Пътуване с бебе

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Re: Пътуване с бебе

Мнениеот Tedichka на 03 Юни 2009 16:44

teya,много ти благодаря за съвета,определено ще и сложа коша от количката да не се мъчи милото,честичко ще спираме и това е. Притеснява ме смяната на климата да не влияе лошо,въпреки че някои педиатри дори го препоръчват... :roll: между другото много сладка снимка :congratulations:
Аватар
Tedichka
Редовен
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 04 Юни 2009 08:42

Първото дълго пътуване на Иван беше от Мездра до Созопол, беше на 10 месеца. Тръгнахме рано сутринта, за да може да спи, но не, събуди се по-рано и като всяко дете не го свърташе на едно място. Аз се бях запасила с порядъчно количество играчки :mrgreen:
Миналата година ни беше второто море (вече на година и седем месеца), пак не го свърташе, но пък на отиване спа доста. Но пък имахме проблем - получи обрив от претопляне :( въпреки климатика :roll: Така че само това, ще посъветвам майките - не навличайте децата, защото постоянно допрени до столчето, което е от изкуствена материя, може да го запари.
За тази година съм по-спокойна, вече сме големи и се заглеждаме в заобикалящия свят :D естествено ще спираме, най-малкото и на нас ни писва.
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот teya на 11 Юни 2009 12:08

daaa, и аз ще се съобразя със съвета на Снежито и ще взема памучна пелена за под главичката. че при нас си е студенко,юни месец сме навлеченис дълги дрехи и чорапи :oops: ама гледам , че в Бг е страшна жега. не мисля, че смяната на климата ще се отрази зле. убедена съм, че бързо ще се климатизира и щом кацнем в неделя ще заспи изморена от емоции
teya
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 11 Юни 2009 12:38

Тейка тука е страшна жега. Със самолет ли ще сте или с кола? Ако сте от Сф може да се видим ако искаш?
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот tedka_medka на 12 Авг 2010 15:16

Здравейте мили дами.
Казвам се Теодора и бих искала тази година да отида на почивка с мъжа и детето ни. Малката е на 2 месеца.Бих искала средата на септември или началото на ноември да отидем във Велинград.Тогава малката ще е на 3-4 месеца.Бихте ли ми казали дали там е подходящо за бебета на тази възраст?
Какво ще ме посъветвате дали да отидем или да изчакаме за догодина?
Изображение
Изображение
Аватар
tedka_medka
Отличник
 ---

Мнениеот venidimitrova на 30 Сеп 2010 23:07

tedka_medka написа:Здравейте мили дами.
Казвам се Теодора и бих искала тази година да отида на почивка с мъжа и детето ни. Малката е на 2 месеца.Бих искала средата на септември или началото на ноември да отидем във Велинград.Тогава малката ще е на 3-4 месеца.Бихте ли ми казали дали там е подходящо за бебета на тази възраст?
Какво ще ме посъветвате дали да отидем или да изчакаме за догодина?

Здравей,ние тая година ходихме на Банско (то е горе долу до Велинград),моя син е на 2год.Разболя се още на 3тия ден,уж отидохме да го каляваме,а то беше такава жега там и незнам климата ли не му понесе...или нещо друго,но не му се отрази добре.Миналата година,когато беше на една , ходихме на Троян,тогава нямахме никакви проблеми.Трябва ти да си прецениш,според детето,ако е спокойно и ще можеш да си починеш с него,също така,ако не ти боледува :),много фактори влияят .
Дано не съм закъсняла с отговора и дано да съм помогнала.А също така забравих да напиша, че съм от Шумен и направихме 10 часа път с почивките,ето и от това зависи,дали детенцето се чувства добре по време на път и от колко часа ще пътувате. :)
ИзображениеИзображение
Аватар
venidimitrova
Отличник
 ---

Мнениеот mariamihaela на 18 Окт 2010 07:52

Здравейте Мами.Искам да ви кажа че моята дъщеря пътува от малка.Проблем не съм имала.Първото и пътуване беше на 45 дена ,на язовир на 100км от нашия град.Ето и снимка:

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение Изображение
mariamihaela
Начинаещ
 ---

Мнениеот dilana на 10 Ное 2010 17:49

Ние също заведохме дъщеря си на планина за 2-3 дни, когато беше на около 50 дни, през август. Отрази й се чудесно.
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Аватар
dilana
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ianast на 17 Ное 2010 11:28

Здравейте и от мен :) Искам да поздравя специално последните мами, които са водили съвсем мъничките си бебчета на почивка, за смелостта! Шапка ви свалям! Аз мойта кукла на 40 дена ме беше шубе да я заведа до другия край на София за имен ден на прабаба й :lol:
Но сега по темата - Поради здравословни причини на 8 месечна възраст ни се наложи да пътуваме до Флоренция за лечение :( След това чак за годинката ходихме на море - за 2 седмици на Поморие :D Страхотно й се отрази дългата почивка.. а на мен ми излезе през носа тва удоволствие :lol:
ianast
 ---

Мнениеот mimito083 на 13 Дек 2010 20:05

Не би трябвало да има проблем да се пътува с бебешока, даже и по-малко от шест месечно бебе, стшга там където отивате да има необходимите условия за грижата му, защото все пак не може да се мъкне абсолютно всичко с вас.
mimito083
Редовен
 ---

Мнениеот lyuba на 10 Фев 2011 17:58

Здравейте и от мен.Малко със закъснение взимам участие в темата,в смисъл че момичето дето е попитало със сигурност вече е направило няколко пътувания :D
Та аз живея в едно селце в Италия.Малката от как се е родила е постоянно в колата.Градът и супермаркетите са ни на по 30 км разстояние и е просто неизбежно возенето в кола.Първото си голямо пътуване направихме когато беше на 9 месеца.Ходихме си на БГ и кажи речи два дни път си беше.Да ви кажа беше ужасно..Особенно вторият ден.Въпреки че вечерта спахме на ферибота до Гърция/тоест не бяхме в колата/.На 100 км преди моят град вече не се издържаше.Малката плачеше ужасно и с нищо неможехме да я укротим :( И аз бях се запасирала с играчки и всички необходими принадлежности,но за малко дете това не е от голямо значение.Трябваше да престоим 2 седмици но тя така се разби,че си тръгнахме след 7 дни.Постоянно плачеше,отказа храненето и спането...
На връщане обаче беше доста по-добре..Явно свикна ли,незнам :roll:
След 3 месеца ми се наложи по спешност да се приберем отново и това вече може да се каже че беше съвсем друго нещо.Спа почти през целият път :D
Сега ще си ходим за Великден и искренно се надявам да изкараме спокойно и без проблеми..
За плажа и за морето,мисля че стага да не е в най-големите жеги,няма проблем.Ние живеем на морето и започнах да я водя от рано... :D
Изображение
Изображение
Аватар
lyuba
Фен на Mamaibebe
 ---

Предишна

Назад към Бебето и детето