Спите ли,когато.......?

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Re: Спите ли,когато.......?

Мнениеот peperuda на 03 Дек 2008 16:05

Споко, свиква се! :lol:
Няма значение колко деца имаш и колко си "опитен", едната ти половина спи, другата е дежурна :lol:
Само с първото дете се терзаех от това, че "не съм си доспала" нощем , но взех да си спя с тях денем, така че все ще му се намери "цаката'' на спането.
Дори вчера мъжа ми си беше вкъщи и явно на мен и бебка ни действа успокояващо защото откъртихме от 1 до 4 следобед! После цяла нощ висях на компа :lol: Много ги обичам вече безсънните си нощи :wink: !
Аватар
peperuda
Пристрастен
 ---

Мнениеот desislavayakova на 03 Дек 2008 16:19

Да. И аз така спя. Събуждам се 10 секунди преди Мати, без значение той дали ще иска да става, или си е загубил мишката, или ще си иска биберона. Затова вече си знам - събудя ли се през ноща и започвам да търся мишката (една плюшена играчка, с която спи) и бибероната и съм подготвена. Той като се събуди - давам му и двете и го придържам да не става. След това се обръщам на другата страна и веднага заспивам. Сутрин също се събуждам малко преди него, вземам го малко при мен в леглото и като се нагушкаме хубаво ставаме от леглото. :D
Аватар
desislavayakova
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот chocolate на 03 Дек 2008 16:42

Присъединявам се и аз.При най-малкото промръкване ставам,а мъжа ми като става не го усещам.
Много пъти е имало страшни бури вечер-вятър,гръмотевици и светкавици,но аз не съм чувала и чак като ми каже някой тогава разбирам,че е имало.Явно наистина си е майчин инстинкт.
И обратно-когато мъжа ми е вземал бебето да го успива посред нощ,а то си плаче,докато заспи,но аз лягам и моментално заспивам,нищо,че плаче-просто вече като знам,че има кой да го гледа и "се изключвам".
Научих,че понеже някой не те обича по начина,по който искаш да те обича,не означава,че не те обича с цялото си сърце.
Изображение

Изображение
Аватар
chocolate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Gall на 04 Дек 2008 18:35

И аз спя много леко, но това си е май4иния инстинкт.Ще свикнем, нямаме друг избор....
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот teya на 04 Дек 2008 18:45

и аз спя леко, понякога се чувствам гроги и ме е страх, че няма да я чуя, но неееееееее - ставам всеки път като заскърца
teya
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот elf4e на 04 Дек 2008 22:20

и ние сме така.почти не спим.ама стискам зъби.
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
elf4e
Начинаещ
 ---

Мнениеот tsvetoslava на 06 Дек 2008 23:52

Май при всички е едно и също,но не е лесно да си майка,но затова пък е мноооооооооооооого сладко.И ако имах възможност да избирам пак бих избрала да съм жена,че да си мъж е /и аз не знам какво е,но не искам и да знам от личен опит/ :evil: и изпускаш най-важното.
Изображение
Изображение
Аватар
tsvetoslava
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот drali на 07 Дек 2008 22:40

Ами спя, друг път! Откакто Се е родила Гери нямам спомен да съм се наспивала .Само леко да мръдне в креватчето и аз съм наострила ушите и готова да ставам. След някоя и друга година ще се наспя,няма страшно :emon15: !
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
drali
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот asm на 08 Дек 2008 00:57

олеее даме свалям ви шапка!
не съм и подозирал че това си е такова страдание - а иначе мъжете сме много неблагодарни!
аз две нощи не съм спал и ето - като пребит съм..а вие и домакинство и работа и вас си да погледнете и детето... това да си майка изисква супер сила :shock: Еми Никитаа разбрах че е лоша и идея да спи сам в стая - обаче не спи при мен или Сара а в креватчето си. през нощта..като се събудя и все го поглеждам - не е мърдал, нищо не е ставало...просто по средата на нощта отварям очи и го поглеждам - после гушвам мама и спиииим
Изображение
Молчи если не имееш сказать ничего такого, что будет лучше, чем тишина!

http://www.vbox7.com/play:44d6c426 чем выше любовь, тем ниже поцелуи!
Аватар
asm
Отличник
 ---

Мнениеот Camellia на 08 Дек 2008 22:17

Много интересно, аз не съм станала майка още, а имам същият инстинкт, но наполовина! Децата на мъжа ми са при нас през седмица за по цяла седмица. Имат си всеки своя стая и си спят там! Но когато малката( 3год. ) шавне веднага скачам, а ако батко й ( 6год. ) се е събудил, може и да е ходил до тоалетна или да си е пускал компютъра, аз изобщо не го усещам! На какво се дължи това??? Не е някакъв майчински инстинкт, защото те не са ми деца и не се дължи на това че сега съм бременна, защото и преди като не бях пак беше така! :emon12: :thinkk: :hmm:
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniela80 на 09 Дек 2008 18:52

И аз съм от неспящите,не спи ли Ния-аз съм ,баща и-той не чува!Много рядко не съм я чувала веднага.
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 10 Дек 2008 10:44

Определено много рядко можеш да разчиташ на бащата.......той и да чуе,че плаче детето или да мрънка няма да стане,защото знае,че ти ще станеш.А и повечето ще кажат,че са изморени понеже са на работа,но има доста майки които също работят и редом с това стават когато детето плаче(примерно),а да не говорим,че повечето скачаме веднага щом мръдне :roll:

Изображение
В този живот трябва да работиш,като говедо за да живееш,като човек
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот kirilka на 10 Дек 2008 12:32

Аз от недоспиването немога да отслабна защото после по цял ден съм гладна и ми е ниско кръвното- но какво да се прави като си я гледам самичка. От извесно време малката не ме буди като ме види че спя и чака да се размърдам за да мрънка така се наспивам повече. Като ни растят зъбките иска да я гушкам е тогава е кофти щото аз се разсънвам и после немога дълго време да заспя но намерих начин взех си билкови хапчета за сън не че спиш като се размрънка но спиш по пълноценно колкото и малко да е. Препръчвам ти като спи бебока спи и ти иначе не се издържа.
Изображение
Аватар
kirilka
Пристрастен
 ---

Мнениеот ester на 10 Дек 2008 20:25

kirilka написа:Аз от недоспиването немога да отслабна
Аз пък от недоспиване отслабвам,а на другия ден нямам почти никакъв апетит.Кали винаги е спял спокойно,но откакто махнахме памперсите,го вдигам към три през нощта да пишка.И ако случайно се е напишкал......съня ми заминава на кино.Детето се разстройва и започва да плаче,че се се напикало.А аз докато сменя дрешки и чаршафи......Може ли някой да ми каже,кога горе-долу започват да се будят като им се пишка......Калоян е на 3,5 г. и ако не го вдигна,почти сигурно ще се понапишка.Само два или три пъти в последно време се събужда,което ме обнадеждава малко,но.......Ох,съжалявам,отклоних се от темата,ама то всеки с проблемите си.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ladybug на 11 Дек 2008 00:07

И аз бях така до скоро,но от около месец си вземам Марти в леглото при мен.Така и той е по-спокоен и аз също,събуждам се завивам го или го понамествам и пак си заспивам :) Но аз съм си сама,мога да си го позволя :mrgreen:
Изображение Изображение
Аватар
ladybug
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бебето и детето