Юлчето дивее и след него тича мама,време за форума не остана

Модератори: Ianitza, deia80, mam4eto

Re: Есента напира,но от игри на ЮЛЧЕТО вкъщи не му се прибира!

Мнениеот anabobi на 28 Сеп 2012 16:08

Що се отнася до хомеопатичните лекарства, лекарите, които ги прилагат в своята практика, са установили, че те не само облекчават състоянието болния, но за разлика от всички останали медикаменти имат способността да съкращават продължителността на хремата и да намаляват честотата свързаните с нея усложнения. Ето и някои от най-често използваните хомеопатични медикаменти за лечение на хремата.
При суха хрема:
- «Беладона» в разреждане 5 или 9 СН, по 5 гранули няколко пъти дневно, се използва за лечение на т. нар. суха хрема, когато чувството за запушен нос, без наличие на секрети, е придружено от сухота на лигавиците, топло и зачервено лице и висока температура с изпотяване.

- «Стикта пулмоналия» в разреждане 5 или 9 СН, по 5 гранули няколко пъти дневно, е препоръчителна, когато чувството за сухота на носната лигавица е придружено от болезненост в основата на носа. Допълнителни индикации за използване на този хомеопатичен медикамент са честата суха кашлица и възможни болки в областта на фронталните синуси.

При влажна хрема с воднист, недразнещ секрет
е препоръчително няколко пъти дневно да се приемат по 5 гранули «Еуфразия офщиналис» в разреждане 5 или 9 СН. Към това лекарство може да се прибегне и в случаите, когато воднистата, недразнеща хрема е съпроводена от чувство за парене в очите и сълзене, водещи до зачервяване на конюнктивите и до възпаление и слепване на клепачите.

При влажна хрема с воднисти, разраняващи носната лигавица секрети, можем да мислим за няколко основни хомеопатични медикамента:
- «Алиум цепа» в разреждане 9 СН е може би най-често използваното хомеопатично лекарство за лечение на водниста, дразнеща носна секреция, придружена от често кихане и от недразнещо сълзене от очите. За целта е препоръчително няколко пъти дневно да се приемат по пет гранули «Алиум цепа».

- «Калиум йодатум» в разреждане 9 СН е препоръчителен, когато обилната, водниста, пареща секреция от носа е съпроводена от чувство за болка в неговата основа и от силното му подуване и зечервяване. И в този случай може да има залпови кихавици и сълзене от очите. Лечебна дозировка - няколко пъти дневно по пет гранули.

- «Нафталинум» в разреждане 5 или 9 СН е най-подходящото хомеопатично лекарство за лечение на водниста, дразнеща секреция от носа, съпроводена от дразнещо сълзене от очите, от многобройни кихания и от кашлица със еластичен характер. С лечебна цел е добре няколко пъти дневно да се приемат по 5 гранули.

- «Арсеникум албум» в разреждане 9 СН също се използва нерядко за лечение на водниста, бистра хрема, която разранява носната лигавица и която за разлика от «Алиум Цепа» се подобрява от топлина. Допълнително основание за неколкократното дневно приемане по пет гранули от това лекарство са силната отпадналост и тревожност на детето.

При влажна хрема с гъст гноен секрет можем да подберем някои от следните хомеопатични медикаменти:
- «Калиум бихромикум» в разреждане 9 или 15СН е най-подходящ, когато е налице гъста, лепкава жълто-зелена хрема със склонност към образуване на корички в ноздрите. В тези случаи е препоръчително няколко пъти дневно да се приемат по пет гранули от медикамента.

- «Хидрастис» в разреждане 9 или 15 СН е близък по характеристики до «Калиум бих-ромикум» с тази разлика, че при него няма склонност към образуване на корички, а е налице точеща се жълто-зелена хрема, като секретите често се забелязват извън ноздрите. Допълнително основание за изписване на този медикамент е и нарушението на общото състояние на детето, което при «Калиум бихромикум» е сравнително запазено.

- «Меркуриус солубилис» в разреждане 9 или 15 СН ще повлияе на гъста жълто-зелена хрема с неприятен мирис, която е съпроводена от повишено отделяне на слюнка, от надебеляване на езика и от образуване на дебел налеп върху него. Индикация за употреба на «Меркуриус солубилис» е нощното влошаване на състоянието на детето с поява на студени тръпки и изпотяване. С лечебна цел е препоръчително 3-4 пъти да се приемат по 5 гранули «Меркуриус солубилис».

- «Пирогениум» в разреждане 9 СН, 1-2 пъти дневно по 5 гранули, може да се използва винаги, когато има склонност към нагнояване на носните секрети.
-
Особени случаи:
- Когато хремата е довела до развитието на т. нар. тубарен катар - възпаление на евстахиевата тръба, достигнало до средното ухо и характеризиращо се с намаление на слуха и пукане в ушите при преглъщане или секнене, е препоръчително 3-4 пъти дневно да се приемат по 5 гранули «Калиум муриатикум» в разреждане 9 СН. На практика в такива случаи добър ефект се постига и oт редуването на «Калиум муриатикум» с «Арсеникум йодатум» също в разреждане 9 СН -през 2-3 часа по 5 гранули.

- Когато причина за хремата е излагането на детето на влажен студ, е препоръчително 2-3 пъти дневно да му се дават по 5 гранули «Дулкамара» в разреждане 9 СН. Ако хремата след излагане на влажен студ е съпроводена от чувство за скованост и втвърденост в областта на мускулите и ставите, тогава по-подходящо е неколкократното дневно приемане на по пет гранули «Рус токсикодендрон» в разреждане 9 СН.

- При хрема и еластична сутрешна кихавица от полза може да бъде приемането на 1-3 пъти дневно на по пет гранули «Нукс вомика» в разреждане 9 СН.
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
anabobi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nadi4ka83 на 28 Сеп 2012 18:38

супер статийка,ама ха сега всеки веднага да анализира и съобщи от кой вид сополи има :lol: аз малко се обърках дори за себе си,а как да преценя на Калата,кое го сърби и кое му пука :lol: ,шегувам се,доста от нещата съм ги ползвала и съм мнг доволна,днес сигурно 2000 пъти съм кихала,ама вярвате ли не ми остава време да взема решение кое да сму4кам,ама за форума винаги открадвам 20 сек.
Гери ми пусна днес празен смс,явно нещо в еуфорията се е объркала и текста не ми се показва,по-късно ще и звънна пак 4е сега не вдига,ама подозирам 4е всичко е минало и тая ве4ер дружно ще вдигаме наздравица всичките,за новия 4лен в нашата групи4ка :balloons:
Изображение

Изображение
nadi4ka83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anabobi на 28 Сеп 2012 18:48

Момичетааааа имаме си бебеееееее :D .Гери е родила днес в 14 и нещо не запомних :oops: бебе Мария,3050 и 49см.Родила е нормално всичко е наред. ,чухме се преди малко след празния СМС :wink:
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
anabobi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот natalcheto на 28 Сеп 2012 21:25

Изображение
Честита принцеса,Гери!Да ви е жива и здрава малката Мария!Много целувки и прегръдки от нас! :D :D :D
Изображение
Изображение
Аватар
natalcheto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nadi4ka83 на 28 Сеп 2012 21:28

Ех,Ани изпреварила си ме,и аз не се стърпях и след празният смс ,който получих и писах,след като не ми вдигна!!!!!!!!!!!!!!!!!
Наистина си имаме още една МАРИЯ ,РОДИЛА СЕ Е В 14.10 ч,3050 кг ,49 см!!!!!!!!!!Истинска малка госпожица!!!!!!!!!!!Да ни е жива и здравичка и нека цялото семейство са все така усмихнати,сплотени и с такъв живец да гледат все така напред!!!!!!!!!!Малкият -голям батко дали е разбрал какво му се е случило :lol: .Представям си Гери как е плакала от радост!!!!!!!!!аз не и звъннях пове4е,защото кой знае каква еуфория е край нея,предадох и поздрави и целувки от всички нас!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Много се зарадвах да знаете,евала на мацките ни,сега другите две дебаланки -Сон4ето и Галето са наред,те отдавна не са минавали,но дано всичко е по план и при тях!!!!!!
Даре,дано като се върнем на работа сме по свободни и ни пращат по командировки тук-там,4е малко да се разсеем :lol:
Изображение

Изображение
nadi4ka83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ivaylabor на 28 Сеп 2012 22:47

Честита дъщеричка, мила Гери!!!

Да ти е жива и здрава, родена с много късмет в живота!

Много ви прегръщам и се радвам, че си добре и вече се радваш на второто бебче! боборко е вече батко, хахаха!

Честито!!! :congratulations:
Изображение

Димо, роден на 28.06.2011 г.
0 мес - 3.450 кг и 51 см
1 мес - 4.500 кг и 55 см
2 мес - 6.000 кг и 62 см
3 мес - 6.700 кг и 65 см
4 мес - 7.300 кг и 67 см
5 мес - 7.750 кг и 69 см
6 мес - 8.500 кг и 70 см
7 мес - 8 900 кг и 72 см
8 мес - 9 300 кг и 73 см
Аватар
Ivaylabor
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Cloves на 28 Сеп 2012 22:52

Изображение
Честито Гери ,
Поднасям моите пожелания,
за бебенцето ви красиво:
да е живо, здраво и щастливо,
да радва мама и тати и роднини!
Изображение
Изображение
Аватар
Cloves
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот just_me на 28 Сеп 2012 23:10

Изображение
Честито бебче, Гери :balloons: Нека малката принцеса да е жива и здрава и да расте много обичана :balloons: Много хубаво име сте й избрали. Бързо възстановяване!
Изображение
Аватар
just_me
Пристрастен
 ---

Мнениеот tzveti25 на 29 Сеп 2012 08:12

Честита дъщеричка, Гери!!! :balloons: :balloons: :balloons:

Изображение

Много се зарадвах на прекрасната новина :champagne:
Изображение
Изображение
Аватар
tzveti25
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот камелийка на 29 Сеп 2012 10:43

:balloons:
Чудесна новина за начало на деня!!!!!
Гери, честита дъщеричка, желая ви от сърце на цялото семейство най - вече здраве, след това разбирателство, доверие и много, много щастие!
ТОВА Е ЗА ТЕБ, МИЛА!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
камелийка
Пристрастен
 ---

Мнениеот камелийка на 29 Сеп 2012 10:54

айде и по едно съботно кафенце
Изображение
Мамета, как сте
Ние тъкмо свалихме Т и после ни хвана и нас кашлица и хрема, помислих че може да е от ваксината с шарките, защото ни ябиха миналия петък и има тък там червени петънца, но вчера го водих на лекар и педиатъркат каза, че било вирус :twisted: , но слава богу днес вече сме добре
Цвети и ние се лекуваме с подобна комбинация само, че малко по- разбита 10мл сребърна вода с 5 капки клеева тинктура, лайка и мед и инхалации със сода...много реване, много чудо :lol: и за кашлицата му давам Стодал сиропче, но слава Богу вече сме добре, само 2 дни ...
Как са др болнички???
Дари и ние тр да си вземем такава каска :)))))
Хубав ден за сега момичета!!!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
камелийка
Пристрастен
 ---

Мнениеот just_me на 29 Сеп 2012 13:46

Цвети, мерси за съветите! Ани и на теб за подробната информация за хомеопатичните лекарства! Определено и аз си запазих статията за да я имам под ръка :) Иначе днес сме по-добре. За хремата от вчера давам Алиум цепа и има ефект, определено доста по-добър от капките за нос.
Ками и вие ли сте го пипнали този вирус?
Приятни почивни дни :wink:
Изображение
Аватар
just_me
Пристрастен
 ---

Мнениеот Cloves на 29 Сеп 2012 14:26

Тами , 20 дневна хрема ни мина за 3 дни с Алиум цепа при все че ми изписаха капки за нос с антибиотик и имахме съмнения за алергия от там така да тече носа :evil:
Мразя Каргола в червата , като чуя името му се обривам
Изображение
Изображение
Аватар
Cloves
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот just_me на 29 Сеп 2012 21:31

Дари, Алиум цепа колко CH дава на Боян? По съвет на педиатъра аз взех 15 CH и ефектът се забеляза още на следвашият ден. А до тогава капки, спрейчета, промивки, аспиратор и ефект никакъв. Нослето й беше запушено и съответно не можеше да спи и постоянно се будеше с плач.
Изображение
Аватар
just_me
Пристрастен
 ---

Мнениеот Cloves на 29 Сеп 2012 22:45

Тами , давах 15 СН по съвет на Ани и имам да черпя , щом сте по добре до ден два ще забравите за хремата....

Имам морска вода , истинска лабораторно пречистена в едно шишенце ми дадоха ,колко нещо налях в носа му не е истина нищо не стана спира за час два и отново почваше еуфорбиум , коризалия , каргол и виброцил - който отпушва но после става олеле майко, Макситрол отказах да сложа , антибиотични капки също , бях на косъм да мина на кселометазолин на своя глава и тогава дойде Ани и Алиума всичко се оправи :balloons:
Изображение
Изображение
Аватар
Cloves
Фен на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към 2011