Чакането свършва вече,скоро ще изплаче и последното човече!!

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Re: Чакането свършва вече,скоро ще изплаче и последното човече!!

Мнениеот Dobi81 на 04 Сеп 2012 15:09

Е добре, успокоихте ме за мазането и крема
Аз онзи ден четах, май ви казах, че не е доказано че това което ядем ние влияе на кърмата и на коликите, но по-добре да не си правим експерименти де.
Боби, защо не пробваш да носиш Тиа в слинг, а така като спи през деня и е будна през нощта е умного уморително
Аз пия 3в1, не мога да кажа дали влияе на Ема
Я кажете колко трябва да спят, Ема има случаи в които стявя да папа и продължава да спи, иначе има и моменти в които е будна по 2 часа, особено вечер, когато и се спи, но трябва да се къпем,та от 24 часа да спи около 18-19-20, не помня Сашо по колко е спал като е бил толкова малък.
Изображение
Изображение
Аватар
Dobi81
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Megitooo на 04 Сеп 2012 18:14

Здравейте и от мен :)
Отдавна не съм влизала но последните седмици останахме без интернет.
На 28.08 ни се роди бебе Габриела 3480 и 50 см.Видях,че си имаме адашка :)
Надявам се скоро да ни оправят проблема с интернета и да мога да се включвам по-често.
Изображение
Аватар
Megitooo
Начинаещ
 ---

Мнениеот bobi13 на 04 Сеп 2012 18:45

Честито Меги :balloons: Да ти е живо и здраво момиченцето и много да ви радва!
Доби аз поръчах на мъжа ми, но се продавали само онлайн и сега ще си поръчам :wink: И ние сме будни най малко два пъти по два часа..даже и повечко...гледам да е будна през деня, за да спинка после. А като си помисля,колко ми се спеше и как се оправях с Юли, а той милия ядеше в 12ч и после 6-6.30ч....бебе мечта, а сега на два три часа...и като сложим и разходките за заспиване...цяла нощ :mrgreen:
Изображение
Аватар
bobi13
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 04 Сеп 2012 19:06

Здравейте пак :D , Меги честита дъщеричка,много здравичка и добричка да ти е :balloons: :congratulations: Пиши малко подробности ако искаш,как роди :mrgreen: че мен още това ме вълнува най-много. Днес в 4 и 30 бях на тонове и всичко е ок, имам и малки контракцики вече :) , надявам се бебо да тръгне да излиза по-скоро вече и да не ми се налага да пътувам никъде, че акушерката дето ми ги прави много ми допадна и нямам нищо на против да раждам при нея. Пак се погледнахме и на ехографа бебо си е заел стартова позиция и все повече натиска и от това съм имала тези бодежи, казаха че главичката била напълно ангажирана каквото и да значи това и плацентата напълно зряла,трябвало само да почне да ме боли и да стягам куфарите :mrgreen: . Абе доволна съм ,а и доста се поразходихме с мама ,че решихме да поизлезем по-рано и да поседим в парка е това е за сега от нас,стискайте ми палци и скоро да се местим в родени през :D . Иве браво мила щом и с двете си се справила,добре е че имате енергия,надявам се и аз да съм така :roll: . Мимка честита първа разходка :D
Изображение
Изображение
06.09.2012г. - 3600кг., 51см
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот radostst на 04 Сеп 2012 21:15

Меги, честито! :balloons:
Аз само набързо, но ви прочетох.
Искам да ви попитам - по колко пъти ядат бебчетата ви на ден? Ние много рядко стигаме до 7пъти, да не кажа изобщо ... яде по 5-6 пъти на ден.
Изображение
Аватар
radostst
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Dobi81 на 04 Сеп 2012 21:26

Меги честито и от мен, много здраве и късмет пожелавам на Габи
Ради, Ема сигурно яде 10-на пъти, ама тя като заспи и не мога да я събудя, и след 1 час пак е гладна :D
Бях на зъболекар, откачи ми главата с една от машинките, чак ме боли сега
Ема мрънка и има колики, ама дреме все пак
Лека нощ на всички, и дано бебенцата са спокойни тази нощ
Боби, приятен ден на теб :wink:
Изображение
Изображение
Аватар
Dobi81
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот radostst на 04 Сеп 2012 22:14

Много гадно с тея зъби ... аз много мразя да ходя на зъболекар.
Дани спи по минимум 2часа и половина.
Изображение
Аватар
radostst
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bobi13 на 05 Сеп 2012 00:11

Ради вие ако се храните на 2-3 часа са повече от 8 пъти ,което е напълно нормално.Тя сега ще расте и ще си хапва повечко,но щом е спокойна и си наддава значи е ок :wink:
Доби бързо да оправят зъба,че е много неприятно.Ти мъдреца лекуваш ли го? Оххх а като знам колко е трудно,като последен зъб... :emon24:
Изображение
Аватар
bobi13
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот бъдеща мама на 05 Сеп 2012 00:18

Меги, да ти е жива и здрава малката Габи.
Аз нещо направих и не мога да влизам в групата ни във феиса, но видях, че само Сиска е админа и само тя най- вероятно може да ме приеме пак. Така че я чакам и за това. Те може би утре ще ги изпишат най- вероятно.
Аз за съня на бебо още съм много неориентирана. Все пак сме на 4-5 дни. Спим много, има моменти, когато се кокорим. Но за сега ядем на поискване.
Кали, миличка, и да ти каже как мина раждането, аз се убедих, че всяко раждане е различно. Настрой се положително и тръгни смело. Бебето така и така ще излиза няма де да ходи другаде. Всичко е за няколко часа, който мигновено остават на много заден план като изплаче малкия човек. Една мама на времето ми беше казала " помни, че с всяка контракция остава една по- малко."
И аз имам един мъдрец за пломба, че нещо се разруши единия край и ми падна някаква малка пломба на преден зъб дето дори не помня кога са ми я слагали.
Изображение
Изображение Изображение
Аватар
бъдеща мама
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Dobi81 на 05 Сеп 2012 07:41

Добро утро момичетааа
нашето фемили е будно от ранни зори днес :D , Ема в момента яде,после ще приготвя на бати палачинки
Иве мисля че те прибавих в групата във фейса, провери
Боби, правя го мъдреца, докато може ще ги правят вадене в краен случай
Иве и моя мъдрец беше счупен, а и аз имам счупена пломба, ама това е лесно
Я да ви питам, през нощта сменяте ли памперси, аз тая нощ не съм сменяла и спахме много добре,става яде за 15-20 мин и продължаваме да спим, иначе по повече от 40 мин сме будни, ама и не беше акала де
Изображение
Изображение
Аватар
Dobi81
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 05 Сеп 2012 09:07

Добро утро мами, айде на кафенцето :D . Аз пак много се въртях , че имах малко контракцийки от тези лекичките но взеха по-честичко да ми се обаждат :D , ама сега пък сутринта като станах вече няма :roll: , искам ми се май да става по-бързо това раждане , че сега и като ви чета само за бебчета говорите и ми е малко криво, но знам че ще стане няма къде да ходя :D . Дайте някой съвет сега за по-бързо наближаване на раждането 8) , без :inbed: , че мъжо и дума не дава да стане иска да си ходим на Плевен, ама аз имам друг план дано се получи и да си раждам тук :twisted: че вчера много доволна останах от акушерката в Шийново,а и пътя е значителнооо по-кратък,което сега май много ме притеснява. Ще видим какво ще реши малкия ,дали ще е Софиянец или Плевенчанин :lol:
Изображение
Изображение
06.09.2012г. - 3600кг., 51см
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimka85 на 05 Сеп 2012 09:23

Добро утро и от нас.
Честита рожба на мама Меги.Да сте живи и здрави и само детски смях да озарява дома ви :balloons:
Кали,какво да ти кажа мила-разходки,качване на стълби,секс,ананас (който е пробван и не действа :emon17: ),чай от малинови листа и сигурно има още толкова,за които не зная.А теб гледали ли са те за разкритие?Все по-малко остава,наистина :kiss2:
Доби,аз сменям само веднъж около 4-5ч памперса,когато се размрънка детенце и още докато го сменяме се унася.Мисля че кремчето се повлиява,защото коремчето му вече е по-добре,но крачетата и ръчичките още им трябва.Ние имахме доста неспокойна нощ,много го мъчат Алекс коликите нощно време.Като започнат от късния следобяд и така през цялата нощ.Той не плаче,ама само се свива и мрънка и не може да заспи.Виждаш го как му се спинка и как го боли милото и нищо не можеш да направиш.Много мъчно ми става :cry:
Говорихте за смяна на памперси при момичета и момчета.Аз още не му вдигам пишлето нагоре,защото в болницата ни казаха че е доста широко в памперса и няма смисъл,защото то пак си падало.Може би трябва да поотрасне,не знам,ще видим :D
Днес мисля обедното спане да ни е на терасата,дано позволи времето.
Последна промяна mimka85 на 05 Сеп 2012 11:21, променена общо 1 път
Изображение
Изображение
Аватар
mimka85
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Dobi81 на 05 Сеп 2012 09:56

Кали, мила не мога да помогна със съвет, само стискам палци да реши юнака да излиза вече
Мими, мажи Алекс по-често, по 2-3 пъти на ден, и на Ема доста и се белиха крачетата и ръчичките, но с мазане минава
Ох и ние сме с колики от 2-3 дни по изразени, сега като се чудя дали може да е от динята където ям, днес няма да ям пловоде, пък дано повлияе това
Изображение
Изображение
Аватар
Dobi81
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimka85 на 05 Сеп 2012 11:44

Ние днес за първи пър спинкаме на терасата и май ни харесва :D .След няколко дена вече ще може да направим и по-дълга разходка,само да се климатизира Алекс.Щях да ви питам слагате ли сол във водата,когато къпете бебоците?Казват че уж изпичала и да не миришело детенцето.
Изображение
Изображение
Аватар
mimka85
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот radostst на 05 Сеп 2012 12:09

Здравейте! :) Ние имахме спокойна нощ. Заспахме 22:00часа и се събудихме в 5:00часа.
За смяната на памперса, аз рядко и го сменям вечер, защото тя си спинка.
Мимка, за солта и водата - майка искаше да слагаме сол, но мъжо не и даде и питахме педито,а тя каза че може детето да се обрине от това.
Изображение
Аватар
radostst
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив