s kakva marka kiselo mliako zapo4nahte?

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Мнениеот pinko_bl на 11 Юли 2007 14:27

Започнах с киселото мляко след 7 месец, защото отказа да яде адаптирано мляко. По никакъв повод не искаше да го вкуси и започнах да си й давам мляко с бисквити, кашите, пюрета и постепенно и други неща. Проблеми не сме имали. Има майки, които дават кисело мляко от много по-малки на децата си. По-тежичко и по-трудно смилаемо е за детското стомахче, но като нищо друго не иска да яде... все пак трябва да си набавя необходимите елементи, съдържащи се в млякото.
Аватар
pinko_bl
Фен на Mamaibebe
 ---

хранене с кисело мляко

Мнениеот verjito на 24 Авг 2007 15:43

Здравейте мамчета искам съвет от вас...........Моето мъниче е почти на 2 месеца а вече сме на изкуствено хранене.Някои майни ми казаха да го храня с кисело мляко.Има ли такива мами дето са си хранили детето по такъв начин и как им е действало.предварително ви благодаря
Изображение Изображение
Изображение Изображение
verjito
Редовен
 ---

Мнениеот titi79 на 24 Авг 2007 16:03

Здравей,Вержи.Аз съм Таня от Кърджали.Бяхме заедно в Широка лъка,аз бях в курса на Мима николова но сега по темата-мисля че бебока е още малък за к.мляко.То по принцип се дава наи рано след 7-8м.защото е по трудно смилаемо.Но може да питаш педиатъра ако каже че може...даваи.Защо не продължаваш със сухото мляко? :love1:
Аватар
titi79
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 24 Авг 2007 16:24

Ако педиатърът не е прочел нищо за новата схема на захранване вероятно ще ти каже да даваш кисело без проблем, но ти недей! Наистина детето е много малко за кисело мляко. Погледни по-надолу има още две теми за киселото мляко и въобще потърси нещичко за захранването - има много информация по въпроса.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот ladybg на 24 Авг 2007 16:55

Ако бебето си хапва АМ по добре не бързай с киселото мляко.В АМ се съдържат редица елементи,които липсват в киселото,особено желязо,което е крайно необходимо за развитието им.Киселото мляко е по-богато на белтъци и соли,които много трудно се усвояват от организма на кърмачетата и може да се стигне до неприятни последици като ацидоза или алергия към белтъка на кравето мялко. Изчакай поне до годинка ако можеш. :nodd:
Изображение
Аватар
ladybg
Отличник
 ---

Мнениеот verjito на 24 Авг 2007 16:59

Здравей Таня,изобщо не съм предполагала че ще се срещна с някой съученик в този сайт и много се радвам че ми се обади.Как си как я караш?Имаш ли бебче?Надявам се да подържаме връзка тук.ти в кои теми влизаш най-често :flowers:
Изображение Изображение
Изображение Изображение
verjito
Редовен
 ---

Мнениеот daniel4o1982 на 24 Авг 2007 17:01

Алергиите към белтъка на кравето мляко не са чак толкова срещана рядкост. Може да получи астма или атопичен дерматит също и а педиатъра само ще и каже: "А, получили сме алергийка". Педиатрите не четат последните изследвания, не ходят по научни конференции и семинари. Свеовната здравна организация и УНИЦЕФ препоръчват кърмене или АМ до 2 годинка на детето, помисли, не е случайно.
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 25 Авг 2007 09:41

И аз бих те посъветвала да изчакаш,ние ядем к.м. само за следобедна закуска с бисквити,но така да пие ,да замествам АМ с него още не съм го правила
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Rumy на 25 Авг 2007 17:30

daniel4o1982 написа:Алергиите към белтъка на кравето мляко не са чак толкова срещана рядкост. Може да получи астма или атопичен дерматит също и а педиатъра само ще и каже: "А, получили сме алергийка". Педиатрите не четат последните изследвания, не ходят по научни конференции и семинари. Свеовната здравна организация и УНИЦЕФ препоръчват кърмене или АМ до 2 годинка на детето, помисли, не е случайно.

:oki:
Абсолютно подкрепям.
И аз съм на същото мнение. Според мен най-голямата лудост, която правят педиатрите е да се препоръчват сокчета и кисело мляко на деца под 8 месеца. АМ както е написала ladybg съдържат всички необходимо за детето витамини и минерали.
Аватар
Rumy
Отличник
 ---

Мнениеот gabinki на 26 Авг 2007 17:14

Не давай кисело мляко,не само,че въобще НЕ е по-полезно от АМ,ами и ако седнеш да сметнеш се оказва и че въобще НЕ е по-евтино от АМ.Първо потърси повече инфо,преди да направиш тази стъпка.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Jilina на 28 Авг 2007 19:07

Тук аз вече съм на съвсем различно мнение от всички, ако киселото мляко е домашно направено няма да има нищо страшно. Нас като са ни глвдали само с кисело мляко да не ни е станало нещо. Ако се купува хубаво домашно прясно мляко и се подквасва в къщи не виждам какъв е проблема, а и излиза по евтино от сухите млека изчислявала съм го.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Jilina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Искрена на 28 Авг 2007 19:20

И аз съм против храненето с кис.мляко. Изчетох доста, трудно смилаемо е за крехките недоразвити стомахчета и кух други неща, споменати по-горе. Дадох му кис.мляко след 10 я месец и то не замествам адаптираното, а за следобедна закуска с бисквитки, при това изключително рядко давам все още- на година и два месеца е детето ми.
Аватар
Искрена
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 28 Авг 2007 19:24

Jilina написа:Тук аз вече съм на съвсем различно мнение от всички, ако киселото мляко е домашно направено няма да има нищо страшно. Нас като са ни глвдали само с кисело мляко да не ни е станало нещо. Ако се купува хубаво домашно прясно мляко и се подквасва в къщи не виждам какъв е проблема, а и излиза по евтино от сухите млека изчислявала съм го.
А как ще си сигурна,че това Хубаво Домашно Прясно Мляко е наистина такова?Не се заяждам,но все пак млякото трябва да е изследвано,за да е сигурно,че е хубаво,т.е. безопасно и с добро качество.Все пак и кравата на баба може да се разболее :wink:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Jilina на 28 Авг 2007 19:38

gabinki написа:
Jilina написа:Тук аз вече съм на съвсем различно мнение от всички, ако киселото мляко е домашно направено няма да има нищо страшно. Нас като са ни глвдали само с кисело мляко да не ни е станало нещо. Ако се купува хубаво домашно прясно мляко и се подквасва в къщи не виждам какъв е проблема, а и излиза по евтино от сухите млека изчислявала съм го.
А как ще си сигурна,че това Хубаво Домашно Прясно Мляко е наистина такова?Не се заяждам,но все пак млякото трябва да е изследвано,за да е сигурно,че е хубаво,т.е. безопасно и с добро качество.Все пак и кравата на баба може да се разболее :wink:

и аз не се заяждам, но теб с какво са те хранили?
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Jilina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 28 Авг 2007 20:30

Jilina написа:
gabinki написа:

и аз не се заяждам, но теб с какво са те хранили?
Ами мен майка ми ме е кърмила и после Да с кисело мляко,ама едно време качеството на храните е било различно,пък и днешните деца са много податливи на алергии и болести.Лично мнение-не го натрапвамИзображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив