Неистов рев от хора

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Неистов рев от хора

Мнениеот bebe_bebe на 19 Дек 2010 20:22

Моляви помагайте малкия докато беше по малък изобщо не плачеше от хора ходехме на всякаде сега е на 4 месеца и не можем никаде да излезем види ли чужди хора влезем ли в магазин дори близките ни да идем в тях или те да дойдат у нас се почва един рев до посиняване нищо не го успокоява незнаем вече какво да правим молеви посъветвайте ме :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Аватар
bebe_bebe
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Неистов рев от хора

Мнениеот zeleno_oko на 20 Дек 2010 18:41

Ако беше по големичък щех да ти кажа че го е страх да не го изоставите ама в твоя случай не знам :( . И моя малкия е така от 6 месечен ама аз знам от какво е, като го оставях на разни баби и дядовци често и нещо полудя.
ИзображениеИзображениеИзображение
zeleno_oko
Пристрастен
 ---

Мнениеот bebe_bebe на 21 Дек 2010 09:50

благодаря ти за отговора ама точно това е че досега не сме го оставяли поне не да стои самичак с тях давали им сме гои но и ние като сме били там иначе да спи там а нас да ни няма не е било а и преди нямаше проблеми сега от едно известно време незнам какво му стана
Аватар
bebe_bebe
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Camellia на 21 Дек 2010 11:47

Според мен, просто е започнал да разпознава хората. Моята дъщеря започна на 6 месеца да прави така. Ако някой посегнеше да я вземе или да й обърне внимание веднага започваше да реве. Сега вече не плаче, но пък се крие в мен и минава много време докато се адаптира. Ще отшуми с времето. На мъжа ми пък дъщерята от предния му брак още е такава. Като види чужд човек, бил той и приятел, с когото се виждаме често, се намусва и започва да гледа в земята. Не говори, мънка, дърпа се... Вече и на нея започна да й отминава, но е на 6 години! Просто трябва малко по малко да го срещате с други хора. Първо извън къщи, а после и у вас.
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebe_bebe на 23 Дек 2010 13:25

Благодаря ви за отговорите :P
Аватар
bebe_bebe
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 23 Дек 2010 16:04

Сигурно започва да разбира кой е мама,кой е непознат.Точно както ками ти е казала,трябва да го срещате с повече хора.Но бих ти препоръчала да го правите най-напред у дома.Като си поканите някого,предупредете го да не се нахвърля на детето и да иска да го целува,прегъща,мачка...нека не реагират,а детето да седи в теб,за да може първо да разгледа хубаво непознатите,да ги прецени и опознае и когато се отпусне,може да му се зарадват,но не панически,защото ще го стреснат.Тихичко и приятно да му говорят,да му се радват без резки движения и крясъци.Ако някоя баба например така му се радва всеки път,то детето се е изплашило.То е много мънинко и не разбира,че му се радват.Когато някой му се радва нека го прави по-спокойно и уравновесено.Така ще свикне с хората. :D :wink: Но не очаквай да се отдели от теб.Тепърва ще се вкопчва все повече в "полата на мама" както казват.Моя син е на 2 год. и аз съм единствения човек на този свят за него,с когото може да прекара целия си ден и да не му омръзне за разлика от мен.Много ще е привързан и това ще трае поне до 4-5 год. :D :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebe_bebe на 29 Дек 2010 11:05

Благодаря на всички вече да ви кажа има подобрение йкато бяхме на гости в баба му тя го носи разнася на тук на там мрънкаше но и опт време на време мълчеше и се умихваше вчера като бяха у нас на гости пак го взе първите 15 минути помрънка но после цяяял ден си стоя Кротък дано посвикне вече
Аватар
bebe_bebe
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mamito85 на 18 Апр 2011 14:07

Да, при малките деца това е напълно нормално. Нормално е и родителите да се притесняват! Ето моят син е на 2 години. До сега нямаше такъв проблем , но сега има! И не мога да разбера откъде тръгна този страх ,това неспокойство от възрастните :? С децата няма проблем ,но види ли да приближава някои възрастен към него почва да се крие, да бяга - не иска никои да го докосне даже! :| Да не вземе някои да го вземе .....стигало се и до писъци :cry: . Аз като майка се притеснявам и се моля да отшуми бързо . Вече цяла седмица той не иска нито при познати нито при непознати хора :cry: Само мама, тати и баба. Забелязах ,че когато външния човек не го закача и не му обръща внимание, е спокоен. Явно страхът идва от там да не го вземат да го мачкат и гукшат :roll: :? ....знам ли....
Нека споделят други майки имали ли са такъв период, колко е траел и как са преодоляли страхът от "големите" :? :? .?
Изображение.Изображение
.Изображение.Изображение . Изображение
Аватар
mamito85
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anini на 26 Апр 2012 13:57

mamito85 mina li tova gledam 4e si pisala predi godina,sega triabva da ste na 3g.Pitam zahtoto nie imame sahtia problem a sme na 2g.8m.mnogo se pritesniavam dali hte go izraste.
anini
 ---

Мнениеот kamelia_ivanov на 06 Мар 2014 18:45

според мен е на период ще премина само имай тарпение и сили да издаржиш крещенето .
kamelia_ivanov
Редовен
 ---

Назад към Бебето и детето