Октомврийски мами 2012

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Re: Октомврийски мами 2012

Мнениеот Силвия на 15 Окт 2012 10:23

Привет!
Мерси, Софи! Дай боже да си живеем безгрижно и щастливо 5та/ слагам и котката/ :lol: Обаче голям ремонт ще пада. Панелка е и предишният собственик е мислим някави неща, ама нищо не е направил, само е развалял, та ние сега пък съвсем друго мислим...До месец ще се нанесем и полека лека ще го дооправяме.
Снощи ни спряха водата и бебо не е къпан. Тази сутрин като я пуснаха бурзам да мия, пералня да пускам... и каката ни е малко болна...Веселба е в къщи.
Сега ще поработя до следващото кърмене.
Диде, Честито ви 1месец!!! :emon27: :sm_171: :emon14:
До скоро!
:balloons:
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Valkanova на 15 Окт 2012 11:50

Здравейте момичета?
Как сте вие и малките бебоци?

ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА НА МЕРИ,ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО РАДОСТ ДА НОСИ НА МАМА И ТАТИ :congratulations:
КАРЛИТА ЧЕСТИТ СИН,ЖИВ И ЗДРАВ ДА Е И ДА ВНАСЯ САМО ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ ВКЪЩИ :congratulations:
ДИДИ ЧЕСТИТ ПЪРВИ МЕСЕЦ И ОТ МЕН :balloons: :balloons: :balloons:

Ние сме добре,много ни мъчат коликите снощи като са почнали от 21:30 доо 00:30часа :( само плач и капките не помагат много,но то лек няма.Иначе като не ни боли стомахчето сме толкова тихи и спокойни умирам от кеф като я погледна и тя е спокойна.В четвъртък ще направим 20 дни и сме на консултация при педиатърката ще видим колко сме пораснали :emon28: .Все още си я кърмя,и тя ме изцежда докрай,само че като има колики не мога да разбера кога е гладна и кога не.

Приятен ден от мен :D
Изображение
Аватар
Valkanova
Сериозен
 ---

Мнениеот sofia777 на 15 Окт 2012 12:38

Диде честит ви първи месец и от мен!!!! :balloons: :balloons: :balloons: Все така да расте малкия юнак!
Колики още нямаме ама може би по -нататък...няма да ни подминат..
От днес вече таткото подхвана работата,баткото е на училище и ние сме самички двете :roll: -бебка сутринта я везх в леглото при мене но като я помирисах..леле..а като отворих памперса..що да видя-дет се вика до ушите наакана и изцапала дрештике..и пъпа..между другото пъпа не ни е паднал още и се зацапва от акото ако е в повече...Гледам че се крепи на още мъничко но и има раничка ...почиствам със спирт и сулфатиацол но пак ми е леко притеснено защото не е сухо там а някаква още мокра раничка..ще изсъхне като падне нали?На момчето ми беше с конец завързан а сега с тия гадни големи щипки...всеки път ми се реве като видя как виси на малкото пъпчеДано падне вече и се изчисти че да си я къпем и цялата!
Това е от мен засега !Пишете момичета! :D
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
sofia777
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот didika76 на 15 Окт 2012 17:47

Привет и от мен! Благодаря ви за поздравленията! :P
Честита ни месечинка! Да си расте жив и здрав бебчо и многоооо послушен! :balloons: :balloons: :balloons: :congratulations:
Силве, честита ви придобивка. Това е чудесно - нов дом с новия член на семейството. Да го изпълните с много любов и разбирателство! :congratulations:
Софи, за пъпчето нашето падна сравнително бързо, само не го мокри и го почиствай със спирт всяка вечер, без сулфатиацол, защото прави коричка. Не забравяй да завърташ щипката по посока на часовниковата стрелка.
Скоро ще публикувам нови снимки във Фейсбука, но не ми е останало време. Цял де се юркам напред-назад, гледам и разходки да има и не мога да сваря с всичко. :P
Иначе сме добре, в сряда сме на консултация да видим как се движим с килограмите. Мъника започна да иска внимание, реве без да е гладен и като го вдигнеш на ръце спира...хитрушко. :P Иначе мисля, че коликите са сравнително слаби. Дай Боже и занапред така.
Вълканова, за коликите пробвай със сешоара, насочвам го към коремчето, а от бръмченето му се унася и заспива. Внимаваш естествено от какво разстояние да го затопляш, да не е прекалено отблизо. Ти възстанови ли се от секциото напълно?
Хайде засега толкова от мен! Целувки на всички бебоци! :P
Аватар
didika76
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sofia777 на 15 Окт 2012 18:06

И нашето пъпче падна днес преди малко :D -вече съм доста по-спокойна!ДИДЕ нашата педиатърка държи на сулфатиацола а и при сина ми слагах и сега е сухичко ..мен ме притесняваше това леко мокрене там на раната..Иначе как да гледам да не се намокри като тя като напълни памперса и чак до там стига и се цапа :roll: -както и да е..вече падна!
Момичета аз на 8-мия ден от раждането почти нямам лохии..остана само някакво ръждиво зацапване...това нормално ли е???
Отделно -мен положително настроения и щастлив човек ме хвана следродилната депресия...от няколко часа си поревавам и плаша хората около мен..особенно детето..ама не ми спират сълзите..или спрат и след малко айде пак..мъжа ми го няма и ми е много самотно така.. :roll: -оф,оплаках се..дано скоро ми мине..Иначе пък порева ли си..поодминава ми...
А бебка иначе пък спи ли спи....може би 23 часа в дененощие но подозирам че като ГОГО на ДИДИ ,скоро ще се осефери и ще ни подлуди...но пък ако и аз и тя сме добре ,всичко ще е наред!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
sofia777
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Силвия на 15 Окт 2012 21:43

Софи, не го мисли този път. Просто почиствай и подсушавай.
Всички ни гони следродилната депресия. Къде се засилва от недоспиване и недояждане или тем подобни, къде поотслабва.
Ние днес нямаме колики. :emon22:
аз след малко пак ще се пробвам да правя йога. Предния път положението си бе направо плачевно. :emon17:
А, вас дали ви боли коремната кухина при натиск ?
Хайде до скоро! :balloons:
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mechoche на 16 Окт 2012 10:14

Здравейте ние сме още 2 в 1 :) много скоро ще дадем финал на темата.
Днес ще си подреждам новата кухня която вчера вече направиха. Остана още един ден работа по апартамента относно мебелите.Бебка усеща че не сме готови и милото чака:)Добре че съм си испрала всичко за новата къща,остана само гладенето:)
Радвам се че сте добре с бебковците:)
До скоро мами мили и сладки бебчета.
Целувки и скоро и аз ще се похваля :)
Изображение

Изображение
Аватар
mechoche
Сериозен
 ---

Мнениеот Valkanova на 16 Окт 2012 12:34

Здравейте момичета.
Как сте днес?
Тази нощ от колики не сме спинкали :( ,и сега след малко мисля да хапна и да дремна малко докато тя спинка.Нашето пъпче падна на 9 ден,щипката не съм я въртяла само стягах кончето, използвах спирт и антибиотична пудра.Момичета знаете ли кога може да и се почистват ушенцата?Нашата педиатърка каза да не бързаме още.
ДИДИ много съм добре вече,не ми дърпа никъде и операцията не си личи :D :D :D .Радвам се че стана така и по добре :).А за сешоара ще пробвам, до сега слагахме топла кърпа на коремчето и и пусках вибрацията на кошарката.
Изображение
Аватар
Valkanova
Сериозен
 ---

Мнениеот Силвия на 16 Окт 2012 13:29

Привет!
Дани си навакса с кг и см.Вече е 4150гр и 54см.Иначе казано е наддал 1кг и е порастнал с 4 см. Гигант!!!
Мечоче, дръж се. ти само си остиска до термина. Браво на теб!
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sofia777 на 16 Окт 2012 18:25

Привет!
На мен течението ми се върна...по тъмно червено..със леки съсиреци...не знам как ще си позная истинския цикъл :oops:
Аз вчера бях доста зле емоционално..голям рев ..цял ден.. :( Днес съм вече по .добре ,но и излизахме на слънце из квартала за малко..и това ми се отрази добре..гримирах се ,понаправих се..бива..
За корема -СИЛВЕ вчера ме болеше малко от едната страна при натиск...,но беше само вчера!Браво на момчето ви!Все така да расте и хубавее!!!
ВЪЛКАНОВА нашата пък педиатърка държи още от сега да и почиствам нежно ушлетата ..и аз почнах..ама съвсем лекинко обирам..има какво.. :wink:
МЕЧОЧЕ продължавам да стискам палците!!!Най-лекото и успешно раждане ти пожелавам..имам чувството ,че ще е тази вечер!!! :D
СИЛВЕ и на мен ми трябват някакви упражнения ,но за гърба..кръста ми е много слаб и това ме кара да вървя изгърбена..усещам се ,изправям се веднага, но ме боли..
Днес голяма решаване на задачи падна с моя син,..пети клас си е сериозно изпитание..и за детето и за родителите..взе ми се акъла..едното мрънка гладно ,другото ме пита какво е географска ширина и дължина че и дроби..и митове и легенди..+английски..ей го сега вече свършихме...от обяд.. :roll: Добре че дребната спи с часове...Аз нещо обаче взех трудно да се пълня с мляко..много ме изяжда детето и нямам време да се налея..Предложете някакви храни и напитки за повече кърма!
Чао до после! :champagne:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
sofia777
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Силвия на 16 Окт 2012 20:26

Привет!
Нищо не ти трябва Софи. Само по чаша течност преди кърмене. Ако не й стига, ще яде по-често и така ще ти се увелечи кърмата. Иначе има и хомеопатия, но аз не съм наясно.
Честно да си кажа и аз се чудех дали имам достатъчно, но щом е наддал толкова много, явно си имам. :D
Софи, какво стана със сополчетата? Мимка почти разболя Дани, та и аз сега се боря. :( Капя солена водица и чистя с клечица. Виждам резултат и се надявам само с това да се разминем.
До скоро!
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sofia777 на 16 Окт 2012 21:42

СИЛВЕ пак научавам нещо ново от теб...една чаша преди кърмене!А аз си мислех че две три чаши на ден са ми достатъчни...не ми се пие много много вода но сега като научавам това от теб ще го приложа!За сополките -ами бъркам с тънка клечка за уши и като се покаже издърпвам с ръка или кърпичка...ама мисля тези дни да потърся помпичка за носле!
Момичета купувам памперси на ПАМПЕРС-опаковката в жълто и зелено...взехме от опаковката с 94 бройки-двойката-обаче тия памперси пропускат!Въобще не съм доволна!Бебка е все напишкала дрешките и нанакана извън памперса -даже вчера до горната част на гръбчето беше стигнало.. :roll: -вие какви ползвате и сте доволни?
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
sofia777
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Силвия на 17 Окт 2012 08:45

Привет!
"пак" научаваш нещо ново от мен. :lol: Да не ме обявите и тук за ходеща енциклопедия. :emon17: Чак толкова много не знам.
Аз ползвам пуфис, т.к. с Мимка не бях доволна от марка Памперс,но и те са същите. Само дето не го спарват или може и да го спарват, че получи гъбички и на тестисите. Назначих таткото за главен капител и да видим какво ще стане.
и аз така за нослето - с тънка клечка и с навита кърпичка/книжна/, че да мога по-вечко да обера.
Исках за коликите да споделя няколко дневно наблюдение. Като пия чай от резене, това дето го дават против колити и Дани няма,но вчера не пих, та ставах посред нощ да топля черешевите костилки. Много хубаво миришат, ама по-добре само за кеф да ги ползваме.
До после!
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот didika76 на 17 Окт 2012 15:42

Привет и от мен!
Ходихме на консултациия, боцнаха ни, поревахме си и така.... :P Вече сме 4,400 кг., 54,5 см. Наддали сме 1.100 за месец и 3.5 см. на дължин. Повече от добре....значи момчето се нахранва. Доволна съм от Гошко, все така да си расте и наддава.
Софи, задължително се наливай с течности - вода, чай, компоти, сокове от бистрите 100% /ябълка напр./. Освен това си варя често жито с повече стафиди и орехи. Действа ми доста добре. За депресията мен този път ме пропусна, по скоро съм нервна защото понякога ми идва в повече и аз като теб уча с баткото и купона е пълен. А в пети клас си представям, просто ад.Аз пък да ви се оплача, като ме е лепнала една треска за сладко, аме не какво да е шоколади, биствити, вафли... :P от най-полезните, нали се сещате.... Относно памперсите и аз съмс Памперс от зелените, имала съм случаи да изпуска, но като цяло са добре. Ако имаш такъв проблем Софи си вземи единицата 2-5 кг. Може би двойката ви идват големички. Аз например имам и един пакет Молфикс 2, които са ни големи и съм ги оставила за по-нататък.
Мечоче, браво за новия дом, ето че като се готови и бебенцето ще се появи. Всичко по план. :P :P :P Желая ти леко, безпроблемно раждане и едно здраво бебенце на финала! :P :P :P
Вълканова, браво на теб! И моята операция е с много дискретен белег и почти вече не личи. И аз изобщо не съжалявам, че се спрях на този вариант за раждането.
Силве и ние имаме леки сополки, затова хъркаме, сумти едно такова от време на време. Трябва и аз да взема Стеримар или друг физеологичен разтвор и да промия нослето. Иначе вече не всеки памперс е пълен, пропускаме от време на време акането, но пишка обилно и това е достатъчен признак, че е добре. Иначе като се оака.... :P :D :P е яко.
Чао засега от мен!
Аватар
didika76
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Силвия на 17 Окт 2012 16:29

Софи, аз мисля, че не е от размера. Някой хора просто си акат като подналягане. :lol: Мимка ми е така. И нейните винаги стигаха до ушите. В буквален текст.
Дани, му пропускап около крачето, но се виждат отбелязани ластици.
С времето ще се оправи.
Диде, не си купувай Стеримари, направи си.
А, къде са всички останали?
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив