s kakva marka kiselo mliako zapo4nahte?

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Мнениеот Jilina на 28 Авг 2007 20:37

знам и уважавам мнението на всеки, но аз си мисля че ако е домашно няма проблем
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Jilina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama nati на 28 Авг 2007 20:41

Аз не бих дала кисело мляко на толкова малко дете,не зависимо домашно или купено.
mama nati
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Искрена на 28 Авг 2007 22:11

Все пак и кравата на баба може да се разболее :wink:[/quote]
и аз не се заяждам, но теб с какво са те хранили?[/quote]Ами мен майка ми ме е кърмила и после Да с кисело мляко,ама едно време качеството на храните е било различно,пък и днешните деца са много податливи на алергии и болести.Лично мнение-не го натрапвамИзображение[/quote]
:nodd: :nodd: :nodd: Даа, така си е. Сега децата ни живеят в толкова по лош свят и храната ни е пълна с боклуци, затова се стремим максимално да им осигуряваме възможно най-доброто.
Аватар
Искрена
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Jilina на 28 Авг 2007 22:53

Аз също споделям мнението че вече живеем в много по лош свят но казвам само че ако някои няма възможност да купува АМ какво ще прави като по евтино излиза с домашно мляко ? Аз имам приятелка която нямаше възможност да купува АМ и си изгледа детето след като навърши месец с домашно кисело мляко и детето си е живо и здраво. Аз си купувам АМ и не мисля да спирам.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Jilina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 28 Авг 2007 23:24

Jilina написа:знам и уважавам мнението на всеки, но аз си мисля че ако е домашно няма проблем

Извинявай, но киселото мляко не съдържа желязо! :roll: Най-малкото, което ще направиш е да му докараш желязо дефицитна анемия, която никак не е за подценяване! С очите си, съм виждала, бебета на по 1-2месеца с тежки анемии....
Мисля, че няма смисъл да продължавам, не убеждавам никого. Това е просто ФАКТ!!
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kiarra на 29 Авг 2007 08:14

Аз направих голямата грешка да дам, по съвет на педиатърката ни (вече бивша, разбира се), кисело мляко на малката, когато беше на 2-3 месеца, тъй като вече нямах кърма и се двоумях дали да минем на АМ или на кисело мляко. Педиатърката ми каза: "Ама изобщо не се притеснявай, давай й кисело мляко и се моли да й хареса, че сухите млека са много скъпи" :shock: И аз глупачката, започнах да й давах разредено кис.мляко, както ме посъветва тая жена, и на малката наистина много й хареса. Е да, ама на втория-третия ден, забелязах в изпражненията й кървави жилки. :cry: Направо умрях от притеснение, обадих се отново на бившата ни педиатърка и тя реши че си въобразявам, но ако искам да се успокоя, да дам изпражненията за изследване. Минаха още няколко дни и аз продължавах да виждам същото нещо при всяко изхождане, а тя продължаваше да настоява, че ми се привижда. Накрая избеснях, реших категорично да спра кис.мляко и да мина на АМ, и то на хипоалергично. След две седмици си намерих и нова педиатърка. Направете си сами изводите.
Изображение
Аватар
kiarra
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vailets на 29 Авг 2007 08:27

Според мен след 6тия месец може да пробва да минат на кисело мляко - преди това АМ :wink:
Изображение
Аватар
vailets
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tony_nm на 29 Авг 2007 08:41

и на двете си деца до годинката не съм давала кисело мляко, но ги кърмих ...а мъничките бебоци твърдо съм за АМ
Изображение
Аватар
tony_nm
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ladybg на 29 Авг 2007 22:27

Кисело мляко ще дам само ако детето не иска да яде изобщо и положението е шах и мат,иначе ей така да видим какво ще стане -никога. Не съм го родила да експериментирам с него или да спестявам от неговата храна.цигарите като ги пуша не ги изчислявам толкова.А това с анемията е много сериозно наистина.Пазете си дечицата!!!!
Изображение
Аватар
ladybg
Отличник
 ---

Мнениеот alex76 на 30 Авг 2007 08:33

Мила по добре давай АМ :lol:
Кис мляко не излиза по-евтино :lol:
Писанка опита кис мляко на 10м и чак след годинката започнах да и давам с лъжичка :lol: А АМ още си пием :wink:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diana25 на 31 Авг 2007 22:40

не бьрзай с кис. мляко по-добре след годината!
Изображение
Изображение
Аватар
diana25
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Pavlina на 31 Авг 2007 23:03

Всичко опира до личен избор!Аз храних детето си с кисело мляко и си е живо и здраво и вече е на по4ти 8,5 месеца и не е боледувал,да чукна на дърво,детето е много контактно и никога не сме имали проблеми!Киселото мляко е домашно подквасено в къщи,а млякото е изследвано и си е наше!За мен Киселото мляко е по хубаво!Аз имам възможност да купувам АМ,за детето си давам всичко,но предпочетох киселото мляко(беше на 3 месеца)Ще се придържа към мнението на Julina,че едно време всички са яли кисело мляко и мога да почертая че децата са били по здрави,но все пак това си е личен избор на всеки!
Аватар
Pavlina
Отличник
 ---

Мнениеот Kitana на 31 Авг 2007 23:12

Аз започнах да давам на малката кисело мляко когато направи годинка много и харесва, особено домашното че нещо купешкото много не и се нрави
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
Kitana
Пристрастен
 ---

Мнениеот luba55555 на 01 Сеп 2007 09:09

Pavlina написа:Всичко опира до личен избор!Аз храних детето си с кисело мляко и си е живо и здраво и вече е на по4ти 8,5 месеца и не е боледувал,да чукна на дърво,детето е много контактно и никога не сме имали проблеми!Киселото мляко е домашно подквасено в къщи,а млякото е изследвано и си е наше!За мен Киселото мляко е по хубаво!Аз имам възможност да купувам АМ,за детето си давам всичко,но предпочетох киселото мляко(беше на 3 месеца)Ще се придържа към мнението на Julina,че едно време всички са яли кисело мляко и мога да почертая че децата са били по здрави,но все пак това си е личен избор на всеки!

И аз така,подкрепям те напълно,но наистина е въпрос на личен избор,а и всяко дете е различно.
Изображение
Изображение
Аватар
luba55555
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Bonbon на 01 Сеп 2007 15:19

Здравей аз започнах да му давам кисело мляко когато направи 5м и половина и много му харесва и си наддава добре но изчакай още малко :)
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Bonbon
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив