За новата МБАЛ "Св.София" кв.Ветрен, гр.Бургас

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: За новата МБАЛ "Св.София" кв.Ветрен, гр.Бургас

Мнениеот stefania_K на 27 Сеп 2009 16:32

Моя позната роди там преди 2 седмици.Цената за секцио е 1200лв,държат ги 4 дни.Общо взето е много доволна,не знам повече подробности,но ще я разпитам като се видим! :wink:
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот deriel на 28 Сеп 2009 07:42

Здравейте и от мен, аз чух че вече са родени около 25 бебенца - да са живи и здрави :balloons: :balloons: :balloons: но май до едно били родени със секцио. :D :D :D
Изображение
Аватар
deriel
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот denice на 30 Сеп 2009 01:00

Ако сте ходили в Света София за преглед поне, определено сте забелязали че лъха на бизнес от всякъде.. такава е и Дева Мария. Лицата са едни и същи, специалисти няма от къде да си "вземем" от днес за утре, просто по популярните от МБАЛ - Бургас получиха добро предложение;)
Дали ще изберем едното или другото родилно разликата е че в единия случай ще си платим на касата, а в другия - като рушвет ( което поставя знак равно между двете )..и разбира се условията - че едното е хубаво и ново, а другото грозно и с хлебарки.
По скоро питанката трябва да бъде в посока: има ли адекватно оборудване - кувиози, системи за спешна помощ..или в случаи на усложнение се прехвърлят пациентите в добрата стара болница;)..Изобщо Бургас е толкова закъсал в това отношение, че трябва сериозна ревизия и търсене на отговорност, за да се види що сме я докарали до тук..
Както и да е, поне вече има алтернатива някаква ..
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
denice
 ---

Мнениеот deriel на 30 Сеп 2009 07:54

denice написа:Ако сте ходили в Света София за преглед поне, определено сте забелязали че лъха на бизнес от всякъде.. такава е и Дева Мария. Лицата са едни и същи, специалисти няма от къде да си "вземем" от днес за утре, просто по популярните от МБАЛ - Бургас получиха добро предложение;)
Дали ще изберем едното или другото родилно разликата е че в единия случай ще си платим на касата, а в другия - като рушвет ( което поставя знак равно между двете )..и разбира се условията - че едното е хубаво и ново, а другото грозно и с хлебарки.
По скоро питанката трябва да бъде в посока: има ли адекватно оборудване - кувиози, системи за спешна помощ..или в случаи на усложнение се прехвърлят пациентите в добрата стара болница;)..Изобщо Бургас е толкова закъсал в това отношение, че трябва сериозна ревизия и търсене на отговорност, за да се види що сме я докарали до тук..
Както и да е, поне вече има алтернатива някаква ..

Да, това за ревизията и аз го чух от ТВ. Скоро ще започнат да им вадят кирливите ризи.
Изображение
Аватар
deriel
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ninfil на 30 Сеп 2009 08:24

Всичко хубаво и красиво в новата болница,но цените ми се струват ужасно безбожни. И ако трябва да избирам,сигурно пак ще съм принудена да дам рушвета в голямата болница,тъй като той ще ми излезе по-евтино отДева Мария. Друг е въпроса за хигиената,издържа се. А след 6 месеца,ако започнат да работят и по здравна каса,ще видим какво ще предлагат. Нищо чудно пак да получаваме същото отношение от лекарите.Аз лично не одобрявам екипа,който са избрали,нито завеждащата родилно отделение. Има много по-съвестни лица,но те си останаха май в окръжна. И това е още една причина да не родя в Дева Мария,въпреки че,признавам си,лукса й ме блазни.
ninfil
Начинаещ
 ---

Мнениеот deriel на 30 Сеп 2009 17:29

нинфил, така си е, скъпо е много, даже непосилно за мен. и аз се отказах от раждане там, мисля в айтос да си раждам :lol: :lol: :lol:
Изображение
Аватар
deriel
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот denice на 30 Сеп 2009 18:07

nifil Права си, не е съвсем "равно" за цените, че се търпи - търпи се мизерията в болницата, аз раждах там декември 2008, за три дни никой няма да умре без лукс, ама 2-рия ден ми се наложи нощес да тръгна по коридорите да търся някой да ми даде малко АМ, че кърмата ми не беше "слязла" а малкия беше се освестил и озверял от глад и успях да открия само една лъхаща на алкохол сестра, която ми обясни че при все добрите и намерения, няма кой да изпише АМ за това дете точно сега, и да си го гушна да чува сърцебиенето ми и ще се успокои .. Би трябвало да има дежурни лекари, и то има - на хартия;)..Същият този втори ден запомних с посещението на акушерката Добрева която беше на смяна когато раждах ( останах доволна от нея и благодарна ), дойде да ме види ( случи се малко след като беше минала визитация ) и забеляза че бебето има жълтеница, донесе от някъде глюкоза и ми каза да му я дам настоятелно в близките часове за да отмине по-бързо, а като свърши да поискам още. Беше проблем да взема второ шише глюкоза понеже в картона на бебето никой не беше писал че има жълтеница защото никой не я е забелязал..и не стига че са неадекватни, ами и трябва да се обяснявам 100 часа, що трябва да ми дадат шише с глюкоза вместо вода..Освен това си в стая с 3 легла предвидена за 2, и спиш на светло за да не те полазят хлебарките..Имайки предвид че здравната каса плаща всяко раждане по тарифи на болницата, лекарите си вземат заплатите, ти даваш рушвета..и пак е ужас..Много има писано по темата и за това не ми се щеше и аз да се обяснявам тук, но ето едно такова куцащо звено, осигурява благоприятна среда за печалбарите които съумеят да се възползват, и то не е трудно: малко лъскавко, малко популярност, бесните цени и това е..като няма друго..изобщо не е адекватна конкуренция и на практика нищо повече от това което ти се полага. Обаче, все пак е бял кахър ако бебето гладува една нощ, или никои не е забелязал жълтеницата, но няма да ти е толкова все едно ако от това зависи твоят или на бебето живота...та всеки гледа за най-доброто, дори и да се заблуждава, в такива моменти пари не се пестят, и за това ме е много яд..
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
denice
 ---

Мнениеот ninfil на 02 Окт 2009 15:07

denice,права си.И аз изтърпях незаинтересоваността на персонала от третия етаж. Търсих ги като луди да ми дадат чаршафчета,че напишкахме леглото.С хиляди уговорки,че ще ги върна ми дадоха. Мрънкаха и за млякото,че не го изпивал,а го хабяли така. Но не им се вързвам.Хвърлях остатъка от млякото,за да не ми мрънкат,носеха ми чаршафчета,за да не им се моля. А за плащането-да платих си и съм ужасно доволна от лекаря си. Обърна ми внимание и цели 5 дни намираше време да ме навести и да се погрижи за мен. А въпросните лекари в новата болница-имах"удоволствието" да видя част от тях какви са.
А,жълтеница имаха всички бебета като се родихме,поне около нас децата.
ninfil
Начинаещ
 ---

Мнениеот Antoniya на 22 Яну 2010 16:26

Моля ви, дайте инфо за новата болница, ходих да я разглеждам.....очарована съм, наистина си заслужава. Но ако може някой да пише, коойто е минал вече от там да каже как е било, ще съм много благодарна.
Изображение
Аватар
Antoniya
 ---

Мнениеот keyti72 на 28 Яну 2010 18:50

Здравейте на всички :) Искам да изкажа благодарност към целият екип на болницата и най вече на д-р. Добрева.От един месец бях със обилно кървене,изписаха ми Метергин и ампули Дицинон,но никакъв ефект.Вчера отворих в интернет и попаднах тук,без да се замислям се обадих по тел. да попитам за гинеколог,отговориха че има и аз веднага трагнах към болницата с надеждата да ми помогнат.Още със влизането ми бях приета с усмивка имах право да избирам между двама лекари гинеколози,нямах информация за нито единият от тях и ей така отговорих нека е д-р.Добрева.Първото нещо което ми направи впечатление е стриктната хигиена и чистота.Изчаках пред кабинета 5м и бях приета за преглед.Всичко ми беше обеснено много мило и внимателно и процедурата която трябваше да ми бъде направена никой не ме насили с нищо или не ме подведе за да ми вземат парите само.Нямах избор и веднага приех,направиха ми дукоментите и бях качена в отделението.Нека бъда вече по кратка,нищо не усетих бях с пълна упойка,после лежах 1ч. и се чувствах готова да си тръгна.Обгърнаха ме с голямо внимание и ще ви кажа защо толкова съм очарована,защото аз по принцип винаги ходя на частна практика и си плащам,но никаде до сега не бяха се обръщали с това внимание към мен и здравето ми,просто ми взимаха парите,а ефект никакъв :( Днес след 24ч се чувствам много добре кървенето ми спря напълно,изписаха ми антибиотик който ще пия 5 дена и след 10 дена ще отида да си взема лабораторните изледвания да ми назначат ако е нужно някакво лечение.БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО ОТ СЪРЦЕ,ПОЖЕЛАВАМ ВИ УСПЕХИ :congratulations:
keyti72
 ---

Мнениеот tedka_medka на 18 Мар 2010 15:06

Здравейте на всички мами :balloons:
Аз съм страшно очарована от болницата и от персонала.Всички са страшно мили и любезни.
Юни месец живот и здраве ми е термина и смятам да раждам там и мисля,че цените са доста приемливи.
Бих искала и аз като другите бъдещи майки да разбера нещо повече за раждането в МБАЛ"Дева Мария",Ветрен.
Предварително ви благодаря. :)
Изображение
Изображение
Аватар
tedka_medka
Отличник
 ---

Мнениеот alexa-smile на 02 Апр 2010 13:51

Лично аз съм изключително скептична от новата болница. Да, условията сигурно са добри, както и отношението /не им плащаш малко все пак/, но лекарите са си добре познатите стари лица. Лично за мен е много по-важно да има квалифицирани специалисти, отколкото мазно усмихващи се търгаши, каквито за съжаление са повечето АГ в Бургас!
Изображение
Изображение
Аватар
alexa-smile
Сериозен
 ---

Мнениеот mimi_ng на 27 Апр 2010 14:47

Здравейте, аз работя в МБАЛ "Дева Мария". Много е хубаво, че се споделят мнения и предположения. Бих искала да участвам по някакъв начин в тази тема, ако мога дори да съм полезна. Задавайте ми въпроси за всичко, което ви интересува свързано с болницата. :emon14:
mimi_ng
 ---

Мнениеот tedka_medka на 30 Апр 2010 11:48

Здравей mimi_ng, аз имам въпрос :D Тъй като на мен ми предстои раждане със секцио началото на уни месец и ме интересуваше родилката какво трябва да си носи за себе си и бебето?Както и живот и здраве,комплекта за изписване на бебчо има ли значение дали е с пелена или чувалче(нашето е с пелена)?
Благодаря предварително за отговора.
Желая на всички хубав ден :balloons:
Изображение
Изображение
Аватар
tedka_medka
Отличник
 ---

Мнениеот ава на 30 Апр 2010 11:53

При раждане (нормално и секцио) , какво поема здравната каса и какво се заплаща от пациента?
ава
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Други градове