Бебето ми не спи нощем,дайте савет !

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, kama4e, intense®

Re: Бебето ми не спи нощем,дайте савет !

Мнениеот billy на 05 Дек 2008 14:22

не искам да ви отчайвам , но моята дъщеря пищеше нощно време до 8 годишна. на една годинка и създадох лош навик да спи при нас и седем години горчиво съжалявахме...на второто си дете от раждането създадох перфектен режим и до ден днешен не се буди за нищо. на мен доктор спок много ми помага - незнам защо го плюят.навици се създават с много упорство.
billy
Редовен
 ---

Мнениеот Kally на 10 Дек 2008 22:08

billy написа:навици се създават с много упорство.

:oki: Много съм съгласна!!!

Да ви кажа, учудих се как така не можете да обърнете режима на дечицата. И аз съм минавала през кофти моменти, но веднага съм я отучвала. Има режим откакто се е родила и си го знае и е много спокойна. Сега ще дам пример: когато беше на около 5 месеца, искаше да спи от 18 до 19:30. Да, обаче после, като станеше време за лягане в 21 ч., няма заспиване. Един-два дни така и аз се ядосах; викам си - няма ти да ми определяш правилата. :twisted: Като й се доспи към 18 ч, започвам да играя с нея - нося я, отварям хладилника, четем книжки, пеем, танцуваме, всякакви щуротии съм измисляла... и като стане 21 ч, заспива ала минут! И така след около седмица се отучи и вече след 17:30 сън - не! И детето е много спокойно, а и аз. Така че, мили мами, просто не ги оставяйте да спят толкова през деня, колкото си искат - през деня да спят 3-4 часа максимум, да видите после вечер как ще спинкат (а и вие) :sleep: Е, вярно е, че една седмица ще си скъсате нервите взаимно и ще умирате за сън и двамата, но - жертвата си струва.
А за играта през нощта - и Хриси се е събуждала преди време, сяда в леглото и започва да говори нещо (гррр, ам-ма...), вика, скача... Аз обаче се обръщам на другата страна и изобщо не се поддавам на провокации - един вид, за да разбере, че нощта е за сън, а не за игра. Понякога съм стискала зъби и съм плакала, но не се обръщам. Като види, че никой не й обръща внимание, след известно време се отказва, ляга, давам водичка и заспива. И така се отказа от този навик. Не им позволявайте те да определят правилата, защото ще ви побъркат... а и те ще се объркат, защото нямат режим. Успех! :D
Изображение
Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение
Аватар
Kally
Пристрастен
 ---

Мнениеот peteto_inj на 11 Дек 2008 18:03

Да съгласна съм с вас!Аз преодолях ставането за игра през ноща.Като стана една нощ да играе го оставих да поплаче малко и се завих през глава.Той пойгра сам но повечето плака и накрая легна и заспа сам.после на другия ден пак така -3 нощи едно и също и вече не се буди да си играем.ОБАЧЕ голямото ОБАЧЕ не съм много съгласна с това със спането.Дани не спи през ноща добре,а през деня спи само по 3 часа и то след като се нахране на обед.Не съм съгласна че трябва да го оставя да играе за да спи после.след като спи само по 3 часа през деня и аз спя.Но вечер си ляга към 10 и после след 1 час започва да проплаква през 20 или 30 мин.И ако не му дам шишенце със сок или чай не спира да плаче с часове.ОБАЧЕ също не мисля че това да пие е навик.....,защото той като проплаква трепери и си пъха цялата ръка в устата.Явно го мъчат зъбките.Така постигнахме това да не играе през ноща но за мен сън няма защото ставам през 15 мин,но не си мислете че се оплаквам вече свикнах и се надявам че когато му поникнат всички зъбки ще си оправи съня и няма да плачка от болка...... :congratulations:
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
peteto_inj
Сериозен
 ---

Мнениеот didi_andrei на 11 Дек 2008 22:27

Е аз пак ще се запиша тук.Ние пак не спим нощем и двете ръце са ни в устата и направо ми идва да ..... ОХ вече незнам какво да правя.А как беше свикнала да спи цяла вечер а през деня да играе,това беше много хубаво ама няма нищо безплатно на този свят.Дано тази вечер да спи,че и аз да поспя,иначе може да удуша мъжо. :emon23:
Изображение Изображение
You Don't Know How Long I've Waited For You! So The Lion Fell in Love With The Lamb...
Аватар
didi_andrei
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот peteto_inj на 12 Дек 2008 10:25

диди и моят Дани спеше до 4 или 5 месец и не че искам да те отчайвам ,но и му почнаха зъбките и до ден днешен е неспокоен и неспи и аз също неспя.Ще свикнеш и аз така ревах че не не съм се наспала ,но вече не се нервирам защото като го гледам малкия всяка нощ как трепери и вкарва прастите в устата забравям че ми се спи.Снощи за нас пак беше тежка нощ и сега е буден и го чакам след малко да му се доспи и да легна с него....... успех ;)
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
peteto_inj
Сериозен
 ---

Мнениеот otdale4eni на 13 Дек 2008 16:05

natalie_mos написа:ох и при нас е така... Симеон днес прави 5 месеца, но аз вече не издържам :? ... През ноща се буди по над 10 пъти..от 00:30-1:00 до към 3:00 няма никакъв сън за мен :shock: :cry: - вдига си крачетата и си върти главата рязко наляво-надясно..като че ли е гладен - само шишето го успокоява (давам му вода, за да има поне 6 часа почивка стомахчето му) а през другото време само мрънка и се пробужда. Първо започнах да дохранвам с АМ, но явно не му стига, ли...какво ли :roll: ..

Точна така се получава и при нас.Започнахме пюретата но все тази ние прължаваме да си искаме и пюрето и млякото цялото,с нищо не се залъгва.Спи по 20мин.става все е дно е спал 2 часа непробудно.Понякога често си рева и го клатя на краката си но и да си плача аз пак трябва да си седя с него спала недоспала.Незнам до кога ще издържа.
otdale4eni
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот otdale4eni на 13 Дек 2008 16:08

КАЛЛИ това което си написала е вярно трябва да се обърне режима и да не го оствам да спи и правя ама всичко възможно и той става толкова крив че не го интересува нищо и иска да спи и това гъни се бута се и иска.И като го залюлея веднага заспива,но спили му се край,трябв да спи. :roll:
otdale4eni
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lulu на 13 Дек 2008 17:47

И ние не спим доре през ноща. Ставам бутам шише с нещо (сок чай или празно) и така няколко пъти през ноща. Та до сутринта към 8:30-9ч вече ставаме. И аз се старая да не спи м/у 17-20ч но не успявам винаги, но и да не е спала все така. Имам чувството, че винаги ще е така и аз сън хубав и дълъг скоро няма да видя. А зъбки имаме вече 6бр. и другите ли са тръгнали незнам. Все се чудя да не е топло или студено или зъби или запушен нос или сух въздух и е жадна и ноща мине:))). И така от както е направила 6 месеца (вече 3,5 месеца е така)
Аватар
lulu
Пристрастен
 ---

Мнениеот elka на 14 Дек 2008 14:37

мили мами защо не облекчите с нещо болката от никненето на зъбите.аз използвах дентинокс гел,има и други мазила за тази цел,понякога може да се даде и панадол,масажирайте венците с специални силиконови масажори и давайте да гризкат студени залъгалки.успех :oki:
[Изображение
Изображение
Аватар
elka
Редовен
 ---

Мнениеот peteto_inj на 14 Дек 2008 17:11

аз мажа и с дентинокс и купих и генгигел,но резултата си е същия.Мисля че на всяко дете действат по различен начин.Е с дентинокса като мажа спи малко по добре но това не е успеха към неспането незнам поне така мисля.......
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
peteto_inj
Сериозен
 ---

Мнениеот didi_andrei на 14 Дек 2008 20:57

Една приятелка на баба ми ми беше казала когато забременях,че ще имам такива нощи и няма да са една две,а може би така ще е докрая на моя живот ,защото те все пак са ни деца и колкото и да са големи ние пак ще се притесняваме за тях и няма да спим по цели нощи докато не се приберат в къщи живи и здрави. Ако греша моля да ме извините.Но и аз взех да си мисля,че ще е така.Съдя по моята майка въпреки,че знае че съм добре и пак ме чака да се прибера и тогава си лягаше.
Изображение Изображение
You Don't Know How Long I've Waited For You! So The Lion Fell in Love With The Lamb...
Аватар
didi_andrei
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALBENA на 14 Дек 2008 22:24

Здравейте мами,изчетох всичко до тук и ми е до болка познато.Като се почне от това да не са зъби,глад,топло,студено....и т.н.Но това е да си МАЙКА.Моето дете започна да се буди някъде от към 2рия месец,сега сме на година и два месеца почти и все още не спи спокойно,е не е като в началото през 30мин.но поне 1-2пъти на нощ.Вече съм се примирила,и аз се приспособих към неговия режим на спане.Дори и да не се събуди аз пак си се будя, точно по времето когато той обикновено проплаква.
Изображение
http://gorata.net/f.php?f=medun4o -подари ми едно листо
Изображение
Аватар
ALBENA
Отличник
 ---

Мнениеот anitto на 15 Дек 2008 11:30

didi_andrei написа:Една приятелка на баба ми ми беше казала когато забременях,че ще имам такива нощи и няма да са една две,а може би така ще е докрая на моя живот ,защото те все пак са ни деца и колкото и да са големи ние пак ще се притесняваме за тях и няма да спим по цели нощи докато не се приберат в къщи живи и здрави. Ако греша моля да ме извините.Но и аз взех да си мисля,че ще е така.Съдя по моята майка въпреки,че знае че съм добре и пак ме чака да се прибера и тогава си лягаше.
Абсолютно вярно!!!
Аватар
anitto
Пристрастен
 ---

Мнениеот isaiasi на 15 Дек 2008 19:36

ALBENA написа:Здравейте мами,изчетох всичко до тук и ми е до болка познато.Като се почне от това да не са зъби,глад,топло,студено....и т.н.Но това е да си МАЙКА.Моето дете започна да се буди някъде от към 2рия месец,сега сме на година и два месеца почти и все още не спи спокойно,е не е като в началото през 30мин.но поне 1-2пъти на нощ.Вече съм се примирила,и аз се приспособих към неговия режим на спане.Дори и да не се събуди аз пак си се будя, точно по времето когато той обикновено проплаква.

И при нас беше така.Не сме спали спокойно докато навърши 2г. и 1/2 даже към 3. Асен пиеше мноро вода и все ставах.Обаче дойде един
период, в който като раз започна да спи спокойно без да се буди.Сега пък ставаме да пика.
Изображение
Аватар
isaiasi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот de_kris2007 на 19 Дек 2008 15:32

нашият проблем е 4е неска да заспива когато я сложа да спи заспива 4ак към 11.30,но да ви кажа аз при4ината да се будят децата може да бъдат зъбите-пробвайте да намажите венците с калгел при нас помага друга при4ина може да е температурата в стаята ако е много топло от това се сабуждат децата и още една при4ина -памперса да не е много стегнат .PS.НИЕ СМЕ НА 1Г.И7М.
de_kris2007
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бебето и детето