СУЕВЕРИЯ И БАБИНИ ИЗМИСЛИЦИ

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Re: СУЕВЕРИЯ И БАБИНИ ИЗМИСЛИЦИ

Мнениеот kris_kris на 04 Дек 2008 21:00

Аз да ви кажа в духа на идващия "Никулден"....
От шарана си отделета люспи и костички може и по една люспа и една кост.
Опаковайте ги в целуфанче и си ги носете в портофела. На пари е..... :wink:

Дайте и на близките си! :balloons:

Аз не вярвам мн, но понякога правя такива неща......и това ще го направя!
Изображение
Аватар
kris_kris
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tsvetoslava на 07 Дек 2008 00:05

Аз не вярвам в суеверия,а и около мен няма кой да ми пълни главата с глупости.
Изображение
Изображение
Аватар
tsvetoslava
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот drali на 07 Дек 2008 23:05

Това за люспичката от шаран и аз го знам и си бях слагала предните години и да ви кажа не съм оставала без пари! Знам ,че сега на Бъдни вечер от чесъна,който е на масата се слага една скилидка в портмонето - било на пари! И чесън съм носила ,нали е на пари :wink2: !
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
drali
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Gall на 08 Дек 2008 00:06

Това с люспата от шарана и чесъна не го бях чувала...Аз по принцип не вярвам на суеверия, въпреки това доста често чукам на дърво.
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот BIBW на 09 Дек 2008 15:44

Здравейте:) Това суеверие за родените на една дата и в един месец само за кръвни роднини и хора който живеят на едно място ли се отнася?
BIBW
 ---

Мнениеот juspar на 15 Дек 2008 17:21

BIBW,Когато кръвни роднини (сестра\брат и сестра\брат,майка\баща и деца,без значение кой къде живее -за братовчеди не мисля че важи) са родени в един месец,без значение на годините се казват едномесечници (или нещо такова ) и е хубаво да се разделят,за да не влияят съдбите им една на друга (единия да вземе късмета на другия,да не се случва лошото от единия на другия и т.н.) Прави се делба или чрез посаждане на дръвче м\у тях или се делят като изядат яйце с два жълтъка и т.н.Аз и сестра ми сме родени в един месец,но чак сега се "разделихме" още не мога да кажа има ли значение това..Ние си разделихме яйце с два жълтъка на кръстопът,на мост над реката..Често са ни казвали че е хубаво да го направим..Ако не е помогнало,поне не е от суеверията които навреждат.. :emon11:
Аватар
juspar
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот marry-ann на 16 Дек 2008 12:20

Я да ви питам и аз за една глупост, която чух наскоро - не трябвало жена в цикъл да ходи при бебе, ама нито ми обясниха до кога, нито защо :thinkk: :hmm: . Много ми е странно, ама да кажат родилите вече мами, защото на нас тепърва ни предстои и имаме 2 лели - как да ги питам в цикъл ли са или не и ако са да не идват на изписване и изобщо?!?
marry-ann
 ---

Мнениеот galq_86 на 16 Дек 2008 13:20

Това за родените в един месец и аз го знам. Стринка ми и нейния брат са родени в един и същи месец и винаги когато се разболял единия веднага след това и другия. На стринка ми се наложило да и правят операция от киста и след няколко дни внезапно се наложила операция и на брат и от херния. Тогава майка им отишла в църквата да се помоли и разказала на отеца и той и казал че трябва да намерят друго дете което да им стане брат/сестра за да ги разделят. Така и направили и всичко останало до там. Това да не се галят котета и кучета е пълна глупост. Аз съм галила котката докато бях бременна и детето ми не е космато.
marry-ann това и аз го знам. Когато братовчедками дойде да види малката като се роди беше в цикъл и като дойде каза на мен и бебето. Така трябвало. Ако дойде жена в цикъл да прошепне на майката и бебето в ухото че е в цикъл иначе на бебето щели да излязат пъпчици или червени петънца по тялото. С доста неща ми пълниха главата докато бях бремнна и ако обръщах внимание на всичко. Е дрешките също прибирах от простора преди залез слънце до 40 ден, все пак нищо не ми пречеше да го направя.
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
galq_86
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 16 Дек 2008 13:39

С братовчед ми и братовчедка ми сме родени в един месец,а брат ми и другата ми братовчедка и те така,ама нямаме проблеми.
За дрехите аз съм го оставяла по цяла нощ да съхнат навън,а бебо преди да му четат молитва за 40 дни сме го държали навън и след залез слънце и живи и здрави пак нищо.За цикъла и аз го знам,че жената просто трябва да си каже на родилката,че е в цикъл и готово.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот galq_86 на 16 Дек 2008 13:52

Евче това май за братовчеди не важи а само за братя и сестри, иначе и аз с моята братовчетка съм в един месец, както и Евето и племенницата и не са ни казвали че трябва да правим такива неща.
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
galq_86
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот petqvp на 17 Дек 2008 01:32

ако жена в цикъл посети бебето уж щяло да се обрине.... та за по-сигурно под стелката пред вратата се поставяло малко парче сапун :|
Изображение
Изображение
Аватар
petqvp
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 17 Дек 2008 11:35

Аааа,Галче,разбрах.Да ама мъжо е роден на 22 май,а сестра му на 23 май.Ама и те нямат проблеми да чукна на дърво.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gery_deni на 17 Дек 2008 16:01

juspar написа:BIBW,Когато кръвни роднини (сестра\брат и сестра\брат,майка\баща и деца,без значение кой къде живее -за братовчеди не мисля че важи) са родени в един месец,без значение на годините се казват едномесечници (или нещо такова ) и е хубаво да се разделят,за да не влияят съдбите им една на друга (единия да вземе късмета на другия,да не се случва лошото от единия на другия и т.н.) Прави се делба или чрез посаждане на дръвче м\у тях или се делят като изядат яйце с два жълтъка и т.н.Аз и сестра ми сме родени в един месец,но чак сега се "разделихме" още не мога да кажа има ли значение това..Ние си разделихме яйце с два жълтъка на кръстопът,на мост над реката..Често са ни казвали че е хубаво да го направим..Ако не е помогнало,поне не е от суеверията които навреждат.. :emon11:

Аз съм родена на 13.10 а дъщеря ми на 12.10 и аз съм чувала че сади дръвче плодно.Посадихме череша в двора на село аз и беба не ходихме само таткото но за това си беше наречено :) Не вярвам на суеверия но пъ напролет може да хапнем черешки :D
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
gery_deni
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот plamba_bo на 22 Дек 2008 21:00

Аз невярвам в суеверия.Оставяла съм дрехи по цели нощи,всичките ми приятелки дойдоха на изписването на детето ни.....Това за родените в един и съш месец не го бях чувала,ново е за мен :mrgreen:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
plamba_bo
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veseto-dp на 22 Дек 2008 22:48

това за жена в цикъл да каже на бебето и родилката е вярно(поне аз знам от маика ми понеже брат ми се е обринал като бебе и после баба ми е търсила от 3жени с еднакви имена гердани маика ми го е изкъпала с герданите в водата и веднага са му минали)
за дрехите на детето до 40ден винаги съм ги прибирала от простора
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
veseto-dp
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бебето и детето