Дъщеря ми не иска бебе!

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Дъщеря ми не иска бебе!

Мнениеот Калия на 14 Авг 2012 01:29

Здравейте, аз съм нова тук. От една седмица животът ни коренно се промени /писах в друга тема за това/ та решихме с моя мъж най-сетне, че е дошло времето да си направим още едно детенце. Постоянно си мислим за това и двамата. Много се радваме, че най-накрая дойде момента, който чакаме вече 7 години. Опитахме се да го обсъдим с дъщеря ни, която тази година ще е 1-ви клас.Тя обаче е категорична, че не иска нито братче, нито сестриче. Твърди, че котарака и рибките са и напълно достатъчни. Обяснявахме и надълго и нашироко, че няма нищо по-хубаво от това, човек да има брат или сестра, че ще си има другарче и какво ли още не...Мисля, че ревнува. Отказва да дели с който и да е играчките си, вниманието и всичко, което до този момент е само за нея. Объркана съм много. Не знам как ще реагира, ако и заявим, че чакаме бебе /ако се получи/. Ние със съпруга ми много искаме да имаме поне още едно дете, но не знам дали ще се справим с каката. Тя е категорична! Дали не сме закъсняли...дали няма да я нараним....все едни такива въпроси ми се въртят в главата.....искам /ако стане/ и тя да е щастлива. Все пак ще е нейното братче или сестриче. Моля, ако някой е имал същите проблеми да пише. Не знам как да се справя със ситуацията!
Изображение
Аватар
Калия
Отличник
 ---

Re: Дъщеря ми не иска бебе!

Мнениеот micky на 14 Авг 2012 18:47

Незнам, не съм много веща в тези неща, тъй като нямам деца. Но вуйчо ми има 3 деца и първата не искаше сестра си, ни сега си играят заедно. Доколкото знам, на нея са й обяснили, че ще става кака и тя го приела веднага. Но беше на 4 годинки, а на тази възраст децата се лъжат по-лесно :( . Моя съвет, не мисли как ще го кажеш сега, а после, когато вече е факт и си бременна, тя сама ще го иска.
Онзи ден бях на кафе с една приятелка, която си има бебче на 1 годинка :), и тя ми каза нещо, за което не се бях замислила, Господ, си знае работата, праща ни това, което можем да понесем и да направим :) . Другото, което си мисля, че тя като тръгне на училище, нейните съученички, също ще имат по някое братче или сестриче, а на тази възраст, те искат да имат това, което имат и другите деца и сама ще започне да те пита, кога ще си има братче или сестриче :).
Дано съм права!
Изображение Изображение
Изображение
Изображение
micky
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Калия на 14 Авг 2012 19:41

Дано наистина да си права, но силно се съмнявам, че това ще се случи. Тук във входа имаме едно семейство, голямото момиченце е на нейната възраст и си имат бебе на 2 мес. Тя постоянно и говори колко е хубаво да си имаш сестричка, как помага на майка си, как се гушкат. Наща не ще и да чуе и бързо сменя темата. Днес се опитах пак да повдигна темата, казах и, че някой ден заедно ще изберем всичко за бъдещото бебе, дрешки, креватче, шишета и т.н., е все тая. Каза, че щяла да се изнесе от нас :( Не съм очаквала такава реакция от нея, това някаква ревност ли е , егоизъм ли, не знам, но никак не ми харесва......
Изображение
Аватар
Калия
Отличник
 ---

Мнениеот gabinki на 15 Авг 2012 08:40

Калия,аз мисля че не бива решението дали да имате бебече или не да бъде взето на база другото ви дете.Да,децата са много важна част от нашия животи трябва да съобразяваме всичко което превим и с тях,но не и те да казват какво да става.Моето лично мнение е че не е трябвало да говорите с нея предварително,защото тя се чувства така именно като част от решаващите какво да стане.Тази информация обикновено се поднася постфактум с ясното послание че ситуацията не търпи промяна.Имам две деца,но не съм имала такъв проблем.Синът ми прие новината с огромен възторг,беше изключително горд и навсякъде се хвалеше че ще има сестричка и сега пак така,не се отлепва от нея и който непознат срещне му заявява,че си има сестричка.Аз мисля че той безпрекословно знае че ние винаги ще го обичаме и нито сестричка,нито братче,нито нещо друго може да промени това.Винаги сме го гледали с много внимание,да не кажа че даже е поразглезен,но въпреки това не расте като егоист.Освен това има голяма разлика в отношението когато се говори за нещо в бъдеще и за нещо реално,вероятно когато бебето се роди,Дай Боже,каката може да реагира коренно различно.Пък и дори да не е така с ваша помощ ще се научи да бъде кака,с времето ще разбере че нищо не е изгубила след раждането на бебето,че вие продължавате да я обичате,но има и още един човек който я обича,а именно братчето или сестричето.Не бъдете настоятелни веднага да приеме идеята и да се завърти на 100 градуса,не я притискайте,не и говорете непрекъснато за това,особено преди да е факт.Според мен нещата ще се подредят,не вярвам в едно 7-годишно дете да има чак толкова осъзнато озлобление,може би просто е по-емоционална и с по-властен характер.Пожелавам ти скоро да се похвалиш с втората си бременност и да споделиш какво се случва аттам нататък.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Калия на 15 Авг 2012 09:01

Благодаря много за отделеното време. Може би направихме грешка дето споделихме с нея намеренията си, не знам. Днес съм на профилактичен преглед при гинеколога си. Дано всичко да е наред. Ще пиша разбира се, аз само за това мисля и вероятно досаждам вече на близките си :) предполагам, знаете как е :) Приятен ден и до скоро :sm_174:
Изображение
Аватар
Калия
Отличник
 ---

Мнениеот svetlinka на 14 Ное 2012 17:14

Какво стана ?
:) :) :)
Аватар
svetlinka
Отличник
 ---

Мнениеот Калия на 14 Ное 2012 20:33

Амиии...според гинеколожката всичко е наред. От тогава пия фолиева киселина. Мислим с мъжо да се захващаме за работа около нова година, че да мога да направя две години стаж за майчинство, пък каквото и когато стане. Общо взето вече не се коментира темата, всяко чудо за три дни :)
Изображение
Аватар
Калия
Отличник
 ---

Мнениеот Калия на 19 Дек 2012 02:01

Здравейте мами, да ви се похваля - бебеправенето започна! Стискайте ми палци :!:
Изображение
Аватар
Калия
Отличник
 ---

Мнениеот svetlinka на 19 Дек 2012 09:46

Стискамееееееее!
Успех! Да се пихвалите!
:) :) :)
Аватар
svetlinka
Отличник
 ---

Мнениеот Калия на 09 Мар 2013 18:14

От кога не съм влизала тук.... То от работа остава ли ми време.... Нали обещах да пиша... Не, че има нещо конкретно ( засега), но ми е влязла една мисъл в главата от няколко дни, та реших да споделя с вас. Моята златна свекърва има рожден ден утре.Докато си мислех какво да и купя ми мина една мисъл през главата- колко много би се зарадвала на един тест с две чертички :) Спомних си как точно на рожденния ден на съпруга ми преди 8 години си направих тест и той беше положителен :) Започнах да си представям най- различни сценарии, как и го давам, какво ще напиша на картичката и в тоя ред на мисли се усетих, че май ми закъснява... Последната ми дата беше 10 февруари, което ще рече, че до сега трябваше да ми дойде :) и все пак, февруари месец беше по-къс, но.... Ходих до аптеката и си купих тест. Сега се чудя дали да го направя веднага или да изчакам утре сутринта. Теста е Шуър чек и на упътването пише, че може да се направи по всяко време на деня. Седя и мисля от един час и затова реших да пиша тук :)сигурно ще ме вземете за луда! Искам да е положителен, а в същото време ме е страх от резултата. Вероятно ще е отрицателен, защото този месец не бяхме много настоятелни в бебеправенето, но знае ли човек...Божа работа си е това! И седя и мисля, и мисля и седя и не мога да взема решение..... Ако излезе отрицателен, много ще се разочаровам. От друга страна ако има две чертички ще направя свекърва си най-щастливата жена на света...(и не само нея). Обикновено преди да ми дойде, винаги усещам. Напрежение в гърдите, досадни пъпки по лицето, болки в кръста... Сега нищо! Кръста ме боли, но то е от дископатията :) Та ще се почудя още малко и по-късно пак ще пиша, поздрави и стискайте палци!
Изображение
Аватар
Калия
Отличник
 ---

Мнениеот mama_stefi на 26 Апр 2013 08:50

Здравейте Кали какво стана тестът какво показа?
Как са развиват отношенията около бъдещата кака?
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
mama_stefi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Калия на 27 Апр 2013 17:57

Здравей мама Стефи :) тестовете бяха няколко и всички отрицателни. Оказа се, че имам киста, която до скоро лекувах. Продължаваме с опитите :) А аз съм доста по-активна в ,,Всички тук мечтаем за дете и се молим за чертички две". Поздрави!
Изображение
Аватар
Калия
Отличник
 ---

Мнениеот mama_stefi на 29 Апр 2013 12:16

Пожелавам ти скоро да видиш така желаните две чертички
И аз преди пишех в тази тема,но се отдръпнах за неопределен период надявам се скоро пак да се присъединя,а защо не и с добра новина :D
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
mama_stefi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kamelia_ivanov на 17 Мар 2014 02:17

Тя не осъзнава най-вероятно ще и мине. сигорно е моментно :) Успех
kamelia_ivanov
Редовен