Как и кога успяхте да създадете режим на децата си?

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, kama4e, intense®

Re: Как и кога успяхте да създадете режим на децата си?

Мнениеот Gall на 13 Окт 2008 19:14

Не съм се старала изобщо да й създавам режим.Тя диктува кога да яде и кога да спи.В на4алото я будех, за да яде, но то му се спяло на детето.Мъ4их се да спазвам режим за хранене на 3 4аса, но моми4ето си иска на 4.И така..
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eninka на 14 Окт 2008 12:00

Детето си показва най-добре според мен.
Дори и майката да иска да го храни през 3 часа,ако то не иска е загубена кауза-само сълзи и неприятности.
Оставете децата сами да ви покажат как се чувстват добре-така ще сте щастливи всички!
Аватар
eninka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 08 Ное 2008 12:22

И ние сме с режим от болницата.На три часа ядем,обаче той вече отказа храненето в 00.00ч. и 03.00ч. и се хараним по 6 пъти на ден.Е,правя изключения в рамките на половин час,но до толкова.Така смятам, че е по удобно,защото аз скоро станах майка и първите дни в който се прибрах у дома бяха кошмарни,докато разбера какво става.Без режим,той си спеше и се събуцдаше сам за хранене.Но от тва непостоянство,организма му явно неможеше да се смогне и коликите започваха от 21.00ч. до 05.00ч. и така нито на него му беше комфортно,нито на мен.Започнах да му правя режим и той започна да си спинка почти през цялата нош.Е,промърморва си от време на време,но нали все пак е бебе. :D Така че и на него му се отразява добре режима,защото винаги е нахранени се наспива добре,и на мен ми влияе добре,защото се наспивам през ноща и си върша домакинските задължения през деня.Имайте напредвит,че апсолютно никой не ми пмага в отглеждането.Влязох в ритъм съвсем сама и когато си сам,ражима е много подходящ за комфорта и удобството и на мама и на бебе.Е,идва едната баба от време на време,но това започна от скоро и то за един-два часа да го погушка,но дано да започне да идва и за по дълго,че да мога спокойно да си се наспивам.То нали знаете! :oops: То си спинка,но ти се будиш на всяко негово помръдване и...демек дамо дремеш през ноща.Е,пак е по-добре от дундуркане по цяла нощ напред-назад из стаята. :D
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ester на 08 Ное 2008 16:22

Режим? :lol: ,Има майки,които успяват,но аз не съм от тях.Детето ми е на режим.....откакто тръгна на детска градина :lol: .Просто като си е вкъщи си прави каквото си иска.И ние не го правим на проблем,защото това значи постоянни скандали :lol: .Докато са бебета все пак имат някакъв режим на хранене и спане.Но след година,година и нещо.....Стават по-самостоятелни и не обичат да им се налагаме за всичко.Те си показват ако са гладни.Е,ако не сложа Кали да спи,той никога няма да ми каже-"Спи ми се".Предпочита да играе,вместо да спи.Даже вечер измисля всевъзможни глупости,само и само да отложи лягането.Но откакто тръгна на детска,му се приспива много по-рано,заради ранното ставане,естествено.Ако детето е съгласно с това което му налагаме,лошо няма,нека си е на режим.Но ако не-то няма нужда да му създаваме излишен стрес,кога ако не докато са малки ще им се отдаде възможност да са свободни,без режим :lol: .Като тръгнат на училище пък ще стане още по-строго.Затова съм дала свобода на Калоян,искам да е щастлив и весел,той е отделна личност и има право на избор(е, поне за тези неща :lol: ).
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Предишна

Назад към Бебето и детето