Хрема

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Хрема

Мнениеот krasimal на 15 Мар 2008 13:46

:? имаме доста упорита хрема.Появи се с парвите забки-4 наведнаж преди около 3 седмици.Ниякои би ли ми помогнал.Иначе сме здрави.Благддаря.
krasimal
 ---

Re: Хрема

Мнениеот BoBo4 на 15 Мар 2008 16:46

От колко време е хремата? Какъв е секретът - бистър, воднист, жълт, зелен? Педи какво ти каза?
Така дистанционно, без подробности трудно се дава съвет. Най-добре е да отидете при педиатър, да постави диагноза и да назначи лечение, ако е нужно. Ако прецени, че е от зъби, най-вероятно нама да предпише нищо.

Първото, което правя при досадна бистра хрема, без други оплаквания, е да капя Коларгол.
Изображение Изображение...ИзображениеИзображение..

...когато дъщеря ми се усмихва на сън ... съм щастлива!
Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот krasimal на 15 Мар 2008 18:21

ами бистра е.педи каза от зьбите и не ми предписа ништо,ама вече толкова врепе продалжава.Ште пробвам с вашите капки.благодаря :P
krasimal
 ---

Мнениеот Nifada на 15 Мар 2008 19:24

Напълно възможно е да е от зъбките. С първите си зъбки Гергана винаги имаше и сополи, та и кашляше. Докато разбера, че е от зъбките, се чудех как да и оправям хремата.
недей да капеш Коларгол без да си се съветвала с педиатър. Въобще, това важи за всички медикаменти - това, че някой го дава на детето си не означава, че и ти трябва да го даваш. Аз зная, че Коларголът се капе при задна хрема - гъсти сополи, които не могат да излязат от носа, а се стичат в гърлото на детето. Но те се появяват ако детето е болно, ане при зъбки. така че, консултирай се с педиатъра. Или задай въпрос на хомеопата на форума.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот plamba_bo на 16 Мар 2008 08:40

Моят съвет е да пробваш с инхалации.При течна хрема слагам разтвор за инхалации и физиологичен разтвор,до няколко дни хремата се пресушава.При нас това действа!
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
plamba_bo
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот danisia на 17 Мар 2008 14:45

И ние сме така при всеки зъб.Сега останаха само 4 кътника но те ни дават голям зор .Ту тръгват да излизат ту спират .Тръгнат ли зъбите тръгват и лигите .Точат се постоя но и след два дена и хремата тръгва .Педиатърът ми е изписвала какви ли не капки и нищо не помага .Докато не избие зъбчето или не спре да избива хремата неспира ,дори сме се влачели по 2-3 седмици с хрема .Лекуваме с капки и нищо не помага ,но задължително слагам капки защото може да се окаже че не е от зъбите и да стане по сложно .Но винаги се консултирам с педито .
Изображение
Изображение
Ден преди раждането си дете попитало Бог:Не знам защо ще се появя натози свят?Какво трябва да правя?Бог отговорил:Ще ти подаря ангел,който винаги ще е с теб.Той всичко ще ти обясни.Но как ще го разбирам, аз не знам езика на ангелите?Ангелът ще те научи на своя език.Той ще те пази.А как е името на този мой ангел?Не е важно как се казва,той има много имена.Ти ще го наричаш Мамо
Аватар
danisia
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот BoBo4 на 17 Мар 2008 14:59

plamba_bo написа:Моят съвет е да пробваш с инхалации.При течна хрема слагам разтвор за инхалации и физиологичен разтвор,до няколко дни хремата се пресушава.При нас това действа!

Кажи какъв е този разтвор за инхалации и как ги правиш. И на мен ще ми е от полза.
Изображение Изображение...ИзображениеИзображение..

...когато дъщеря ми се усмихва на сън ... съм щастлива!
Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот danisia на 24 Мар 2008 16:16

В аптеката го продават или на ампули или в една банка 0,5л която струва 1,70лв.Аз си взех банка щото са двама и за очичките ни помага .Аз слагам по една капка на 3ч от този разтвор.
Изображение
Изображение
Ден преди раждането си дете попитало Бог:Не знам защо ще се появя натози свят?Какво трябва да правя?Бог отговорил:Ще ти подаря ангел,който винаги ще е с теб.Той всичко ще ти обясни.Но как ще го разбирам, аз не знам езика на ангелите?Ангелът ще те научи на своя език.Той ще те пази.А как е името на този мой ангел?Не е важно как се казва,той има много имена.Ти ще го наричаш Мамо
Аватар
danisia
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lilito_gabene на 14 Апр 2009 09:30

zdraveite i ot men,moeto beb4e e s ujasna dave6ta hrema.neznam kak moga da mu pomogna.slagam fiziologi4en raztvor.sterimar i ne pomaga.ve4e e s hrema ot dva meseca,no ot tri dni e ne6to ujasno.pomagam mu s pompi4ka za sopolki no ne mu e mnogo priatno.pomognete mi kak da se spravia ,nespira da ka6lia ot sopolite v garloto. :?
здравейте и от мен,моето бебче е с ужасна давеща хрема.незнам как мога да му помогна.слагам физиологичен разтвор.стеримар и не помага.вече е с хрема от два месеца,но от три дни е нещо ужасно.помагам му с помпичка за сополки но не му е много приятно.помогнете ми как да се справя ,неспира да кашля от сополите в гърлото. :?:

Писането на кирилица е задължително във форума .Ако нямате кирилизираща програма , моля използвайте Кредор . Следващи Ваши мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение .
Модератор
lilito_gabene
 ---

Мнениеот lilito_gabene на 22 Апр 2009 14:10

zdraveite,moeto beb4e e ve4e na 4 meseca i ot dva sme s hrema no sega ot dve sedmici hremata e mnogo obilna,darpam sopolkite s pompi4ka na chico i na nuk no nemoga da mu pomogna.praskam mu v nosleto sterimar i nicita no mai nikakav efekt kakatoi i fiziologi4en raztvor.pomognete mi.po-kolko pati moga da praskam ot nicita v nosleto ???
lilito_gabene
 ---

Назад към Здраве и Имунизации