СУЕВЕРИЯ И БАБИНИ ИЗМИСЛИЦИ

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Re: СУЕВЕРИЯ И БАБИНИ ИЗМИСЛИЦИ

Мнениеот mama toni на 26 Дек 2008 01:13

Момичета да ви питам с моето синче сме родени и двамата на 28,различни месеци,но свекър ми също е роден на 28.Как трябва да се разделим?За мен и Слави разбрах,но с него трябва ли да се разделяме?
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
mama toni
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот galq_86 на 31 Дек 2008 12:40

Аз мисля че само ако сте в един и същи месец.
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
galq_86
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот juspar на 31 Дек 2008 16:41

mama toni написа:Момичета да ви питам с моето синче сме родени и двамата на 28,различни месеци,но свекър ми също е роден на 28.Как трябва да се разделим?За мен и Слави разбрах,но с него трябва ли да се разделяме?

Само родени в един и същи месец и кръвни роднини-свекър ти не ти е "кръв" на теб,а за баба,дедо и внуче не знам дали е същото,но мисля че е само до първо "коляно"-брат,сестра,майка,баща..Иначе и аз с брат ми сме раждани на една дата,но в различни месеци,със сестра ми сме в един месец (и се разделихме),а имам и двама първи братовчеди с които сме в един месец,но за тях не важи това правило :wink: ..
Весели празници!! :balloons:
Аватар
juspar
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот amburly на 23 Фев 2009 18:10

За децата родени в един месец и аз съм го чувала . И ние с брат ми сме така . Сега като чета , че трябва да ядат яйце с два жълтъка се сещам , че баба ни ни беше давала като малки да ядем такова яйце . Друго не си спомням , но това ми се е запечатало . Явно защото за първи път съм видяла такова яйце ...
Изображение
Аватар
amburly
Начинаещ
 ---

Мнениеот silvetotodorova на 23 Фев 2009 19:35

Нямах време да прочета всичките отговори но и аз съм от благоевград и на мен брат ми и сестра ми са родени в в един месец и родителите ни им хванаха посестрима/наша приятелка/ и всяка година на Йордановден се носи някакъв дар в черквата за здраве,пък за какво точно е и защо се прави така и аз незнам.Аз лично много много не вярвам на такива неща пък знам ли може и да си има нещо
Аватар
silvetotodorova
Редовен
 ---

Мнениеот LORI_S на 23 Фев 2009 19:41

Чувала съм разни суеверия, но според мен някой от тях са голяма измислица а други просто си имат обяснение. Като това например за дрехите , че не се оставят да съхнат вечер. Според мен е така не заради нещо друго а защото нощем има доста насекоми, буболечки и др. гадинки. На всеки му се е случвало да намери нещо в чистото пране. За децата е опасно , защото могат да се появят пъпчици. Майка ми не е българка и ми е казвала , че в нейната родина такива суеверия като в България няма.
Изображение
LORI_S
 ---

Мнениеот Elisha на 24 Фев 2009 11:56

Суеверия има навсякъде и във всички страни. Тук в България има много примери, но и повечето си имат обяснение, като например за дрехите. Едно време като са живели по селата, са простирали навън. Не са се оставяли дрехи на бебе от хигиенична гледна точка. За уроките имам лични наблюдения, тъй като свекърва ми е баячка и винаги, когато детето е неспокойно тя му бае и той се кротва, но и това може да се обясни с по-силни биотокове и т.н. Мисля, че ПОЧТИ всяко суеверие може да се обясни.
Изображение
Изображение
Аватар
Elisha
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ilemi на 24 Фев 2009 12:55

Аз не вярвам в такива неща ето например имаме котка и мн често съм я галила като бремменна сетето ми не само че не е космато а и се роди съвсем голичка главичк, за подстригването аз имам две дъщери и нз но имам приятелка която се подстригваше най редовно при мен (аз съм фризиорка ) та си роди момченце иначе не трябвало щото ще му удрежела пишката и така .........
не съм суеверна
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
ilemi
Сериозен
 ---

Мнениеот bobynka на 24 Фев 2009 17:40

това са пални глупости аз и котки съм галила и съм се постригвала ибебешките дрехи простирам ве4ер и майка ми е родена октомври иаз и бебо
Изображение
Светът е в опасност не от тези , който му причиняват зло , а от тези , който гледат на това с безразличие .
Аватар
bobynka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Camellia на 24 Авг 2009 16:21

Моята луда свекърва ми наговори какви ли не глупости докато бях бременна и мъжа ми накрая й забрани да ми говори! :lol: Например да не галя котка, за да не се роди бебето окосмено! Ако се роди окосмено да взема куче и да го изкъпя и после със същата воа да изкъпя бебето! :shock: Да не рескачам кабели и въжета и огради и изобщо нищо да не прескачам, за да не се роди бебето с увита пъпна връв! да не режа с ножици на Симеонов ден. Да не ритам куче. Да не се подстригвам, за да не отрежа пишлето на момченцето и акъла на момиченцето. Да не пускам жени в цикъл вкъщи при бебето докато не навърши 40дни за да не се обрине.Ако се обрине да го изкъпя с вода в която сме се подмили аз и мъжа ми след секс. :shock: Да не оставям дрешките на бебето на простира като се смрачи, за да не ги полазят караконджулите. Да не започвам да кърмя ако вече съм спряла веднъж, за да не може бебето да урочасва... И още толкова много подобни небивалици...
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 24 Авг 2009 21:45

Camellia написа:Моята луда свекърва ми наговори какви ли не глупости докато бях бременна и мъжа ми накрая й забрани да ми говори! :lol: Например да не галя котка, за да не се роди бебето окосмено! Ако се роди окосмено да взема куче и да го изкъпя и после със същата воа да изкъпя бебето! :shock: Да не рескачам кабели и въжета и огради и изобщо нищо да не прескачам, за да не се роди бебето с увита пъпна връв! да не режа с ножици на Симеонов ден. Да не ритам куче. Да не се подстригвам, за да не отрежа пишлето на момченцето и акъла на момиченцето. Да не пускам жени в цикъл вкъщи при бебето докато не навърши 40дни за да не се обрине.Ако се обрине да го изкъпя с вода в която сме се подмили аз и мъжа ми след секс. :shock: Да не оставям дрешките на бебето на простира като се смрачи, за да не ги полазят караконджулите. Да не започвам да кърмя ако вече съм спряла веднъж, за да не може бебето да урочасва... И още толкова много подобни небивалици...

:shock: :shock: :shock: Ками,не ти е лесно....
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vanialilia на 25 Авг 2009 00:20

ох,мили мами почнат ли бабите да нареждат бягай далеч! :D и моята свекърва ми ги редеше такива-няма да оставяш дрехите на детето вън,да не му направят магия,винаги ги простирай обърнати наопъки,че само на умрелите ги простирали необърнати :shock: няма да даваш на жена в цикъл да ти сяда на леглото докато кърмиш,че видиш ли,ще стане лоша кърмата!На бебчета не им се връзва нищо,смисъл не се връзва отзад лигавника примерно или връзчиците на камизолките не помня вече защо но включвам и глупостите които са ги наговорили и на вас-и тях съм ги слушала.а за простирането питах майка ми и тя каза че само зада не избелеят от слънцето се обръщат.да ама не е питала свекито :) а това дето да мият бебето с вода в която са се мили след секс-е това вече е БРУТАЛНО!!!!!! :shock: :shock: :shock:
ИзображениеИзображение
Аватар
vanialilia
Сериозен
 ---

Мнениеот hrissy на 25 Авг 2009 01:14

Ох,невежеството и суеверията вървят ръка за ръка!Има ,например суеверие според което във водата на бебето,при къпане се слага разбито яйце ,за да бъдело детето "бяло и червено"!?Това суеверие,общо взето ,не може да навреди...докато не се случи заразено със салмонела яйце...и тогова става страшно!
Моята свекърва е непрекъснат извор на подобни суеверия,последното от които е НАИ-АБСУРДНАТА ПРОСТОТИЯ,която съм чувала и заради която ТВЪРДО РЕШИХ ДА НЕ Я ОСТАВЯМ САМА С ВНУЧЕТО И!Дори ме е срам да споделя с някого на живо и се радвам,че мога да споделя в този форум....Според нея,за да не се урочасало детето трябвало да се вземе... :oops: влагалищен секрет(разбира се тя се изрази с други думи :oops: ),да му се намажело челцето ,с думите "Пу,като ми видите оная работа,тогава да го урчасате!"!??????????????? :? Каже те ми как да обясня на съпруга си защо не искам да оставям дъщеричката ни насаме с баба и? :(
hrissy
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 26 Авг 2009 13:48

:shock: :shock: :shock: Ужасссссс......
Ками,Хриси,може ли да ми кажете колко годишни са свекървите ви ???? :?
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vanialilia на 27 Авг 2009 09:08

мили мами,като става въпрос за бабини измислици,я ми споделете вие солихте ли си децата че да не им мирише потта?Как гледат вие на това старо схващане?когато дъщеря ми,която е зимно бебе,беше малка съм слагала по малко сол в коритото докато я къпем но не и във водата,с която я плакна.педиатърката ми каза,не някоя баба.но съм чувала и истории,в които бебетата ги мокрят и ги отъркват хубавичко със сол,после ги завиват в пелени и стоят така осолени като риби известно време.ако децата имат късмет само се зачервяват,но има случаи,да се стига и до болница със сериозни последици.та за това ми е въпроса-какво са ви казвали на вас бабите на децата ви!
ИзображениеИзображение
Аватар
vanialilia
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бебето и детето