Удряте ли детето и какъв е "ефектът"?

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Удряте ли детето и какъв е "ефектът"?

Мнениеот aleksia05 на 02 Апр 2009 00:31

Преди да родя си мислех,че никога няма да ударя детето си,каквото и да прави.След като се започна с всевъзможните бели,простотии и безграничен инат,уви,разбрах,че е невъзможно да удържа на обещанието си и да владея нервите си.Синът ми е още малък,поученията,приказките за редно и нередно, както и наказанията при него въобще не влияят.Снощи,докато му приготвях млякото,малкият (понеже се катери като маймунка навсякъде и никога не мога да опазя всичко)успял да се добере светкавично до комплект стъклени чаши,да ги строши,разпръсне върху целия килим и мебелите и едновременно да стиска и да дъвче парчета стъкло.Едва не припаднах от гледката.Това,че чашите ми бяха много скъпи за мен,го слагам на последно място.Слава Богу,че нищо му нямаше,но като си помислих колко можеше да пострада ми прилошава.Разкрещях му се и го ударих доста силно 2 пъти.В последствие и той изпадна в истерия,а след 2 минути вече въобще не му пукаше и продължи да търси "фронт" за нови пакости.След като се успокоих, естествено съжалявах за постъпката си,най-малкото,защото смятам,че нямаше ефект,поне не и положителен.Детето ми е на 1 и 6 м.,незная дали осъзнава вината си,но понякога съм убедена,че умишлено прави на инат.Много майки биха ме осъдили за постъпката ми(както и самата аз осъзнавам,че сгреших),но как да реагирам в такива моменти?
aleksia05
Редовен
 ---

Re: Удряте ли детето и какъв е "ефектът"?

Мнениеот sn_vasileva на 02 Апр 2009 08:22

Аз няма да те съдя, защото и аз пошляпвам понякога, но дойде един момент в който трябваше да има шамар за всяко нещо и се отказах :oops: писва ти от всичко -от постоянното каране, от постоянните бели ,че вечесе отказваш...
И аз осъзнавам вината си и знам, че не трябва така, но има моменти в които ти кипва....сега сме в период в който постоянно се плюмчи Иван и го плясвам леко през устата, ест. ефект - никакъв, затова реших да не му правя забележка и периода да си отмине, но все още не е отминал, а на мен ми се обръща всичко от вътре като го видя с наплюмчена уста. :evil:
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот intense® на 02 Апр 2009 08:43

Трябва да се научиш да се владееш, боя н е средство за възпитание :sm_yahoo_33:
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 02 Апр 2009 10:33

intense написа:Трябва да се научиш да се владееш, боя н е средство за възпитание :sm_yahoo_33:

Знам, но предполагам на всяка мама й е идвало да го метне през прозореца :oops:
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот intense® на 02 Апр 2009 11:12

Не визирах теб Снеже.
И на мен ми е идвало, но преглъщам. Детето е като празел лист - химикала е в теб. Всяко едно наше действие се отбелязва на него.
Личния пример е най-важен. Днес родителя бие детето, а утре детето - родителя, защото за него това е нещо напълно нормално.
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот Eva Sl на 02 Апр 2009 13:47

Аз пък си го шляпвам, когато ми се инати....и възнамерявам да продължавам, че иначе от малък ще ми се качи на главата....аз винаги съм вземала за пример една позната,детето и от малко я побъркваше, ама какви ли не простоти през 5 сек, сега е на 6 и е абсолютен дивак без контрол....ей така го остави да прави каквото си иска, не го е била никога.....като излизам с тях по улиците и ме е срам да съм до тях...то това диване се търкаля по земята, рита кошчетата за боклук, бие по-малката си сестричка, плюе я,рита майка си.....ако ядеше повече бой, като малък, нямаше да е такова чудо сега.
Аватар
Eva Sl
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот intense® на 02 Апр 2009 13:50

Плашещо е това, което си разказала. Моя син е щур, но е послушен. Разбира от дума. Прави бели, като всяко дете, разбира се.
Знам ли, май си е до темперамента на детето :roll: И въпреки всичко пак съм против :lol:
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 02 Апр 2009 14:03

Да, права си Интенс че е до детето иси парва и за личния пример. Но и това което каза Евчето е трагично. Н етрябва да му е прекалено широко около врата, но не трява и да е в окови.
Девер ми например не е удрян никога (сега е на 17), но е толкова лигав, егоист и манипулатор, че си нямате напредстава. Мога да пиша за него страници. Иначе не е бил палав и такъв гамен, като това дете, което посочи Евчето, но пък да унижава майка си и баща си е грозно, нали?
Затова мисля, че нещата са комплексни и за родителите и за детето трябва да има граници!
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот sweety_r1234 на 02 Апр 2009 14:27

Аз никога няма да одаря детето си ! Ще ми стане жал за него :(
sweety_r1234
 ---

Мнениеот ivanasladurana на 02 Апр 2009 14:34

Здравейте!Аз мисля ,че шамарите са крайно средство за възпитание.Според мен дечицата имат нужда от много разбиране и търпение,та те са още бебета в крайна сметка едва ли едно 1-годишно или 2-годишно детенце ще знае кое е опасно да направи и кое не .Нали сме за това ние майките както да ги пазим така и да ги възпитаваме.Според мен трябва много да им се говори,даже и да сме изнервени ,което много често се случва не трябва да си го изкарваме на тях.Не казвам че няма да има и шамари но нека не е за това че си плюнчи устата или нещо подобно,а найстина да си заслужава.Мойте родители никога не са ми посягали и не мисля ,че им съм се качила на главата или пък съм станала нещо от,което да не се гордеят.Нека преди да посегнем да преброим до 10 и ако найстина си струва,тогава да го направим.
Изображение
Аватар
ivanasladurana
Начинаещ
 ---

Мнениеот Eva Sl на 02 Апр 2009 14:37

sweety_r1234 написа:Аз никога няма да одаря детето си ! Ще ми стане жал за него :(

:emon15: :emon15: :emon15:

искаш да кажеш- Ударя....
Аватар
Eva Sl
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот intense® на 02 Апр 2009 14:45

Eva Sl написа:
sweety_r1234 написа:Аз никога няма да одаря детето си ! Ще ми стане жал за него :(

:emon15: :emon15: :emon15:

искаш да кажеш- Ударя....

Не е смешно, плачевно е
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 02 Апр 2009 14:53

ivanasladurana написа:Здравейте!Аз мисля ,че шамарите са крайно средство за възпитание.Според мен дечицата имат нужда от много разбиране и търпение,та те са още бебета в крайна сметка едва ли едно 1-годишно или 2-годишно детенце ще знае кое е опасно да направи и кое не .Нали сме за това ние майките както да ги пазим така и да ги възпитаваме.Според мен трябва много да им се говори,даже и да сме изнервени ,което много често се случва не трябва да си го изкарваме на тях.Не казвам че няма да има и шамари но нека не е за това че си плюнчи устата или нещо подобно,а найстина да си заслужава.Мойте родители никога не са ми посягали и не мисля ,че им съм се качила на главата или пък съм станала нещо от,което да не се гордеят.Нека преди да посегнем да преброим до 10 и ако найстина си струва,тогава да го направим.

Извинявай, не се заяждам ,но ще те опровергая. Твоето дете е много малко, за да разбира повечето от нещата. Но като порасне едва ли ще мислиш така като започне да ти прави напук, въпреки че си му казал, че така не е хубаво и така правят лошите деца (а той много добре знае кои са лошите деца) и така приказваш, приказваш и все тая. И мисля ,че ще се съгласиш с мен, че е грозно постоянно по решетките на леглото да текат лиги, всички листи на книжките да са се слепнали от плюмки и постоянно като седне да си играе с камиони или разни играчки с колелца, да ги плюмчи и да ги върти после, след което има лиги абсолютно навсякъде :evil:
Нали не си мислиш, че го удрям да му разбия устата чак? Не се оправдавам, че съм лоша майка, не се и заяждам! Ти сама ще видиш, че колкото по-големи стават, толкова повече бели правят. Едно е дете на 1 година, друго е на 2-3г.
Надявам се поста ми да бъде приет приятелски :wink:
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот daniela80 на 02 Апр 2009 15:40

Аз също съм от пошляпващите майки!Ния също е на година и половина.Нз дали има ефект от тупването по дупето или от плясването на ръчичката.Понякога се обръща и ми отвръща.Понякога спира,но наистина след минута-две все едно не е било нищо!Скоро търсих помощ,защото нещо не мога да се разбера с нея/помощ имам предвид,че търсих съвет от по-опитните мами/.Определено смятам,че осъзнава и разбира повечето неща,много добре знае кое е позволено и кое не е,къде може да пипа и къде не.Когато посегне към нещо забранено,се обръща,докосва го и чака да я погледна,тогава го хваща,въпреки моето НЕ и седи и чака реакцията ми.Изказването на ИНТЕНЗ ужасно много ми хареса,просто не мога да се владея постоянно.Аз и говоря,обяснявам,постояннно сме заедно,не оставям някой да и влияе и да я учи на глупости,но мн. често изпитва търпението ми и ми прави открито на пук.Нз,като порасне зная как ще действам,но сега...сега ми е доста трудно в такива ситуации.Сега се сетих нещо-доскоро ме хапеше,колко ли не обяснявах,не повтарях-не,не,не е хубаво,накрая ми кипна веднъж и леко я ударих по бузата-ревна,ама ревна,но вече не ме хапе.Не е похвална постъпката ми,но...
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ivanasladurana на 02 Апр 2009 15:44

Наистина не мисля ,че се заяждаш с мен sn_vasileva,просто едногодишния ми стаж като майка ми подсказва ,че колкото повече се опитваш да се наложиш на едно дете то толкова пъти ти отвръша със същото и става излишно хабене на нерви.Не искам да ти се бъркам че удряш детето си за това,което смяташ за неправилно ,просто напоследък хората се нервят за дребни неща,гледала съм майки как удрят децата си за това ,че не ги оставят да си допушат цигарата или пък да си догледат филма :roll: и мисля че наистина е смешно,а колкото до това,че детето ми е малко найстина не смятам,че ще си променя начина на възпитание за напред .Просто това е моето виждане за нещата,и какво след като пошляпваш сина ти за мокрите странички на книжките има ли ефект или той си продължава както си знае?
Изображение
Аватар
ivanasladurana
Начинаещ
 ---

Следваща

Назад към Бебето и детето