кога детето започва да се заиграва само

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, kama4e, intense®

кога детето започва да се заиграва само

Мнениеот dessi на 12 Авг 2009 13:06

Здравейте мами моля ви споделете как са вашите деца играят ли си сами с играчки от кога започнаха да го правят и има ли някаъв начин да накарам моята дъщеря да започне да играе сама.ве4е саме почти на 1.9г а, тя непрестанно иска да играем заедно.постоянно ме вика да сядам до нея да нареждаме кубчета да ми подава някакви неща и да ги нареждаме за пове4е от 2 минути не може да седне сама и да си поиграе с нещо.Все нещо иска всичко и омръзва много бързо просто ве4е нямам нерви.опитвам да и показвам какво да прави с играчките гледа ме с голям интерес и само да се отдръпна и започва да ме вика/тя говори ве4е мн добре с изречения от 3 думи/.Незнам това нормално ли е да иска нещо постоянно и на момента ако не се изпълни започва да реве и да сяда по земята.Гледам децата на други ходят до пързалките обилкалят около майките си играят си с нещо а мойта все трябва да ме вика с нея или обратно тръгва някъде сама и започва да бяга.След малко разбира се ме търси и реве.
дали е рано още незнам да започне да се концентрира в някоя игра незнам ,моля споделете вашия опит.Благодаря ви!
Изображение
Изображение
dessi
Сериозен
 ---

Re: кога детето започва да се заиграва само

Мнениеот grigorovi на 12 Авг 2009 13:15

Здравей, Деси, не знам дали мога да ти бъда от полза. Моето детенце е на 9 месеца. Обича да си играе и сама, но всичко това трае около половин час - до час. После пак иска заедно да се занимаваме. Предполагам, че когато тръгне на ясла или детска градина този проблем ще отпадне.
Колкото до това, че й липсваш веднага - предполагам, че просто е по-привързана. Но все пак ми се струва, че не трябва да се притесняваш - след години ще ти липсват тези моменти. :love1:
Изображение
Аватар
grigorovi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebemancho на 12 Авг 2009 15:53

Много зависи от темперамента на детето - ако е по-скоро екстровертно ще търси много другите хора, ако е интровертно, ще вглъбява в собствени игри. Възрастта също има значение, но мисля,че преди 2рата година моята дъщеря вече се заиграваше сама - сега, почти на 3 е, определено си измисля не игри, а цели филми, ходи из целия апартамент и аз само от време на време я подпитвам нещо. Друг път иска да играе с мен, но все по-рядко. Някой път е достатъчно само да зададеш тон на играта.

Другото, което има значение, до каква степен може да се концентрира в едно занимание - някои деца по природа са си по-разсеяни и е трудно да привлечеш вниманието им за дълго време.

Почакай още малко - скоро ще го надрасне - измисляй й нетипични и оригинални занимания - не непременно игри, някой път да пренаредите заедно шкафа с нейните дрехи е много по-заинтригуващо от която и да е играчка. Направете влакче от табуретки и столове, сложете кашон за товарен вагон, правете автомобили от кутийки за лекарства..... децата по правило играят повече с не-играчките.

Тръгването на ясла/градина също внася промяна по отношение на самостоятелността, но едва след като премине кошмарът на адаптацията, когато може и като пиявица да ти се лепне.

Има ли си другарчета твоето дете? Моята още от бебе (3 мес.) си контактува с 3 други деца, много се търсят, играят заедно и т.н. По-различно е да си с другарче, отколкото с което и да е друго дете. Моята в това отношение е малко странна, защото може да отидем на площадка и ако приятелките й не са дошли, изобщо не проявява желание да играе с непознатите деца и чака чинно на пейката въпреки моите подканяния.

Дано съм ти помогнала поне малко, но и ти влагай малко ентусиазъм :wink:
bebemancho
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kirilka на 17 Сеп 2009 15:02

Незнам дали ще ти помогне- но моята е така от малка- другите деца се заиграват а моята все иска да съм с нея. Свикнала съм и дори съм най търсената мама защото правя игри за всички и все съм с тях. Ще порасне и ще го израсте. Това са по активни и чувствителни деца и са наши- да са здрави е най важно. Не е вярно че не е социализирана че няма другарчета от малка или че е по разсеяна че те всички деца са такива. Има си предпочитания и не играе с всяко. Разбрах че предпочита колички и си играе с момченцата. Друго и аз и давам много кутиики и шишенца кофички лъжички- но най напред и показвам играта и тогава. Вече ще стане на две години и сама си измисля игрички и прави опити да говори. Търси ме постоянно да се разхождаме, да пеем, да танцуваме, да рисуваме и да играем на топка. Има значение и дали ти помага някой при отглеждането защото моята е по привързана към мен защото бабите не помагат а татко и много пътува и по отпуските е с нея. Забелязала съм още че не е агресивна и дори друго дете да я бутне на площадката не реагира а се сърди. Различни характери.
Изображение
Аватар
kirilka
Пристрастен
 ---

Мнениеот BoBo4 на 23 Сеп 2009 14:48

Децата са различни, както и родителите...
Бебеманчо е дала много хубави примери според мен. А и според моят опит - започват да играят по-самостоятелно около 3-годишна възраст. До тогава най-интересните игри са с мама . Алето беше на 3г. и 2м. когато най-накрая получих разрешение да седна на пейката в градинката :wink:. До тогава все искаше да се навъртам около нея и другите деца, независимо каква е играта. Чак след 3 г. ми казва "Ти седни на пейката, аз отивам да си играя."
Изображение Изображение...ИзображениеИзображение..

...когато дъщеря ми се усмихва на сън ... съм щастлива!
Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dessi на 23 Сеп 2009 16:04

Благодаря ,ви за отговорите момичета и аз така се успокоявам че наистина е някакъв период който трябва да се израсте.За сега пак сме си на същото положение все с мен иска да играе да нареждаме нещо любимото и е да вади играчките от коша и аз да ги събирам а най новото да разглежда снимки и аз да я питам кой е това и тя да ги назовава.Иначе не мога да кажа че не може да се социализира просто детето ми е много активно по цял ден прави нещо седнала няма и за 10 мин. за целия ден.Има си приятелки но ако може и аз да съм до тях тогава е много щастлива.Забелязала съм че се заиграва с по-големи деца но пак иска да и говорят и да я занимават явно иска внимание.Като сме в къщи гледам да и обяснявам че имам работа че примерно мия чинии или готвя но тя се катери по маси и ми вика мамо ще падна и аз трябва да ида да я видя.Просто голяма маймуна е говори почти перфекртно и цял ден си говорим или пеем другото е че просто се е научила да постига всичко с рев и тръшкане.Опитах се да я оставя да си реве докато и мине и познайте цял час рева и не се отсърди.Много се отплеснах благодаря ви още веднъж ще се включвам ако има някакъв напредък!
Изображение
Изображение
dessi
Сериозен
 ---

Назад към Бебето и детето