Въпроси за кърменето и захранването

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Re: Въпроси за кърменето и захранването

Мнениеот eli_vulkova на 09 Апр 2012 15:47

Давам му пюрето около 1-2 часа след кърменето за да може да е гладен но не чак прегладнял,хапва малко пюре и после след 15 минути или половин час търси да суче.опитах след като го накърмя да му давам пюре но тогава неще и да чуе.Както и като е много гладен не е навит да яде пюре вместо кърма.не знам и аз вече къде греша,както и да му го дам все не иска.А от няколко дни иска постоянно да суче,но пюрето не го иска,уж е гладен а не мога да го излъжа да хапне повечко пюре или каша че да го засити и да ми се понапълнят гърдите,че те милите вече съвсем омекнаха,едва ли има нещо вътре.И не знам,не ми се иска да давам АМ а ми се струва че е гладен с това постоянно сукане.Иначе пишка достатъчно и не иска вода.Дано да е заради зъби а не от глад сукането че иначе незнам.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 09 Апр 2012 19:01

Да, и нас ни гонеше глад при зъбите :? Аз също не давах пюрето кагато и се спи или е много гладна, тогава е много нервна, търка очи и става мазало :mrgreen: Меките гърди не значат, че са празни,не се притеснявай, има мамбо :lol:
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот ewka на 27 Юни 2012 17:48

Много полезна тема за кърменето! Много помагате с нея,момичета! Благодаря ви! :champagne:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 28 Юни 2012 09:44

Да ви се похваля,ние засега успешно се кърмим вече 9 месеца,което за нас е многооо.Кърменето ни е 99% от храната към момента,да не казвам 100%.Хич не ни се получава захранването,малкият мъж мрази твърда храна,каквато и да е тя.Иначе расте горе долу добре,на 9 месеца е 8.800кг.Мъчат го зъби и само кърмата приема.В тези жеги се мъча да му давам поне вода,но уви не ще и не ще.При вас било ли е такова чудо?Педиатърката вече много ми се кара.Хемоглобина му е 109,било малко.Дайте съвет,как да го накарам да яде и друго освен кърма?
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 28 Юни 2012 10:20

За водата е нормално, и моята дъщеря не искаше да пие вода, като намалихме кърменето пропи... :wink:
За захранването - слагай го на масата с вас, нека гледа как се храните, ще му стане интересно и ще си посяга сам... Има ли зъбки?
Иначе пробвай да му правиш пюретата с кърма отначало, после постепенно намалявай количеството й... :wink:
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 28 Юни 2012 15:29

Има само 1 зъбче.Вземам го на масата но не иска нищо,само към сладоледа на батко си посяга да яде.Пюретата не ги иска нито с кърма нито без,въобще е един кошмар храненето му,върти глава и се пази като дявол от тамян.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 28 Юни 2012 16:27

Незнам какво да те посъветвам, ти преди кърмене или след това предлагаш пюре? Изчакваш ли го да огладнее?
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 28 Юни 2012 18:49

Първоначално давах пюрето след кърмене,но той не искаше дори да опита.Пробвах да го давам преди кърмене,но тогава започва да пищи сърдито и не млъква докато не го накърмя.Сега предлагам пюрето между кърменията,но пак няма резултат.Като цяло той суче на поискване,като обикновено това е през около 2 часа.Дали в това се корени проблема с яденето на пюре?А също така забелязвам че като го храни баща му по лесно го прилъгва да хапне няколко лъжички.Но каква майка съм аз ако съм неспособна да си нахраня сама детето?Мен види ли ме и край с пюрето,иска си кърмата и това е.Лошото е че баща му постоянно е на работа и не е вариант той да го храни.Дайте съвет моля ви.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 29 Юни 2012 09:00

Ами нормално е като те види да те свързва с кърменето... Ако има начин - наистина нека друг да го захранва с пюрета (ти не се навъртай наоколо)... :wink: Опитайте така - да видиш дали ще има промяна в отношението към храната... :wink: Пробвай през това време да излезеш някъде с приятелки или да си свършиш някоя задачка... Глада не прощава... :lol:
Като пример ще дам нас с нощното кърмене - отучихме се от него едва когато баща й почна да става и да й дава водичка през нощта - пийваше и веднага си заспиваше след това. Станех ли аз - не искаше вода и ревеше докато не си получи своето... :mrgreen:
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 03 Авг 2012 12:05

Здравейте,вече сме на 10 месеца и продължаваме да се изхранваме основно с кърма,но имаме напредък и с пюретата,изяждаме по около половин бурканче през деня.Искам да попитам за тази възраст колко твърда храна е нормално да приемат кърмените деца?И горе долу колко кърмения имат в денонощието,защото ние се кърмим още през нощта поне 3 пъти,а през деня 6 -7 пъти.Някога суче минута или две , а някога 10,зависи от настроението.Суче винаги и от двете гърди,но май ги сменя ритуално,а не заради свършила кърма.Това нормално ли е?Разкажете ми моля ви,мами с повече опит.Памперсите му се пълнят за около 3 часа,доста се поти.Иначе качва по 300-350 гр. на месец и сега е 9.150 кг. и около 74-76 см.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 19 Юни 2013 21:00

Здравейте,ние още се кърмим за приспиване на обяд и по цяла нощ,което вече много ме тормози.Замислям се да се отбиваме,но ум не ми стига как да го накарам да заспи без кърмене.Нищо не помага.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 20 Юни 2013 07:04

Ние се отказахме като почнах да замествам от време на време вечерното кърмене с четене на приказки, които много обича... Първо през няколко вечери, после през вечер, по-късно няколко вечери поред и така стана постепенно за около месец отбиването, докато съвсем забрави за него... :wink: Незнам обаче при вас дали ще проработи точно този метод, ти най-добре си познаваш детето и предполагам ще измислиш удачен за вас начин...
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 20 Юни 2013 23:14

Има вечери,когато заспива без да си потърси да цока,но през нощта като се събуди,няма заспиване без цок.Откак се е родил не сме спали повече от 4-5 часа непрекъснат сън.Вече адски се нуждая да си легна и да спя без да ме будят ако не 10 то поне 8 часа.Толкова ли е лошо че го искам?Все си мисля че и той има нужда от непрекъснат сън 8-10 часа.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот kamelia_ivanov на 15 Мар 2014 01:34

Не значи че не му стига просто се е наяло :)
kamelia_ivanov
Редовен
 ---

Предишна

Назад към Бебето и детето