Как да разбера дали се е нахранила?

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, kama4e, intense®

Как да разбера дали се е нахранила?

Мнениеот momoni на 23 Ное 2007 15:50

:?: Как да разбера , че на мойта бебка не й стига кърмата? Тя е още
много мъничка(на 24 дена) и не искам да и давам да си дояжда със АМ... През ноща си яде нормално , по около 10-15 мин. си цока от едната гърда и после си заспива най-спокойно.Но през деня не е така, яде мн по-дълго и след не повече от половин час й давам да си дояде от другата гърда. :nothappy: Това нормално ли е??? :sm_newsm78:
Аватар
momoni
Сериозен
 ---

Мнениеот Geritop на 23 Ное 2007 16:51

Съвсем нормално е, мила, да даваш на детето от двете гърди. През нощта бебето може да има нужда от по-малко количество кърма, а през деня от повече. Давай и двете гърди. Но нека се изкажат кърмещите мами, че аз не съм най-добрият пример, т.к. кърмих едва месец и половина.....с дохранване при това.
Изображение[/url]Изображение[/url]
Аватар
Geritop
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 23 Ное 2007 22:29

Храни детето всеки път когато е гладно. недей да даваш Ам и не се връзвай на приказки, че трябва да се храни детето на 3 часа. На 3 часа се храни ако е на АМ, а на кърма, действай "на поискване" и полека нещата ще се нормализират. Може да иска да яде и през 40 минути - давай! Ако огладнява по-често, това не значи, че кърмата ти е малко или не хранителна ( такова понятие няма). Просто докато бебето е още малко няма сили да суче по-дълго, за да стигне до задната кърма, която е по-гъста и хранителна. То издърпва само предната, която е по-рядка и е за засищане на жаждата. Но като поотрасне бебчо, набира сили и започва да дъпра по-дълго и по-здраво, за сметка на това, по-рядко. Ако педито те накара да правиш пробно кърмене, не се хващай! То също не е меродвано за количеството кърма, както и цеденето с помпа. Най-добрата помпичка е бебешката уста. Просто всеки път, когато беба ти е гладна и давай да суче и не се страхувай, всичко ще се нормализир постепенно.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот PocuHka на 23 Ное 2007 22:34

Калоян е на 3 месеца и сме все още само на кърма.Давам на поискване.Някой път се случва едва ли не цял ден да виси на мен :lol: А друг път,като днес-цял ден спа и яде само 3 пъти за целия ден :lol:
Ако бебо не плаче,значи му стига :wink: Никога не съм се цедила,за да проверя колко мл изпива,все пак бебето може да прецени колко му се яде :wink:
PocuHka
 ---

Мнениеот momoni на 23 Ное 2007 23:10

Благодаря ви моми4ета за съветите! По принцип й давам когато тя си реши че е гладна,но не знаех дали е правилно и да не объркам нещо. :wink2:
Аватар
momoni
Сериозен
 ---

Мнениеот Desi & Gabi на 24 Ное 2007 00:46

Според мен пробното кърмене би било добър ориентир за теб, така ще разбереш какво количество кърма изсуква бебчето.
Моята дъщеря сучеше по 20 минути, на една приятелка по 50.
Разбира се, че ако бебето е гладно, ще плаче, но на друга приятелка пък й бяха казали, че нямала кърма, а бебето не плачело, защото заради жълтеницата го унасяло на сън/ в първите дни/- на мен лично това ми звучи дОООста странно, но... педиатри всякакви.
И още един пример, мисля, че това съм го писала вече, но пак да кажа: на първата консултация, мед. сестрата ми каза, че съм нямала кърма, детето ми било гладно, защото от всички бебета моето беше наддало най- малко; дъра- бъра, глупости без чет, а както нямах кърма, кърмих 1 година и 2 месеца.
Най- важно е желанието ти да кърмиш. Успех! :oki:
Изображение
Изображение
Аватар
Desi & Gabi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Svetoslava Nikiforova на 24 Ное 2007 08:42

Здравейте!
ще споделя моят личен опит и с двете си деца (на 2г. и 2м. и на 1месец).
Преди малко повече от 2 години, когато кърмех Ивайло, той си цокаше и си заспиваше и аз си мислех, че се наяжда. Но в един момент ми направи впечатление, че той не е ходил по голяма нужда от почти седмица. Аз естествено се обезпокоих и ходихме на лекар, по тяхна препоръка му мушкахме (колкото и ужасно да звучи) в дупето сапун, термометър, мас и т.н., но и това не му повлия. Тогава ми казаха за възможността да не си дояжда, а да заспива просто от изтощение след цокането и просто да издържа на глад. Отново по препоръка на педито аз пробвах да се изцедя до дупка за да видя колко кърма имам. Когато го направих - резултата беше плачевен (едва около 30 мл. се събра от двете ми гърди). И така започнах да го храня с АМ, беше на 1м. и половина.
Сега с малкият ми син по същият начин разбрах, че той не се наяжда, само че с тази разлика, че той не издържаше на глад и през един час искаше да яде. Аз отново пробвах, вече от опит без да се допитвам до педито, изцедих се и резултата беше още по-плачевен, а моят Росенчо беше само на една седмица. Тогава се обадих на личната и тя ми каза да го храня с АМ.
Зная че по-доброто за малчовците е да се хранят естествено, но е много по-важно те да се наяждат, за да могат да си се развиват нормално и да бъдат спокойни.

Затова моята препоръка е да пробваш да се изцедиш и от двете гърди, да видиш колко кърма имаш, а също и дали е качествена, защото има случаи майки да имат много кърма но да не става за нищо.
И не е вярно че всичко зависи от нас, по скоро всичко е до организъм!

опитай и ще разбереш!
Успех
Аватар
Svetoslava Nikiforova
Пристрастен
 ---

Мнениеот IkiBiki на 24 Ное 2007 11:48

Преди да започнеше дохранване с АМ, което ще доведе до преминаване изцяло на АМ, защо не провбаш да стимулираш лактация - с чаеве и с цедене всеки път след хранене на бебето? Имай предвид, че колкото по-често поставяш бебето на гърдата, толкова повече се засилва лактацията!!!
Съгласна съм с Nifada, че пробното кърмене и цеденето до дупка не са правилен ориентир. Минала съм и през двата кошмара - при едно пробно изяде 60 гр. (ужасно малко), при друго 140 (ужасно много), а от цедене никога не съм успявала да изцея повече от 30 гр. Слава богу не се поддадох, но продължих с кърменето, резултатът е че вече 9-ти месец си се крмим, а детето си наддава нормално.
IkiBiki
Редовен
 ---

Мнениеот Svetoslava Nikiforova на 24 Ное 2007 12:49

Аз не уточних, че ние не започнахме директно с АМ.
Педито ми каза да го слагам да цока от гърдите и да го дохранвом с АМ. Така и направих, но това , че цокаше не успя да провокира кърмата и накрая спря от рас напълно и започнахме изцяло хранене с АМ.
Затова пак казвам, че всичко си е до организъм.

Освен това въпреки, че сме само на АМ си наддава абсолютно нормално (вчера бяхме на консултация и на един месец е наддал с 1.200кг.)

Така че живи и здрави да са ни, с каквото и да ги храним те си растат. По важното е да се наяждат както трябва.
Аватар
Svetoslava Nikiforova
Пристрастен
 ---

Мнениеот Vvqra на 24 Ное 2007 13:11

Недей да дохранваш за сега, кърми си спокойно и от двете гърди. Nifada ти е обяснила нещата много добре.
Svetoslava Nikiforova, всеки лекар би ти казал, че такова нещо като некачествена или рядка кърма няма, и че майччината кърма е най- добрата храна за бебето. Освен това никоя помпа за кърма не може да изцеди толкова колкото може да изсуче бебето, така че изцеденото количество не е ориентир.
Аватар
Vvqra
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот baby_188 на 24 Ное 2007 15:21

Ето я и моята история.Кърмих около 2 месеца.Отначало уж имах кърма и Анджи си ядеше.По едно време явно кърмата ми е намаляла.Анджи по цял ден ревеше че е гладна.Уж заспиваше на гърда и в момента в който я сложа в креватчето започваше да плаче.После пак на гърда и така.Една седмица се мъчех като я държах на гърда, а то горкото рев та рев.Тогава я заведох на пробно кърмене и се установи, че кърмата ми не е достатъчна.Бях отишла рано рано за второто кърмене.Тогава започнах да додавам с АМ.Кърмех и после давах АМ.Малката стана по-спокойна и започна да спи, а не по цял ден да плаче.Тогава започнах да пия разни чайчета за увеличаване на кърмата, но ефект нямаше.Пробвала съм и да се изцеждам и установих, че и от двете гърди изцеждам само 30 мл.Това разбира се не е реално и неможе да му се вярва.Както и да е.Постопенно дазата на АМ се увеличаваше и по едно време минахме изцяло на АМ.
Исках нещо да добавя съществува нехранителна кърма.Това ми е казано от лекар.Всеки може да си изследва кърмата.Има майки с много рядка кърма, скоято неможе да се нахрани бебето.
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Toni_Jeleva на 24 Ное 2007 16:08

Аз моята кукла я храня с кърма- понякога ми прави номера и заспива, но когато се събуди и давам ако я усетя че е гладничка. По принцип тя сама си махна яденията в 00 и 03 часа, но понякога се буди към 2 - 3 часа но и давам вода и тя спокойна заспива до 6 часа- когато си я кърмя, понякога вечер яде към 9- друг път по- късно- според зависи от настроението си :D За АМ още не съм и давала, и засега смятам да не и давам
Лошото на естественото хранене е че неможе да се разбере колко е яло детето, моята кукла е на 2 месеца и 20 дена и и давам да суче по 10-15 мин от двете гърди, но разбира се понякога тя суче 20 и заспива и се събужда за следващо хранене. Единственния начин да се разбере е да си вземеш кантарче и преди и след ядене да я теглиш-но това е скъпо удоволствие-просто давай да яде когато поиска-това е бебе все пак :)
Изображение
Изображение
Аватар
Toni_Jeleva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот momoni на 24 Ное 2007 16:26

Пробвала съм да се цедя , за да видя по колко е, по някога е много, друг път е малко...Глупава работа :cry: Имам си кантарче, но не я меря непрекъснато,един път в седмицата. За сега си наддава добре, но ме притеснява вечното й мрънкане понякога, че е гладна,при положение, че е яла преди половин час :roll: И де да я знам стига ли й не ли й стига :sm_newsm78: :sm_newsm78: В болницата я хранеха с АМ, чак когато си отидохме в къщи почнах да я кърмя.В началото толкова я мързеше, че нямам думи :roll: Сега пак я домързява от време на време...
"Всичко е чудно в очите на тези,които недовиждат."
Аватар
momoni
Сериозен
 ---

Мнениеот sdyune на 24 Ное 2007 18:10

momoni написа:Пробвала съм да се цедя , за да видя по колко е, по някога е много, друг път е малко...Глупава работа :cry: Имам си кантарче, но не я меря непрекъснато,един път в седмицата. За сега си наддава добре, но ме притеснява вечното й мрънкане понякога, че е гладна,при положение, че е яла преди половин час :roll: И де да я знам стига ли й не ли й стига :sm_newsm78: :sm_newsm78: В болницата я хранеха с АМ, чак когато си отидохме в къщи почнах да я кърмя.В началото толкова я мързеше, че нямам думи :roll: Сега пак я домързява от време на време...

и при нас е така.и ние в началото бяхме на АМ и като се върнахме вкъщи почнахме да сучем с триста зора и сега както е при теб я домързява понякога,ама още се кърмим обаче повеч`е сме на АМ,след кърменето я дохранвам
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
sdyune
Отличник
 ---

Мнениеот avangard на 24 Ное 2007 21:25

momoni написа:Пробвала съм да се цедя , за да видя по колко е, по някога е много, друг път е малко...Глупава работа :cry: Имам си кантарче, но не я меря непрекъснато,един път в седмицата. За сега си наддава добре, но ме притеснява вечното й мрънкане понякога, че е гладна,при положение, че е яла преди половин час :roll: И де да я знам стига ли й не ли й стига :sm_newsm78: :sm_newsm78: В болницата я хранеха с АМ, чак когато си отидохме в къщи почнах да я кърмя.В началото толкова я мързеше, че нямам думи :roll: Сега пак я домързява от време на време...

На нас пък не ни даваха нищо освен глюкоза в болницата за да не свиква детето на АМ и аз си мисля, че има логика в това. Лошото е, че въпреки огромното ми желание успях да кърмя само 1 седмица, след което кърмата ми спря сама, без да пия нищо :( През тази седмица с постоянно висене на помпата успявах да изцедя 30 мл на ден, не на хранене и зърната ми не са много добри за кърмене, та беба само се тормозеше и затова минахме само на АМ.
Изображение
Изображение
Аватар
avangard
Отличник
 ---

Следваща

Назад към Бебето и детето