Кисело домашно мляко или АМ ?

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Кисело домашно мляко или АМ ?

Мнениеот cvetenceto999 на 05 Мар 2012 20:41

Здравейте мили мамчета,това малко ми е болна тема "Млякото" ! Не намерих тема,ако има такава извинете ме,че започвам нова. Аз лично имам утвърдено мнение,но все пак искам и други,защото положението е 50 на 50 .
Изображение
Изображение
Аватар
cvetenceto999
Начинаещ
 ---

Re: Кисело домашно мляко или АМ ?

Мнениеот eli_vulkova на 06 Мар 2012 08:42

Дали ще даваш АМ или домашно кисело мляко зависи от възрастта на детето.Ако е на по малко от 10 месеца трябва да е АМ(по безопасно е).След 10 месеца до 2 години е препоръчително да е АМ,но може и кисело мляко по-малко.А след това вече АМ-то отпада.Аз това знам.Доколко е така не смея да твърдя.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот cvetenceto999 на 06 Мар 2012 13:46

Благодаря Ели. Исках да знам защото аз съм въръл противник на тези изкуствени млека колкото и да се твърди че са по полезни.Четох много за състава му за това кое е по добре.Силно се надявам и се моля да имам кърма поне 5-6 мес за да мога да му дам истинско мляко.Исках мнения от много майки познати и от форумите,много деца дори не го искат сухото мляко и ги хранят с кисело,но домашно направено не купешко и децата са много добре. Аз не чух за едно бебе че има някакъв проблем от факта че е хранено с дом.кис. мляко.Пък ако от самото начало ако нямам кърма,ща неща и аз ще му давам АМ поне до 6-тия мес :)
Изображение
Изображение
Аватар
cvetenceto999
Начинаещ
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 06 Мар 2012 14:03

Не знам за киселото мляко,но аз правя всичко по силите си детето ми да получава кърма вместо АМ и това е основната ми цел засега.Ако мога ще го кърмя поне до годинка,за да не се налага да избирам между АМ и кисело мляко.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот cvetenceto999 на 06 Мар 2012 14:56

Така е ели и аз затова се моля да имам кърма,защото това е преди всичко.Това е ч-то което трябва да се стрмим да имаме и да даваме на бебчетата :) Макар че знаешли една колежка пък излезе с ново 20 :Д:Д:Д Че и кърмата небила толкова полезна,защото това с което сме се хранели също небило истинско и полезно,така че и децата като сучели пак неполучавали най-доброто,пък и това било излишен дискомфорт за жената да се цеди,да я боли и да е все мокра. Никога няма да се съгласся с това,по скоро си търси причина да не кърми.Защото е абсурдно твърдение за мен :)
Изображение
Изображение
Аватар
cvetenceto999
Начинаещ
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 06 Мар 2012 15:28

Наистина е абсурдно.Може би днешната кърма не е като тази която за имали бабите ни,които са се хранили само с натурални биологично чисти продукти,но въпреки всичко пак си остава най-полезното ,което можем да дадем на децата си.Имунитетът който дава кърмата си е имунитет,той няма нищо общо с хранителната и стойност,той изгражда основите на здравето на децата ни,така че не трябва да ги лишаваме от това за нищо на света.Така че успех на теб и на всички други майки които искат да кърмят децата си,нека вярваме че можем да го направим и някак си ще се получи.Моя син вече е почти на 6 месеца и не е пил и глътка АМ и това за мен си е успех.Дано продължим така и за напред.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот cvetenceto999 на 06 Мар 2012 17:01

Супер браво на теб,дано и аз имам.А пък си мисля че и да нямаме села пак може да си набавяме истински плодове и зеленчуци,както и мляко.Аз винаги пазаря от пазара при бабите,които се опитват да си изкарат някой лев с реколтата която изкарват.Е сега през зимата няма как да си купиш истински домат или краставици,но пък за млякото винаги се намира.При нас идват млекари от близките села и квартали тип село и си продават производството,така и човека изкарва някой лев и аз си копувам истинско мляко и повечето случаи на по ниска цена от пазарната :) Така че ако искаме можем да си намираме и истински продукти,не винаги и по всяко време но можем,дори и гражданите които нямат баби на село :)
Изображение
Изображение
Аватар
cvetenceto999
Начинаещ
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 17 Мар 2012 12:41

Такааа и аз да дам акъл :mrgreen:
Първо-трябва в ума си да приемеш, че ще кърмиш въпреки рагадите, въпреки недоспиването, въпреки кърменето на 1-2 часа, че и по-рядко, въпреки че няма да има режим, въпреки че ще ти писне, ще те боли и пр. и пр. Ако искаш да кърмиш бебето си, се отдаваш изцяло и само на него и на кърменето, това започва с четене и информиране по въпроса, защото неуспехите при кърмене идват точно от некомпетентноста на майката. Затова докато си бременна можеш първо това да направиш-да четеш. Има много информация, която може да ти помогне в интернет. Ако си от голям град може да посетиш училище за родители, когато има лекция за кърменето.
Аз претърпях провал с първото си дете и не го кърмих, точно по горе описаните причини :( Сега с второто си казах-жива-умряла ще кърмя, каквото и да ми коства! Вече кърмя повече от 9 мес...и съм адски щастлива от този факт, въпреки че детето ми яде на 2 часа почти без почивка(през нощта).
Сега за киселото мляко - и аз като Ели съм против него преди 10-я месец, защото ако е домашно е с висок процент масленост(повече от 3%), който натоварва стомахчето на бебето; има високо съдържание на соли, които натоварват бъбречетата, които са несъвършени. Адаптираните млека са направени така, че да нямат тези странични ефекти. Затова аз предпочитам АМ пред кисело поне до годинката. Купеното кисело мляко
А това, което прочетох, че кърмата била вредна :shock: който го е казал, да отиде да се гръмне най-добре-това е пълен абсурд!!! Това си е чисто оправдание да не се кърми-просто не им се занимава на майките, като знаят по-лесния за тях вариант-шишето с АМ. Но ако бебето имаше право на избор, никога нямаше да избере шишето, сигурна съм!
И аз ползвам домашно мляко, но не бих се доверила на хора от пазара, защото не виждаш как млякото стига до теб т.е. колко чист е процеса по доенето и съхраняването на млякото.
Успех ти желая в света на кърменето-няма по-нежни и топли моменти, от тези на кърменето :D Ще чакаме да пишеш как се развиват нещата при теб след раждането :wink:
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот cvetenceto999 на 17 Мар 2012 19:07

Благодаря ще пиша :) Аз също щще направя всичкко възможно да имам кърма и да си храня момченцето,но все пак ако нещо стане и почне да недостига или все пак да спре ще се доверя на баба ,тя ме изгледа и бях много здраво дете,на майка си също защото тя е още млада сестрами не отдавна беше малко бебе и не е забравила :)
Изображение
Изображение
Аватар
cvetenceto999
Начинаещ
 ---

Мнениеот kamelia_ivanov на 03 Мар 2014 23:03

Аз започнах сдомашно кисело мляко след десетия месец :)
kamelia_ivanov
Редовен
 ---

Мнениеот Armirra на 31 Мар 2014 14:42

Привет :)
Моето дете е на адаптирано мляко още от раждането си. Кисело мляко не е приемало до сега и смятам да предлагам Ам докато има нужда и желание да го приема.
Armirra
 ---

Назад към Бебето и детето