Януарски бебчета 2014

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Re: Януарски бебчета 2014

Мнениеот User на 05 Яну 2014 14:22

Мери, много бързаш. На мен кърмата ми слезе чак на 4 ден сигурно. За всеки е различно, след секцио още по-бавно слиза. Стига да имаш коластра, то на новороденото стомахчето е толкова малко, че първия ден и няколко капки коластра го засищат. Според мен си го слагай да суче, недей веднага да решаваш, че не става. В болницата не ти ли казаха да го слагаш на гърда? :shock:
Изображение
Аватар
User
Пристрастен
 ---

Мнениеот meri siii на 05 Яну 2014 14:39

Те само това повтарят'дай му да суче и дохранвай тогава"ама аз нямам нито кърма нито коластра,слагам го и едва днес успях с 300 зора да му подам така ,че да засуче ама сукне 2 пъти и спира а циците са ми ,като катми :evil:
Другото секцио което е ден преди мен и е тръгнала кърмата още на следвъщия ден то е много индивидуално но съм сигурна ,че вкъщи на спокойствие нещата ще са по добре.
Днес от 5:00 до преди малко не мога да го накарам да изяде 20 мл ,взимаха го да го боцкат,почнал е да се обезводява и да жълтее и да чукам на дърво сега хапна 40 мл и ми дадоха водичка с глюкоза ,която също прие добре и се надявам да не се стига до по лошо :? Да ми дават мляко в по голяма доза пък ще се мъча да му я давам а те с тия 30 мл :evil: и то с цел да кърмя ама естествено,че ако имам ще кърмя,ще изцеждам ще давам ама не разбират тия хора а млякото аз съм си купила и донесла :evil:
Яд ме е също ,че дават млякото студено :evil: мъжо е купил една кутия Аптамил и ще ми я донесе та ще взема да си я скрия и ще си му давам кога ми е кеф а не когато акушерката реши :roll:
Ох,сигурно ме усещате много негативно настроена :mrgreen: така е ,болниците ме депресират ужасно и нямам търпение да си идем вкъщи.
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот User на 05 Яну 2014 15:44

Ще се приберете не се тревожи. :P А, ти как реши, че нямаш коластра? Защото са ти меки ли? Помоли ги да ти покажат как да се цедиш, ако искаш. Аз също си мислех, че нямам, но една акушерка ми показа как става и се оказа, че си имам. Стискам, стискам, ама не става, трябва да се покаже от специалист. След няколко дни тръгна кърмата и всичко беше наред. Не за дълго, но все пак. Коластрата е най-важната, а ако имаш и не си дала... :roll:
Изображение
Аватар
User
Пристрастен
 ---

Мнениеот meri siii на 05 Яну 2014 18:29

Нямам,Юзерче знам как да се цедя на ръка,дърпам и с помпата и няма и капка.
Сега успях да го събудя и му дадох 30 мл и водичка си пийна ,дано да си хапва по мъничко но редовно :roll:
Днес най накрая го записаха ,тати си го припозна :D
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 05 Яну 2014 19:49

Снощи в 10 часа, Юленцето е родила момченце - Денислав с мерки 3,200кг./50см
Чухме се, вече не е в реанимация, но все още я боли операцията, та си лежи.
Бебе Дени е в кувьоз, защото се е родил по-рано, иначе всичко си му е наред на малия миш ♥
:)
Последна промяна lyubomira_naidenova на 05 Яну 2014 20:43, променена общо 1 път
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri siii на 05 Яну 2014 20:18

Ехха,честит Денислав на Юлето да е много здраво бебче да радва мама,тати и баткото :balloons:
Избърза и тя а беше от последните :D Дидееее стягай се и твоя ред идва :P
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот User на 05 Яну 2014 21:55

Ехааа! Честито второ щастие на Юлето! Да е жив и здрав Дени! Бързо възстановяване и да си се прибират вкъщи! :congratulations:

Мери, какво мляко дават в болницата? На Ивето даваха ХИП, но аз дохранвам с Лактана Био. :P
Изображение
Аватар
User
Пристрастен
 ---

Мнениеот meri siii на 05 Яну 2014 22:05

Млякото ние си го занесохме ,мъжо беше купил Фризолак а сега ми донесе една кутия Аптамил.
Това диваче не мога да го събудя да яде вдигам,щипкам бузки пъхам бибата и неще и неще а днес е папкал едва 2 пъти и водичката по голямо количество :roll: дано през ноща си навакса ,като будува повечко.
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dilqna_gk на 05 Яну 2014 22:06

Ехаааа,разчувствахте ме.Юлеее,честито! Да Ви е жив и здав юнака.Може да се е родил по-рано,ама я с какви мерки е. :-) :balloons:
Мерка,Мерка,представям си колко ти е смотано в болницата сега.За Аптамил съм ЗА,давай си от него,а за кърмене не се претиснявай-като няма-здраве да е.Да не би да кара жълтеница малчо?
Иначе Юзърче е права,направи се на луда и питай да ти покажат за кърменето.Това им е работата все пак!
Ох,сега чакаме подробности от Юлето.
Аз иначе днес направих една щуротия.Реших да се кача на един стол да забърша прах на високото и паднах от него.Инстинктивно скънах колене и тях само ударих,ама си изкарах акъла. :cry: И като знам,че съм си виновна и още ми е тъпо.Добре,че днес бях и на преглед,иначе щях да се побъркам.
Та,док каза, че всичко е наред,даже бебчо е още високо.Взе ми вагинален секрет и пак при него около 17.01.Ако не тръгна да раждам преди това де. ;-) Ама едва ли,според мен.
Бебчо е около 2800гр,ама ми каза,че според него е по-мъничко така като ме гледа,да не очаквам гигант. :D Все пак вика апарата е с програма и дава отклонения.Вика,че дългичко го виждал и аз взех да се смея,з-то баща й е над 190см. ;-)
Та,аз си мисля,че като Мери и Юзърче ще си изкарам до края.Тъкмо да закрия сезона ни.
Изображение
Аватар
dilqna_gk
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот User на 06 Яну 2014 01:10

Ех, Дидеее.. Пази се повече. Остави домакинската работа. Макар че да ти кажа как се ражда - натоварен ден после отиваш да празнуваш, малко танци и вечерта раждаш. При мен така стана. Хаха. Отидохме да празнуваме бебче и като се прибрах се почна. :lol: :P
Изображение
Аватар
User
Пристрастен
 ---

Мнениеот meri siii на 06 Яну 2014 10:35

Добро утрооо
Диде ,ти пък как се нави да се чекнеш на столовете :mrgreen: добре ,че нищо ви няма :wink:
Щеш не щеш закриваш сезона имаше още 2 момичета дето пишеха ама изчезнаха безследно :roll:
Ние сме и на последна страница от темата,ще правим ли друга тук или ще се изнесем в раздел'Родени през' и кой ще я направи новата тема :roll:
Ние изкарахме ноща добре ,даже спахме :D хлапето се буди да яде но си спинка даже при мен от м2 до 5 и нещо :D
Снощи започна успешно да позасуква а днес е шампион и само дзяпа а то нищо не му пуска само мъничко коластра но постоянно иска цица :lol: до сега е будувал пак посука ,нахраних го и спи дано всентака да си се храни шишкото а и определено днес е по добре аз не му бях виждала очите а днес ис ги отваря и разглежда :P
Юлето днес сигурно е по добре но едва ли и е до писане (съдя по себе си)мен още първата вечер ме засипаха с телефонни обаждания а на мен така не ми се говореше с никого.
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dilqna_gk на 06 Яну 2014 13:56

Браво на гладника ти Мерка.Нека си хапва и да спи-идилия. :-)
Абе мами,пъпчетата на бебчетата в болницата ли паднаха или?
Юзърче,и аз предишния ден се шегувах с фризьорката,че тя някакво куче гонила и до вечерта родила,та аз реших от столове да скачам. ;-)
Меркааа,чакайте и мен пък после местете темата,не бързайте. :-)
Изображение
Аватар
dilqna_gk
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri siii на 06 Яну 2014 14:40

Добре Дидее :D ама някойй трябва да пусне нова тема,че тая на 100 стр ще я заключат :roll:
Аз пак се сдухах,изписаха 2 родилки и ми стана криво щото и аз искам вкъщи :? Дано утре ме пуснат а това зависи от изследванията на маллкия.
Гърдите ми започнаха да стават твърди,малкия засуква но не достатъчно с помпата успях да дръпна 20 мл коластра малко да облекча твърдотата но ги чувствам напрегнати.
Ей,родилите споделете какви почерпки носихте на изписването,моя мъж се чуди викам едни бонбони,кола,кафе за акушерките и за моя док някакъв алкохол,бонбони,ядки :roll:
Малкия определено повечеко будува днес,дали защото е спинкал през ноща но отвря очите и така слладко оглежда а като ме чуе почва да върти очички сякаш ме търси :D
Ех ммомичета как се изнизаха всички тия месеци ей сега и Дидето да се обеби и почваме да обсъждаме съвсем различни неща покрай бебенцата. :P
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri siii на 06 Яну 2014 18:56

Иве,въпросче към теб :!:
Кака изцецдаше юпрез колко време и по колко за да нямаш проблем с гърдите докато Алекс беше в болницата?
Гърдите са ми като дюли и явно не са отворени всички каналчета и ,като изпомпвам най много 2 струйки прави :roll: малкия и той днес почти не е сукал,трудно му е и най вече,като са твърди гърдите :roll: та да не го закъсам ме е страх и не знам уж цедя но то съвсем малко и гърдите са все на бучки и не олеква.
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
meri siii
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот soniK на 07 Яну 2014 00:02

Ееееее Юлето и тя бързо ,бързо се уреди...Живо и здраво да им е момченцетоооо..много се радвам. :balloons: :D :D :D
Мери радвам се че вече си хапвате и сте добре.
Всичко идва точно на време за тези които умеят да чакат :)

Изображение
Изображение
Аватар
soniK
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив