МАРТенски бебоци вземат първи житейски уроци

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Заглавие за новата тема

1.МАРТЕНСКИ ДЕЦА ЧАКАТ КОЛЕДНИТЕ ЧУДЕСА
2
13%
2.ПАКОСТИ БЕЗКРАЙ МАРТЕНЧЕТА ПРАВЯТ И НЕ СЕ... КОЛЕБАЯТ
1
6%
3.ВЕЧЕ МНОГО СА НЕМИРНИ МАРТЕНЧЕТА МИЛИ
1
6%
4.Мартенско човече по-голямо става, и целувчици раздава..
2
13%
5.Студът пощипва бузки зачервени, на Мартенските ни Слънца засмени
7
44%
6.МАРТенче игриво с първата си Коледа ще е щастливо
2
13%
7.Снежинки МАРТенчетата зоват за шейнички се тъкмят
1
6%

Общо гласове : 16

Re: МАРТенски бебоци вземат първи житейски уроци

Мнениеот kremmy на 22 Окт 2011 09:51

Добро утро!
Времето е скапано, вкъщи сме си, съответно и намерих време за компютъра си. :D
Роси искрено съчувствам на теб и Никола , представям си през какъв ад минаваш. Цял куп некадърници в България, и никой не може да ти каже нищо конкретно. Разиграват те и само пари и нерви да имаш. Надявам се само скоро да свърши това и всичко с Никола да си е по нормално му, и да не се тревожиш и терзаеш и ти. Разбирам те за това колко е привързан към теб, Моника е същата по простата причина ,че сме по цял ден само 2-те. Особено когато са болнички дечицата имат нужда от още повече близост. Когато бях болна наскоро и нямаше как да я гуша, а само я пренасях от тук от там, и тя се гушеше самичка и все протягаше ръчички.
Коце честито зъбче на Ани, да е жива и здрава. Емка големи са ни хитруши децата, абе аз ви казвам ,че те се раждат с висше образование :D Рони относно темичката която си подхванала, /благодаря ти че искаш да ни раздвижиш/ аз Мони в проходилката я слагам с едни като терлички , те даже нямат и мека подметка, просто отвътре са с пух, и за да не й истинат крачетата. За сега не съм купувала буйки за прохождане , а и мисля че ще изчакам до на пролет, за вкъщи предпочитам да е колкото се може по - боса. Така ни каза и ортопеда, че е хубаво детенцето да прохожда босо. Моника седи сама от вече десетина дена , а от днес официално се и изправи самичка да седне. Направо прибрах преди малко шезлонга защото, вече става и опасен. Той е до девет кг, тя сега последно беше 10, а и с това нейно изправяне, не ми върши работа. Да ми е жива и здрава. Повечето време си стои в кошарата и там си играе сама. Извинете ме за дългия пост, ама има няма седмица не съм писала и да наваксам :lol: Софи дано по бързо да избият всички зъбки на Криско, че да не са и толкова силни обривите му. Дай Боже да изчезнат напълно. Да не се мъчи детенцето.
Ванче как я карате? Сесил, а вие? Цвете отдавна не е писала и тя..
Кога заспиват вече вашите бебоци? Моника почна да заспива в 20:30 а не в 21:30 , не знам явно заради смяната във времето.. :roll:
Иска ми се да легна и следващите 3 месеца да са минали, като се събудя. По трудна зима май няма да съм карала досега.
Доскоро мами! Хубав уикенд!
Изображение
Изображение
Аватар
kremmy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sophie на 22 Окт 2011 10:24

Добро утро и от мен, момичета!
Тук се подава вече слънце и ми е едно хубаво :D
Направих сутринта една баничка за закуска и оставих тати да си играе с малчо, че той е станал в 8ч., а снощи заспа в 3.30ч. сутринта :shock: Много го мъчи обрива и тези пусти зъби. Явно ще му избият и двата едновременно, но засега още не се подава беличко и направо незнам :roll:
Креми, да ти е жива и здрава сладуранката Мони. Браво на нея за седенето и изправянето сама да седне :P
Рони, ние вкъщи сме с чорапчета със силикон на стъпалцето да не се плъзга, че вкъщи сме с ламинат и има едно боксуване като е с нормални чорапки. Иначе сме му купили обувки за прохождане "първа стъпка" на КиК, че нали от 6 месеца и половина има мерак да върви и като беше по-топло го обувах навън да "ходи", та сега може и от време на време и вкъщи да му ги ползвам.
Лек и усмихнат ден!
Изображение
14.02.11-3.580кг,53см13.09.11-1во зъбче
Аватар
sophie
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ANNA GERO на 22 Окт 2011 10:43

Здравейте, сладурки!
Като съм сама и Ники като спи, как ми остава време за компа. Не че нямам друга работа, но през деня той спи доста леко и ако шумна нещо и се събужда.
Тук се мъчи да изгрее слънце, по обед ще поизляза малко.
Креми, вярвам че всичко ще се оправи, защото....просто вярвам. Обърнах се към лекар хомеопат. Знаете мнението ми за хомеопатията ми, но след като традиционната медицина ме обърка и нищо не ми предложи, като майка съм длъжна да опитам всичко. Времето ще покаже дали живота винаги намира начин да ни опровергае и да ни научи да не бъдем тесногръди или проблема ни наистина е на клинично ниво. Но както казах - вярвам, че просто ни объркаха и сега нещата ще се оправят.
Ники вечер 20.30-21.00 най-късно е заспал, дори започна да яде много рано - вече в 20.00 реве за млякото, не за друго, а защото му се спи, а той си знае процедурите, млякото и сън. Сутрин хапва към 5, рано е, но като е ял в 8 вечерта - това са 9 часа и спи до около 7.
Аз ви питах преди, но никой не ми отговори и на мен :wink: - ще подавате ли януари документи за ясла? Приема е септември,но се подават януари. Защото , Креми, ако си мислиш, че тази зима е тежка, ако другата си пак вкъщи пак с Мони, ще разбереш, че предната е била песен. Те сега още са бебета, лъжат се, след годинката се променят, започват да прояввят характер, да търсят границите, да се разграничават от мама, а към втората - започват и да пробват да се налагат, да манипулират. Така че, аз другата зима съм на работа, а Никола при връстниците да се социализира.
Софи, дано ви избият тези зъбки, че да се успокоите!
Рони, Цвети, къде забягнахте? И Ванчето се е покрила!
Отивам да се обличам и след малко навън :D :D :D
Изображение Изображение
Аватар
ANNA GERO
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ANNA GERO на 22 Окт 2011 10:45

А утре ще гласувате ли :wink: ?
Изображение Изображение
Аватар
ANNA GERO
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kremmy на 22 Окт 2011 10:59

Роси засега не знам за ясла, защото има съмнение дали изобщо ще сме тук. Но ще видим.
П.С. Аз няма да гласувам.
Изображение
Изображение
Аватар
kremmy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот samironi на 22 Окт 2011 16:25

Привет и от мен мами... :D
Вие не пишете не пишете ама като почнете не мога да смогна да ви изчета :wink:
Ехххххх как се дразня като бързам да чета и да пиша,че нищо не запомням :emon32: :emon32: :emon32:
Благодаря ви за отговорите мамчета...Аз съм накупила няколко чифта на малкия,но те са за количката де,да не ми е само по чорапи,а пък за прохождане май ще са на "К и К",че те май са си едни от най-добрите,но не знам още че има много време....А сега в проходилката го слагам с буйки (като маратонки,които са) или с плетени терлички (зависи с какво е облечен) :roll: :roll: :roll:
Мами да ви се похваля...Сутринта оглеждам венците на Дени и ми се белееше нещо,но не драскаше,излязохме на разходка и като се прибрах пак пипнах и познайте ИМАМЕ СИ ЗЪБЧЕ :emon22: :emon22: :emon22: Чак не мога да повярвам (аз ви чета вас и чакам симптоми,аха нищо няма и днес му отворих устата (да се е и по противеше :? ) и имаше изненадаааааааа пу пу пу да не си го урочасам и всичките зъбки да ги извади лесно и без тревоги :roll: Почерпете се за здравите зъбки на Дени :D
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Много ме радва,че се разписахте някои и се надявам и останалите да ви последват...
Ана на въпроса ти отговарям веднага :wink: Да аз утре ще отида при майка ми да гласувам (по лична карта съм си още на нейния адрес :lol: ),защото единия кандидат за кмет ми е приятел още от "едно време" (лудите млади години :wink: ) и ще отида да го уважа :D
Сигурна съм че все нещо пропускам,но не мога да се сетя в момента...Извинете ме...Пак ще пиша и много цунки от нас :sm_174:
17.02.11-2.750 кг,49 см
21.02.11-2.650 кг,49 см
21.03.11-3.100 кг,50 см
18.04.11-4.400 кг,55 см
16.05.11-5.000 кг,58 см
20.06.11-5.600 кг,60 см
18.07.11-6.100 кг,62 см
22.08.11-6.800 кг,63 см
18.09.11-7.200 кг,65 см
17.10.11-7.900 кг,66 см
14.11.11-8.000 кг,67 см
Аватар
samironi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот elfa_87 на 22 Окт 2011 17:18

Здравейте мами и от мен, много сте изписали след затишието няколко дни :)
[size=150]Честито първо зъбче на Дени!!![/size] Ох, дано и аз скоро да ви почерпя с дъвки... но за сега само се белее, но не избива :(
Аз съм купила на Криска буйки, пантофки, но тя всичко маха, така че за сега сме само с терлички, и тях трудно задържам на крака й :)
Времето тук е леко подтискащо, отделно и финансово я позакъсахме тоя месец, чакаме пари в понеделник с мъжът ми ( имахме доста непредвидени разходи ) и така общо взето не съм в особенно настроение :(
Целувки на всички
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
elfa_87
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kremmy на 22 Окт 2011 20:51

Ронииииии Хайде и на вас честито Ви зъбче! Да се похвалиш още утре с 2-то :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: !!!!!!!!!
Изображение
Изображение
Аватар
kremmy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kostadinka_1987 на 23 Окт 2011 09:06

Добро утро
Рони честито зъбче на сладкия Дени дано искара всички зъбчета така лекичко и да са много здравички.
Досега никога не съм гласувала,но мисля днес да гласувам.
За ясла аз дори вече ходих да попитам от кога,както Роси каза Януари ще подавам.Дано имаме късмета да има места.
Тук времето е повече от ужасно. Сис разбирам настроението дано Криска те развесели поне малко,и да излизат вече тези зъбчета.
Приятен Ден мами само с хубави емоций
Изображение
Аватар
kostadinka_1987
Отличник
 ---

Мнениеот ANNA GERO на 23 Окт 2011 11:30

Аз гласувах вече!
Не искам да ви ядосвам, но тук времето е супер и след малко излизаме!
ЧЕСТИТО ЗЪБЧЕ НА ДЕНИ!
Изображение Изображение
Аватар
ANNA GERO
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sophie на 23 Окт 2011 13:26

РОНИИИ, ЧЕСТИТО ВИ ПЪРВО ЗЪБЧЕ! ВСЕ ТАКА БЕЗПРОБЛЕМНО ДА МУ ИЗБИВАТ И ДА СА МНОГО БЕЛИЧКИ И ОСТРИ!!!
Момичета, аз няма да гласувам. По адресна регистрация съм в Лазур, а живея в Славейков, а мъжа ми в Меден Рудник, т.е. не ми е много зор и нямам намерение да развявам малкия от квартал в квартал и да чакам ред за нещо, за което не виждам смисъл и в нещо, в което не вярвам.
Лек и усмихнат ден, момичета. Ние вече бяхме навън, пихме кафенце, дори заспахме в колата на връщане и си пропуснахме яденето с цели 2 часа :wink:
Изображение
14.02.11-3.580кг,53см13.09.11-1во зъбче
Аватар
sophie
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vandadi на 23 Окт 2011 14:06

Здравейте и от мен най накрая.....Малката заспа и аз да се отчета.Ами ние днес излязохме рано,отидох да гласувам(добре че хората бяха така добри да ми отстъпят реда си,та да гласувам по бързо,че една опашка имаше..),после малко се разходихме,но много студено стана и един студен вятър и се прибрахме...Нашият тати пък днес е съгледвач(мисля че така му се вика) в едно село до Несебър и кой знае кога ще се прибере тази вечер..Забравих да ви поясня,че за първи път в живота си гласувам,но смятам че трябва да гласуваме и след 10 години мълчание най сетне дадох и своя глас.... :mrgreen: Относно обувките и аз ще взема на КиК от тези проходилките(така им викат тук-буйки),а сега в къщи е или с плетени терлички или с тея платените като чорапче...Аз пък искам да ви питам как обличате малките в къщи....Аз я обличам с боди късо ръкавче,блузка с дълъг ръкав,тънко елеченце и панталонче,но вечер на Ани и се зачервяват бузките и подозирам че и е горещо(аз се изчервявам когато ми е много топло)...Та вие какво мислите по въпроса?Роси(не помня ти ли пита-извини ме),аз не мисля да давам Ани на ясла,може би чак за градината,ще видим...Рони честито ви сладко малко зъбче и от сърце ти желая всички зъбки да изкарате ей така "из между другото".....И не на последно място ДНЕС НАВЪРШВАМЕ 7 МЕСЕЦА И ЗАПОЧВАМЕ 8-Я.ДА МИ Е ЖИВА И ЗДРАВА ДЖУДЖАНКАТА И ДА МИ Е ВСЕ ТАКА УСМИХНАТА ДЪЛГИ,ДЪЛГИ ГОДИНИ....ОБИЧАМЕ ТЕ АНИ.... :congratulations: :congratulations: :congratulations: За нейно здраве скромна виртуална почерпка... ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Да ви е сладко......
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
vandadi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот elfa_87 на 23 Окт 2011 14:42

Честита месечинка на Ани, да е жива и здрава на мама и тати !!!
И аз не мисля да гласувам, винаги съм го правила, но сега ще пропусна просто защото никой не покрива изсикванията ми и с нищо не ме грабна, така че тази година съм неутрална !!! А, за нашия град не ми се говори, от както се помня винаги една и съща личност е кмет, тази година ако го изберат, което ще стане за пореден път би трябвало да му е последен мандат!!!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
elfa_87
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот samironi на 23 Окт 2011 22:55

Здравейте мами !!! :D
Аз ходих днес и гласувах...Носих си лап топа и се опитах да вляза да ви пиша,но много беше бавен нета и го зарязах :?
Благодаря ви Сис,Креми,Коце,Ана,Софи и Ванче за честитките и пожелавам на всичките ви мъници зъбките да им излизат като на Дени :wink:
Сис радвай се че сте живи и здрави пък парите днес ги има а утре ги няма и така.......Никога не стигат :roll:
Креми аз се надявах да се сбъдне пожеланието ти и днес се пулих и пулих за още 2 зъба ама не няма ги още :lol: :lol: :lol:
Коце поздравления за решението ти да гласуваш :wink:
Ана браво и на теб и дано си се разходила подобаващо :P
Софи ти за да гласуваш трябва да обиколиш Бургас :lol: :lol: :lol:
Ванче как се чувстваш като "сефте" дала своя вот...Поне имаше ли успех или по точно налучка ли кмета :lol: :lol: :lol:
ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА АНИ,ДА Е МНОГО ЗДРАВА,ЩАСТЛИВА,ПАЛАВА И ДА РАДВА МНОООООГО МАМА И ТАТИ :balloons: :balloons: :balloons:
Мами аз се цедя и "набивам" една туршийка-зеле+червени чушки+зелени домати+карфиол+морков и е СТРААААААААААОТНООООО КИСЕЛО СУПЕРРР....Да ви се оплача,че моя дребния вече суче по 50-60 мл.и другото го иска на шише :evil: :evil: :evil: Та кърмя и после дохранвам от фризера,а да не говоря че вечерното дохранване става след като е заспал (на сън цока,че иначе маха с ръце,бута и ме побърква)...
Добре сладурки аз ви оставям и ще гледам утре да намина пак :cheers2: :cheers2: :cheers2:
17.02.11-2.750 кг,49 см
21.02.11-2.650 кг,49 см
21.03.11-3.100 кг,50 см
18.04.11-4.400 кг,55 см
16.05.11-5.000 кг,58 см
20.06.11-5.600 кг,60 см
18.07.11-6.100 кг,62 см
22.08.11-6.800 кг,63 см
18.09.11-7.200 кг,65 см
17.10.11-7.900 кг,66 см
14.11.11-8.000 кг,67 см
Аватар
samironi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ANNA GERO на 24 Окт 2011 11:11

Добро утро!
Никола заспа и аз се позиционирах пред компа :D
Ванче, май ти питаше как обличаме бебоците вкъщи - аз слагам боди с дълъг ръкав, трикотажна блузка и ако е по хладно навън, като днес и едно елече на гърба и панталонче някакво. Не слагам чоропогащник дори и навън, мисля че е рано поне за нашия район. Като паднат под 10 градуса Т тогава. И искам да уточня, че почти не включвам отопление вкъщи - седим на 20-21 градуса. На мен така ми е комфортно и не искам да изнежвам децата. А и въздуха от тези климатици е толкова отвратителен, че мерси - цяла зима ще ми вее на главата. Още по лошо ми е мнението за печките с дърва. Там пък направо се изнервям от жега. Парното е най-добрия вариант, но ние не ползваме.
Днес вкъщи цял ден ще я откараме :cry: :cry: Тук превалява и е много влажно времето, но не много студено. Но едва ли ще изляза с Никола. По някое време ще отида да му потърся мляко, че това, което пием сега не го продават навсякъде и още не съм се ориентирала, а и да го намеря на по добра цена от 19лв(400гр), толкова го взех , но от аптека, а те там не си поплюват в цените на млеката. Гледах го в нета, имаше го за 17, значи предполагам, че ще го намеря за горе-долу толкова някъде.
О, забравих - ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА АНИ, МАКАР И СЪС ЗАКЪСНЕНИЕ! :balloons: :balloons: :balloons:
Изображение Изображение
Аватар
ANNA GERO
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив