СУЕВЕРИЯ И БАБИНИ ИЗМИСЛИЦИ

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Re: СУЕВЕРИЯ И БАБИНИ ИЗМИСЛИЦИ

Мнениеот Camellia на 27 Авг 2009 10:50

Силви, моята е младааааа!Няма 55 години. Направо ми се спира тока! Изображение И като каже, че трябва да вдигам малката за врата, че да й се издължал като на лебед... И да я осолявам, и да й режа лигите с ножица, че да спре да се лигави.... Баси, и още ще се сетя! Изображение
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот hrissy на 27 Авг 2009 18:17

Silvi 26 написа::shock: :shock: :shock: Ужасссссс......
Ками,Хриси,може ли да ми кажете колко годишни са свекървите ви ???? :?

Моята е родена 51-ва година
hrissy
 ---

Мнениеот hrissy на 27 Авг 2009 18:24

Camellia написа:Силви, моята е младааааа!Няма 55 години. Направо ми се спира тока! Изображение И като каже, че трябва да вдигам малката за врата, че да й се издължал като на лебед... И да я осолявам, и да й режа лигите с ножица, че да спре да се лигави.... Баси, и още ще се сетя! Изображение

Ками, и моята баба искала да ме носи ,хваната за врата,за да ми се издължала шията,но майка не и дала.
hrissy
 ---

Мнениеот moni-agi на 28 Авг 2009 00:08

Ох аман от тези свекита и други индивиди крайно компетентни и даващи съвети,като почнат и нямат спиране.Изобщо не мислят някои съвети какви последствия могат да имат и на моменти направо прекаляват.Аз поне от четири години вече нямам този проблем и си гледаме децата както ние двамата с мъжо сметнем за добре.Изобщо не ви е лесно на някои и искренно ви съчувствам.
ИзображениеИзображениеИзображение
moni-agi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 03 Сеп 2009 14:23

Ей момичета направо ме изумяват свекитата ви....Че и не са стари.... :roll: Аз направооооооо щях да откачам всеки път.....тц тц тц...
vanialilia за осоляването има цяла тема! :wink: И ако бях на твое място щях да си сменя педито-недоумявам как ще ти каже такова нещо!!!
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vanialilia на 03 Сеп 2009 15:04

Силви,видях че има тема за осоляването,но вече бях попитала.съжалявам!но съм съвсем нова не само при вас,а и в интернет.от 2 месеца имам нет и това обяснява всичко,нали? :wink: а педито ми е супер(като изключим съвета за една лъжица сол във ваната на детето)много е кадърна жената.
ИзображениеИзображение
Аватар
vanialilia
Сериозен
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 03 Сеп 2009 15:26

Няма за какво да се извиняваш!Само уточних,споко!
Аз не обичам да влизам в конфликти,ако съм те засегнала не съм имала такова намерение! :sm_yahoo_33:
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vanialilia на 03 Сеп 2009 15:43

не се ме засегнала,обаче още се шашкам много.предполагам че ми трябва време.такова общуване ми е ново.
ИзображениеИзображение
Аватар
vanialilia
Сериозен
 ---

Мнениеот sladunka на 04 Сеп 2009 18:21

А за мойто свекървище какво да кажа като е на 45-46 и също безкрайно настояваше да слагам подправки във водата на сина ми и какво ли още не...
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
sladunka
Пристрастен
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 04 Сеп 2009 23:21

Един ден, още преди да забременея и родя, се бях ровила в нета от чисто любопитство да чета разни безумни суеверия и бабини измислици, свързани с бременността и бебетата, няма да повярвате на какви неща попаднах... :shock: Това, което сте писали досега е само капка в морето на простотията... Аз лично не вярвам на такива глупости...
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 14 Сеп 2009 09:49

Без да бъда крайна в мнението си,ако бях изживяла бременноста си по бабините суеверия и бях гледала детето си така,по-добре да не бях забременявала и после дете.Не обръщах внимание на тези неща.Като бях бременна моя свекър непрекъснато нещо дудняше."Не казвай това,не говори онова,не прави това,не купувай онова,..." Все едно бременноста ми е тема табу и нищо не се говори и прави.Е как да изживея бременноста си спокойно,след като нищо не трябва да правя. Цъ-не става!Правих си каквото искам и говорих за бебето си като вече член на нашето семейство.Също и след като се роди.Нито съм осолявала,нито за врата съм го хващала,нито разни такива от сорта.Глупаво е за мен,много е глупаво да се ръководя от такива неща,а не от майчиния си инстинкт,който Господ ми го е дал точно за това.Да гледам детето си,както аз искам и чувствам,а не както някой друг ми каже. :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kirilka на 14 Сеп 2009 11:49

добре че не живеем при майка ми или при свекето на 53 г са- първо искаха да слагам сол във водата за да се калявала малката аз отказах, после да прибирам прането до 40-ия ден (аз бях в АГ-то до 23 ия ден и стана от самосебе си) така или иначе го гладех и не го простирах навън, за рязането на косата ми казаха да не съм се стреснела а аз бях преди да забременея се подстригала много късо, за кабела на прахосмука и пъпната връв изтъкваха че аз съм се родила почти синя е като се сетех не я прескачах, ааа да я мажа с мас това ме потресе, за уроките мисля че не му е тук мястото защото аз събирам много отрицателната енергия и после немога да спя затова се мия на течаща вода много често след срещи а на малката и миех очите със светена вода. За пипането на котката си има обяснение тя носи заболяване при което може да пометнеш аз я галех с ракавица защото подивяваше от кеф като ме видеше чак се удряше в стъклото глупачето. Не бях чувала това с родените на близка дата роднини. При нас има деца на поредни дати в един месец и година- но рядко се засичаме вече на площадката защото майките тръгнаха на работа. За жените в цикъл съм чувала друго да не слагат трушия че не ставала и да не пипат малките деца защото енергията им на пречистване правела обриви. Незнам дали да вярвам но сигурно има нещо неизяснено. Ще ви разкажа веднъж сестра ми и беше много лошо и майка ми взе една купичка с вода сложи я до нея чукна вътре сурово яйце взе кибрит и на кръст ги пусна вътре яйцето се свари буквално после през главата и го пусна в тоалетната и пусна водата. От тогава си имам едно на ум за уроките.
Изображение
Аватар
kirilka
Пристрастен
 ---

Мнениеот Galka Metalikova на 25 Сеп 2009 14:39

Да си призная честно преди мислех,че съм суеверна,но откакто забременях и родих на такива простотии се наслушах,че направо незнам от къде да започна.Това с прането на простора,да не показваш снимка на детето на никой до 40-тиа ден,да не го кърмя пак ако веднъж съм спряла и т.н.И това все от уж интелигентни и начетени хора.И аз мисля,че голяма част от суеверията си имат реални и логочни обяснения,но други са направо абсурдни.Да не се извежда детето до 40-тия ден ,за да не го урочасат сигурно по скоро е свързано с това ,че то няма още изграден имунитет и по-лесно ще се простуди или настине.За прането и прахоляка наван също съм съгласна.Ама това с родените в един месец не мисля ,че е вярно.Аз и сестра ми сме родени в един месец през една година.Като деца ако едната се разболееше от нещо (ЗАРАЗНО),естествено,че и другата се разболяваше,все пак става въпрос за малки деца,играещи заедно и изобщо живеещи заедно.То децата в детската градина ,ако едно се разболее и 80 % от другите го последват. Иначе сестра ми си е чупила тук там по някоя кост,аз лично - никога до сега не съм. А аз съм оперирана няколко пъти от разни неща,а тя - никога.
[img]picasaweb.google.com/112197831650942360748/Snimki?locked=true#5563886140370483874[/img]
Galka Metalikova
Пристрастен
 ---

Мнениеот dobrinka на 25 Сеп 2010 23:37

Здравейте и от мен :sm_356: Мисля че съм умерено суеверна Някои от нещата съм ги правила и ги правя но някои са глупости.За жена в цикъл го зная и ако влезе такава при бебето трябва да кажи за да не пъпчаша.Същото става и ако жената е спала с жъж,слагаш един червен конец на прага на стаята и си решаваш проблема.При първото влизане на външен човек при бебето оставя паричка или конец от дрехата си в края на леглотоза да спи добре детето.След като се преберете от разходка или от място с много народ се измиват очите със светена вода или ако нямате с течаща против уроки. Слагаше червен конец на бебето и родилката до 40 дена на ръката по същата причина.Дрехите да се пребират до залез слънце до 40 дена за да спи аз и сега ги пребирам а сме на 8 месеца.За косата с батето съм я боядисвала и рязала а мисля че той има късмет.За мъркуча и кабела зная че ще е продължително раждането-при батето се пазих и нямах проблем но със малката много ме измъчи. Котки и кучета съм галила и не сме космати.За осоляване и слагане на яйце не съм го правила За разделяне на деца за първи път чувам........Мисля че на всичко писано до тук отговорих. :emon32: ..Всеки сам избира кои безмислици да следва и до каква степен, но във всака легенда или мит има доза истина Особено що се отнася до уроки трябва да се внимава. :sm_221:
Аватар
dobrinka
 ---

Предишна

Назад към Бебето и детето