ДЕТСКАТА ГРАДИНА - Приключенска тема 2

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Re: ДЕТСКАТА ГРАДИНА - Приключенска тема 2

Мнениеот anabobi на 22 Окт 2010 16:55

Снежи без проблем можеш да пиеш хомеопатични.Какви са ти сополите,защото сигурно знаеш,че Алиум цепа е за воднисти сополи?
Какви точно са сополите на Иван? Ако са жълто-зелени, лепкави и засъхват като корички по носа Калиум бихромикума е много подходящ.Аз лично Меркуриус солубилис почти не съм давала :roll: .
По принцип в хомеопатията рядко можеш да объркаш нещо.Един от примерите обаче в които трябва да се внимава е с лекарствата които повишават или намаляват секрецията.Например Хепар сулфур в 5СН увеличава секрецията,докато 30 СН я намалява .И затова например ако има гноен процес в ухото много трябва да се внимава да не се даде ниско разреждане,защото течността няма къде да отиде и ще се перфорира тъпанчето.Тогава задължително се дава високо разреждане за да намалее секрецията .Това обаче е един от малкото случаи ,в които можеш да навредиш с хомеопатия.В повечето случаи ака бъркаш лекарството просто няма да постигнеш никакъв ефект :roll: .
Дано се оправяш по-бързо,защото е много гадно да си болна.
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
anabobi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 22 Окт 2010 18:51

Ани, благодаря ти за бързия отговор Изображение
Значи, на Иван са му безцветни и разтегливи, дори като духа се теглят като ластик :roll: то и затова се дави от тях, защото не се стичат, а се теглят :( Трябва ми нещо да ги "разбие" :roll:
А моите са си точно водни, отговарям на клиничната картина на Алиума цепа :mrgreen: :arrow: прочетох за какво е точно :) Носа си протрих от толкова духане и търкане :(
Мен ме е старх да пия ккавото и да било, защото съм в 8 г.с., няма плацента,а и бебо е в период на органогенеза и затова ме е бъз толкова :( Иначе ако не съм бременна ще се дрогирам веднага с първото ми под ръка :lol:
Но в случая мисля, че Алиума няма да навреди, защото е от лук :P
Мерси и за разяснението за разреждането :wink:
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот Nifada на 23 Окт 2010 01:17

Снежи, бързо а се оправяте и двамата с Иван.
Аз лепнах на Гергана вируса и от вечерта драйфам като луда. Реших, че е по-добре д ане кърмя, за дне предам с кърмата, но после се светнах и влязох в нета да прочета инфо. И пише, че е по-добре д кърмя, за да му предавам антителата, защото ако спра ще се разболее.
Пия Вомитусхил и смуча Нукс Вомика. Вирусът е гаден, поне е кратък. Гергана вече почти няма следи, само беше малко отпаднала днес.
Лягам... дано се преборя по-лесно от нея и не го лепна на Петър
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 23 Окт 2010 10:15

Снежи, може да пробваш чай от копър и джоджен, много е добър с/у повръщане и коремни болки. По 1 ч.л. от двете се запарва във чаша вода :wink: Дано бързо ти минава, че е много гадно :(
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот Iveta Gocheva на 23 Окт 2010 11:36

Здравейте, момичета!
Нифада, дано ти мине бързо и да не се разболее Петър. И аз като кърмнех Алберто бях пипнала такъв вирус и добре, че бях на гости при баба, която е педиатърка и тя ми го държеше през цялото време, т.е. грижеше се за него и ми го носеше само за кърменията, та тогава разбрах, че няма проблем.
Лус, така се радвам, че започва да му харесва на Петьо, дано си намери приятелчета и да ходи с желание и нетърпение.
Алберто сутрин едвам го събуждам за детската, а вечер не мога да го накарам да си тръгне, рисува и не иска да стане.
Вчера се е сбил с някакви " лоши " момчета, както казва той. Първо каза, че нищо не са му направили, после каза, че са го бутнали и са го удряли, не знам коя е истината...Даже като си тръгвал, казал на някакво по- голямо момче " Чао! ", а то го питало, дали той е този, който се бие... :oops:
Аз мо обясних, че боя служи само, ако трябва да се защити и то в крае случай и че ако не му харесва нещо и го ядосват да им каже, че не иска да играе с тях или да се махне. Ще трябва да говоря и с учителката да питам какво точно е станало.
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
Iveta Gocheva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 23 Окт 2010 19:57

Работата не върви на добре-видгнах 37.7, обадих се доки - каза да свалям веднага :( Пих един парацетамол, въпреки че знам че евреден, но Хексалгина не е за бременни през първите 3 месеца :( абе, да си имам късмета смотан :evil:
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот Nifada на 23 Окт 2010 20:39

Снежи, не е хубаво това, което ще ти кажа, но аз в трети месец вдигнах Т и понеже не можах да я сваля с нищо - нито компреси, нито парацетамол, нито топене на краката в леген с вода и оцет, накрая изпих един течен аналгин. Спадна и ми нямаше нищо после. По-вредно е да я търпиш, защото в ранните месеци има опасност от аборт при температура. Парацетамолът според ме е най-измисленото хапче и не прави нищо, ама нищо - нито лавоблието минава, нито Т сваля. Само се тъпчеш с него. Защо не пробваш с Беладона?

Аз съм доста по-добре, ядох супа преди малко и дори ударих един гълток уиски. Но пез деня бях такъвпарцал,че само исках да спя. Поне не съм повръщала повече. А Гергана е толковаголяма и самостоятелна, че чак се просълзих по едно време. Към 12.30 легнах с Птър на корема, че и то не искаше да спи, а тя гледаше Спящата красавица в хола. Обясних й как да изгаси телевизора и двд-то като свърши детското и казах,че лягам, защото ми е зле. Детето си догледало детското, изгасило всичко, изпишкало се само, облякло си пижамката и в 14.00 като по часовник си легна.
А онзи ден ми стана мъчно за нея. Като йстана лошо преди английския и повърна навън, аз й казах ко се чувства зле да каже на Мис Кейт и да излезе. Наблюдавахме я през прозореца, не изглеждаше зле. Но като излезе се разрева и каза, че не казала, че й е лошо, защото докато повръщала щял да й свърши часът. А мис Кейт като им аказвала да станат и да скачат като кенгуру, тя не станала, защото усещала, че ще повърне ако скача. От една страна ми стана мъчно, че с ее мъчила, от друга си казах,ч е това са постъпки на голям човек. Тъпата мис Кейт не я коментирам, защото въобще не я е попитала какво й е, не е и забелязала, че детето не е наред. Честно казано, леко започвам да се разочаровам т Британика, но за сега ще търпя и ще гледам какво става.

Сега друго да споделя с вас. Гергана в понеделник ще ходи на екскурзия до Банкя от градината. Голямо чудене беше дали да я пусна. Отначало се страх8вах. Но после се сетих, че мен майка ми никъде не ме е пускала защото все е имало някаква причина, а истината беше, че се страхува. И реших, че ако сега не преодолея това усещане, и аз ще съм същата. Та аз не съм ходила никога на лагер. Това си ийаше своите последствия като започнах да пътувам по турнета - държех се като отвързана, но това е друга тема. Та, децата е ги завозят с рейс до Банкя, ще играят на някакви поляни и после ще ходят в някаква ботаическа градина. Гергана много искаше да отиде и реших да я пусна. Вие пускали ли сте децата си на екскурзия от градината или мислите, че са малки още? Дори не съм казала на майка ми, че ще ми пили здраво.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 23 Окт 2010 21:19

Снежи, знам че в този период е опасно всичко, ама какво да направя като се разболях :( Свалих я до 37.3, но и вчера ми беше толкова, та незнам дали е от бременността или от болестта? Знам че е вреден парацетамола, ама докито каза да пия нещо на всяка цена. Каза, че Т ще ми навреди повече от 1-2 парацетамола :( Ако вдигна пак ще пия течен аналгин пък каквото сабя покаже :?
А как ме цепи глава не е истина просто, тази хрема ще ме довърши :( не виждам голям ефект от Алиум цепа-та :(
Почнах да смуча Грип хил и да си пръскам Еуфорбиум,а носа ми е на камба :evil:
Снежи, дано ти е минало вече. Браво и на Гери, вече голямо момиче 8) определно се държи мъжки :D
Лека нощ :)
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот Nifada на 23 Окт 2010 21:45

Можеш да пиеш и Фервекс. Аз с него се спасявах на 2-3 пъти към края на бременността. Той също е парацетамол.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот anabobi на 23 Окт 2010 23:28

Момичета съжалявам ,че чак сега влизам :( и то само за да кажа,че Парацетамола е абсолютно безвреден при бременност и че на повечето хора им действа.Наистина има хора,на които не действа и явно Нифада е от тях :) .
Снежи можеш да пробваш и Коризалия.Той е комбиниран препарат и е много вероятно да ти помогне.
Лека вечер утре пак ще се включа.
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
anabobi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Lus на 24 Окт 2010 09:57

Добро утро, днес Петьо пак кашля ужасно. Има и едни зелени сополи.
Препрочетох какво се дава и сега искам да купя Калиум Бихромиком, но колко СН?
БОГ е сътворил всички ни... Но само човекът съди кои са ненужни...!!!

Детето ми се забавлява
http://www.youtube.com/watch?v=Sc1dxHhtDIk
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 24 Окт 2010 10:12

Добро утро!
Ани ,мерси за разяснението за парацетамола :wink: както винаги си много отзивчива и полезна, благодаря ти! Аз днес реших да се заселя със алиума и ще го пия на всеки час. Иначе не съм така отпаднала, като вчера, но носа ми продължава да тече и очите сълзят все едно режа най-лютия лук на света :evil: Сутринта вече ми беше под 37 Т-та, а през нощта поддържах 37.4. Започнах и да се потя по малко и дано вече минава това чудо, че ми писна да съм като парцал, а главата м/у менгеме :evil:
ЛЮси, Ани май беше писала кое разреждане е този препарат, виж по назад :wink:
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот Lus на 24 Окт 2010 11:52

Мерси Снежи.
Много се радвам, че си малко по-добре. Айде, да ти минава по-бързо.
Намерих каквото търсих, но май ще купя еуфортиум композитум спрей за носа.
Поразрових се малко и много й помагаше на Миленка като малка
БОГ е сътворил всички ни... Но само човекът съди кои са ненужни...!!!

Детето ми се забавлява
http://www.youtube.com/watch?v=Sc1dxHhtDIk
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anabobi на 24 Окт 2010 15:26

Здравейте момичета,как сте в това хубаво време?
Ние вчера бяхме в зоологическата градина.Изкарахме си страхото.Боряна много се радваше на животните и не поиска да заспи чак до 4:45 когато си тръгнахме.Направила съм и снимки,но ще кача по-късно.
Снежи Василева за тези сополи на Иван честно казано не се сещам какво да му даваш.Моите не са имали точно такива.
Хексалгина е течен Аналгин,затова аз лично не бих го пила като бременна,освен в някакви крайни случаи.Много лесен и бърз начин за смъкване на висока Т е със 1-2 градуса по-хладна вана или душ.Той е и най-малко травмиращ в сравнение със увиването със мокри чаршафи и други подобни способи.Аз на моите редовно им смъквам така Т. А Фервекса доколкото знам също не е много подходящ при бременност заради съставката която отпушва носа.
Алиум цепата наистина можеш да я пиеш по-начесто в началото,но когато почустваш подобрение разреди приемите.
Снежи (Нифада) ти как си днес,пребори ли го вируса? Браво на Гери за доброто и държание вчера.Понякога малките деца могат наистина да те изненадат в подобни случаи.Детето явно е усетило,че не ти е добре и е решило да ти помогне.
Пролетта от градината на Гери им организираха зелено училище на Огняново за 5 дни..И аз като теб бях много притеснена дали да я пускам,но накрая реших,че трябва.Щяха да ходят няколко деца от нейната група,повечето с бабите си и аз затова се съгласих.Е да ама точно деня в който трябваше да заминат тя се разболя от варицела :evil: .Хубавото е,че ние го очаквахме от две седмици и тя беше леко подготвена психически,но въпреки всичко го преживя много тежко.Та не успях в крайна сметка да я изпратя,но се преборих със себе си :D .А иначе на еднодневни ексурзии е ходила вече няколко пъти от градината.За първи път може би във втора група.
Лус Калиум бихромикума можеш да го вземеш 15 или 30 СН.Не пречи да го комбинираш и с Еуфорбиум композитум спрей за носа.
Лек ден от мен ,отивам да чистя,че днес оставих децата при нашите.
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
anabobi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 24 Окт 2010 18:29

Привет!
Аз съм значително по-добре, спаси ме Алиум-а и Грип хил и сега съм друг човек :D Алиума го вземах на 1ч.х4. Сега го поразредих, защото носа ми много рядко тече, повече като легна и стана :) незнам през нощта ккаво ще е положението, но да се справям, че утре ще пазаруваме за рД на Иванчо, а във вторник трябва да съм на пушка :mrgreen:
Ани, браво за разходката 8) И Иван обича в зоопарка :) Аз незнам дали бих се престрашила за зелено уч-ще :?
ЛЮси, взе ли нещо за Петьо?
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив