Удряте ли детето и какъв е "ефектът"?

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Re: Удряте ли детето и какъв е "ефектът"?

Мнениеот d_gakova на 14 Ное 2010 01:21

Любовта на живота ми след 5 дена ще навърши една годинка и с много голямо съжаление ще призная, че един път го ударих през лицето и 3 пъти по дупето. Когато го плеснах през лицето беше, защото той обича да се тръшка като рязко се извие назад и всеки път удря главата си много силно, а този път трябваше да го обърна от едната страна на леглото на другата, за да му е по-топличко до печката, че беше поизмръзнал. Докато го завъртах (бях го вдигнала) той реши че нещо не му харесва и отново рязко изви главата си назад, като се удари в печката, която е на реотан, а ако се счупи стъклената обвивка може да го нарани, да се изгори или да го хване ток (най-страшното) ако се допре до голия реотан. Немога да ви опиша какво се случи с мен.... такъв плесник му ударих от страх че ... незнам... няма оправдание. Аз лично искам да го възпитавам строго, но не с бой, но вече изпадам в истерия когато видя че живота му е застрашен, а на него не му пука. Полудях, когато падна по лице от люлката заради инат, когато е падна на главата си от леглото по много кофти начин само и само да погледне как сглобявам проходилката, направо не издържам точно от тези моменти. Другият момент, е когато трябва да му сменям пелената и прави всичко възможно да възпрепятства това ми начинание и става, изправя се, стиска крачетата, беснее, рита и какво ли не, тогава - викам! И за викането ме е яд. Абе яд ме е за всичко което не е любов, ласка, целувка, усмивка ... Мисля че детето нетрябва да се бие или да му се крещи, а трябва строго да се погледне и строго да му се каже нещо, така че да усети тона а не чрез крясъци или бой самия родител да губи позиции. Не да се прегръща , когато заради инатливи действия е наранил себе си и за да постигне нещо, а да се погрижим за него/нея, ако се е наранил и след това да се обясни и да се прегърне чак след като всичко е приключило. Ето това искам аз, но съвсем различно е това , което става. А съвестта ми е гузна, та знае ли се... Не трябва с лошо. Строгост и любов му е майката!
d_gakova
 ---

Мнениеот mariamihaela на 15 Ное 2010 13:34

И аз като други майки мислех че ако имам дете няма никога да го удрям,но не се получи.Михаела е толкова дива ,че по-някога се чудя момче ли е или момиче.На моменти се чувствам безсилна.Чудя се къде бъркам.Ние имаме 3 фази.
1фаза - Учитива забележка
2фаза - Заканителна забележка
3фаза - бой
Изображение

Изображение

Изображение Изображение
mariamihaela
Начинаещ
 ---

Мнениеот mimito083 на 13 Дек 2010 14:14

тук не е мястото да се осъждаме, а да си помогнем. Аз просто престанах да се ядосвам на белите, като разлее нещо ще го почистя и т.н, няма смисъл да си хабим нервите напразно. Като си спомня и аз колко бели съм правила, но този период се израства така че, по добре да щадим себе си и децата си. Опитай се да елиминираш максимално нещата , които те дразнят-например всички чупливи предмети ги събери и заключи в един шкаф или нещо подобно.
mimito083
Редовен
 ---

Мнениеот Lus на 19 Дек 2010 18:25

Не може да избегнем за да не бием децата. Поне аз.
Три пъти го удрях по устата, достатъчно силно рпти тези 3 опита да почне да хапе -
понеже него са го хапали децата, засега не хапе. А дупето яде бой 2 пъти, ама як бой
чак ръката ми заболя - един път когато избяга от мен и се скри - щах да умра, а втори път
пуска ръката и бяга на пътя.... а... нищо им няма на дупетата.
Иначе, опитвам да го накарам нещо да направи или нещо да не прави с бой - няма смисъл,
боли го, гледа като зверче и прави наопаки. Няма смисъл, затова спрях. Но за опасни неща -
няма как, ще яде бой и занапред.
Против съм децата да се бият през лицето -шамарите и т.н, но още в старите времена е казано:
"бий дупе за да не биеш гъз" или нещо подобно, не съм сигурна как беше... :shock:
БОГ е сътворил всички ни... Но само човекът съди кои са ненужни...!!!

Детето ми се забавлява
http://www.youtube.com/watch?v=Sc1dxHhtDIk
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zeleno_oko на 20 Дек 2010 18:36

И аз съм го удряла когато изпада в нервна криза заради нещо което е невъзможно да му дам :evil: . Той по принцип всичко разбира, но разбира се ско седна да му обяснявам че не бива да прави това и онова той ще се направи че не разбира и си продължава неговите простотий. За това просто понякога го оставям да се дере и на третия или петия път вече не иска да прави въпросната магария защото няма кой да му ходи по акъла. Докато бабата казва че не трябвало детето да плаче и давай да му ходим по акъла и да ни води за носовете, и после вика че ние така сме го научили. Татко му до ония ден казваше че никога няма да го удари, ама малкия взе че го удари по главата с все сила и той му наби една кукувица и малкия се изнесе от стаята. Характер, наследствен фактор всичко е от значение.
ИзображениеИзображениеИзображение
zeleno_oko
Пристрастен
 ---

Мнениеот evva на 30 Дек 2010 15:29

Ами аз не се е налагало да я бия малката.Много е голям инат и все трябва да е на нейното,но аз я оставям да се тръшка на земята и да си реве и се правя,че не виждам какво става и след 2 минути е престанала да се глези.Аз имам страхотно търпение и биволско спокойствие и затова не се налага да я удря.Е случвало се е да я тупна по дупето,но не силно.
Изображение
Изображение[/url]Изображение
Аватар
evva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот truscheva на 21 Яну 2011 13:08

дете никога не трябва да се удря!!!
truscheva
 ---

Мнениеот Desislava89 на 02 Фев 2011 10:00

Eva Sl написа:Аз пък си го шляпвам, когато ми се инати....и възнамерявам да продължавам, че иначе от малък ще ми се качи на главата....аз винаги съм вземала за пример една позната,детето и от малко я побъркваше, ама какви ли не простоти през 5 сек, сега е на 6 и е абсолютен дивак без контрол....ей така го остави да прави каквото си иска, не го е била никога.....като излизам с тях по улиците и ме е срам да съм до тях...то това диване се търкаля по земята, рита кошчетата за боклук, бие по-малката си сестричка, плюе я,рита майка си.....ако ядеше повече бой, като малък, нямаше да е такова чудо сега.

А съм на същото мнение,не е нужено и постоянно да се бие,но когато направи някоя голяма пакост си иска и бой,в моя случай обаче детето което е нетърпимо е момиче-върви и пищи по улиците,някой ако се усмели да му направи забележка настава третата световна и то не от страната на майката а от тази на детето започва се "млъкни,наду ми главата,заболя ме главата от теб,шматкооо,глупак,идиот"-според мен тези приказки изобщо не прилягат на едно 4 годишно момиченце,но е така като от малко не е научено на ред и като говори така да се шляпне дори и лекичко по дупето,в момента като ги събера със синът ми въпреки че той е 2 год по малък от нея,той и отстъпва играчките защото иначе тя посяга да го удря (въпреки че не е видяла това от родителите си,тя бие тях,не те нея),той също не е от най-послушните но когато примерно му кажа да си събере играчките го прави,докато тя ако я накра майка и или който да било да го направи тя ги разхвърля още повече,и знае че винаги е права защото няма да има бой или каране.
А иначе и аз като други майки си казвах че никога няма да ударя детето си по-простата причина че аз съм бита и то много като малка,понеже родителите ми са разведени и с майка живеехме при баба и "дядо" той ме е бил много в бъбреците и главата в стената само защото не исках да спя следобед,и затова си казвах"моето дете никога няма да бъде удряно",но уви и моите нерви си имат предел и понякога го шляпвам по памперся,онзи ден примерно миех пода,и той на няколко пъти се приближава до кофата да връкне вътре или да пусне нещо,постоянно му повтарях,"знам какво си мислиш,ндей защото е отровно и мръсно"но той си продължи докато накрая не го видях и той хем бръкна в кофата хем и бибата си пусна,разберете ме правилно полудях обаче се сдържах незнам и аз как и само му се скарах дооооста лошо,но не го ударих,и да ви кажа и от карането нямаше ефект,и от боя няма,в тази възраст нищо няма ефект,набиеш го и след 5 мин е забравило и пак върши бели,скараш му се или му обясниш че това не е правилно и пак след 5 мин. е забравило какво си му говорил,търпение му е майката,да се израсте и този период!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Desislava89
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bl_velvet на 03 Мар 2011 17:51

Аз мисля, че едно пошляпване по дупето е напълно нормално. Иначе и аз преди да родя си мислех, че никога няма да я плясно, но....
Изображение
Изчакай човека,който те целува по челото,който иска да ти покаже света когато си в затруднение,който държи ръката ти пред приятелите си.Този,който от време навреме ти напомня колко много държи на теб и какъв щастливец е,че те има.Този който се oбръща към приятелите си и казва: ТЯ Е ЕДИНСТВЕНАТА !
Аватар
bl_velvet
Пристрастен
 ---

Мнениеот Eva x-vo на 19 Мар 2015 16:07

Eva_Sl,още ли биеш детето си?
Eva x-vo
 ---

Мнениеот Eva x-vo на 19 Мар 2015 17:13

Коригирано от модератор!
Eva x-vo
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 21 Юни 2015 21:35

Случвало ми се е да шляпкам дребния по дупето..С времето разбрах, че разговорите и наказанието е по-ефектовно и сега говорим, обясняваме и ако не се разберем се наказваме..
Детето обаче е спокойно и мога да се похваля с ефекта :)
[url=http://www.mamaibebe.com]
Изображение
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mina99 на 09 Сеп 2015 18:35

Аз съм напълно против това, според мен с децата трябва да се разговаря, с бой няма да се постигне нищо само ще се агресират повече.
Аватар
mina99
Сериозен
 ---

Мнениеот desislavailieva на 03 Окт 2015 14:08

Аз съм против това, не мисля, че това е правилният начин на възпитание.
Аватар
desislavailieva
Редовен
 ---

Мнениеот mina99 на 14 Апр 2016 10:57

Вчера видях една майка с детето си и го удари, но не лек шамар, а доста силен. Как може да има такива хора!? Как удрят тези ангелчета, тези хора имат ли сърце изобщо ...
Аватар
mina99
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бебето и детето