Октомврийски мами 2012

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Re: Октомврийски мами 2012

Мнениеот adi на 17 Окт 2012 17:33

Здравейте момичета,
Чета ви редовно, но не пиша .Наложи се да поостанем малко повече в болницата, защото бебка беше с някаква инфекция предадена и от мен и трябваше малко лечение, но слава богу вече всичко е наред. Малко ми дойде като гръм от ясно небе това, прк положение, че доста и треперих и какви ли изследвания не правих, ама.....
Иначе тя е доста кротичка засега, дори мързеливичка, само спи и докато се храни пак спи :roll:
Малко зор виждам, защото баткото беше голям гладник, за 5 мин. изяждаше всичко, а тя си почива, оригва се и пак продължава :wink: Знам че всяко дете си е различно, ама направо ме изпотява :D
Аз много добре се чувствам, махнаха ми днес конците, сега и корема да се прибере и ще стана готина мама :D
Гърдите ми се напълниха преди 4 дни, но се цедя само по веднъж на ден и то с голям зор изкарвам малко, колкото за едно хранене. С баткото и толкова нямах, все си мислех че сега щ :cheers: е има, но..... то и с мойте вдлъбнати зърна, не е за приказване. Ще ядем адаптирано и това е, сега какво да направя :?: :!:
Радвам се, че толкова бързо са порастнали вашите бебчета, нека все така да папкат и да растат :wink:
Целувки на всички и до скоро :balloons:
ИзображениеИзображение
Аватар
adi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mechoche на 17 Окт 2012 21:04

Здравейте ние сме си 2в1 все още :)
Диде чесетит ви първи месец,все така добре да си растете. Ние сме добре,все по трудно се движа-ама още малко.Лека нощ от мен,лягам си адски уморена. Целувки на всички
Изображение

Изображение
Аватар
mechoche
Сериозен
 ---

Мнениеот sofia777 на 17 Окт 2012 21:56

Ох ,аз само набързо да драсна някой ред че умирам за сън :| Дасега сче учили уроците че днес пак напревихме една дълга разходка този път четирима!!!! :D
ДИДЕ благодаря за съветите за памперсите -ще потърся единичка!Много хубаво сте пораснали!!!Нямам търпение да идем и да ни претеглят и нас че да разбера тази моя кърма хранителна ли е...Моята маймунка и тя понякога има запушен нос и хърка...аз само почиствам или пък тя киха и сама се изчиства..
МЕЧОЧЕ аз пък мислех че вече не сте 2 в 1..ама скоро ще е!Стискам ,стискам! :wink:
СИЛВЕ точно до ушите!!! :D
АДИ и маята принцеса спи,яде ,спи ,яде! :D Вчера пък от простотия едва не си докарах мастит...да заспя моля ви се с един стегнат сутиен...и да видите болки посред нощите...цял ден мазах с риванол!Има ефект ,ама защо ми трябваше да махам свободните сутиени :?: :?: :?:
Ох,лягам вече..едвам стоя..а сега в 22ч ни е яденето :wink:
До утре момичета!!!! :champagne:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
sofia777
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Силвия на 17 Окт 2012 22:22

НЯМА НЕХРАНИТЕЛНА КЪРМА!
всичко си ти е наред.
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот didika76 на 18 Окт 2012 07:57

Добро утро и от мен!
Ади, важно е че всичко е наред! :P
И аз като Силвето мисля, че няма нехранителна карма, това е най-доброто за едно бебе. Вчера говорих с една позната, която е с бееб на 6 месеца и тя ми каза, че още преди да й текне кърмата я спряла с хапчета, защото не желаела да кърми....ОХ, ужас........, това е направо престъпление към едно бебе, при положение, че си имал всичко шансове да кърмиш. Все пак да не забравяме, че кравето мляко си е най-добро за теленцето........ :oops:
Ади, стимулирай с чайове, лук, орехи и др. сурови ядки, чай за кърмачки и т.н., ако не стане то е ясно - адаптирано ще е...
Мечоче, хайде стискаме палци, скоро да се гушкате с бебенцето.
Приятен ден на всички!
Аватар
didika76
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Силвия на 18 Окт 2012 10:49

Ади, за твое спокойстиве, поискай съвет от Консултат по кърмене. Имат сайт и телефони в нета. Знам, че е специфичен твоят случай и аз не съм компетентна и не мога да ти помогна. За стимулиране, знам трикове, но за вдлъбнати зърна-нищо.
Днес трябваше да раждам. :D Мемоче, ти си за утре нали? Важното е, че издържа до сега. Направи най-доброто за бебето си. Ние бързаците...ще се местим в септемвриската тема.
Диде, Софи, пишете, че бебо има сополки. Това не ви ли стряска? Аз нямам опит с болестите. Мимка е пила само 3и пъти АБ и то едния път, защото мъж ми не разбрал, че трябва да се изчата.И със сигурност на тази крехка възраст не ми е боледувала изобщо.
А, как ви е кървенето? Моето вече за 3ти път започва. :shock:
Диде, Мира, коремчетата прибраха ли се?
Моята сестра ме отчая онзи ден. Рече, че ми бил голям корема, а аз си спомням, че с Мимка ми се прибра в 3тия месец. Според мен си е съвсем добре.Ах, че не мога да кача снимки. :lol: Накаква настройка се е прецакала и не ми се занимава с нея, ама никак. :emon17:
До после!
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Valkanova на 18 Окт 2012 11:06

Добро утро и от мен :)
Как сте момичета?

Ние вчера си направихме първата разходка много добре и се отрази,днес сме на консултация след обяд,с тези колики незнам вече сега сме с капки Биогайя,но те са с натрупване и още чакаме резултата/ако има такъв/.В момента спинкаме и пъшкаме,защото много ни боли.
Учудвам се,че има хора които умишлено си спират кърмата,нямам думи :o .
Хайде МЕЧОЧЕ чакаме новината :D :D :D

Това е от мен за сега,аз да се захващам да гладя и изпера
До скоро :)
Изображение
Аватар
Valkanova
Сериозен
 ---

Мнениеот sofia777 на 18 Окт 2012 21:33

Ехо ,привет..отново този номер ..писах ,,писах и изведнъж ..всичко изчезна..нямам нерви да пиша пак..
Само отбелязвам че сме добре,сополките ни са съвсем мъничко..,правим си разходки от 9-тия ден което не знам дали е правилно но щях да откача в къщи...,за кърмата ми-ми беба все зяпа гладна и това ме кара да мисля че е нехранителна..но щом казвате..то ще се види на консултацията де..А кога е ръвата консултация всъщност?
Ох,уморена съм ,утре ще пиша повече..не знам защо но за втори път пиша ли пиша и ми се изтрива целия текст!!!!
Радвам се че сте добре...и пишете!!!!Силве защо ще ходите в септемврийската тема?Аз не искам да се разделяме по септ. и окт. теми...
МЕЧОЧЕ стискам :wink: !!!
п.с СИЛВЕ кървенето при мене спря веднъж и започна за втори път...явно това е нормално...да започва ,спира...При мен спирането беше само за един ден..
АДИ и моята Софи спира ,почива ,пъшка ,пак я храня...пак заспива,пак пъшка...ама общо взето бързо и се движи устичката но се и уморява..Нали са дами :D :D :D
Абе момичета кога е първата консултация?На кой ден?Срам ме е да питам по телефона лекарката... :oops: Може да ми е казала ама аз нали съм заспи.. :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
sofia777
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Valkanova на 19 Окт 2012 12:33

Здравейте момичета,вчера минахме консултация и вече сме 3.900кг и 52см.високи добре сме,килограмите са ни малко в повечко,защото за 15 дни сме наддали 0.700кг.Иначе сме добре,мъчим се с коликите все още.Днес пак ще излезем на разходка,че много добре и се отразява навън нямаме колики :emon15: :emon15: :emon15:
Sofiaпри мен е на 20 тия ден консултацията и сега ме вика чак на 29.10 тоест като станем на един месец за ваксината Хепатит Б отново.
Изображение
Аватар
Valkanova
Сериозен
 ---

Мнениеот MiRa_89 на 19 Окт 2012 13:22

Привет момичета!!!
Мечоче стискаме палци!!!
Още снощи тръгнах да пиша,но бебо се размрънка и не успях да довърша.
По въпроса с корема-още не се е прибрал напълно,има кожа увиснала и не знам какво да я правя-ако някоя от вас знае нека да сподели,за сега само слагам стягащи колани,че нямам време за друго.
И ние имаме проблеми с кърменето-изцеждам се и му давам,защото горкото много се тормози-много се стича кърмата когато папка и се дави,повръща,изнервя се и не иска да захапва гърдата.Пробвах преди да му дам пак преди това да се изцедя малко уж да спре да се стича сама,но и това не помогна и сега се цедя.И ние имаме колики,понякога по-силни,понякога по-слаби.
Утре ставаме на месец,а във вторник ще ни боцкат и ще видим колко сме пораснали.
Купихме шарена играчка за над кошарката,която вече следим :P :P :P
Сега ви оставям,че отиваме на разходка
целувки
ИзображениеИзображение
Аватар
MiRa_89
Отличник
 ---

Мнениеот Силвия на 19 Окт 2012 14:53

Привет!
Уплаших ме Мечоче с прекалено внимание и сега не ще да ни пише. :lol:
Мира, ако е само кожа е кофти- така ще си остане.Аз имам сланинка няколко пръста, но ще се стопи. :wink: Иначе мажи с масла, кремове против стрии и за стягане на кожата.
Защо си мислите, че само момичетата така сучат с почивки? :D
пак се храним
до после
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mechoche на 19 Окт 2012 20:45

Здравейте ние се родихме,момиченце Ема 3350,50см тази вечер 18:55. Трудно и болезнено,сега съм реанимация,итре ще пиша подробности. Целувки
Изображение

Изображение
Аватар
mechoche
Сериозен
 ---

Мнениеот MiRa_89 на 19 Окт 2012 20:55

Еха браво на Мечоче---ЧЕСТИТО!!!
ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ВИЕ И ЦЯЛОТО ВИ СЕМЕЙСТВО!!!ДА ВИ РАДВА МНОГО МАЛКАТА ЕМА И ПРЕКРАСНО И БЕЗГРИЖНО ДЕТСТВО И ЖЕЛААЯ :)
БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ !!!
ИзображениеИзображение
Аватар
MiRa_89
Отличник
 ---

Мнениеот adi на 19 Окт 2012 21:43

МЕЧОЧЕ, ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА! ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА И ДА РАСТЕ МНОГО ЩАСТЛИВА :balloons: :balloons: :balloons:
Е, родихме всички :wink: сега ни остава да се радваме на малките бонбони :D :D :D
МЕЧОЧЕ, бързо да се възстановиш и да разказваш как мина раждането :wink:
Прегръдки силни за теб и целувки на ЕМА :congratulations:
ИзображениеИзображение
Аватар
adi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Силвия на 20 Окт 2012 09:53

MiRa_89 написа:Еха браво на Мечоче---ЧЕСТИТО!!!
ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ВИЕ И ЦЯЛОТО ВИ СЕМЕЙСТВО!!!ДА ВИ РАДВА МНОГО МАЛКАТА ЕМА И ПРЕКРАСНО И БЕЗГРИЖНО ДЕТСТВО И ЖЕЛААЯ :)
БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ !!!

:balloons: :balloons: :blow_out_candles: :balloons: :balloons:
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив