За имунологични и генетични изследвания

Модератори: ALEKS, Ianitza

За имунологични и генетични изследвания

Мнениеот Mimito_ge на 22 Яну 2010 10:55

Здравейте! Имам следния проблем: Имам 2 спонтанни аборта и гинеколожката ме насочи към Плевен и по точно към "ИмунодиагностикаПП", град Плевен, за да видим откъде идва проблема. Насочи ме да направя имунологични и генетични изследвания, но на мен не ми е ясно какво се включват в тях и дали може някои от тях да се поемат чрез здравната каса. Ако някой е ходил в тази лаборатория или нещо да знае по въпроса да пише, също така ме интересува на колко горе-долу ще ми излязат изследванията със и без здравната каса.

Благодаря ви предварително! Лек и усмихнат ден от мен :nodd:
Аватар
Mimito_ge
Сериозен
 ---

Re: За имунологични и генетични изследвания

Мнениеот fifolina на 22 Яну 2010 23:25

Мими, миналата седмица бях в Плевен при доц.Конова, /и аз съм с 2 аборта/ в Клиничен институт за репродуктивна медицина. По здравна каса нищо не ми се приспадна. По преценка на Конова се назначават необходимите генетични и имунологични изследвания. В зависимост от това цените са различни, но са около 200-300лв.
За написаната от теб ""Имунодиагностика-ПП" сега разбирам. Дано имаш късмет и успееш да се възползваш от нашата "щедра" здравна каса.
Научила съм, че без значение какво се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !

Изображение
Аватар
fifolina
Отличник
 ---

Мнениеот Mimito_ge на 23 Яну 2010 10:56

Благодаря ти за мнението! Защото и аз чух за д-р Конова, но общо за имунологичните и генетични изследвания са доста повече - около с 300 , тоест общо 600-700лв,.А при теб какви бяха питам за да съм наястно и да не се шашкам? А аз повярвай много се притеснявам и дълго си го мисля.
Още веднъж благодаря за отзивчивостта и отговора ти. Не мислех че някой ще отговори :)
Аватар
Mimito_ge
Сериозен
 ---

Мнениеот fifolina на 23 Яну 2010 12:55

Общата цена може и да е 600лв.,но и от мои познати, които са ги правили знам, че олекват с около 300лв. Все пак си носиш епикризи и изследвания, които имаш и на място преценяват. Не мога точно да ти изброя всичко, но когато излязат резултатите след около 3 седмици ще зная. За самото вземане на кръв не е необходимо да си гладна и жадна. Преди да отидем до там се консултирах с 3-ма лекаря и бяха на мнение, че проблема ми не е в самите гинекологични органи, а вероятно е имунологичен или генетичен.
Научила съм, че без значение какво се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !

Изображение
Аватар
fifolina
Отличник
 ---

Мнениеот Mimito_ge на 24 Яну 2010 10:43

Благодаря още веднъж за отзивчивостта fifolina!!! Пожелавам ти всичко да е наред :)
Аватар
Mimito_ge
Сериозен
 ---

Мнениеот tonil_83 на 02 Фев 2010 09:45

Здравейте!Аз също си правих генетични и имунологични изследвания,назначени от доц.Конова.Струваха ми 350лв.Зависи от това какво ти е състоянието и какво ти се назначава.Моето положение е същото като вашето!
Ако има въпроси съм насреща!Хубав ден от мен!!!!
Изображение
Изображение

Божидара-17.05.2012г-3,300 кг,51 см.
19.06.2012-4,500кг.,53 см.
19.07.2012-5,400кг.,56 см.
22.08.2012-6,200кг.,62 см.
26.09.2012-6,500кг.,63 см.
21.11.2012-7,500кг.,66 см.
01.02.2013-9,100кг.,72 см.
20.05.2013-9,700кг.,76 см.
Аватар
tonil_83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mimito_ge на 02 Фев 2010 18:50

Благодаря ти за отговора :D
Аватар
Mimito_ge
Сериозен
 ---

Мнениеот Mimito_ge на 01 Апр 2010 17:12

Някой ще може ли да ми разчете стойностите
Анти-кардиолипин IgG 0.33 (-) (N≤0.9, Border line 0.9 – 1.1, Pos.>1.1 U/ml)
Анти-кардиолипин IgM 0.32 (-) (N≤0.9, Border line 0.9 – 1.1, Pos.>1.1 U/ml)
Aнти-b2GPI-IgG,A,M 0.176 (-) Cut off – 0.393
Aнти-β2GPI - IgG N≤5.0, Border line 5.0 – 8.0, Pos.>8.0 U/ml)
Aнти-β2GPI - IgM N≤5.0, Border line 5.0 – 8.0, Pos.>8.0 U/ml)
Анти-фосфатидилетаноламин
IgG, IgA, IgM Negative
Анти-фосфатидилинозитол
IgG, IgA, IgM Negative
Анти-фосфатидилова киселина IgG, IgA, IgM Negative
Анти-фосфатидилхолин IgG, IgA, M Negative
Анти-фосфатидилглицерол
IgG, IgA, IgM Negative
Анти-фосфатидилсерин IgG, IgA, M Negative

както и това
FT3 (3.67 - 10.43 pmol/l)
FT4 (7.5 - 21.1 pmol/l)
Тирeотропен хормон (TSH) 2.21 (0.34 - 2.5 μIU/ml)
Анти-тиреоглобулин (ТАТ) 3.60 (-) (N<4)
Анти-ТРО (МАТ) 3.20 (-) (N<9)
Извинявам се за дългия пост, но нищо неразбирам от моите си изследвания
Аватар
Mimito_ge
Сериозен
 ---

Мнениеот fifolina на 02 Апр 2010 10:24

Мими, къде прави изследванията? При Конова има и заключение и препоръки на база резултатите. Сега сравнявам твоите изследвания с моите и според мен всичко е нормално /не съм медицинско лице,само сравнявам стойности :wink: :!: /.
Погледни там където пише "Анти..."-първата стойност е твоя резултат, а вторите са границите на допустимиото-ти си в референтните стойности. Там където пише "Negative"-всичко е наред.
Хайде отивай при специалист имунолог и дано и той ти каже същото, че нямаш проблеми. Генетични изследвания не си ли правила?

Изображение
Аватар
fifolina
Отличник
 ---

Мнениеот Mimito_ge на 05 Апр 2010 16:28

Благодаря за успокоението, знам че трябва да отида на имунолог , но чакам и резултатиет от генетичните изследвания!И да чакам и препоръките от Конова
А мога ли да ми разчетат резултатиет и лекуващия ми гинеколог!!!
И не на последно място забравих но ще напише Честит Великден!
Аватар
Mimito_ge
Сериозен
 ---

Мнениеот fifolina на 05 Апр 2010 23:10

Аз моите резултати ги показаха на гинеколожката, но бяха съпроводени със заключението. Та лекарката каза, че няма сериозен проблем, но след като прочете всичко. С имунологичните всичко беше наред. При мен излезе генетичен проблем, свързан със съсирването на кръвта. За това трябва да пия аспирин протект още преди забременяване и през цялата бременност също.
И докато четох из интернет за тази моя генна мутация се натъкнах на информация, че в 20 процента от случаите може да се износи бебе без жената дори да знае, че има такъв проблем. И тук има случайност или....

Изображение
Аватар
fifolina
Отличник
 ---

Мнениеот Mimito_ge на 06 Апр 2010 07:11

Благодаря ти фифолина за пояснението,както разбра си чакам генетичните изследвания, но мисля тези дни да отида само с имунологичните при моята док, защото знам че те се променят за разлика от генетичните!Знам че ще се разкарвам 2 пъти , а може би и повече, но да се успокоя и аз !А и да си направя втори профилактичен преглед след спонтанния аборт де!Ако при моята не ми харесва/от Русе съм/, ще си отида май пак при д-р Бойчев в Тутракан.
Още веднъж благодаря и ти пожелавам успех!Пиши как си ако искаш!Лек ден
Аватар
Mimito_ge
Сериозен
 ---

Мнениеот pupi77 на 28 Окт 2010 13:15

moq vi obqsnete pove4e za geneti4nite i imun.izsledvaniq,kak taka se promenqt ili ne se promenqt,i tova za sasirvaneto na kravta moga li da go izsledvam v Sliven?blagodarq vi

Моля ви обяснете повече за генетичните и имунни изследвания, как така се променят или не се променят, и това за съсирването на кръвта ли да го изследвам в Сливен?
Благодаря ви.

Писането на кирилица е задължително. Последващи мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение.
Модератор
„Да обичаш значи да изпитваш болка, и ако телата се свързват чрез насладата, душите се свързват чрез болката.“

Изображение
Аватар
pupi77
Сериозен
 ---

Мнениеот fifolina на 28 Окт 2010 14:35

Виж тук : http://www.ivfpleven.com/index.php?l=18 има информация относно дейността на доц. Конова. Конкретно за генетичните изследвания на съсирването на кръвта- те са различни от стандартните, които се правят във всяка лаборатория.

Изображение
Аватар
fifolina
Отличник
 ---

Мнениеот plkaa на 12 Фев 2011 22:01

може ли да ми препоръчате гинеколог от Сливен, който разбира от генните мутации на кръвта в момента съм бременна и вероятно имам мутации на кръвта във вторник ще се изследвам в Плевен, но ми е мн трудно да реша при кой гинеколог да ходя за сега съм при д-р Пенков, ако знаете някой моля препорачайте ми
plkaa
 ---

Следваща

Назад към Други градове