Безсъние при бебетата

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, kama4e, intense®

Безсъние при бебетата

Мнениеот D&D&D на 16 Дек 2009 18:24

Мили мами, не знам дали си въобразявам, но мисля че имам проблем със съня на детенцето ми. Дъщеря ми е на 4 месеца и много рядко се случва през деня да спи повече от половин час наведнъж. През нощта спи от 23 до към 5.30. През деня най-често 2 или 3 пъти по половин час и смятам, че това не е нормално. Моля, ако някой има същият проблем, да го сподели с мен и да ми даде съвет как да го решим. Благодаря Ви предварително!
Изображение
Изображение
Аватар
D&D&D
Редовен
 ---

Re: Безсъние при бебетата

Мнениеот daka-beni на 16 Дек 2009 18:43

МИЛИЧКА И МОЯТ СИН Е ТАКА ТОЙ СЪЩО Е НА 4МЕСЕЦА НО ПЪК ПРИ НАС ЭАСПИВАНЕТО ВЕЧЕР Е КЪМ 8 30 ДО КЪМ 5 30.АЭ СИ ГО ОБЯСНЯВАМ ЧЕ КОЛКОТО ПО ГОЛЯМИ СТАВАТ ТОЛКОВА ПО МАЛКО СПЯТ ПРЕЭ ДЕНЯ.
daka-beni
Сериозен
 ---

Мнениеот graci_03 на 17 Дек 2009 09:51

моят син е на 8 месеца...
ми какво да ти кажа,ние сме по зле и от вас за спането по някога през деня се успива и спи по 2 часа,нооо това е мноооого рядко обикновенно спи по 15-20 мин,най много до половин час и после 3-4 часа е буден и през повечето време сме на ръце и наче постоянно мрънка.
а за вечерта нямам думи,по 2 пъти се буди да яде после мрънка и такаа... онази вечер в 4 суринта беше кукуряк и не ще да лежи а да се носим дори не ми дава да сядам... наддава вой .снощи се събуди в 12 и до 1.30 се друсахме и ядохме,после в 5 30 беше готов за игра.
общо взето така сме ние и за капак и зъбките ни мъчат :cry:
за това мила не се притеснявай,така ще е да са ни живи и здрави пък другото ще се търпи :wink:
Аватар
graci_03
Пристрастен
 ---

Мнениеот iveto81 на 17 Дек 2009 12:54

graci_03 написа:моят син е на 8 месеца...
ми какво да ти кажа,ние сме по зле и от вас за спането по някога през деня се успива и спи по 2 часа,нооо това е мноооого рядко обикновенно спи по 15-20 мин,най много до половин час и после 3-4 часа е буден и през повечето време сме на ръце и наче постоянно мрънка.
а за вечерта нямам думи,по 2 пъти се буди да яде после мрънка и такаа... онази вечер в 4 суринта беше кукуряк и не ще да лежи а да се носим дори не ми дава да сядам... наддава вой .снощи се събуди в 12 и до 1.30 се друсахме и ядохме,после в 5 30 беше готов за игра.
общо взето така сме ние и за капак и зъбките ни мъчат :cry:
за това мила не се притеснявай,така ще е да са ни живи и здрави пък другото ще се търпи :wink:

И при нас е така :( с изключение на това,че и като го разнасяме пак мрънка :? .Само като спи има спокойствие.На 6 месеца е и до четвъртия си спеше по цяла нощ,но от тогава е някакъв кошмар.Буди се през нощта и по 2-3 часа не заспива.Незнам дали е от зъбките,но 2 месеца вече няма грам спокойствие :cry: ,а няма зъбче все още.А и през деня много трудно заспива,най-много 40 мин.спане за цял ден му се събира,през останалото време само мрънка.
Изображение
Аватар
iveto81
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот D&D&D на 17 Дек 2009 15:28

Благодаря на всички, които ми отговориха. Сега вече съм по-спокойна. Бях се притеснила да не е болестно състояние някакво и мислех да питам педито, но сме на преглед и имунизация чак на 28.12. Общо взето ситуацията е същата при нас. От една страна гледам да не се държим много на ръце, но от друга - като е любопитно детето и иска да е изправено и да го разхождаш напред-назад да си оглежда наоколо, какво да го правиш. Още веднъж Ви благодаря!
Изображение
Изображение
Аватар
D&D&D
Редовен
 ---

Мнениеот puuupa на 17 Дек 2009 20:02

о, изобщо не се притеснявай за съня... утре ще си обърне режима, после отново ще го "нормализира" и така... дъщеря ми е на година и половина и продължава да прави номера със заспиването.
всяко дете си е индивидуално и различно презарежда батериите :)
puuupa
Начинаещ
 ---

Мнениеот jani79 на 07 Яну 2010 11:47

зздравейте и при нас е така по два часа стоим будни добре че прочетох ваште мнения та сега съм по спокойна и аз
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
jani79
Начинаещ
 ---

Мнениеот venidimitrova на 08 Яну 2010 00:19

Здравей,искам да ти кажа изобщо да не се притесняваш.Моя син е на 1 год. и 4мес и все ОЩЕ не спи по цяла нощ,събужда се някой път по 10 пъти на ноща,нямаме една цяяяяяяяяяяяла нощ да е спал,то небе колики,тъкмо те минаха почнаха зъби,абе страшна работа :)А през деня я спи я не,така че споко :D
ИзображениеИзображение
Аватар
venidimitrova
Отличник
 ---

Мнениеот D&D&D на 28 Яну 2010 22:26

Ние си продължаваме по същия начин да не спим, но вече не се притеснявам толкова, защото виждам, че има и други дечица като моето. Ще се постарая поне да я свикна да си поспива от 2 до 4 следобед, ще видя какви начини ще пробвам, но трябва да стане някак. Че мисля да я пускам на ясла към края на годината и там като слагат децата да спят тя не знам какво ще прави :)
Изображение
Изображение
Аватар
D&D&D
Редовен
 ---

Мнениеот Nifada на 29 Яну 2010 18:14

когато Гергана имаше такива моменти й давах едно хомеопатично за успокоение ( което става и за никнене на зъбки). Казва се Камомила Вулгарис. Не помня обаче по колко топчета й давах. Размивах ги във вода, защото те трябва да се смучат иначе. Пробвайте, няма да навреди в никакъв случай. Има ги във всяка аптека.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот delchevadi на 28 Фев 2010 13:14

И при Мишонето спането в един момент стана трудно. Общо взето откакто започнаха да му растат зъбки. Изходът за нас беше да го гушна на спалнята при нас. Така вече изкарваме спане по цяла нощ с много по малко събуждания. Може би защото успявам да го успя още преди да се е разплакал и разбудил. Спи от 9 вечерта до 6,30 - 7 сутринта. Ако се събуди в 6 цоква малко и спи до 8- 8,30. през деня е на две спанета - от 11 до 12,30 и от 15 -16,30 плюс минус половин час.
Преди обаче да стигнем до този режим на спане през деня имаше може би две седмици, в които беше ужас - един час е весел, след това започва да мрънка, не иска да спи, но не иска и да играе, та така още 1 час и след това заспива за около 20-30 минути и всичко отначало.
А спането през нощта минахме и през период, в който заспиваше в 8 вечерта и в 11 часа вече беше буден та до 1. А сутрин в четири решаваше да пее и да се смее та така поне един час.
Знам че много хора не одобряват спането в леглото на родителите, даже и аз бях от тях в началото, но след като детето се наспива и цял ден е весел, изобщо не ме притеснява какво мислят останалите :)
Изображение

ИзображениеИзображение
delchevadi
Отличник
 ---

Мнениеот yesselina на 02 Мар 2010 17:13

Моля ,някой да м и даде съвет!
Вече сме 10 месец и още не спим нощем !Лягаме към 20,30 часа и после като почне едно ставане във0,30,след това в3,30 и накрая в6,30!Нищо не помага само на ръце и кърма иначе сама не заспива!Нито иска залъгалка нито иска вода !
yesselina
 ---

Мнениеот delchevadi на 02 Мар 2010 17:25

yesselina написа:Моля ,някой да м и даде съвет!
Вече сме 10 месец и още не спим нощем !Лягаме към 20,30 часа и после като почне едно ставане във0,30,след това в3,30 и накрая в6,30!Нищо не помага само на ръце и кърма иначе сама не заспива!Нито иска залъгалка нито иска вода !

Струва ми се че сте големи вече за нощно хранене, но ти си знаеш най-добре. Когато махнахме храненето в 12 часа (в 3 часа никога не е ял, нямаше начин да го събудя и реших изобщо и да не го правя) педиатъра ми каза следното: Детето ще се буди докато му давам да яде. Навикът за събуждане е бил свързан с това че то похапва и съответно коремчето му огладнява в определен час. Та нощното хранен махнахме като 3 поредни пъти намалявах времето за хренен с по 5 минути спрямо обичайното, после 3 пъти с по 10 минути и т.н. докато го откажеш. След това няколко вечери се буди и цокваше по две-три глътки вода и след това в 12 престана да се буди.
След това се будеше, тъй като го успивах в 8 вечерта. Откакто го слагам към 9 часа спи по-продължително и по-рядко се буди. С няколко глътки водичка и пак заспива. Случва се да се наложи и при мен на спалнята да го взема, когато съм много уморена да стоя до неговото легло.

Дано съм ти от полза.
Изображение

ИзображениеИзображение
delchevadi
Отличник
 ---

Мнениеот yesselina на 02 Мар 2010 18:47

Благодаря и това ми е от полза!Но при нас тя си чака яденето !Докато не я взема от леглото не млъква !Не заспива докато не и предложа гърдата!Няколко пъти пробвах да и дам вода ,но още като усети биберона и извръща глава и се разплаква!Може би нощното хранене стана и по-продължително защото беше хремава и се давеше от сополките и аз лошо я свикнах да я гушкам и да я вземам по 7-8 пъти на вечер!ИзображениеИзображение
yesselina
 ---

Мнениеот uleto888 на 04 Мар 2010 09:26

Аз ще изкажа мнение от моя личен опит.Моя син го кърмих само месец за съжаление.Но докато го кърмих си се будеше през ноща за да яде.След като почнахме да се дохранваме с АМ спря да се буди от раз и така си и остана.
yesselina,поздравявам те за кърменето,но май вече е време да го прекратиш.Бебче си е получило необходимото от кърмата,не е нужно да кърмиш до последно.Заместете кърмата с АМ или разреди,ако все пак държиш да си хапва и кърма.Кърми я и после давай АМ.АМ засища много повече и вероятно няма да огладява през ноща.Няма да навреди,ако пробваш.Ако стане-постепенно замести кърмата с АМ. :wink: Пък и твоя час ще дойде,да престанеш да се съобразяваш с това какво ядеш.Малко и ти и гърдите ти да си починат. :wink: Желая успех!!! :balloons:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Бебето и детето