Юли мина вече, мама гушка бебче.

Модератори: Ianitza, deia80, mam4eto

Re: Юли мина вече, мама гушка бебче.

Мнениеот belladonna на 18 Фев 2015 11:29

Ocean, как е сега Ева? Оправи ли се?
Динамична програма си имала ти. Дрехи с комбиниран десен (тъмно и светло) пера с цветното пране, с прах за цветно пране и на по-ниска температура: 30 или 40 градуса (иначе обикновено пера на 60). До сега не е имало проблем, а и двете ми девойки имат рокли точно бяло с тъмно синьо. Явно е до конкретен артикул, материя, боя... Иначе ми се е случвало по грешка да сложа нещо, което да оцвети прането (ако съм пуснала и на по-висока температура). Ако се касае за бельо, чаршафи или домашни дрехи, просто си ги ползваме известно време с нюанс и след няколко нормални пранета боята пада сама. Чувала съм, че има и някакви цветоуловителни лентички - ако искаш потърси и пробвай да обработиш роклята с тях, може пък да се оправи.
При нас този уикенд интересното беше, че нашите в неделя имаха годишнина от сватбата и ходихме на ресторант. Там децата се сдобиха с някакви останали от предния ден червени балони, но падна голямо забавление с тях и голяма игра.
Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mini4iki на 05 Мар 2015 16:25

Как сте, момичета?
Дими, как е Креми? Мина ли вече кашлицата? Дано е по-добре.

Момичета, нямам почти никакво свободно време :( Просто толкова много се измарям, не знам на следващия ден от къде да започна. Но така е, когато Ева беше на тази възраст- между 1,5 и 3 години беше доста натоварено. Сега е по същия начин, защото може би могат да правят много неща, но в същото време са малки и трябва да се наблюдават през цялото време. Сутрин водя Еви на градина, после ходя да пазарувам, а след това се прибираме. Софи играе малко тук и към 10.30 я слагам да спи. Обикновено спи между 1 час и 1,5 часа. След това вземам Ева от градина (между 12.30 и 13.00) и сме цял цледобяд заедно. Когато вали е ужас, не можем да излезем и вкъщи е лудницата пълна. Софи повтаря всяка една магария сътворена от каката и не мога да ги оставя заедно без надзор също дори и секунда. В 19 часа си лягат, но обикновено след половин час Софи пак се разбужда и около 21 заспива вече дълбоко. Резултата - къща с на горе краката, разхвърляни дрехи ( никой няма търпение да чака Ева, да ѝ дойде кефа да си ги прибере , по-добре аз да свърша това, отколкото да я чакам още половин час да се мотка) , започвам да подреждам и става 22 часа. Време за лягане. Ужас...... И така всеки ден. От утре го дават да се постопля, то като цяло нас студ не ни плаши, само дъжда е много неприятен.
Не знам, дали бях ви разказала, но тук, в града в който живеем, се събрахме родители на деца на възраст между 5 и 13 години и създадохме българско училище. Това е от септември месец и тъй като го организираме като собствена инициатива, си мислех че всичко ще отиде по дяволите още през втория месец.( Ние плащаме за всичко, такси, учители и консумативи, докато се появят дарители и за това си мислех, че повечето просто ще духнат) Та, българското училище не само още съществува, ами и е удобрено от Министертвото на образованието в България и децата ще получават паралелно всяка година диплома за завършен съответен клас. Срещнахме се с много интересни хора, някои от които познаваме естествено, но други не, та това много ми вдъхва добро настроение последните месеци. Правим си събирания и някак се чувства задружност.

Тъй като отдавна никой не е писал, темите предполагам са неантуални, за това няма да ви коментирам. До следващия път :D
ИзображениеИзображение
mini4iki
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ocean на 06 Мар 2015 15:57

Mini4iki, добре че разбута малко темата. Аз тъкмо влязох, събрала сили да пиша и ти ме зарадва.
Нямам добри новини, затова не се включвам. Браво за инициативата, която сте предприели! Моя приятелка е основател на българското училище в Масачузетс САЩ и затова съм запозната с вълненията и ги преживявам заедно с вас. Продължавайте в същия дух!
Ние през почивните дни бяхме в Рибарица, но както можете да се досетите, имам нужда от почивка след "почивката". Компанията яде и пие до късните часове, а аз в 20 - 21 часа приспивам деца. Те като са свикнали да са в отделни стаи у дома, там на едно легло трябваше да спят и докато ги приспя изпадах в нервна криза - Ева щипе кака си по лицето, скубе й косата, а Дария пищи. През нощта Ева все още плаче и събуждаше Дари. Малкото диване сутрин става в 05,30 часа и почва да обикаля из стаята и да бърбори. В резултат и каката е станала, обличам ги и двете и в 06 часа излизахме в двора на къщата.
След почивните дни, вместо да тръгне на градина, Дария се разкашля и остана вкъщи. Лудницата е пълна. Докато се опитваше да вдигне Ева на раменете си и да я носи на конче, успя да й нанесе един удар с глава под брадичката и сега Ева е със счупен преден зъб /първия резец/ :twisted:
Освен това успях да изпадна в обичайното ми подтиснато настроение в дните преди рождения ми ден. За това допринесе свекърва ми, не че ми е присъщо да я обвинявам за щяло и нещяло. Обаче миналата година извикахме майка ми да гледа децата за няколко часа докато излезем с гостите на ресторанта до нас и тогава свекърва ми заяви: "Тази година ще е майка ти, другата ние ще ги гледаме, трябва да се редуваме". И аз като балама се вързах, хем си знам, че е зодия близнаци - едно ти говори, друго върши. Сюрпризираха ме, че си резервирали места в ресторант за вечерта, т.е. моят рожден ден просто го пропускаме, защото аз нямам очи да моля майка ми предвид тази уговорка. С децата не мога да изляза, нито пък да каня гости у дома, тъй като те си лягат рано и не мога да изисквам от хората да пазят тишина. Друг е въпросът, че в къщи трябва цял ден да чистя и да готвя, после да сервирам и да разтребвам, с две думи да се скапя от шетане. С това искам да ви кажа, че никак не е хубаво човек да е роден на някакъв празник. Когато бях тийнейджърка пак не можех да си празнувам рождения ден на самата дата, защото приятелките ми ходеха с гаджетата си по заведения да празнуват. Освен това по заведенията няма свободни места, трябва да резервираш поне 2-3 седмици по - рано и навсякъде искат куверти, защото ще е много натоварено.
Изображение
Изображение[url=http://sibmama.ru][img]
Изображение
Ocean
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот belladonna на 24 Мар 2015 10:47

Хайде да се разпиша, че доста време не съм го правила.
mini4iki, чудесно е това за българското училище! :oki: Бях мернала 1-2 снимки във фейсбук - това начинание е хем вълнуващо за вас, хем полезно за децата.
Ocean, да, приспиването на 2 броя си е "веселба", особено такива неспящи. Моите стават сутрин в по-прилично време (7-8,30), но пък вечер заспиването е трудно и понякога откарват докъм полунощ. Въпреки изгасената лапма и подканянето да пазят тишина, те се надигат, подкокоросват се една друга за закачки и така... не се дават лесно на Сънчо. Спомням си една вечер, вече ми се затвярят очите от умора, обаче на тях - не, и даже малкото почна да ми нарежда "Нани, мамо, нани, мамо...." - да паднеш от смях :D
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ocean на 25 Мар 2015 10:21

Честито Благовещение, мили мами! Бъдете здрави и силни и отглеждайте децата си в любов и хармония.
Момичета, има ли вече дечица, които напълно са изоставили детските колички? Аз нали все сравнявам двете си деца и в това отношение Ева пак е назад от кака си. Навремето с Дари, когато беше на 1 г. и 6 месеца прибрахме количката завинаги. Сега с Ева излизаме без количка само наблизо из квартала - до магазина или в парка, който е буквално на 5 метра от вкъщи. Не иска да ходи хваната за ръка /не че кака й някога е ходила за ръка/, все се връща назад, преходите пеша са истинско изпитание.
Напоследък и със съня много я закъсахме. Миналата вечер заспа чак в 23 часа, сутринта в 05,00 ч. беше на крак и в този промеждутък рева 2 пъти, а кака й ме събуди веднъж, за да я придружа до тоалетната :sleep2: През деня Ева спи около 1 час, най - много час и половина. Дано е временно явление и пак да влезе в нормален ритъм.
Изображение
Изображение
Ocean
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Кокошка_с_брошка на 26 Мар 2015 13:36

Ние почти не ползваме количката, разхождаме се или пеш, или с кракомобилче. Ясна невинаги върви стройно и за ръка, но аз нямам очаквания да бъде по друг начин - много е мъничка и всяко стръкче буди възторг, всяка клечица е любопитна, камъчетата са безценни съкровища и бордюрите трябва да бъдат обходени по няколко пъти. Общо взето е като куче, което ту бяга напред, ту се връща и се върти в кръг... или пък просто се щура като муха без глава. :) Предполагам, че всички деца са така. Когато сме на разходка, нямаме никаква бърза работа и изобщо не държа да се движим в права линия или пък по конкретно направление. Шляем се и аз се нагаждам към темпото на детето.
Следобед обаче, когато взимаме Явор от градина, сме с количка, тъй като пътят е 20-ина минути в едната посока. Пеш. Ако не е в количката, ще има да пъъъъъплим поне час.
За спането - Ясна отдавна спи по 40-ина минути на обяд, става в 9:30, към 14:00 заспива, ляга след 23:00. А Явор е потресаващо диване - става в 7:30, от градината ми казват, че изобщо не спи на обяд, а вечер каталясва почти към полунощ. Надявам се, че като се пооправи времето, ще се измаря повече.
Изображение
Изображение
Аватар
Кокошка_с_брошка
Пристрастен
 ---

Мнениеот Ocean на 26 Мар 2015 15:48

Да, Юли, точно така са всички малки изследователи. Ева е същата, както описваш Ясна, но аз понеже съм по - темпераментна /да не кажа, че съм нервак :D / и ми липсва до голяма степен търпение, затова мъкнем и количка. Точно я мъкнем, защото почти не се вози в нея, освен за пресичане на кръстовища или на връщане до вкъщи след дълго ходене. Особено като се има предвид, че използвам разходките, за да свършим някоя работа, което означава, че аз бързам, не смея да излезем без количка.
Да не те плаша за Явор, но аз все се надявам Дария от нещо да се умори и надеждите ми не се оправдават :D Такова дете, което да се събужда сутрин след 05, - 05,30 часа не съм имала. Дари навремето отказа изцяло дневния сън, когато навърши 9 месеца. Нито на яслата я научиха да спи, нито в градината. Цял ден е като навита на пружини, не спира нито за секунда да се движи и да говори.
А Ясна как е с храненето? Почна ли да приема нормални количества храна и колко кърмения има?
Ние можем да се похвалим, че с повишаване на температурите навън, вече се престрашавам да излизаме без памперс. Ева така или иначе не мокри нито едни памперс през деня /слагах само по време на разходки/. Дори в студовете заголвахме дупе и пишкаше по градинките, защото отказва да го прави в памперса. Разбира се, понякога има инциденти, но съм много обнадеждена :D Още обаче не съм събрала сили да я разделя с биберона :oops: , макар че го ползва само за спане.
Изображение
Изображение
Ocean
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот belladonna на 30 Мар 2015 09:15

Добро утро, момичета!
Относно детската количка, навремето с Вероника на 1 г. и 5-6 месеца приключихме окончателно. Хич не я свърташе вътре и рискувах да си я прибера полугола - за няколко минути я хващаха бесните вътре и започваше да се събува и съблича (а беше зима :shock: ) . Съответно - стана пешеходка :wink:
Сега Ели не е чак толкова дива, но и на нея и омръзва да се вози дълго. Рядко излизаме с количка, най-вече ако трябва да пазарувам повечко неща, за да не ги мъкна. Още малко като се стопли, мисля да я изпирам, изсушавам и прибирам окончателно. Пък ако се наложи да возя детето или покупки - ще изкараме триколката (която не е така удобна, ама... ще си мине и тя по реда).
А за "изморяването" - и аз съм на мнение, че има деца, които трудно могат да бъдат изморени - и Вероника е от тях (за Ели е рано да правя заключения, но засега като че ли е една идея по-спокойна и по-поспалива). Колкото и да разправят някои хора колко добре им спят децата, щото ги "изморяват" - всъщност спят, защото по натура имат такава потребност, докато други и целодневно да ги подложиш на физическо изхабяване на енергията + емоционални вечатления, пак са си като перманентно препили с редбул. Пробвала съм как ли не да я "изморявам", като в комбинация опитвам различни неща - да спи на по-топло или на по-хладно, преди сън да я нахраня по-леко или по-обилно - все същото.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mini4iki на 25 Юни 2015 15:49

Момичета, да ви почерпя за втория рожден ден на Софи :)

Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
mini4iki
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот belladonna на 28 Юни 2015 18:36

С малко закъснение - честит рожден ден на Софи! Да е жива и здрава, да расте умна и добра, да се радва на весели детски игри и да бъде много щастлива!!! :congratulations:
Извинявам се за закъснението, но не ползвах нет повече от седмица - по хубава причина - ходихме на море в Гърция, много хубаво си изкарахме (малко сме като индианци, но нямаме лаптопи и таблети и не ползваме мобилен интернет). Ще кача снимки във фейса тия дни.
mini4iki, със сигурност си накарала Софи да се чувства специална :D Когато имаш възможност - разкажи как мина партито! :balloons:
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Предишна

Назад към 2013