Удряте ли детето и какъв е "ефектът"?

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Re: Удряте ли детето и какъв е "ефектът"?

Мнениеот sn_vasileva на 02 Апр 2009 17:05

Аз не го шляпвам защото е олигавил книгите, а защото го прави постоянно и постоянно текат лиги от всякъде. Радвам се че си позитивно настроена към възпитанието, както и че си уравновесен човек, дано възпиташ едно добро дете!
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот aleksia05 на 02 Апр 2009 23:37

intense написа:Трябва да се научиш да се владееш, боя н е средство за възпитание :sm_yahoo_33:

Така е,но имено в това е проблемът.Вече започнах да се чудя кое е средството,след като при моето дете никаква тактика не помага.И предполагам разбирате колко е трудно да се владееш,когато някой буквално 24 часа ти крещи на главата,тичаш след него и на края на деня си като жив труп.Напълно съм съгласна и е ясно,че е важен личният пример,но никой от семейството ни не се е държал "дивашки"пред детето,нито пък някога сме го удряли или сме му се карали за дреболии от рода на това да ми къса книгите и списанията,да разлива сок(което го прави редовно) и т.н.Да не говорим,че той се опитва постоянно да се налага и да ни манипулира.Понякога се чудя от къде се взе такова дете и съм сериозно обезпокоена как ще се справям с него за в бъдеще.Друг път просто със съжаление констатирам,че явно съм лош родител,щом не мога да открия верния път.Имала съм пряк контакт с много деца,гледала съм племенницата,но на такъв неудържим темперамент като на сина ми,за пръв път се натъквам.Държа да отбележа:зададох този въпрос във форума,НЕ за да си търся "сподвижнички в боя",а защото наистина съм притеснена относно характера и възпитанието на сина ми и бих искала майките да споделят своите опит,мнения и съвети,независимо какви са те.Искрено благодаря
aleksia05
Редовен
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 03 Апр 2009 07:46

Алексия, аз те разбирам, но май не мога да ти помогна много. Вярно е че някой деца са много диви, а други са по-кротки. Колко е голямо твоето дете? Навън прави ли така?
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот intense® на 03 Апр 2009 08:51

aleksia05, не зная, какво да ти кажа. Опитвали ли сте консултация с детски психолог? Много е вероятно да ви насочи към правилния начин.
Просто детето ви е намерило "златна мина" - манипулира ви, прави си каквото иска, а по думите ти разбирам, че едва ли не сте безпомощни. Явно детето е по-темпераментно и по-трудно за гледане.
Честно да ти кажа, не е нормално на 1г и 6м да не можеш да озаптиш детето си, не зная :roll:
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот daniela80 на 03 Апр 2009 13:50

Аз ,както писах,Ния също е на година и половина.Понякога,когато прави нещо забранено,като не стане с повишаване на тон,се опитвам да и отвлека вниманието с нещо друго.Нз дали е правилно,но ,ако ходи и вади дрехите от пералнята,вадя конструктора,хващам я за ръка и отиваме да "строим".После тя пак се сеща,а аз се сещам за нещо друго и пак така.
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 03 Апр 2009 14:02

daniela80 написа:Аз ,както писах,Ния също е на година и половина.Понякога,когато прави нещо забранено,като не стане с повишаване на тон,се опитвам да и отвлека вниманието с нещо друго.Нз дали е правилно,но ,ако ходи и вади дрехите от пералнята,вадя конструктора,хващам я за ръка и отиваме да "строим".После тя пак се сеща,а аз се сещам за нещо друго и пак така.

И аз прилагам същото,смятам че има голям ефект,макар че понякога толкова нямам нерви да го разсейвам,че си изпускам нервите и почвам да викам.И примерно винаги държа под леглото,където Дими не може да бръкне набор от 5-6 играчки и ги вадя една по еднав трудниситуации,като е забравил нещо веднага подскача от радост и забравя че се е кривил за нещо и се заиграва.Също се опитвам да му говоря тихо като нервничи,имам чувството че се наостря да ме слуша и забравя да плаче :wink: Като се сетя още нещо пак ще пиша,дано да сме сив помощ,защото и мойто еедно диване...... :|
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ivanasladurana на 03 Апр 2009 20:08

Да ви кажа и ние се залъгваме по същия начин и има добър резултат,като се запъне за нещо което много иска и отвличам вниманието или с албума със снимки или с котето ,само и само да забрави да направи белята към,която е тръгнала.Пробвай дано да помогне макар,че колкото са по-големи по-малко се лъжат..
Изображение
Аватар
ivanasladurana
Начинаещ
 ---

Мнениеот Jilina на 04 Апр 2009 13:31

Много ми е болна тая тема. Моята дивачка е същата. Ако е наумила да свърши нещо не можеш с нищо да и отвлечеш вниманието. А ако я хвана за ръка да я дръпна настрана например от пералнята се започва един рев, пищене и дране. Доскоро я пошляпвах по дупето и през ръчичките, но леко, но и това вече няма ефект и започва да ми се връща. Започна да ме пляска, ако не и угодя на каприза. Разбрах си грешката и смених подхода си към нея.
Сега започнах с добро като седне да се тръшка я гушкам и започвам съвсем спокойно да обяснявам защо не трябва да се прави така. При нас голям ефект има да и обясня, че тати работи, за да ни купува това или онова и затова го няма в къщи много време и че, ако чупи и къса татко и ще се сърди като си дойде и ще плаче. Ще се очудите колко голяма промяна има в нея напоследък. Понякога пак се опитва да се налага, но е много рядко.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Jilina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот JANKA на 04 Апр 2009 20:11

Не съм го удряла-дано не ми се наложи да го правя :)
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
JANKA
Пристрастен
 ---

Мнениеот aleksia05 на 04 Апр 2009 21:30

sn_vasileva написа:Алексия, аз те разбирам, но май не мога да ти помогна много. Вярно е че някой деца са много диви, а други са по-кротки. Колко е голямо твоето дете? Навън прави ли така?

На 1 г. и 6м.Навън е малко по-добре,заиграва се с деца,тича.Не е чак толкова неконтролируем.Но да влезнеш с него в супермаркета...Не ми се говори
aleksia05
Редовен
 ---

Мнениеот aleksia05 на 04 Апр 2009 21:57

intense написа:aleksia05, не зная, какво да ти кажа. Опитвали ли сте консултация с детски психолог? Много е вероятно да ви насочи към правилния начин.
Просто детето ви е намерило "златна мина" - манипулира ви, прави си каквото иска, а по думите ти разбирам, че едва ли не сте безпомощни. Явно детето е по-темпераментно и по-трудно за гледане.
Честно да ти кажа, не е нормално на 1г и 6м да не можеш да озаптиш детето си, не зная :roll:

Консултирахме се с няколко педиатри от детска клиника в София.Малкият страда от атопичен дерматит(кожно заболяване,придружено с алергични прояви от страна на хр.система и др.) още от кърмаче и лекарите ни предупредиха,че обикновено атопиците са много интелигентни,но страшни диваци и невротици и трябва да сме подготвени за това,което всъщност никак не ме успокои :( Понякога(не винаги за съжаление) това заболяване затихва с годините,може и в ученическа възраст,по-рано или по-късно,но до тогава...тежко ни на нас и на нервите ни.И все пак често пъти долавям чист инат и стремеж да се налага на всяка цена,който не е свързан с никакъв дерматит.А и искам да се отнасям към малкия като към нормално дете,каквото всъщност е и да не го карам да се чувства различен по някакъв начин с отношението ми към него.Трудна,да не кажа невъзможна мисия,с такова човече като него.Може да опитам и консултация с психолог,няма да ни е излишна.Казвам "ни",защото покрай него и аз имам нужда от психологична помощ
aleksia05
Редовен
 ---

Мнениеот aleksia05 на 04 Апр 2009 21:59

Забравих да благодаря на всички.Все пак всеки споделен опит е от значение за мен
aleksia05
Редовен
 ---

Мнениеот intense® на 04 Апр 2009 22:28

Каква е връзката между кожния проблем и темперамента на човек. На нервна почва ли е, не разбирам :roll:
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот nikita_perez на 08 Апр 2009 14:35

intense написа:Каква е връзката между кожния проблем и темперамента на човек. На нервна почва ли е, не разбирам :roll:

И на мен ми интересно .
До скоро и аз мислех като Ивана Сладурана ,че няма да удрям детето си , но уви , не става само с думи ... :cry:
Радослав си е типично теленце - инат до няма и къде.За него важат думите "Моето си е мое , чуждото - общо " .Взема чуждите играчки , удря и бута детето , ако иска да си ги вземе . :shock: Вре се все при по-големите .Те обикновенно не го искат , защото им пречи.Дразни се , ако обръщам внимание на друго детете или на баща му :shock: ... и куп други неща. :arrow: Ако не стане на неговата започва да плаче все едно го колят .Целият почервенява .Като го "отпусне " това гърло направооо полудявам . :evil: Та в такива ситуации отнася по някои друг шамар по памперса или по ръчичката .Полза няма !!!Става още по-зле .Не му ли отвлека с нещо вниманието , няма да спре .Слава богу не чупи и не се търкаля по земята иначе не знам какво бих направила :roll: .
За сега се разминава с леко удряне , за по-нататък не знам .Иначе съм стигнала до извода ,че удрянето на детето е по-скоро за успокоение на майката .
Такива работи ...
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот bebemancho на 08 Апр 2009 14:55

Проети и тук viewtopic.php?f=6&t=14125
и мисля, че имаше някаква тема за бебешкия пубертет - моята щерка го почна на 1,8г. че до втората годинка - беше невъзможна, но после се събуди един ден и си беше пак предишното добро дете.

Иначе за протокола - когато не слуша или капризничи, я наказвам като я завеждам в стаята й - тя обикновено почти веднга се връща обратно, но престава да настоява, карам я и да ми се извинява.
bebemancho
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бебето и детето