Ларингит....

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Re: Ларингит....

Мнениеот Nifada на 04 Яну 2009 22:22

Бобо, разтварям ги 3 капки в 10 мл физ. разтовр. И капя колкото успея, защото се борим всеки път. Малко са гаднички особено ако носът е разранен или ако е по-гъст разтвора.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот semiramida на 05 Яну 2009 23:37

Антиексудативно и антиалергично действие има също и билковия чай, но това действие на същия този чай е доста по-различно на преднизолона, нали? :mrgreen:
Има съвременни утвърдили се в съвременната медицина медикаменти, за лечение на алергични състояния.
Калциевият Глюконат, като медикамент няма достатъчна фармакологична ефективност, поради естеството на химичната връзка между калция и глюкозата в неговото химично съединение!
Калциевия глюконат съдържа само между-9-13% алиментарен калций, което примерно при таблетка от 650мг. прави минимум 58.5мг калций. Тоест за покриване на дневните нужди ще са необходими 8 пъти по-големи дози. А тези по-големи дози не се изписват защото рискът от странични компликации нараства многократно.
Затова съвременната световна алергология, базирайки се на строгите научни данни, счита използването на калциев глюконат за атавизъм. :mrgreen:
П.П. Аз съм до тук, меренето на кой е по-по-най, не ме удовлетворява... :wink:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот BoBo4 на 06 Яну 2009 17:22

Кофти! Неудовлетвореността не е добре....

Всъщност ти извади едно мое изречение от контекста и се въртя около него....Ето
semiramida написа:
BoBo4 написа: Заради бронхоспазъма вече почти 20 дни е на антихистаминова терапия.

А аз просто разказвах защо и в каква комбинация Алето е пила Калциев глюконат - сироп за деца. Преценила съм, че не е нужно да натоварвам поста си с лекарства, дози и т.н., които не са по тази тема. Антибиотиците и всичко останало съм ги споменавала другаде, където е било подходящо. Само съм написала, че е пила Вентолин и Калциев глюконат заради бронхоспазъма, който имаше. След това (по времето, когато пиша поста си) детето е на 20-дневна антихистаминова терапия. Пиеше Зиртек.
Та изскубвайки това изричиние от цялостния му смисъл стана....
Ето го въпросния сироп, за тези, които са срещали до сега само ампулите
http://www.framar.bg/product_review.php?id=30005054&from=4920&page_special_title=%CA%C0%CB%D6%C8%C5%C2+%C3%CB%DE%CA%CE%CD%C0%D2+%D1%C8%D0%CE%CF

Аз съм силно удовлетворена от бъбренето ни! Четох тук и там, на целулозен :wink: носетил, на електронен такъв, из мрежата... Срещнах различни мнения. Научих, че Клациевият глюконат се изписва сравнително често от педиатрите, особено при ларингити, непродуктивна кашлица, алергични обриви, за предотвратяване на реакция при ваксини, защото калция намалява пропускливостта на капилярите и стабилизира мембраните и така се намалява ефекта на алергичната реакция... Срещнах много мнения на хора, доволни от ефекта му, които въобще не го смятат за атавизъм. Дори в ровенето попаднах и на форумната ни лекарка, д-р Лалова, която го препоръчва в един случай...
Прочетох и темите из нет-а, които го отричат напълно... Обосновани, необосновани, с лични интереси в разни дискусии или пък не, чисто алтуристични...Но, това е положението - всеки има право на мнение.

Най-общо казано - обогатих се по отношение на Калциевия глюконат! Тази тема ми беше от полза!
Изображение Изображение...ИзображениеИзображение..

...когато дъщеря ми се усмихва на сън ... съм щастлива!
Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 06 Яну 2009 23:31

Абсолютно те подкрепям, по отношение на ползата. :wink:
Важното е майките и потребителите във форума да вземат решение за себе си, което е обосновано с факти и данни. :mrgreen:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот petq_80 на 25 Яну 2009 14:05

ние имаме васпаление на ларинкса,а парво бяхме само с каслица,биха ни две инжекции урбазон,пием --АУГМЕНТИН на 12 4аса,сироп-синекод ,калциев глуконад-сироп,капки -ксилометазолин,и ВИТАМИН C, нека някои да ми даде мнение по вапроса,благодаря ви ,дано да се оправим барзо ,поздрави :)
[url=http://mamaibebe.com][img]
http://mamaibebe.com/ticker.php/age/54695.gif[/img][/url]
[URL=http://www.azibebe.com/][IMG]
Аватар
petq_80
Начинаещ
 ---

Мнениеот isi_75 на 19 Авг 2009 16:20

Големият ми син няколко пъти е бил с ларингит.Антибиотици,противоалергични сиропи,калциев глюконат,урбазони и за около две седмици се оправя.Почти година и половина не беше имал такива проблеми.Но от края на юни та до сега е с лаеща кашлица.Нито антибиотици,Ериуси,урбазони ,сиропи за кашлица не помагат.Водихме го при различни специалисти-чисти гърдички,гърлото добре,а детето си продължава да кашля.В петък сме на алерголог,тъй като лекарите при които го водихме вдихнаха ръце и казаха-Най вероятно е алергия.Надявам се скоро да разберем какво е,че се измъчи детето и ние покрай нега,а колко лекарства изпи...
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
isi_75
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот katia21 на 06 Окт 2009 16:58

ZDRAVEITE MOITA DA6TERIA ILONAe na 2g i 1m IMA XRONI4EN LARINGIT KOGATO BE6E NA 6 MESECA ZA PARVI PAT SE ZADY6I I LEJAXME V BOLNICA OT TOZI DEN NA TAM NIAMA6E DEN SPOKOEN PRAVE6E MI KRIZI PO 4 - 5 PATI V MESECA KAKVO LI NE PRAVIX XODIX PO KAKVI LI NE DOKTORI. SEGA KRIZITE NAMALIAXA OT fevryari tazi godina ne e ne e pravila krizi. Neznam to4no kakvo i pomogna ot kogato leja v bolnica vsiaka prolet i esen ia vodia na sandanski za po 10 dni i liatoto na more. TAKA MI KAZAXA 4E SANDANSKI NAI MNOGO POMAGA. DOKATO PRAVE6E KRIZI KAKVO I PRAVEX KYPIX SI INXALATOR KATO V BOLNICATA V NEGO SE SLAGA FIZIOLOGI4EN RASTVOR I DOKDTO SPI I PRAVEX INXALACI INA4E NE STOE6E MIRNO DAVAX I ZIRTEK DOVOLNA SAM I OT DVETE. PROLETA I DAVAX BRONXO VAKSON TOVA SA PRAX4ETA ZA IMYNITETA TE SE PIAT 3 M 10 DNI PO 1 PRAX4E 2 V GODINATA ZA I GI DAVAM PROLET I ESEN DOKATO GI PIE PROBLEMI NIAMAM. PI6ETE AKO MOGA 6TE VI DAM NIAKAKAV SAVET . KATIA ZABRAVIX DA VI NAPI6A NAI VAJNOTO PRI SILNA KRIZA I DAVAX METILOPRIZOLON TOVA SA XAP4ETA KATO ORBAZONA SA6TOTO E SAMA4E NE GO BOCKAT DETETO MNOGO POMAGAT VINAGI SI GI IMAM V NAS PIAT SE PO SXEMA PRI SILNA KRIZA MOJETE DA DAVATE I PO 2 NA VEDNA6 VEDNAGA OTMINAVA
ЗДРАВЕЙТЕ МОЙТА ДЪщЕРЯ ИЛОНАе на 2г и 1м ИМА ХРОНИчЕН ЛАРИНГИТ КОГАТО БЕшЕ НА 6 МЕСЕЦА ЗА ПЪРВИ ПЪТ СЕ ЗАДЪшИ И ЛЕЖАХМЕ В БОЛНИЦА ОТ ТОЗИ ДЕН НА ТАМ НЯМАШе ДЕН СПОКОЕН ПРАВЕшЕ МИ КРИЗИ ПО 4 - 5 ПЪТИ В МЕСЕЦА КАКВО ЛИ НЕ ПРАВИХ ХОДИХ ПО КАКВИ ЛИ НЕ ДОКТОРИ. СЕГА КРИЗИТЕ НАМАЛЯХА ОТ февряри тази година не е не е правила кризи. Незнам точно какво и помогна от когато лежа в болница всяка пролет и есен я водя на сандански за по 10 дни и лятото на море. ТАКА МИ КАЗАХА чЕ САНДАНСКИ НАЙ МНОГО ПОМАГА. ДОКАТО ПРАВЕшЕ КРИЗИ КАКВО И ПРАВЕХ КЪПИХ СИ ИНХАЛАТОР КАТО В БОЛНИЦАТА В НЕГО СЕ СЛАГА ФИЗИОЛОГИчЕН РАСТВОР И ДОКДТО СПИ И ПРАВЕХ ИНХАЛАЦИ ИНАчЕ НЕ СТОЕшЕ МИРНО ДАВАХ И ЗИРТЕК ДОВОЛНА САМ И ОТ ДВЕТЕ. ПРОЛЕТА И ДАВАХ БРОНХО ВАКСОН ТОВА СА ПРАХчЕТА ЗА ИМЪНИТЕТА ТЕ СЕ ПИЯТ 3 М 10 ДНИ ПО 1 ПРАХчЕ 2 В ГОДИНАТА ЗА И ГИ ДАВАМ ПРОЛЕТ И ЕСЕН ДОКАТО ГИ ПИЕ ПРОБЛЕМИ НЯМАМ. ПИшЕТЕ АКО МОГА щЕ ВИ ДАМ НЯКАКЪВ СЪВЕТ . КАТЯ ЗАБРАВИХ ДА ВИ НАПИшА НАЙ ВАЖНОТО ПРИ СИЛНА КРИЗА И ДАВАХ МЕТИЛОПРИЗОЛОН ТОВА СА ХАПчЕТА КАТО ОРБАЗОНА СЪщОТО Е САМАчЕ НЕ ГО БОЦКАТ ДЕТЕТО МНОГО ПОМАГАТ ВИНАГИ СИ ГИ ИМАМ В НАС ПИЯТ СЕ ПО СЪЕМА ПРИ СИЛНА КРИЗА МОЖЕТЕ ДА ДАВАТЕ И ПО 2 НА ВЕДНАш ВЕДНАГА ОТМИНАВА

Писането на кирилица във форума е задължително !
Модератор
katia21
 ---

Мнениеот jiv4etoji на 19 Ное 2009 21:49

здравейте пише ви една притеснена мама!моето раенце е със ларингит исписаха ни какви ли не хапчета и [*]лекарства
но нищо не ни помага пием Фенистил Аугументин и още какво ли не но като гледам няма смисъл от тези неща само дето си тъпчим
децата кажете ми да й правя ли инхалаций със лайка и сода да не би да е прекалено малка _11месеца_ :cry:
jiv4etoji
 ---

Мнениеот isi_75 на 19 Ное 2009 22:26

jiv4etoji написа:здравейте пише ви една притеснена мама!моето раенце е със ларингит исписаха ни какви ли не хапчета и [*]лекарства
но нищо не ни помага пием Фенистил Аугументин и още какво ли не но като гледам няма смисъл от тези неща само дето си тъпчим
децата кажете ми да й правя ли инхалаций със лайка и сода да не би да е прекалено малка _11месеца_ :cry:

Най-добре е да се консулултираш с лекар.На нас при кризи ни ги препоръчват,но след все още продължаващо ходене по лекари и неотшумяли напълно проблеми,без лекарско предписание не смея да давам нищо.
Катя,не мисля че е редно да даваш такива съвети,все пак това са силни и съвсем не безобидни лекарства.
А няма ли майка която да сподели и положителен резултат, лекар,който е помогнал..и.т.н. :roll:

ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
isi_75
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anabobi на 28 Дек 2009 01:17

Здравейте да се включа и аз по темата.Гери ми е правила вече и аз не знам колко пъти ларингит.Само който го е преживял знае колко страшно звучи тази кашлица :( .В началото я лекувахме със задължителните противоалергични,въпросния калциев глюконат :) ,витамин С и не маловажно с много разходки на чист и хладен въздух.Не знам дали са ви казвали,но ларингита се получава от отток на ларингса и затова когато има ларингеален спазъм е добре да се изведе детето на студено( на балкона или на разходка,ако е през деня).Друго много важно нещо е инхалацията,но САМО С ВОДА,защото лайката е силен алерген ,при малки деца не се препоръчва изобщо и може да предизвика сериозни проблеми.Аз купих и овлажнител за въздух,който и го включвам в стаята вечер,когато е с ларингит.

От година и половина обаче я лекувам с хомеопатия и оттогава не е пила никакви противоалергични лекарства и изобщо никакви лекарства,освен 2-3 пъти Нурофен при Т над 39,5 . Оттогава ми прави няколко пъти ларингит,но в момента в който я усетя и давам от нейното лекарство и максимум за един ден е без ларингит :D .Последният път даже беше миналия понеделник през нощта,а във вторник и беше тържеството в детската градина :shock: .Дадох и веднага лекарството и и до сутринта тя все едно не беше боледувала изобщо.Така че с една дума поинтересувайте се от лекар хомеопат,аз съм безумно доволна.

А преди един месец и Боряна ми направи ларингит и по стечение на обстоятелствата същия ден бяхме на консултация.Джипито като я чу веднага и изписа цял ферман с лекарства - противоалергични,АБ и какво ли още не и т.к. знае,че ги лекувам с хомеопатия ми каза поне противоалергичното да и дам,защото щяла да направи ларингеален спазъм и да ни приемат в болница :shock: .Е да ама не,само с хомеопатия до другия ден и я нямаше ларингеалната кашлица.
Успех на всички.
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
anabobi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот denizara на 03 Сеп 2011 04:22

anabobi написа:Здравейте да се включа и аз по темата.Гери ми е правила вече и аз не знам колко пъти ларингит.Само който го е преживял знае колко страшно звучи тази кашлица :( .В началото я лекувахме със задължителните противоалергични,въпросния калциев глюконат :) ,витамин С и не маловажно с много разходки на чист и хладен въздух.Не знам дали са ви казвали,но ларингита се получава от отток на ларингса и затова когато има ларингеален спазъм е добре да се изведе детето на студено( на балкона или на разходка,ако е през деня).Друго много важно нещо е инхалацията,но САМО С ВОДА,защото лайката е силен алерген ,при малки деца не се препоръчва изобщо и може да предизвика сериозни проблеми.Аз купих и овлажнител за въздух,който и го включвам в стаята вечер,когато е с ларингит.

От година и половина обаче я лекувам с хомеопатия и оттогава не е пила никакви противоалергични лекарства и изобщо никакви лекарства,освен 2-3 пъти Нурофен при Т над 39,5 . Оттогава ми прави няколко пъти ларингит,но в момента в който я усетя и давам от нейното лекарство и максимум за един ден е без ларингит :D .Последният път даже беше миналия понеделник през нощта,а във вторник и беше тържеството в детската градина :shock: .Дадох и веднага лекарството и и до сутринта тя все едно не беше боледувала изобщо.Така че с една дума поинтересувайте се от лекар хомеопат,аз съм безумно доволна.

А преди един месец и Боряна ми направи ларингит и по стечение на обстоятелствата същия ден бяхме на консултация.Джипито като я чу веднага и изписа цял ферман с лекарства - противоалергични,АБ и какво ли още не и т.к. знае,че ги лекувам с хомеопатия ми каза поне противоалергичното да и дам,защото щяла да направи ларингеален спазъм и да ни приемат в болница :shock: .Е да ама не,само с хомеопатия до другия ден и я нямаше ларингеалната кашлица.
Успех на всички.

Здравейте! При какъв хомепопат ходите - класически или не? Знам, че мнението Ви е много старо, но детето ми боледува за втори път от ларингит за 3 месецза и трябва да му помогна. Благодаря!
Изображение
Изображение
Аватар
denizara
Начинаещ
 ---

Мнениеот anabobi на 16 Сеп 2011 09:11

Здравей съжалявам ,че чак сега виждам въпроса ти.Ходим при класически хомеопат.В началото пробвахме при двама боаронски лекари,но за мен е напълно невъзможно да давам на едно дете през 1 час някакво различно хомеопатично лекарство.А и това си е чисто налучкване от всичките все някое да помогне :evil: .
Преди няколко дни Гери пак ми направи ларингит вечерта.Веднага и дадох Спонгиа тоста,което е едно от основните лекарства при ларингит.Сутринта и дадох още веднъж и до 10 сутринта вече ларингита го нямаше.После кашляше още няколко дни с влажна кашлица и днес почти нищо и няма.Но все пак трябва да се консултирате с лекар в началото ,за да определи лекарството на вашето дете.
Успех.
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
anabobi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vanity на 01 Ное 2011 21:41

вие Спонгия я приемате във високите разреждания нали? при положение че сте на класическа хом. Ние сме на Боаронска и сега ще я включваме Спонгия 9-дано има ефект
Изображение
vanity
Редовен
 ---

Мнениеот ewka на 03 Яну 2012 10:57

anabobi написа:От година и половина обаче я лекувам с хомеопатия и оттогава не е пила никакви противоалергични лекарства и изобщо никакви лекарства,освен 2-3 пъти Нурофен при Т над 39,5 . Оттогава ми прави няколко пъти ларингит,но в момента в който я усетя и давам от нейното лекарство и максимум за един ден е без ларингит :D .Последният път даже беше миналия понеделник през нощта,а във вторник и беше тържеството в детската градина :shock: .Дадох и веднага лекарството и и до сутринта тя все едно не беше боледувала изобщо.Така че с една дума поинтересувайте се от лекар хомеопат,аз съм безумно доволна.

Успех на всички.

Подкрепям мнението,ние сме карали два пъти ларингит и се оправяме с хомеопатия.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот desislavayakova на 08 Фев 2012 12:19

Здравейте,
Можете ли да ми кажете каква е хомеопатията, която прилагате при ларингит или с кого да се консултирам за това. Прочетох на няколко места различни хомеопатични продукти и начини на приложението им. От какво зависи и как се разбира кога от кой продукт се дава и каква да е дозата. Мисля и аз да опитам, тъй като за последната година синът ми прави за четвърти път ларингит и започнах да се притеснявам. Благодаря предварително на всички, които се отзоват на въпросите ми. Лек и усмихнат ден на всички!
Аватар
desislavayakova
Фен на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Имунизации