Спите ли,когато.......?

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Re: Спите ли,когато.......?

Мнениеот elka на 14 Дек 2008 15:09

и аз съм така откакто родих спя много леко и съм винаги "нащрек".според мен това е нормално,та нали сме майки и децата ни имат нужда от нас 24ч.,не само през деня :emon11:
[Изображение
Изображение
Аватар
elka
Редовен
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 14 Дек 2008 23:25

От 5 дни малкия нощем не е спокоен нещо......много мърда,върти се неспокойно на ляво и дясно :sm_newsm32: И не съм спала изобщо,ако и тази нощ е така ще експлодирам :roll:

Изображение
В този живот трябва да работиш,като говедо за да живееш,като човек
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот uleto888 на 19 Дек 2008 16:30

Аз също имам лек сън.Почти не спях,само дремех и в момента в който Ванко шавнеше с крче,веднага съ се ококорила и съм готова да стана от леглото.Но от пет дена се преместих при мъжо в спалнията и бебефона е там.Сега си се наспивам,защото не чувам шаването му.Той си шава в съня,но не се буди,обаче това на мен ми пречи и после съм като дрогирана.Сега спя около 5 часа през ноща,всъщност на денонощие,защото през деня не спя.Но все пак мисля,че 5 часа са добре.Много мами немогат да си позволят да оставя бебето да спи само в отделна стая,но аз си го позволявам,незнам...чувствам се сигурна и затова може би.Но просто се бях смазала от недоспиване.Направо не се издържаше.А мъжо... сега като се направя на заспала да видите как тича към стаята ако малкия се разплаче.Вече три вечери му се е случвало той да го приспива. :mrgreen:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tedikrasteva на 22 Дек 2008 00:29

Аз бях така в началото, само да мръднеше и бях "кацнала" над креватчето. Яница обаче е едно много спокойно бебе и спи по цяла нощ, даже и сега като и растат зъбките. И аз изведнъж след като направи шест месеца започнах да заспивам доста дълбоко, така че сутрин като се събуди и почне да чука с бибата по таблата на леглото си не я чувам даже и мъжо ме събужда. Не знам как така се случи, явно се настройвам според нея - тя като е спокойна и аз спя спокойно.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
tedikrasteva
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALEKS на 22 Дек 2008 01:31

Ох, спя си и това е. От скоро малкия изявява желание да спи при каката в нейната стая. По някое време (обикновено към 5 сутринта) идва при нас в спалнята и ляга до мен. Оставя вратите отворени и аз след известно време усещам, че спи до мен и ставам да затворя. Иначе като бебета и с двамата съм "рипкала" при най-малкото, а те просто са се обръщали и са продължавали да си спят :D
Особено след като започнах работа и ставам в 6,30 спя като пън.
ИзображениеИзображение
Аватар
ALEKS
Модератор
 ---

Мнениеот Elisha на 22 Дек 2008 15:46

Всички са го казали, това е да си майка. Няма вече спокойствие нито за минута. И аз не правя изключение. Будя се само от мърдането на малкия. Случвало се е един-два пъти татко му да го взима в другата стая и тогава заспивам като пън...защото знам, че не нося отговорност дали е гладен или жаден и знам, че баща му се грижи за него.
Изображение
Изображение
Аватар
Elisha
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот peteto_inj на 23 Дек 2008 13:52

И аз не спя и съм в очакване всеки момент да се събуди и веднага да скоча :P Мисля че всички майки минават през това :sm_newsm30: :sm_newsm07: :sm_newsm32:
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
peteto_inj
Сериозен
 ---

Мнениеот Desi & Gabi на 26 Дек 2008 00:34

Започнах да спя спокойно цяла нощ едва, когато дъщеря ми започна да спи спокойно по цяла нощ... като всяка друга майка.
Изображение
Изображение
Аватар
Desi & Gabi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vicky_tami на 06 Яну 2009 03:15

Съгласявам се, че неспокойния сън май си остава за постоянно, Тами спи спокойно но ставам поне 2-3 пъти да я завивам...много се вълнува в съня си и само се развива :mrgreen: , но дори да се обърне пак я чувам... майчин инстинкт....ще ми се и мъжете да го придобиваха заедно с нас :emon15: :devill: та да можем да поспим като белите хора... :roll:
Една от най-вредните мисли е "Всички правят така"!!!
Бъди добър към хората по пътя си към върха, защото ще ги срещнеш пак когато слизаш!!! :D
Изображение
Изображение
Аватар
vicky_tami
Редовен
 ---

Мнениеот juji_kiko на 06 Яну 2009 09:03

много ми е трудно на мен,бебка спи добре от 18 и 30 до 1 и 30,след това никой не спи,след това тя просто си подремва и съм нащрек,страх ме е да я оставя в другата стая,още от родилното ми се взе акъла,тогава тя повърна ,спря да диша,наложи се да ми я интубират и след това ми е толкова напрегнато,че немога да се отпуса и да се наспя спокойно,освен ако някой друг не я гледа,и не спя в другата стая-къде ти такъв късмет :D
Аватар
juji_kiko
Отличник
 ---

Мнениеот ilemi на 07 Фев 2009 17:35

Аз спя така вече цели почти 6 години първо с Илиянка а сега и малката :)
може те да спат и да са спокойни но аз не съм оспокойна за голямата да не се е открила и прочие ........
а малката като диша по тежко или каквото и да било аз ставам като попарена да я погледна поне а има и др сега ми е по изморително понеже каката спеше при нас и ми беше по друго да я наблюдавам малката сега спи в креватчрто или количката кога как и хрумне :)
та ние сме майки няма как да легнеш и да спиш като заклан ето например едни животни крави,кучета,котки,овце дори те сан децата си и веднага реагират ако някой се приближи
МАЙЧИНИЯ ИНСТИНКТ Е МН СИЛЕН
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
ilemi
Сериозен
 ---

Мнениеот Uliana на 14 Фев 2009 16:36

Е добре де, само аз ли спя като ........ :oops: :oops: :oops: :oops: Даная трябва да се разплаче силно, за да я чуя иначе само ако мрънка си спинкаммм блаженно, а мъжо става! Означава ли, че нямам майчин инстинкт? :roll:
Изображение
Изображение
Аватар
Uliana
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот didi_24 на 17 Фев 2009 14:43

Аз не спя леко,винаги съм си спяла нормално,събуждам се когато е неспокоен или иска нещо.Но откакто се е родил много рядко ми се случва да ставам вечер,а и кошарата е долепена до спалнята и ми е лесно.
Аватар
didi_24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 17 Фев 2009 16:29

Uliana написа:Е добре де, само аз ли спя като ........ :oops: :oops: :oops: :oops: Даная трябва да се разплаче силно, за да я чуя иначе само ако мрънка си спинкаммм блаженно, а мъжо става! Означава ли, че нямам майчин инстинкт? :roll:

Не мисля,че нямаш майчин инстинкт,детенцето ти води спокоен сън(пу-пу-пу) и затова и ти си спокойна.
Аз може би,не мога да спя спокойно,защото знам,че Борис се стреска понякога и все съм в очакване,ако се разплаче да изкоча като тапа.Много пъти той си спинка спокойно,ама аз не......едната ми полувина на мозъка е винаги будна и затова често ми се спи през деня.Предполагам,че с времето ще се отпусна малко :roll:
В този живот трябва да работиш,като говедо за да живееш,като човек
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот ЕЛИЦА НИКОЛОВА на 20 Фев 2009 01:27

НИЕ СПИМ ДВАМАТА ЗНАЯ ЧЕ НЕЕ МНОГО ХУБАВО НО ЩЕ ВЗЕМА МЕРКИ В НАЧАЛОТО СИ СПЕШЕ В КОШАРАТА НО НА 7 МЕС. СЕ РАЗБОЛЯ И ГО ВЗЕХ ПРИ МЕН ДА СПИ И ОТ ТОГАВА КОШАРАТА Е НЕПОТРЕБНА ВЕЩ И ТОЙ НЕ ИСКА ДА СПИ В НЕЯ ОХ ДАНЕ КАЗВАМ ГОЛЯМА ДУМА АМА СЕ Е МЕТНАЛ НА МЕН СПИМ ТА ЧАК СИ И ПОХЪРКВАМЕ БУДЯ СЕ ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ САМО ДА ГО ЗАВИЯ ИЛИ КОГАТО ПРОМРЪНКА ЗА ВОДА :emon22:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ЕЛИЦА НИКОЛОВА
Отличник
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бебето и детето