Въпроси за кърменето и захранването

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Re: Въпроси за кърменето и захранването

Мнениеот стреличка на 05 Мар 2012 17:57

Чудих се с кой да се посъветвам с личния на беба или нашия....но вторник сме на консултация и ще го попитам за честото запушване, а и за лецитин също. Не ми се иска да пия лекарства, но ако помага за по доброто функциониране на гърдите, ще го пия, че така и бебка няма да мъча с тези запушвания :roll: Ще пиша като се посъветвам и с лекарите. Хубав следобед мамита :D
Човек трябва да носи хаос в душата си, за да може да роди танцуваща звезда.

Изображение
Аватар
стреличка
Сериозен
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 09 Мар 2012 08:55

Мами,пак имам въпросче.Кажете моля ви вземали ли сте коластра докато кърмите?Препоръчаха ми да вземам за подсилване на имунитета в това болно време,полезно било и за майката и за бебето,защото се обогатявала кърмата.Вярно ли е,имате ли лични наблюдения? Аз взех една опаковка за да давам на големия ми син,че пак е с грип и сега като се зачетох,освен коластра има и някакви китайски гъби вътре(казва се коластра плюс).Не пише може ли да се взима от кърмачки и не знам.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 20 Мар 2012 18:37

Здравейте мами,имам въпросче към вас.Ние с бебчо започнахме със захранването.Дадох му безмлечна каша от елда разтворена с кърма.Изяде само две лъжички.Но после коремчето му започна да къркори ужасно,получи колики и е леко разхлабен.Кажете ми какво да правя,да му давам ли пак от тази каша утре?Или да изчакам няколко дни и да му дам друго,например картоф или ориз?Давали ли сте киноа?
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 20 Мар 2012 23:44

Ели, елдата е трудно смилаема и вероятно заради това или заради новата храна. АЗ бих изчакала няк. дни и бих дала друго-оризова например. Аз също дадох първо елда, но нямахме проблеми. Може би, че захраних с друго, незнам. Пиши :wink:
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот стреличка на 28 Мар 2012 11:03

Мамита, според вас рано ли е в 4 месец да захраня малката със сокче, ние се кърмим, но много дни й се струпват и не ака милата и вече незнам какво да правя. Първо сокчета, а след това какви пюрета...плодови или зеленчукови, че то много мнения и човек тотално се омотва. :emon16:

Изображение
Аватар
стреличка
Сериозен
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 28 Мар 2012 11:44

Първо мисля, че е рано за захранване на 4 месечна възраст, при условие, че успешно се кърмите до момента...
Второ - аз лично не бих дала сок, особено като първа храна... :roll:
Трето - моят съвет е да започнеш захранването (най-добре след 6-тия месец) със зеленчуково пюре или безмлечна каша.
И четвърто - кърмените бебета усвояват почти на 100 % кърмата, така че е нормално да не акат по няколко дни... :wink: Ако стомахчето не изглежда твърдо и подуто, ако бебето е в добро общо състояние и наддава нормално на тегло - няма място за притеснение...
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 28 Мар 2012 14:59

Стреличка, и моето бебе като беше на 4-5 месеца имаше проблем с акането и също като теб се чудех как да постъпя.Акаше веднъж на 3-4 дни,но не беше запек,не го болеше и не му беше твърдо акото,просто по рядко се изхождаше.Започнах да взимам пробиотици и детето се оправи,не съм му давала на него нищо освен кърма.Започнахме да се захранваме няколко дни преди да навърши шест месеца с безмлечна оризова каша,а днес му дадох зеленуково пюре от пащърнак и много му хареса.Не бързайте да се захранвате,кърмете се още месец или два според мен,но ти си знаеш,ако само заради акането го искаш недей.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 28 Мар 2012 15:03

Аз искам да благодаря на мамите ,които ми даваха кураж и съвети по пътя към успешното кърмене на детето ми.С ваша помощ стигнахме до мечтаните 6 месеца изключително кърмене и продължаваме напред към гр4упата на дългокърмените бебета,дано стигнем и до там.Наистина много ми помогнахте :blow_out_candles:
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот стреличка на 28 Мар 2012 16:04

Благодаря момичета за се,съветите, за сега се кърмим успешно, като изключим запушванията на гърдите през няколко дни, това ни изтощава с беба. За захранването, един захранва с плодови друг със зеленчукови, а някои със сокчета почват, всеки явно си преценява и като се посъветва с педито. Скоро правим 3 месеца, аз си мислех начало на 5ти края на 4тия да пробваме, но до тогава има време, ще го мисля по нататък . Хубав ден от нас :D

Изображение
Аватар
стреличка
Сериозен
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 28 Мар 2012 17:40

mi6o4eto написа:Първо мисля, че е рано за захранване на 4 месечна възраст, при условие, че успешно се кърмите до момента...
Второ - аз лично не бих дала сок, особено като първа храна... :roll:
Трето - моят съвет е да започнеш захранването (най-добре след 6-тия месец) със зеленчуково пюре или безмлечна каша.
И четвърто - кърмените бебета усвояват почти на 100 % кърмата, така че е нормално да не акат по няколко дни... :wink: Ако стомахчето не изглежда твърдо и подуто, ако бебето е в добро общо състояние и наддава нормално на тегло - няма място за притеснение...

Нямам какво да допълня :D
ако акото е твърдо, тогава има запек. Да не е от нещо от твоята храна? Аз забелязвах, че като ям ориз и банани, се запича.
Добър съвет ти е дала Ели-за пробиотиците :oki: може да даваш и на бебето, може и ти да пиеш.
И моя съвет е да не бързаш със захранването, по простата причина, че сокове и всякакъв вид твърда храна, ще може да яде винаги, а кърма веднъж в живота. Пробвай да ядеш и пиеш нещо слабително :wink:
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 28 Мар 2012 17:47

eli_vulkova написа:Аз искам да благодаря на мамите ,които ми даваха кураж и съвети по пътя към успешното кърмене на детето ми.С ваша помощ стигнахме до мечтаните 6 месеца изключително кърмене и продължаваме напред към гр4упата на дългокърмените бебета,дано стигнем и до там.Наистина много ми помогнахте :blow_out_candles:

Няма за какво, Ели :) Радвам се, че стигнахте до тук, ще успеете и по нататък :wink:

И аз за себе си се радвам супер много, че кърмя вече почти 10мес. За мен кърменето не е просто хранене, а много повече-контакт, топлина, нежност...и пр. и пр.
Макар да нямаме все още заместено хранене и да яде на 2ч нощем, макар и да ми писва, че не мога да свърша нищо сама, няма да се откажа скоро, защото както казах това е един път в живота и се наслаждавам с пълна сила на кърменето като начин на живот :D Дано и аз да съм с дълъг кърмачески стаж :jesus:
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 28 Мар 2012 19:18

И аз мисля да не замествам кърмене.и без друго ядем по много малко пюре,така че ще си го хапваме между кърменията.Дано и ние стигнем до 10 месеца,защо не и до годинка.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 28 Мар 2012 20:14

Бих казала защо не и до 2 годинки :D Кърменето през втората година е пряко свързано с имунитета :)
Ели, и ние ядем по много малко пюре-най-много 150гр :?
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 09 Апр 2012 09:04

Момичета имам въпросче.Моя дребосък е вече на 6 месеца и половина и не харесва никаква друга храна освен кърма.Каквото и да му дам изягда около 30 гр. и си иска кърмата.Само дето все е гладен и явно не му стига кърмата,яде през 1-2 часа и суче много настървено и след като свърши млякото и в двете гърди продължава да търси още.Не плаче че няма но ако имаше щеше да е доволен.А още пюре или каша отказва.Какво мислите нормално ли е да не му стига вече кърмата ми или ми е намаляла?Да му взема ли АМ?Дайте съвет моля ви.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 09 Апр 2012 12:28

Не мисля, че е гладен :roll: Ти кога даваш твардата храна-преди или след кърмене? За грамажа на твърдата храна и ние доста време включително и сега ядем по-малко от нормалното, доста време ядеше около 80 гр. При доста активни кърмачета е така, не се притеснявай :wink: И ние можем да ядем постоянно :mrgreen:
Според мен няма нужда от АМ, лактацията ще се пригоди към новото търсене :) Пък и не е сигурно дали ще го пие, моята буба отказа(снощи дадох за пръв път), пък и то е толкова гадно :x докато миех шишето щях да повърна-мирише много неприятно.
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бебето и детето