Осолявахте ли вашето бебе?

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, kama4e, intense®

Re: Осолявахте ли вашето бебе?

Мнениеот didi_andrei на 23 Ное 2008 16:50

Предполагам че момичетата от добрич са чули за случая в който една баба е осолила и намазала с маз бебето на снаха си и го е оставила 24 часа да стои така намазано.И когато сутринта бебето не се събудило се оказало че е мартво.Бабата сега лежи в психиатрията,а мамчето реве ЗА БЕБЕНЦЕТО СИ.Моята педи ми каза,че със тая маз се запушват порите на кожичката на бебетата и така то кажи речи спира да диша.МАМЧЕТА НЕ ДАВАЙТЕ ДА ВИ МАЖАТ БЕБЕНЦАТА С МАЗ ИЛИ СОЛ.
Изображение Изображение
You Don't Know How Long I've Waited For You! So The Lion Fell in Love With The Lamb...
Аватар
didi_andrei
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eti1812 на 24 Ное 2008 23:29

Ние малката я осолявахме,но то не е такова осоляване а във ваничката с вода слагахме малко сол!А тоя случай не съм го чула?! :roll: Но ако бях нямаше сигурно да я осолявам!
Изображение
Аватар
eti1812
Начинаещ
 ---

Мнениеот iam21 на 25 Ное 2008 14:33

Това е пълен ужас!!! Само един невеж човек би осолявал бебето си или би слагал сол във водата му.Не знам хората, които го правят в кой век живеят.Това е НЕДУПОСТИМО
iam21
Начинаещ
 ---

Мнениеот ivok_1982 на 26 Ное 2008 12:20

БОЖЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,ЩО ЗА ГЛУПОСТ!НИКОГА НЕ БИХ ГО ПРИЧИНИЛА НА ДЕЦАТА СИ.АЗ ПРОСТО САМ 25,А НЕ НА 60-ЩО ЗА ГЛУПОСТТТТТТТТТТТТ
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ivok_1982
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 26 Ное 2008 17:24

Това е зверско направо!Не бих го направила никога,а дори и да се опитаха да ми се наложат разни баби,майки или свекита,щях тях да ги осоля едно хубаво.Осоляването няма нищо общо с потенето,както и повиването на бебето няма нищо общо с правите крака след години.За маста пък знам,че всичко от което прасето е боледувало,всички ваксини и лекарства които е поело,преминават чрез потните му жлези в маста и оттам през кожата на бебо в организма му.НЕ СОЛЕТЕ И НЕ МАЖЕТЕ ДЕЦАТА СИ С ТИЯ БОКЛУЦИ!
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 26 Ное 2008 17:31

ester написа:
didi_andrei написа:Казах й,че ако пипне беба със солени или мазни ръце ще и забраня да идва и да я вижда.
:
Ами естествено,бебчето си е твое,как ще ти се бърка така :evil: .За свинската мас не знам,но знам,че кремовете с повече ланолин са най-добри за бебетата.А ланолинът всъщност е овча лой.....

Подкрепям...няма да дам никой да прави с детето ми нещо против волята ми.
А за ланолина,той е овча лой,но се продава по аптеките в пречистен вид и е изследван,за разлика от маста,която се добива в дом.условия и никой не може да ми гарантира,че тя е чиста.Мазането със зехтин за мен е нещо хубаво и безвредно...всичко друго измислено от някоя бабичка е лудост!!!
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот drali на 26 Ное 2008 17:41

Не съм я осолявала и нямам такова намерение, за мен това дали като порастне ще се поти си е до ген.
Дали са ми един буркан мас за Гери,ама като ви чета май няма да я мажа :roll:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
drali
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama Deska на 28 Ное 2008 18:45

ewka написа:Това е зверско направо!Не бих го направила никога,а дори и да се опитаха да ми се наложат разни баби,майки или свекита,щях тях да ги осоля едно хубаво.Осоляването няма нищо общо с потенето,както и повиването на бебето няма нищо общо с правите крака след години.За маста пък знам,че всичко от което прасето е боледувало,всички ваксини и лекарства които е поело,преминават чрез потните му жлези в маста и оттам през кожата на бебо в организма му.НЕ СОЛЕТЕ И НЕ МАЖЕТЕ ДЕЦАТА СИ С ТИЯ БОКЛУЦИ!

:nodd:
Изображение
Аватар
mama Deska
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот marry-ann на 29 Ное 2008 08:56

Ужасена съм от това което прочетох. Аз съм твърдо против подобни дивотии. Като споменах на мъжа ми че бабите ще дават акъли в тая насока за солене и мазане с мас и др. такива, той само ме попита "нашето дете, да не е парче месо, което ще бъде печено и след това изядено?", не мисля да ги слушам, и ако се опитат да дават акъли :drunk: :emon31: :outta: хич не ме интересува дали ще се сърдят...мъжът ми е казал, че понеже не е гледал деца, не знае какво трябва да прави, но ще се научи и ще ми помага с гледането на беба и не ни трябват баби
marry-ann
 ---

Мнениеот sneludik на 05 Дек 2008 09:07

ИзображениеБебе бере душа, родителите го солили да не мирише
05 декември 2008 / News.dir.bg
20-дневно момиченце с тежки изгаряния по кожата след осоляване е прието в интензивния сектор на детската клиника на университетската болница в Пловдив "Св. Георги".
Бебето е в изключително тежко състояние, на места се свлича цялата кожа, казаха педиатри, съобщава "24 часа", цитиран от БЛИЦ.
Новороденото е настанено в специално флуидно легло. Терапията ще продължи повече от 20 дни, защото раните трудно зарастват и са необходими много грижи, обясни завеждащият доц. Тоньо Шмилев.
Родителите сами докарали бебето в болницата. Те разказали, че го поръсили с едра сол, за да не мирише, когато порасне.
Мислили, че му правят добро. Докторите предупредили, че ако продължат да прилагат подобни обичаи, детето може да загине, но те опонирали.
Случаите на пострадали от сол бебета напоследък зачестили. През месец пристигало по едно дете в много тежко състояние. Три пъти повече случаи се лекували амбулаторно. Осоляването на бебета е вредна практика, позната у нас от древността, каза проф. Любомир Странски от Клиниката по дерматология на Александровска болница. Той обясни, че процедурата е изключително опасна, особено при нежна бебешка кожа. Застрашава живота, а и има риск белезите да останат завинаги. Солта наистина убивала бактериите, но временно, а не за цял живот.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
sneludik
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот intense® на 05 Дек 2008 10:25

Така, така... Осоляваме, мариноваме, консервираме... после ревностно защитаваме тези :sm_yahoo_54:
Опонирали били :mad2: Ама нормално - баба знае, баба ще ни каже, как да си гледаме детето :evil:
Сега, като си го вземат да го натопят в саламура, та да поеме калции, аман от малоумници :madd:
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот nikita_perez на 05 Дек 2008 12:03

intense написа:Така, така... Осоляваме, мариноваме, консервираме... после ревностно защитаваме тези :sm_yahoo_54:
Опонирали били :mad2: Ама нормално - баба знае, баба ще ни каже, как да си гледаме детето :evil:
Сега, като си го вземат да го натопят в саламура, та да поеме калции, аман от малоумници :madd:

Ами от корема направо в буркана да ги слагаме - поне лесно ще се гледат децата.
Аз май съм си писала вече позицията , но все пак - твърдо съм против всякакви такива бабишкерски идиотщини.За осоляването нямам думи , само цветущи изрази излизащи от устата ми. :mrgreen:
Много ме яд обаче на млади и съвременни момичета , които продължават да солят я детето , я водата , във която го къпят :evil: .Не безумие , а глупост е това .
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот kris_kris на 05 Дек 2008 12:27

sneludik написа:
ИзображениеБебе бере душа, родителите го солили да не мирише
05 декември 2008 / News.dir.bg
20-дневно момиченце с тежки изгаряния по кожата след осоляване е прието в интензивния сектор на детската клиника на университетската болница в Пловдив "Св. Георги".
Бебето е в изключително тежко състояние, на места се свлича цялата кожа, казаха педиатри, съобщава "24 часа", цитиран от БЛИЦ.
Новороденото е настанено в специално флуидно легло. Терапията ще продължи повече от 20 дни, защото раните трудно зарастват и са необходими много грижи, обясни завеждащият доц. Тоньо Шмилев.
Родителите сами докарали бебето в болницата. Те разказали, че го поръсили с едра сол, за да не мирише, когато порасне.
Мислили, че му правят добро. Докторите предупредили, че ако продължат да прилагат подобни обичаи, детето може да загине, но те опонирали.
Случаите на пострадали от сол бебета напоследък зачестили. През месец пристигало по едно дете в много тежко състояние. Три пъти повече случаи се лекували амбулаторно. Осоляването на бебета е вредна практика, позната у нас от древността, каза проф. Любомир Странски от Клиниката по дерматология на Александровска болница. Той обясни, че процедурата е изключително опасна, особено при нежна бебешка кожа. Застрашава живота, а и има риск белезите да останат завинаги. Солта наистина убивала бактериите, но временно, а не за цял живот.

Настръхна ми козината!!! Дано повече хора разберат за това и да си дадат сметка че и бебето е човек!
Изображение
Аватар
kris_kris
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот duda на 05 Дек 2008 13:37

Току що и аз прочетох статията и направо ми се изправи косата от ужас-що за малоумно създание трябва да си,за да си поръсиш бебето със сол-това да не ти е пушено месо я. :shock: Направо съм изумена,че и на всичкото отгоре"но те опонирали. "-е това вече ме втрещи тотално,не стига ,че осакатили и обезибразили детенцето,ами и "защитили тезата си",моля ви се.Докога ще има подобни зверства и издевателства над деца?!?
ИзображениеИзображение
Аватар
duda
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот psihoterapevti на 05 Дек 2008 15:47

КАТЕГОРИЧНО НЕ
Изображение
Аватар
psihoterapevti
Жител на Mamaibebe