Ларингит....

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Re: Ларингит....

Мнениеот stefania_K на 09 Мар 2008 12:18

Ние още боледуваме,знам,че инхалациите най-помагат,но той не стои и миг.И не иска да яде,вече е 1.5кг надолу :cry:
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 09 Мар 2008 12:37

Ох, Стефи, и ние сме така. И Вики хич не се справя с инхалациите. днес заминаваме за моето село, надявам се там чистия въздух малко да помогне.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот stefania_K на 09 Мар 2008 13:10

Дано,Яни!Стискам палци!
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 10 Мар 2008 09:01

Хайде и аз да се разпиша в темата...От снощи, Миха вдигна 38гр. темп. с повръщане и страшно дрезгав глас. :roll:
Сега й сложих свещичка за температурата, щото беше 39,3гр. :shock: През устата не иска да приема нищо, дори вода. :cry:
Дере се постоянно, като магаре. Отивам да й правя инхалация :sm_uu: :sm_uu:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 10 Мар 2008 12:15

Аз му прая иналациите като заспи.покривам го в хавлия и тава като парна баня.А и той нищо не ика да пие,нито сиропи,нито друго,така,че се мъчим всеки път,но какво да се прави.Днес ни изписа 'Клацид'.В петък сме на контролен :cry:
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 10 Мар 2008 12:26

Стеф, защо не купите един инхалатор? Да ти кажа, преди да купя инхалатора, много се мъчих, а и децата се мъчеха.
От както го купих, се родих, много по-удобно е. А педито не ви ли изписа антиалергичен сироп? Обикновено при ларингити при малки деца,
задължително го изписват? :roll: Дано се оправите бързо.
Преди малко й направих втората инхалация за днес. Успокои се и заспа. Просто не знам как ще й дам антиалергичния сироп, при положение, че всичко повръща?! :(
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 10 Мар 2008 12:50

Той пие 2 такива сиропа още от петък,днес ходихме за втори път :wink:
Колко струва един инхалатор и къде е продават?
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 10 Мар 2008 13:58

Във всяка аптека се продават. Цените на инхалаторите са различни. Много зависи и от функцийте му.
Моя го взех за 100лв, преди 2години. Ето ти линк:
http://izmeri.com/catX_182_187.htm?osCs ... 0bc1bf3fca
Разгледай ги, поне да добиеш представа. Моят няма кой знае, какви функции, но за сметка на това е добър.
За него ходих, чак до Плевен, за да си го купя. Ако знаех, че може да се поръчва от Интернет, нямаше да бия сто километра път.
"Омрон", са едни от най-добрите в медицинската апаратура.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 10 Мар 2008 18:05

Мерси за инфото!
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот e_l_eonora на 14 Апр 2008 01:21

zdraveite predi niakolko dni deteto mi se razbolia sled pregleda se ostanovi 4e e laringit samo 4e imame problem s antibiotisite da6teri4kata mi e alergi4na kam aglomentin i ter4ef tozi vtoria e venozen a kazvat 4e tova sa nai xubavite antibiotisi sega se lekuvame s kalcief gliukonat,erius i klacit.molia ako niakoi znae ne6to po vaprosa za alergiite i kak lekuvate deteto si ot laringita dori i s babini ila4i molia da mi pi6e 6te sam mnogo blagodarna

Здравейте. Преди няколко дни детето ми се разболя. След прегледа се установи, че е лорингит, само че имаме проблем с антибиотиците. Дъщеричката ми е алергична към aglomentin и ter4ef. Този втория е венозен, а казват, че това са най-хубавите антибиотици. Сега се лекуваме с калциев глюконат, Ериус и Клацид. Моля ако някой знае нещо по въпросаза алергиитеи как лекувате детето си от ларингита, дори и с бабини илачи, моля да ми пише, ще съм много благодарна.

Писането на КИРИЛИЦА е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Ако нямате кирилизираща програма, моля ползвайте КРЕДОР.
ПОСЛЕДВАЩИ МНЕНИЯ НА ЛАТИНИЦА ЩЕ БЪДАТ ИЗТРИВАНИ БЕЗ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ.

Модератор
e_l_eonora
 ---

Мнениеот stefania_K на 14 Апр 2008 11:42

e_l_eonora написа:zdraveite predi niakolko dni deteto mi se razbolia sled pregleda se ostanovi 4e e laringit samo 4e imame problem s antibiotisite da6teri4kata mi e alergi4na kam aglomentin i ter4ef tozi vtoria e venozen a kazvat 4e tova sa nai xubavite antibiotisi sega se lekuvame s kalcief gliukonat,erius i klacit.molia ako niakoi znae ne6to po vaprosa za alergiite i kak lekuvate deteto si ot laringita dori i s babini ila4i molia da mi pi6e 6te sam mnogo blagodarna

Здравейте. Преди няколко дни детето ми се разболя. След прегледа се установи, че е лорингит, само че имаме проблем с антибиотиците. Дъщеричката ми е алергична към aglomentin и ter4ef. Този втория е венозен, а казват, че това са най-хубавите антибиотици. Сега се лекуваме с калциев глюконат, Ериус и Клацид. Моля ако някой знае нещо по въпросаза алергиитеи как лекувате детето си от ларингита, дори и с бабини илачи, моля да ми пише, ще съм много благодарна.

Писането на КИРИЛИЦА е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Ако нямате кирилизираща програма, моля ползвайте КРЕДОР.
ПОСЛЕДВАЩИ МНЕНИЯ НА ЛАТИНИЦА ЩЕ БЪДАТ ИЗТРИВАНИ БЕЗ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ.

Модератор

Инхалациите с лайка помагат най-много!
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот e_l_eonora на 14 Апр 2008 12:37

благодариа stefania_k можеш ли да ми кажеш каква е пропорциата за 3 годишно дете
e_l_eonora
 ---

Мнениеот gery6 на 06 Май 2008 16:38

Дъщеря ми наскоро го преболедува.Беше ужасно,вообще всяка една болест е ужасна при децата.Първите 3 дни имаше Т.После Т.изчезна но се яви тази дрезгава лаеща кашлица и невазможността нощем да диша.Лечението трая 7 дни ,но почти 5 от тези вечер сме прекарвали в кухнята до котлоните.Закашля ли се ....и я грабвам и там.
Имах от лекарката и прахчета в случей ,че не може да диша.Нещо като бърза помощ.
Бързо оздравяване на малчовците.

Сега се чух със свекърва ми.Има бронхит.....Притиснявам се за това ,дали ако се вижда с малката може да я зарази.Вообще ...заразно ли е?Извинявам се за моята непросветеност по въпроса.Но откакто Йонито ми направи от Т.лятото в следствие на Вирусна ангина /фибрилен гърч направо като чуя за болести изтръпвам.
Аватар
gery6
Начинаещ
 ---

Мнениеот stelco на 19 Юли 2008 09:56

Синът ми също прави ларингоспазми .Мен ми казаха винаги да имам Флудитек -сироп за деца в къщи и малко да започне да подкашля,да се разсополиви или да променя гласа си ,да започвам с него ,за да не се задълбочи.Давам Флудитек по 1 седмица и всичко се разминава само с него ,скоро до антибиотик не сме стигали
stelco
Начинаещ
 ---

Мнениеот kate на 21 Ное 2008 11:24

И аз се присъединявам към тази тема.
Преди три вечери, Емка беше много зле.
Преди това си имаше кашлица-но нито проблеми в гърдичките, нито в гърлото...
В 3 часа сутринта-чух тази кошмарна лаеща кашлица-не можеше да си поеме въздух, толкова много гъгнеше милата... :cry: :cry: :cry:
Много се уплаших-събудих мъжа ми, грабнах я и буквално изхвърчах от в къщи по пижама за спешното..
Биха й урбазон, влязохме в болница-беше на урбазон няколко дена, на калциев глюконат, фенистил капки.
Давах й и вит. C.
Сега сме си в къщи...но още кашля милата душица-не е обаче Слава на Бог онази кошмарна кашлица...

Сега я лекувам с Аериус, Синекод-капки, Калциев глюконат,давам Ехинцея и правя инхалации с лайка и сода. Освен това, сополките й оправям с помпа, стеримар и капки виброцил. Отгоре на всичко и зъбите и са подути като балони(долните кучешки) давам дентинокс и хамомиле 9ch... :?

Ох...много неприятно! Вдигнах захар оная вечер..имах чувството че ще припадна-толкова безпомощна беше..милата ми тя... :cry:
Изображение Изображение

Няма неизпълнени мечти - има изоставени желания!Изображение
Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Имунизации