Капризно дете имам

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Капризно дете имам

Мнениеот ЧеРеН ШоКоЛаД на 28 Окт 2011 23:31

Да така е.Моя син много се е разглезил тия месеци прави какво си иска лигави се инати се за дребни неща не мога да го възпитавам ли или какво къде ми е на мен грешката че така се случи !Как е при вас мами споделете мнението си при мен положението е зле!!!Изобщо като че ли съм допуснала грешка някъде.И най вече случая когато се инати ставам много нервна избухвам и почвам да му се карам вместо да му кажа че така не трябва да се прави .
Изображение [url=http://www.mamaibebe.com]Изображение [url=http://picbg.net/img.php?file=ccbe21c4bf2e7406.JPG]
Аватар
ЧеРеН ШоКоЛаД
Редовен
 ---

Re: Капризно дете имам

Мнениеот lyubomira_naidenova на 30 Окт 2011 09:57

И на мен ми предстоят такива дилеми.
Не знам какво да те посъветвам, преди да избухнеш брой до 10 :roll:
Щото с лошо май не става...?
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 30 Окт 2011 12:25

За мен най-важно в такива ситуации е да се проявява търпение,не бива да показваш на детето че се ядосваш от неговото поведение,чак когато се успокои може да му обесниш,докато се тръшка няма да чуе нищо.Освен това е супер важно да държиш на думата си,ако в изблик на гняв кажеш че го наказваш с нещо трябва задължително да го изпълниш после,дори и да си размисила,за да разбере детето че думата ти тежи,затова наиситна дишай дълбоко,брой до 10 и тогава кажи какво ще е наказанието.Естествено няма да стане бързо,но постепенно нещата ще си дойдат на мястото.Това не значи да си безсърдечна майка,когато се държи добре-гушкай го,говори му мило,смейте се,играйте,но кагато се тръшка трябва да си строга.Просто сте в трудна възраст,ще отмине,след 3 годинки децата се променят много и стават доста по-разбрани :wink:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Jilina на 30 Окт 2011 19:56

Миличка, твоето детенце е още мъничко и има вероятност да е просто период през, който минава. Бъди тактична и внимателна и обяснявай много.
Аз обаче за мое огромно съжаление май периода го изтървах. Просто когато навлизаше моята щерка в тази възраст не живеехме сами, даваха ни много акъли как се възпитава, аз тъкмо бях започнала работа и пътувах много и я гледаха баба и и дядо и, които живееха с нас и го изтървахме в общи линии периода, когато трябваше да се говори и да се обяснява. Знаете, че повечето баби и дядовци глезят, а не възпитават, нашите бяха така, аз не намерих сили да се противопоставя от преумора и заради много други фактори и сега след като останахме сами си патя от това. Опитвам се всячески да не избухвам, защото знам, че вината е моя, но понякога ми идва в повече глезотията и ината. Надявам се скоро да се справим с този период.

Приемам всякакви идеи от всички. Опитвам се да говоря, а тя е вече голяма и разбира, но за много кратко време и после пак започваме "старата песен на нов глас".
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Jilina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 08 Ное 2011 11:56

Ами според мен трябва много да се повтаря и много търпение.
С гняв, викове и караници само се дава лош пример на децата, според мен.
Моя син, че е на 10 месеца, понякога само с навикване ме послуша, пък не знам като порасне как ще е.
И когато се каже - наказан си, колкото и мило после да е детето трябва да се спазва думата.
Иначе изхитряват и след всяка беля ще са милички.
Успех!
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 15 Ное 2011 23:46

И моята дъщеря е отвратително лоша понякога,най-вече се глези като яде...Наистина е хубаво като се държи лошо да му обясняваш спокойно,но то си е човещинка понякога да си. Изпуснеш нервите и да креснеш,важното е да е колкото се може по-рядко.Аз също понякога се развиквам на моето Роси,ама то не се издържа по някое време...но гледам да се сдържам максимално.
Бубе,между другото и Роска май най ме слуша като повиша тон... :oops:
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 29 Дек 2011 22:38

Мойто човече този период го мина на 3 години,т.е съвсем скоро.Първо тръгнах с лошо,той вика аз викам,но след два-три такива случаи разбрах,че това не помага.БРоях на ум и чаках кризата да мине,понякога отнемаше мноооооого време,след това говорех.Чак като спре да вика,плаче или да се тръшка започва да чува,не и преди това.После много говорех и обяснявах,казвах и че ме е разстроил....но без да викам. Така постепенно спря да истерничи и да се тръшка.Сега отвреме на време пак пробва,но бързо се отказва.Когато пък прави инати с храната,не нервнича,не го моля,оставям купичката и казвам:Ако искаш яж,ако искаш гладувай.....повечето пъти сам напада яденето. Важното е да няма викане и нерви!
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bl_velvet на 06 Яну 2012 21:53

ЧеРеН ШоКоЛаД написа:Да така е.Моя син много се е разглезил тия месеци прави какво си иска лигави се инати се за дребни неща не мога да го възпитавам ли или какво къде ми е на мен грешката че така се случи !Как е при вас мами споделете мнението си при мен положението е зле!!!Изобщо като че ли съм допуснала грешка някъде.И най вече случая когато се инати ставам много нервна избухвам и почвам да му се карам вместо да му кажа че така не трябва да се прави .

Мила, мисля, че това е само период, защото и аз минавам през подобно нещо с дъщеря ми - както беше спряла да пишка в памперс (и денем и нощем), започна нарочно да се напишква, като я питам защо го прави, казва, че иска да е бебе. На моменти толкова много се разлигавя, че ме докарва до лудост. Никога не съм я глезела, винаги съм била строга в това отношение, надявам се, че скоро ще мине.
А по въпроса- оставям я сама да й мине, казвам и че не ми харесва така и че така правят лошите деца и я оставям, след няколко мин тя сама идва да се извини.. а какви мъки беше докато започне да извинява :emon16:
Изображение
Изчакай човека,който те целува по челото,който иска да ти покаже света когато си в затруднение,който държи ръката ти пред приятелите си.Този,който от време навреме ти напомня колко много държи на теб и какъв щастливец е,че те има.Този който се oбръща към приятелите си и казва: ТЯ Е ЕДИНСТВЕНАТА !
Аватар
bl_velvet
Пристрастен
 ---

Мнениеот Bennie на 05 Авг 2013 05:53

За мен най-важно в такива ситуации е да се проявява търпение,не бива да показваш на детето че се ядосваш от неговото поведение,чак когато се успокои може да му обесниш,докато се тръшка няма да чуе нищо. Освен това е супер важно да държиш на думата си,ако в изблик на гняв кажеш че го наказваш с нещо трябва задължително да го изпълниш после,дори и да си размисила,за да разбере детето че думата ти тежи,затова наиситна дишай дълбоко,брой до 10 и тогава кажи какво ще е наказанието.Естествено няма да стане бързо,но постепенно нещата ще си дойдат на мястото.Това не значи да си безсърдечна майка,когато се държи добре-гушкай го,говори му мило,смейте се,играйте,

но кагато се тръшка трябва да си строга.Просто сте в трудна възраст,ще отмине,след 3 годинки децата се променят много и стават доста по-разбрани
Последна промяна intense® на 05 Авг 2013 10:55, променена общо 1 път
Причина: СПАМ
Bennie
 ---

Мнениеот kamelia_ivanov на 22 Фев 2014 05:01

Не се притеснявайте :) те са на периоди покажете им кои командва и обяснявайте добре и всичко ще си дойде на мястото :)
kamelia_ivanov
Редовен
 ---

Назад към Бебето и детето