смуче си ръката

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

смуче си ръката

Мнениеот dandarela на 26 Юли 2010 13:08

zdraveite moeto bebe e na dva mesetsa i polovina i si smuche rukata ot sedmitsa postoianno .Plache i e nespokoino neznam na kakvo se dulji iade po 120 grama prez tri chasa v momenta teji 6.100 rodi se 3.850 . Mnogo mu tekat ligi moje li niakoi da mi kaje na kakvo de dulji tova smuchene na rukata.

здравейте моето бебе е на два месеца и половина и си смуче ръката от седмица постоянно .Плаче и е неспокойно незнам на какво се дължи яде по 120 грама през три часа в момента тежи 6.100 роди се 3.850 . Много му текат лиги може ли някой да ми каже на какво де дължи това смучене на ръката.

Писането на кирилица е задължително във форума .Ако нямате кирилизираща програма , моля използвайте Кредор . Следващи Ваши мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение .

Модератор
dandarela
Начинаещ
 ---

Re: смуче си ръката

Мнениеот Didko_Yoki на 27 Юли 2010 08:42

Моят син също си смучеше ръцете на тази възраст (сега вече направо ги дъвче). Нормално е, венчетата се подготвят лека-полека за зъбки. Не е казано, че ще избият този месец или след 2-3 но не е и невъзможно. Няма за какво да се притесняваш, то май повечето бебета минават през това :)
Изображение Изображение
Аватар
Didko_Yoki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tedikrasteva на 27 Юли 2010 17:18

Спокойно, и моят син е на почти три месеца и така силно и шумно си смуче ръцете, че чак ме буди нощем :lol: Това са нормални неща през които почти всяко бебе минава. Най вероятно, както ти е казала и предната мама, венчетата му се подготвят за излизането на зъбки и има някакво дразнене, за това го прави.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
tedikrasteva
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот katia1234 на 30 Авг 2010 20:46

И при нас е така,но е спокоен.Когато го видя му слагам бибата,но разбира се я плуе.А на какво се дължи и аз незнам-бебешка му работа.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
katia1234
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот elka на 01 Сеп 2010 17:46

И Алексче като беше бебе имаше период в който си смучеше,даже дъвчеше с венците ръчичките,това по принцип е признак за поникване на зъбки а при съвсем мъничките бебчета на 1-2месеца може да е сигнал че бебчето е гладно или просто не е задоволен смукателния рефлекс,няма нищо лошо в това да си лапа ръчичките,просто гледай да са му чистички и ако има по-дълги нокътчета да не се нарани.
[Изображение
Изображение
Аватар
elka
Редовен
 ---

Мнениеот bebe_bebe на 15 Окт 2010 12:06

и ние сме така на месец и половина сме по принцип като е гладен си лапа и смуче рацете аз му давам биба но както повечето деца я плюе
Аватар
bebe_bebe
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 16 Окт 2010 22:29

Моя син на същата възраст също много си лапаше ръчичките.На 5-тия месец му излезе първото зъбче.Може би венците го болят и сърбят,така се успокоява.Като излязат зъбките или даже по-рано,ще спре да си ги смуче. :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Galka Metalikova на 17 Окт 2010 14:43

Явно това е период ,през който минават повечето бебенца в тази си възраст.Моят син също си смучеше ръчичките и със сигурност мога да кажа,че не е бил нито гладен,нито с незадоволен смукателен рефлекс ( кърмех го през 1-1.30 час),а зъбки чак на годинката се показаха.Така че от какво точно беше,не рзабрах :roll:
[img]picasaweb.google.com/112197831650942360748/Snimki?locked=true#5563886140370483874[/img]
Galka Metalikova
Пристрастен
 ---

Мнениеот zeleno_oko на 24 Окт 2010 07:03

И моят така си я смучеше и се оказа че е от глад :) пробвай с повече мляко, а може и зъбки да са :D
ИзображениеИзображениеИзображение
zeleno_oko
Пристрастен
 ---

Мнениеот varbalak на 09 Ное 2010 21:47

Дандарела, ние сме точно като вас по описание - аз се съмнявам за зъби, както по-горе са писали мамите. Бебка е раздразнителна, плаче, лигави се с плюнки и си лапа ръцете и пръстите. Не знам - венците й не са зачервени, но са накъдрени и има една бяла точка горе вдясно, която на пипане е твърда (не знам дали не е киста) и ми напомня за връх на зъбче. Познат зъболекар ни каза, че е напълно възможно на тази възраст да я дразнят зъби. Освен това на консултацията на 2м. педи ни каза, че може да са зъбки (като симптомите оттогава се засилиха) и ни изписа нещо. Аз я мажа с хомеопатично гелче, но не виждам някакъв осезаем ефект.
Изображение
varbalak
Пристрастен
 ---

Мнениеот dilana на 10 Ное 2010 17:23

Моята дъщеря също си смуче ръцете, който пръст докопа - него смуче. А в същото време категорично отказва биберон. Казват, че така бебетата си задоволявали смукателния инстинкт, а аз искрено се надявам това да отшуми и да не се превърне в навик след време.
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Аватар
dilana
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ivaila23 на 23 Яну 2013 20:59

И ние се сблъскахме с този проблем. Моят син е на два месеца, яде си ръцете и се плюнче. Срещнах различни мнения, че е гладен, че е заради зъбчетата /нищо, че е само на 2м/, че така опознавал първо себе си, а после щял да опознава и света като лапа всичко друго възможно. Направо се обърках - та гладен ли е или не, една нощ се хранихме три часа, заради тези ръце :) и като свърши кърмата, продължихме с АМ, та имали някой с повече опит по този въпрос и как да разбера гладен ли е или не - защото мен това ме тревожи.
ivaila23
Начинаещ
 ---

Мнениеот kamelia_ivanov на 11 Мар 2014 02:54

Това е нещо нормално на тази възраст не се притеснявай и при моето дете беше същото и премина :)
kamelia_ivanov
Редовен
 ---

Назад към Бебето и детето