как предпазвате децата си от грип?

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

как предпазвате децата си от грип?

Мнениеот gala на 23 Яну 2007 20:01

пише гала.детето ми е на 2 годинки
gala
 ---

Мнениеот Nifada на 23 Яну 2007 21:51

Ох, докато разбера какво точно си написала...все едно по радиостанция си говорила...
Прочети в клуб Здраве и имунизации. Там имаше няколко теми за предпазването и за грипната епидемия:)
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Re: как предпазвате децата си от грип?

Мнениеот Anesti на 23 Яну 2008 16:33

Давам ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЯ-Това е хомеопати4ен продукт съставен от водорасли.Усилва имунитета като цяло.Давам по половин таблетка,изсипвам половината от съдържанието и в малко водичка,или в 2-3 лъжички пюре.Продават се само в някои аптеки,обикновенно където продават хомеопатия.Цената на една таблетка е около 40ст.През ден давам 1 ампула вит.C :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Anesti
Начинаещ
 ---

Мнениеот semiramida на 25 Яну 2008 22:11

Anesti написа:Давам ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЯ-Това е хомеопати4ен продукт съставен от водорасли.Усилва имунитета като цяло.Давам по половин таблетка,изсипвам половината от съдържанието и в малко водичка,или в 2-3 лъжички пюре.Продават се само в някои аптеки,обикновенно където продават хомеопатия.Цената на една таблетка е около 40ст.През ден давам 1 ампула вит.C :wink:

Аз също давам зелена енергия. Доволна съм.
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebemancho на 25 Яну 2008 22:46

Веднъж седмично осцилококцинум за цялото семейство, а иначе ампула вит. С в комбинация с ампула калций действа укрепващо на организма, но досега не съм давала, тъй като не знам как да я излъжа да пие такова горчиво нещо.
А също така прилагаме отскоро и следния начин за профилактика на респириторни заболявания - прилага се и за облекчаване при вече болестно състояние.
Става дума за ароматерапия - наливате топла вода в горната част на една аромалампа и в тази вода капвате 2-3 капки евкалиптово масло, запалвате свещичката и поставяте в добре проветрено помещение.
Ако вече болестта е налице се правят инхалации - най-добре в банята, детето може да не е голичко, но да е само по халатче, помещението да е затоплено и в един леген с гореща вода се сипват 1-2 супени лъжици евкалиптово масло. 15 мин. се престоява в помещението вдишвайки изпаренията - може например да се измисли някаква игра, за да се уплътни времето.
Евкалиптовото масло унищожава бактериите във въздуха и отваря дихателните пътища.
bebemancho
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 26 Яну 2008 12:55

bebemancho, би ли споделила колко струва тази лампа? :roll:
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebemancho на 26 Яну 2008 22:37

semiramida, лампата е около 5-10 лв. в зависимост от формата и размера, може да се купи от магазин, където продават ароматични свещи, масло също се намира там. А иначе съм чувала и за вапоризатор, който се пъха в контакта, но не от тези, които продават просто с някакъв аромат, а сам си наливаш избраното масло. Поне в нашия град обаче не мога да намеря.
Разгледай този сайт http://www.vivasan.bg/index.php?page=series&cat_id=28,
някъде трябваше да има и описание с действието на всяко едно масло, но сега не го намирам.
bebemancho
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 26 Яну 2008 23:25

мацки, като ви прочетох сега се сетих, че лятото и аз прибягнах до такива масла. Гугито ми беше много болна - в най-големите жеги взе, че се разсополиви, вдигна температура, запуши и се нослето и нощем едвам дишаше, не спеше, ревеше, много беше тежко. Аз много се бях притеснила, защото Жоро и нашите ги нямаше и ние си бяхме двете, а тя 3 нощи подред с 38,5 и не може да спи от запушен нос. Бях ходила на курс по рейки и започнах да и прилагам разни лечения с ръце. ПОне заспиваше спокойно. На втория ден се сетих, че на курса все ми палеха миризми разни и при една разходка с количката попаднахме в един езотеричен магазин, откъдето си купихме едно масло "анти-грип". Съдържа евкалипт, бор, хвойна, мащерка, бяла ела, мента и лавандула. На свойствата пише: изчиства бронхите, облекчава кашлицата, улеснява дишането, има антивирусно действие. Употреба за сауна, за вана и за аромалампа.
Семи, това е от онези керамични красоти, които отгоре се пълнят с водичка и няколко капки от маслото, а отдолу ( или вътре в нея) се пали чаена свещ. След като запалих това нещо вкъщи, и държех балконската врата отворена и през деня, и през нощта, детето се успокои и заспа без да хърка и да се дави от сополи. Бях го забравила обаче това масло ( слава Богу, не ми е трябвало до сега) и сега го изрових специално, за да видя какво пише на него. Малко шишенце, зелен етикет, фирмата е Вит Аро
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот semiramida на 27 Яну 2008 00:28

Обезателно ще потърся по магазините. Дано намеря. :roll:
Мерсаж за инфото :flowers:
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот slanceto на 28 Яну 2008 16:12

Аз давам Коластра-продукт на аква сорс за готов имунитет, но в момента смених със Саностол-витамините за деца /по предложение на педиатърката/ и слава богу е здравичък. Освен това ако имам съмнения и притеснения, че може да се разболее - веднага ампула витамин С. А за ечемика и за общо укрепване ми препоръчаха Бирена мая, така че и от нея давам по половин таблетка на ден, сама му я назначих. Като прибавя към този коктейл и поне една чаша фреш и плод на ден, зачервява бузите и има голям апетит.
Изображение
Изображение
Аватар
slanceto
Сериозен
 ---

Мнениеот jumil на 16 Фев 2008 00:03

Именно с продуктите на Aqua Source имунитета се засилва естествено, защото те са си естествена храна.Защо трябва да се дават?Защото в днешно време плодовете, зеленчуците и въобще по-голяма част от храната ни не е това,което е била преди години,а е пълна с химия.
Не е нужна да се прави почивка от консумирането им.Продуктите AquaSource са естествени здравословни храни.
За ползването им не е нужна консултация от лекар.
Суперхраните - стратегията на бъдещето
Суперхраните могат да се разделят на няколко групи в зависимост от произхода си и действието им върху човешкия организъм. Можем да говорим и за супер комбинации, при които няколко храни са съчетани по такъв начин, че се получава продукт с уникални ползи.
Най-добрите суперхрани в света са:
От царството на водораслите: синьо-зелените микроводорасли АФА (елексир за мозъка) и Спирулина (майчиното мляко на Земята), които между всички храни от природата са с доказано най-високо съдържание на разнообразни ценни хранителни съставки.
От растителното царство: есенциалните мастни киселини, съдържащи се в много ядки и семена. Те влизат в състава на клетъчните мембрани и тъканните медиатори, които регулират метаболизма.
От животинското царство: коластрата. Тя е най-добрата храна за бозайници. Съдържа растежни фактори, които подпомагат регенерацията на организма, забавят остаряването и удължават живота.
Тези суперхрани са основа за добро здраве на всеки човек и употребата им ще нараства все повече, защото все повече хора се убеждават в ползите от тях и естествено ги препоръчват на познатите си.
За да се причисли към суперхраните, една храна трябва да отговаря на много условия:
1. Да съдържа в сравнително малък обем извънредно голямо количество хранителни вещества.
2. Да бъде естествена, а не преработена, и по-точно да няма дезактивиране на ензимите й.
3. Да бъде изключително лесно усвоима от организма на човека, без да го натоварва.
4. Да се отличава с много ползи, които не се постигат с употребата на обикновените храни.
Това, което очакваме от суперхраните, е да зареждат организма с енергия, да пречистват тялото от токсини, радиация и др., да повишават имунитета, да действат подмладяващо и да удължават живота. Някои суперхрани са с органна и тъканна насоченост – например за мозъка, за черния дроб, за кожата, за костите и т.н., а други са универсални, т.е. полезни за целия организъм.
Суперхраните се различават от повечето останали здравословни храни и хранителни добавки, (които съшо са много полезни, но не могат да се мерят с тях) по това, че суперхраните са основата на доброто здраве, а хранителните добавки, билки и др. са надстройка. Суперхраните са незаменими за организма като цяло, т.е. за всички клетки, тъкани и органи, докато повечето останали билки и добавки са полезни по-скоро за отделни органи и системи.
На фона на суперхраните всякакво лечение – било то алопатия, хомеопатия, хирургия, фитотерапия и т.н. – действа много по-добре. Разбира се, ако човек няма пари да си осигури най-доброто, може да му се дадат не суперхрани, а само билки и добавки, които да укрепят жизнено важен орган. Но тези, които са имали щастието да се възползват от пълната програма, са оставали много по-доволни...
jumil
 ---

Мнениеот wichi на 15 Мар 2008 00:25

И ние ядем водорасли :oki: :oki: :oki:
Изображение
Аватар
wichi
Начинаещ
 ---

Мнениеот danisia на 18 Мар 2008 23:56

С интерес ще следя темата защото моите малчугани тръгнаха на ясла и се чудя с какво да ги предпазя от болестите.
Изображение
Изображение
Ден преди раждането си дете попитало Бог:Не знам защо ще се появя натози свят?Какво трябва да правя?Бог отговорил:Ще ти подаря ангел,който винаги ще е с теб.Той всичко ще ти обясни.Но как ще го разбирам, аз не знам езика на ангелите?Ангелът ще те научи на своя език.Той ще те пази.А как е името на този мой ангел?Не е важно как се казва,той има много имена.Ти ще го наричаш Мамо
Аватар
danisia
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот wichi на 19 Мар 2008 08:35

Колактив+Зелена енергия+Есенциални мастни киселини=Здраво и усмихнато дете :D :D :D
Изображение
Аватар
wichi
Начинаещ
 ---

Мнениеот милатом на 19 Мар 2008 10:44

С капки есберитокс N три пъти на ден по 15,пие се 20 дни после се почива 10 дни и пак до 3 пъти. Да чукна на дърво ,но от септември не е боледувал. Давам плодове и не пропускаме разходки,не се навлича с дрехи, проветряваме стаята...
Изображение
Аватар
милатом
Сериозен
 ---

Следваща

Назад към Здраве и Имунизации