Спите ли,когато.......?

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Спите ли,когато.......?

Мнениеот bebeto_83 на 02 Дек 2008 13:46

Здравейте на всички :wink2: ,от доста време ме мъчи едно нещо.От както родих не съм имала една нощ в която да съм заспала спокойно и дълбоко..........с една дума спя много леко.Едната полувина на мозъкът ми спи,а другата е будна и е в очакване,ако малкия се събуди,закашля,мръдне :sm_newsm32: и т.н.......и на сутринта съм като пребита,много ми се спи,но няма начин ставам и започвам със задълженията.Та да ви питам Вие по същия начин ли сте?

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

ИзображениеИзображение
В този живот трябва да работиш,като говедо за да живееш,като човек
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Re: Спите ли,когато.......?

Мнениеот ewka на 02 Дек 2008 14:48

Дааааа! Аз така спя! Ако мъжо става през нощта,пуска телевизора,мърда из леглото...няма ядове,не го усещам.Ама бебо и леко да измрънка или по-дълбоко да издиша и се ококорвам.Спя дълбоко само,когато мъжо го вземе в другата стая и не го чувам.Това,обаче е час и половина-два на ден максимум.Ама то така са всички майки.В една книга за бебета пише интересна случка,в която някакво ремарке мисля се откъснало и връхлетяло на една къща,пробило стената и влязло в къщата.Когато слязъл екип да оправи щетите,за учудване разбрали,че вътре една жена необезпокоявано си продължавала да спи.След малко обаче се чул гласец на бебе от съседната стая и жената веднага скочила. :shock: Това се обяснява със свойството на мозъка да реагира на определени дразнители и в същото време да блокира други.Съзнанието на майката е настроено да реагира на първо място на бебето!
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 02 Дек 2008 15:06

Това е напълно нормално,аз вече 2 години спя така.Моят мъж никога не е ставал,когато Ицко се е будел,но аз и без това винаи съм на "тръни"Имам чувството,че цял живот ще е таканезависимо колко голямо е станало моето дете.Просто това си е майчин инстинкт и се свиква :wink:
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 02 Дек 2008 15:08

ewka написа:Когато слязъл екип да оправи щетите,за учудване разбрали,че вътре една жена необезпокоявано си продължавала да спи.След малко обаче се чул гласец на бебе от съседната стая и жената веднага скочила. Това се обяснява със свойството на мозъка да реагира на определени дразнители и в същото време да блокира други.Съзнанието на майката е настроено да реагира на първо място на бебето!

Има нещо вярно..направо си е така :oki:
Незнам,а като порастне всмисъл след годинка.........променят ли се нещата или пак си е така :emon12: Малееее какви въпроси задавам,ама вие поне сте по опитни и знаете :D

Изображение
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 02 Дек 2008 15:14

stefania_K написа:Това е напълно нормално,аз вече 2 години спя така.Моят мъж никога не е ставал,когато Ицко се е будел,но аз и без това винаи съм на "тръни"Имам чувството,че цял живот ще е таканезависимо колко голямо е станало моето дете.Просто това си е майчин инстинкт и се свиква :wink:

Засекли са ни се отговорите :D Да така си е започват безсънните нощи,щом си мама вече :wink:

Изображение
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот stefania_K на 02 Дек 2008 15:21

Ами за съжаление етака,Ицко се буди до ден днешен,може веднъж да е,ама ще се събуди,а когато растат зъбки,може и по 7-8 пъти да става или в 02.00 да реши,че вече не му се ляга и започват едни среднощни игриии и гледане на анимации :cry: :shock:
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 02 Дек 2008 16:40

Да не те разстройвам, но аз спя така вече трета година. Гергана скоро ще навърши три и откакто съм я родила все си спя така. За това съм много нервна и имам чувството, че страдам от хронично недоспиване. И от най-малкото нещо съм много раздразнителна ако поне малко не съм поспала. А мъжът ми спи като пън и понякога аз ставам по 3-4 пъти нощем, а той на другата сутрин ме пита дали детето се е будило тази нощ. Ей това е. Приеми я тази мисъл и се опитвай да даваш детето на таткото или на някоя баба, защото можеш да спиш дълбоко и спокойно само ако си сигурна, че някой друг се грижи за него вместо теб и не е в стаята при теб.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот petq_d на 02 Дек 2008 16:51

Ооо,будя се и то всяка вечер независимо дали Мартина спи спокойно или не.Вече е като професионално изкривяване.Има случаи,когато детето спи непробудно,но аз се будя по 5-6 пъти на ноща само да я завивам.Имало е случай,когато спи в някоя баба и тогава не мога да спя и се будя постоянно.
Аватар
petq_d
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот krasiraikova на 02 Дек 2008 17:08

bebeto_83 написа:.От както родих не съм имала една нощ в която да съм заспала спокойно и дълбоко..........с една дума спя много леко.Едната полувина на мозъкът ми спи,а другата е будна и е в очакване,ако малкия се събуди,закашля,мръдне :sm_newsm32: и т.н.......и на сутринта съм като пребита,много ми се спи,но няма начин ставам и започвам със задълженията.Та да ви питам Вие по същия начин ли сте?

Toва определено си е инстинкта на майката.
Както каза stefania_K може би цял живот едната половина
от нас ще спи ,а другата ще е на щрек.
Когато сме си ходели до БГ сьм се качвала на вторият
етаж да спя,а Рамона сьм я оставяла на долният
при майкини и през ноща ако заплачеше ,пак я чувах
ИзображениеИзображение
Аватар
krasiraikova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 02 Дек 2008 20:33

petq_d написа:Има случаи,когато детето спи непробудно,но аз се будя по 5-6 пъти на ноща само да я завивам.Имало е случай,когато спи в някоя баба и тогава не мога да спя и се будя постоянно

Същата съм :wink2:
майчиния инстинкт е нещо което не можеш да го опишеш освен ако не го приживееш.Страхотни сте

Изображение

Изображение
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот anamika на 03 Дек 2008 01:06

аз пък спа като пън :sleep: моментално,като легна заспивам.моята бебка заспива към 20-20:30 часа всеки ден и примрънква към 5-6 сутринта.с първото"мрън" съм я чула и ставам,но иначе сънят ми е супер.но това се дължи на факта,че аз подсъзнателно знам,че като си легна няма да бъда обезпокоявана до 5-6 и сигурно,за това спа спокойно преди това.след нахранването "призори" пак заспиваме веднага до към 9 часа.но ако не знаеш кога ще се събуди бебето със сигурност ще спиш на тръни :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
anamika
Сериозен
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 03 Дек 2008 11:04

И ние сме така иначе.....заспиваме към 20:30-21:00 часа и до сутринта не се буди,дори много пъти спиме до към 8-9 часа.Има ме нощи когато нещо в просъница си мрънка и започва да мърда,отвива се(въпреки,че спи с чувалче) аз пак ставам да го завивам.И ми е една такава нощ,че сутринта не мога да отлепя :D

Изображение

Изображение
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот Feliche на 03 Дек 2008 13:44

Бебе83, явно ти се е насъбрало, защото това е един от най- леките режими, които си описала по- горе. Ако имаш помощници нека да се занимават е бебо, докато ти отдъхнеш, ако нямаш :( , стискай зъби! Това е майката, няма вече спокоен сън- колики, зъбки...по- опитните мами ще добавят и други причини, но винаги има поне една! Ама си заслужава :wink:
Изображение
Feliche
Редовен
 ---

Мнениеот kremi7 на 03 Дек 2008 13:57

stefania_K написа:Това е напълно нормално,аз вече 2 години спя така.Моят мъж никога не е ставал,когато Ицко се е будел,но аз и без това винаи съм на "тръни"Имам чувството,че цял живот ще е таканезависимо колко голямо е станало моето дете.Просто това си е майчин инстинкт и се свиква :wink:

съгласна съм с това ,и двете ми деца спят по цяла нощ,не се будят но аз дори да им скръцне леглото подсъзнателно ги чувам и се събуждам,независимо че спя в друга стая
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 03 Дек 2008 14:59

Стискам зъби........нямам друг избор.Няма кой да ми помага,но нищо..........ще се справя :emon18: :wink2:

Изображение

Изображение
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Следваща

Назад към Бебето и детето