време си кашля, веднага давам сиропи и увеличавам Флексотида, отбягвам Вентолина, но и до него се стига понякога. Така ще е поне още няколко години, с това лечение си оставаме и чакаме да отшуми постепенно. Пролетта смятаме да го запишем на плуване, да развива дробовете.
Дано при вас всичко е наред :)
ИзображениеИзображение
Аватар
ALEKS
Модератор
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 11 Яну 2012 14:09

Здравейте мами.При нас положението не е добре.Често сме с пристъпи и трудно минават.Лятото е добре, постоянно плува и се гмурка и това му се отразява прекрасно,но спре ли да плува и почват пристъпите.Вече направо не знам.Пие много лекарства а ефект почти никакъв.Направи ли пристъп без вентолин не минаваме,а често се налага и орбазон да му инхалирам.Вие давате ли имуностимуланти или витамини някакви?
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 02 Фев 2012 13:45

Момичета давали ли сте Серетид?
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот ALEKS на 03 Фев 2012 23:04

eli_vulkova написа:Момичета давали ли сте Серетид?

Не, за какво е той?
ИзображениеИзображение
Аватар
ALEKS
Модератор
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 04 Фев 2012 15:14

Ами Серетида е като Флексотида,едното активно вещество е еднакво и в двете,но имат и различни съставки.Аз напоследък имам проблеми с чести пристъпи.Малкия имаше пристъп и преди да му беше минал се разболя от грипа и в резултат на това направи двустранна пневмония,която още не можем да излекуваме.Според лекарите пристъпа е спомогнал да се развие пневмония.Трябва пак да ходим на алерголог и пулмолог,напоследък астмата му не се влияе от лекарствата.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот bibatta77 на 07 Мар 2012 21:42

Здравейте мами!
Преди няколко месеца попаднах на тази тема и вече няколко пъти я чета от край до край. Много полезна информация има тук. От тук и разбрах, че децата с астма могат да минат на ТЕЛК. Добре, че са мамите, та да разбереш това онова - иначе никой нищо не ти казва. Големият ми син е на 6 год., а малкия на 2г. И двамата са с астма. Големия пи Сингулер, после мина на Будиер Джет и понеже астмата не се овладя, сега мина на Флексотид. Малкия е на Флексотид от 9 месечен. Пристъпите са страшни - просто първите нощи седя с инхалатора в ръка и ги наблюдавам дали дишат. Перипетите са ни много /ако ви разкажа всичко ще трябва да изпиша много и ще ви досадя/. Бих искала да ви попитам за да минат на ТЕЛК, задължително ли трябва да се водят на отчет? Те не са и хоспитализирани, защото имаме инхалатор и винаги са се лекували в къщи. Този инхалатор ни е спестил не знам колко лежане по болниците. Вчера взех от личната мед. направление за ТЕЛК. Моля дайте ми съвет какво да правя.
bibatta77
 ---

Мнениеот ALEKS на 09 Мар 2012 22:57

Привет от нашата група ;)
Как така не си ги хоспитализирала, прегледи при алерголог на частно ли правите, лекарствата без рецептурна книжка ли ги взимаш? Странно ми е, че с тази диагноза ги лекуваш сама.
Аз също от тук разбрах за ТЕЛК-а, но беше преди 2 год. и сега нямам спомен за документите, но май имах и от личната, и от наблюдаващия алерголог. Рецептурната книжка също ми я искаха.
ИзображениеИзображение
Аватар
ALEKS
Модератор
 ---

Мнениеот bibatta77 на 10 Мар 2012 09:25

ALEKS написа:Привет от нашата група ;)
Как така не си ги хоспитализирала, прегледи при алерголог на частно ли правите, лекарствата без рецептурна книжка ли ги взимаш? Странно ми е, че с тази диагноза ги лекуваш сама.
Аз също от тук разбрах за ТЕЛК-а, но беше преди 2 год. и сега нямам спомен за документите, но май имах и от личната, и от наблюдаващия алерголог. Рецептурната книжка също ми я искаха.

Благодаря за посрещането :D
Не ги лекувам сама, а под съветите на пулмолога, но много пъти и с двамата са ми казвали "ООоо той е много зле, направо е за интензивния сектор, но щом имаш инхалатор вкъщи ще правиш това и това и след три дни ела на контролен. Ако има нещо - обади се." И аз стриктно изпълнявам каквото са ми казали и нещата Слава Богу се оправят. Що се касае до лекарствата, много време ги купувах докато ме "светнаха" да кажа на личната да им направи рецептурни книжки и сега ги взимам по каса. На алерголог също не сме били защото "няма смисъл - алергията не е хранителна че да се изключи дразнителя, само ще измъчат дедето". Иначе бях взела и направления. Освен да ги водя..... вече не знам.... Същото и за изследването за капацитет на белия дроб - "много са малки - ще даде грешна представа" Вече съм объркана. Вчера ходих до Макариополски подадах документите за ТЕЛК, чакам писмото. Ще видим какво ще поискат да се занесе. От тук от там разбираш по нещо и сглобяваш пъзела иначе никой не ти казва в прав текст какво трябва да се направи :?
bibatta77
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 15 Мар 2012 10:08

И аз да се включа.Мисля че без хоспитализация няма да ви удобрят на телка,Те на такива дето се лекуват в къщи не помагат.Знам го от личен опит.Нас ни дадоха 50% чак след епикриза от болнично лечение.Иначе и ние в къщи се лекуваме,правим инхалации бием урбазон и каквото се налага.Не лежим по болниците че стреса е голям а и рискът от зараза също.Сега да ви се оплача,бебчето ми преди два дни направи жесток пристъп,само дето не умря,не можеше да диша,пребледня и се отпусна,едва го спасихме с вентолина на баткото.Сега и то горкото е на инхалации по 4 на ден с вентолин и вече е по добре.И като разбраха докторите че имаме инхалатор ни пратиха в къщи да се лекуваме.Едва намерих бебешка маска за инхалатора.Има ли някой на който от толкова рано да са почнали проблемите?
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот марина на 18 Апр 2012 13:44

Здравейте мами. Много хубова и интересна тема. Аз имам дъщеря на 4 годинки. От днес имаме диагноз: астма с преобладаващ алергичен компонент. Ама аз не мога да повярвам в това нещо. Имахме два приступа за един месец. В начало на март хванахме някакъв вирус,и с приступ (тежко дишане) влязохме в болница, в болницата каза пневмония( пияхме 3 дена антибиотик) след това личен лекар пуснаха ни в детската градина, след една седмица пак с приступ влязохме в болница (вече в частна) там каза има пневмония и може би астма, трябва да ходим при пулмолог.Излекувах ме пневмония и днес бяхме при пулмолог и тя вика астма, нито пускнала иследования, нито нищу. Искам второ мнение, ама не знам при кой да ходя при пулмолог или алерголог? Сме от Плевен ако някой може да ми препоръча някакъв доктор, ще ви много благодарна. Извинявам се, ако има грешки, но не съм българка, тука сме само 8 месеца.
марина
 ---

Мнениеот bach flowers на 03 Май 2012 13:23

Здравейте, мами,
Темата е много актуална, аз също имам две деца, като на еднотот му "вмениха" диагноза астма, което изобщо не е вярно (друга тема за коментари :shock: ). Искам да споделя своя опит и ще се радвам да ви бъда полезна. Вече повече от три години се занимавам с Терапията с цветя по метода на д-р Бах, като преминах степените на обучение, организирани от английския Бахов център (за интересуващите се мога да напиша допълнително). Убедих се сама в ефективността на тази терапия за себе си, за децата си, за много близки и познати, на които я препоръчах. По отношение на проблеми при деца, които кореспондират с диагноза астма, мога да ви уверя, че ефекта на използване на цветните екстракти е невероятен - резултатът е видим след 4-1 ден от приема и симптомите отзвучават до три седмици или до два месеца (зависи от кога е регистриран проблема при детето). Важно е да се прецени в момента от кой/кои цветове детето има нужда и да започне приема, като това не пречи да бъдат продължени всички останали предписани терапии. Искам да ви обърна внимание, че Баховата терапия е индивидуален подход към всеки и няма универсални рецепти. Пишете ми и с радост ще ви отговоря на всички въпроси. Освен с Баховата терапия се занимавам и с йога, вкл. и йога с деца. Мога да ви уверч, че комбинацията от двете гарантира на децата ви истинско здраве, което със сигурност ще направи и вас щастливи.
До скоро и много усмивки на децата, майките и...бащите! :congratulations:
bach flowers
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Имунизации