ДЕТСКАТА ГРАДИНА (новите приключения...;)

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, kama4e, intense®

Re: ДЕТСКАТА ГРАДИНА (новите приключения...;)

Мнениеот sn_vasileva на 03 Яну 2012 09:34

Евче, и аз не му треперя на Иван, но както казваш когато си бременна нещата са по-сложни. Аз миналата Коледа такъв ужас преживях заради варицелата на Иван, че няма да ти казвам :( Затова съм предазлива, не вманиачена :)
Такива майки има бол :evil: м вашата ДГ детето е с Т, а на другия ден го водят с бележка че е здраво и сестрата не може да го върне :evil: Така цялата детска пламна от варицела, защото въпросната майка когато беше се обринала си заведе децата и съответно те се разболяха и пламна градината :evil: Вялно е че варицелата е добре да се мине(Ади карал ли е?), но аз бях бременна и се оказа, че не съм я карала, а тогавашната ми АГ ми напълни главата със щуротии :evil: Както и да е, да не се отплесвам-минало е вече :)
Оставете се го вкъщи, още повече щом се чувства добре :D
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот ewka на 03 Яну 2012 10:46

Снеж,не съм искала да кажа,че ти или друг се вманиачава в детето си,прости с поста си описах как е при нас,за да стане ясно,че не го гледам под похлупак,но се дразня,когато трябва да е болен излишно,защото на друг така му изнася. За варицелата имам късмет,че като дете съм изкарала де що има шарки :lol: и поне от това да не ме е страх.Представям си как ти е било,за бременни знам,че е много опасно да я карат. Ади не е карал,два пъти имаше контакти с болни деца и то в етапа,в който са били заразни,но не успя да я пипне,а ми се искаше. :wink: Колкото по-рано,толкова по-добре мисля.Братовчедка ми я кара на 30 години и една седмица беше много зле,на легло,с висока температура и т.н. Зарази се от дъщеря си,която въпреки,че беше около 10 годишна тогава пак я изкара сравнително тежко :( Не ме е страх от шарки,но ме е страх от температура по време на бременност и затова не искам да ми донесе вирус,макар че то си е и Божа работа де. Например миналата година Ади хвана свинския грип и то когато си беше у дома. Абе сложна работа,ама оспамих темата с моя страх.....аз ей тия девет месеца бременност ме докарват до лудост от притеснения.Това беше и една от причините да отлагам второто,колкото и смешно да звучи. :lol:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 03 Яну 2012 12:10

О, не бой се, после като се роди юнака ще се притесняваш още повече като се разболее Ади, че да не зарази бебето :( ама няма начин, така ще пораснат(колкото и да не ни се ще :? ). Ти лятото ще пускаш ли Ади, като се роди бебето? Аз Иванчо го пусках, защото там имаха повече забавления, а аз тичах през час-два до вкъщи да кърмя, а детето си иска по-дълга игра навън, а и тогава бяха малко деца. И другата ми причина беше че там поне яде :roll: или както се майтапя пращам го на детска, за да яде :lol: :lol: :lol:
А Варицелата се оказа, че не е толкова опасна за бременните, но каквото и да е, е най-добре да не се кара по време на бременност, най-малко заради високата Т. Абе мина и се радвам, че не се заразих.
Както и да е, отплеснах се :oops:
Да питам някой вземал ли е от тази поредица енциклопедии? http://www.fiut.bg/book/okeanite# Мисля това да е подаръка за Ивановден :)
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 03 Яну 2012 12:17

ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот ewka на 03 Яну 2012 12:34

Снеж,аз и да не бях бременна,пак нямаше да го давам лятото..на мен работата ми позволява да го гледам затова. А и с бебето ме е страх,че ще му е гадно ако го пратя,а аз си оставам с бебето сама :roll: Ади е доста привързан към мен. Лятото живи и здрави ще се разхождаме тримката насам-натам и така :lol: Детската я настоявам и затова изпадам в дилеми,защото искам да е сред деца,да не е толкова залепен за мен...дето казваш там яде,спи..всичко което у дома е трудно. Ето например отивам последния път да го взема,показвам се на вратата и гледам,че на масата яде нещо.Попитах госпожата да не съм подранила,че още ядат,а тя казва,че той си хапва портокала,дето им е даден след ядене. Аз се опулих,той отказва портокали категорично в нас.Като дойде при мен дори му подуших устата :lol: да видя,че ми мирише на портокал ха ха ха ха....е беше го ял. А в нас и досега отказва. Та така,искам да е на детска,ама и страха ми е в повече сега та е страшно :mrgreen:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 03 Яну 2012 12:37

А за енциклопедията браво,че си решила..хубави са такива подаръци,образователни.Ади не го впечатлява никакв книжка,нито моливи,блокчета и т.н. за рисуване.За сметка на това се бъзикаме,че ще става световен шампион по редене на пъзели :lol: Това е единственото,което му грабва вниманието.Реди такива от по 100 части самичък,въпреки че на тях пише над 5 години. Има много пъзели и може да си седи и да си реди с часове :roll: Аз съм маняк на книги и пъзели.Не е прихванал страстта ми за книги,ама за пъзелите е без грешка :lol:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 03 Яну 2012 12:52

Евче, и аз много харесвам пъзели :D Мисля, че са доста развиващи. И ние имаме 3-4 и да си призная първия път един го наредих със зор :mrgreen:
Иван пък не се впечатлява от книжи с приказки, но пък енциклопедии от този род са му интересни. Радвам ме, че си пази книжките, което не е малко :)
Айде поФалих си дет`то, на мама гарджето :mrgreen: ДА са ни живи и здрави!
Да попитам нещо-забелязах, че Вики все с лявата ръка посяга като взема нещо :roll: доколко е странно? Дали ще е левичар?
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот ewka на 03 Яну 2012 13:23

Ха ха ха,похвалихме ги....ама то което си е си е..да са живи и здрави само,другото е повод да си се хвалим :mrgreen:
А за Вики,не и се вглеждай много много в тези неща,то левичарството не е нищо страшно и особено според мен. А нали има един метод според,който се определя кой е бил роден левичар,но впоследствие се е отучил и кой не. Знаеш ли го? Скръстваш ръце пред гърдите,която ръка ти се падне отгоре с тази си по рождение.На мен ми излиза лявата,а и май има нещо вярно в това,защото аз мога да пиша и с лявата ръка и то не зле,просто става по-бавно. А Ади като беше бебе и като го гушках да го храня или успивам и всеки забелязваше,че на лявата ръка му държа главата и все ме питаха как така ми е удобно.Истината е,че с лявата се оправям еднакво добре и явно съм била левичарче,ама едно време това беше много странно и все ги отучваха децата.Майка не помни да са ме карали нарочно да пиша с дясната,но има смътни спомени,че съм си била екстра и с двете,що се отнася до други дейности.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 03 Яну 2012 13:48

Евче, аз не и задирям за способностите, но просто се загледах няколко пъти :) И да е левичар и да не е, няма да я върна :mrgreen:
И аз я нося с лявата ръка, незнам по-удобно ми е :roll: Пък и от толкова носене, ми е нужна дясната ръка за други дейности :)
Но това не го знаех, което написа :) но пък не е ли логично, като си десничар по навик дясната да ти е отгоре?
Иван пък пише нещата от обратната страна т.е. като пише 6 започва от вътре, като охлюв :roll: :mrgreen: но си спомням, че сестра ми като беше малка пишеш нула отдолу нагоре :mrgreen: ама нали са род :mrgreen:
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот ewka на 03 Яну 2012 13:50

Ами ако е левичарка...за тях съм чела,че са много умни,така че :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 04 Яну 2012 09:50

sn_vasileva написа:http://comsed.net/index.php?p=news :D

Това го чух по някой от детските канали и мисля да намина :wink:
Евка,бременните имат по-силен имунитет,аз като бях бременна не съм спирала Дими от детска по такива съображения.Лятото го спрях,защото исках да си е вкъщи с мен и с бебка,изкарахме си 3 чудесни месеца заедно,ходихме много навън макар че и Монито я кърмех често и на поискване,но намирахме начин и мисля че това време прекарано заедно оказа много добро влияние върху отношенията на децата :)
Снежи,аз съм давала Ескимо кидс преди,а вече давам от перличките рибено масло.
Аз пък освен родителите които водят болните си деца на детска ненавиждам и родителите които не се съобразяват какво говорят пред децата си и после моето дете научава невероятни неща в детската които никога не е чувало от нас,това ме докарва до бяс :evil:
За варицелата е много относително-аз я изкарах супер тежко на 30г,Дими я изкара много леко на 3г,а племенницата на 11г я мина с 3 пъпки на кръст...
За левичарството знам че се появява след 4годишна възраст ако има такова,свързано е с някакъв дял от мозъка и т.н. не мога да го обесня подробно,но чичко гугъл може да се изкаже по-добре,иначе това с бебетата и лявата ръка е доста често срещано но отшумява с времето,обаче е хубаво да сменяте ръцете като ги носите и храните от шише,иначе при кърменето не е проблем защото и без това се налага да го въртиш бебето на двете гърди.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 04 Яну 2012 10:52

Габи,защо е хубаво да се сменят ръцете като се носят или хранят? Питам защото аз просто не можех да го държа с дясната :shock: ,странно е ама е истина,пробвала съм се като ме е заболявала ръката,ама не става. Сега с бебко пак ще сме така живи и здрави.
Тези Ескимо кидс не съм ги давала никога,но рибено масло да....сега давам сироп от черен бъз,но не Самбукус /американски и много скъп/,а български истински сироп,домашен,но си се продава в аптека и си е сигурен.Много съм доволна.Миналата година пак давах.Ама аз редувам,месец това,после месец клеева тинктура,после месец друго и то мина вирусния период :)
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 04 Яну 2012 11:12

ewka написа:Габи,защо е хубаво да се сменят ръцете като се носят или хранят? Питам защото аз просто не можех да го държа с дясната :shock: ,странно е ама е истина,пробвала съм се като ме е заболявала ръката,ама не става. Сега с бебко пак ще сме така живи и здрави.

Защото така се нарушава координацията на бебето,не случайно дори в креватчето се препоръчва всеки ден да се сменя страната,на която спи бебето,т.е. там където е била главчката предния ден на другия трябва да са краката,същото е и с ръцете,същото е и после като вземе да се върти трябва да се стимулира да се върти и на двете страни,трябва да му се подават играчки и в двете ръце,независимо че има предпочитания да пипа с едната и т.н.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 04 Яну 2012 12:00

Габи, много си полезна ккато винаги, мерси :balloons: Това за смяна на посоките на спане за сефте го чувам, но звучи много логично :)
А какви са тези перлички рибено масло?
Евче, аз точно Самбукус мислех да вземам за Иван. Кажи за този който ти даваш :wink:
Габи, докаде сте с ходенето? Сега гледах НА кафе и се сетих за Симонка, нали онова момиченце е колкото нея(и детето на братовчедка ми също, та си сверявам часовника :D) А РД как ще празнувате?
Този доктор ми уби фантазиите с уолкъра :( ние тъкмо взехме един дето не мога да му се нарадвам :?
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот gabinki на 04 Яну 2012 12:46

Рибено масло-ей такова най-обикновено давам вече на Дими
http://apteka.framar.bg/17000523/%D1%80 ... z1iUJctyhW
Не гледах На кафе...Мони не пожела въобще да ползва проходилка,ама грам,след като я държахме 3 месеца вкъщи неупотребявана я продадохме и купихме уолкър и тя веднага го възприе,изправя се на него,ухилва се до ушите и потегля :lol: Сама не ходи,не може още да стои стабилно права без да се държи никъде,водя я за ръчички,но по малко,това се смята за вредно по новите стандарти :wink: оставила съм я да се развива с нейното си лично темпо,не я насилвам,макар че Дими на нейната възраст вече ходеще вкъщи.Тя е много плаха и внимателна и знае как да падне,а Дими е хуна и затова е все ударен някъде :lol:
За рождения ден-на 1г. вкъщи само с близките,на 2г.-може в заведение,след 3г.-с деца в клуб :)
Торта-ето по тази снимка от нета от Лагуна казаха че ще ми направят същата,това са любимите и Оливър и Тюли от Бейбитв :lol:
Изображение
Подарък-ето тази количка за кукли,през уикенда ще ходим да я купим или ще я поръчам от тук
http://www.novobebe.com/productDetails-bg-1119.html
От този магазин си взех столчето за хранене пак онлайн и останах много доволна от доставката и въобще от всичко.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бебето и детето