ЯНУАРИ е далече, но мама знае-в коремчето съм вече!

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Re: ЯНУАРИ е далече, но мама знае-в коремчето съм вече!

Мнениеот valentina0577 на 26 Яну 2013 13:52

Нели,те дори може би вече ще спрат при вас коликите-нали казват,че продължават 2-3 седмици.Аз мисля,че ние още нямаме,защото досега не се е случвало малкият да реве неистово.Е,плаче си отвреме-навреме,ама нормално,бебе е.Плюс това и акото му е жълто,а знам,че когато бебчето има колики,акото става зеленикаво.
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот isa83 на 26 Яну 2013 15:50

Валя по принцип знам, че започвали към 20 я ден но нашите бяха започнали към 6 тия ден и така до четвърти месец :cry: Бях се видяла в чудо .... ревеше непрекъснато и все ми викаха, че нямам кърма и било гладно обаче аз упорито си кърмих и края на първия месец беше наддал 1 400кг, което вече означаваше, че наистина са колики, а не е рев от глад :cry: Тъкмо спря да реве към 4 ти месец и след месец започна да плаче от зъбките абеееееееее голям тормоз беше .... дано с това нещата минат по леко :wink:
Човек да бъдеш е лесно, човечен да бъдеш е трудно!
Най-нежното нещо!
Аватар
isa83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mamamary на 26 Яну 2013 21:59

Здравейте на всички, ние да се похвалим вече се родихме и днес ни изписаха. Малкия се появи на 21.01, точно на бабин ден сутринта, тежи 2750, 48см е.
mamamary
Начинаещ
 ---

Мнениеот isa83 на 27 Яну 2013 09:17

mamamary написа:Здравейте на всички, ние да се похвалим вече се родихме и днес ни изписаха. Малкия се появи на 21.01, точно на бабин ден сутринта, тежи 2750, 48см е.

Честит син! Да е жив и здрав!
Разкажи как мина ?
Човек да бъдеш е лесно, човечен да бъдеш е трудно!
Най-нежното нещо!
Аватар
isa83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 28 Яну 2013 10:40

Момичета,може ли с ехограф да се види,дали имаш сраствания по червата?От няколко дни отвреме-навреме ми се появяват силни и понякога нетърпими болки в корема.А и май имам проблеми с перисталтиката-ако имам газове направо ме скъсва коремът от болки и много трудно ги изкарвам.Имах същият проблем и в болницата.
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот trayana_tery на 28 Яну 2013 17:57

Здравейте мами ! :balloons:
Честито на всички родили ! Да са здрави и винаги усмихнати децата ! :congratulations:
Леко раждане на чакащите включване :wink: :balloons:
Бързам да пиша докато Орлин спи :D Калин отиде на кино с баща си.
Ние сме добре. Кърмим се на поискване и общо взето съм почти изцяло кърмачка. Когато малкия принц спи гледам да си играем с Калин, за да не се чувства пренебрегнат.
Раждането мина бързо. В 6 ч. ме хвана първата контракция като преди цикъл. След 20 минути още една. Чудих се до 9 часа започва ли се и да тръгвам ли към родилното. Да не вземат да ме върнат и да се изложа, че ми е второ раждане. Но болките се усилиха, а контракциите бяха хаотични- на 15 минути, после на 3-та минута, след това на 10-та. Никакъв ред и дисциплина. Приготвих се и в 9.50 бях в родилното. Там ме разпитаха на регистратурата около 5-10 минути и после ме прегледаха на магарето. Имах 5 см разкритие. Качиха ме в предродилна зала и пак ме прегледаха. Акушерката каза "Охоооо ти до обяд ще родиш " Ама до обяд мина бавно и мъчително, защото напъните да родя Орлинчо бяха непосилни и трудни. Справих се и в 12 часа видях как го взеха от мен и отрязаха пъпната връв. Преди да го измерят ми показаха мъжкото му достойнство , за да потвърдя, че е мъж :D . Шевовете след това бяха адска болка. :( Не мисля, че ми сложиха някаква упойка или обезболяващо :evil: Като чета в епикризата колко лекарства са излъгали, че са ми дали :evil: Ама айде, да сме живи и здрави нали всичко мина. Възстановявам се бавно , но славно, надявам се.... Дадоха ми го чаааак в 17. 30 ч, въпреки, че исках още в 14 ч. като излязох от родилна зала. Да съм си починела от раждането :evil: В 17. 30 ч като го гушнах веднага го сложих да суче. А той милия като невидял зацока с наслада. От тогава като му се прияде съм насреща. Сестрите се чудеха като ме видят в 10 часа по-никое време "Ама ти го кърмиш ли ?" Ами нееееее, да го оставя гладен до 12 ч, че тогава му е часът за храна !!!???!!! Въпреки, че капчици коластра за къде ще му стигнат ???? Хич не ги слушах и повечето се съобразяваха с мен, кога да го къпят или сменят памперса, изчакваха ме да го нахраня. Не мога да се оплача от отношение в родилното. С едно-две изключения всички бяха мили и добрички. Хапвах си от храната и беше вкусна, но ме учуди, че предложиха боб в менюто..Е, и него изядох, че бях гладна и после малко съжалих. :oops: Общо взето ям през два три часа и пия много вода, за да има кърма за Орлин. надявам се да се кърмим колкото Исето -Джани :) Еми, това е общо взето... Щастлива съм ! Наслаждавам се на Орлин и съм толкова спокойна ....
Ще пиша пак като мога.
Изображение

Изображение
Аватар
trayana_tery
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 29 Яну 2013 10:34

Тери,радвам се,че всичко при теб е минало добре! :D Разбира се,че няма да се съобразяваш с часовете за кърмене на болницата-с бебчо ще си съставите ваш си режим :wink:
Ехааа,ако знаете какво стана тази нощ...Нахраних последно малкия в 23.00 и към 00.00 си легнахме с мъжо и заспахме...По някое време малкият се разрева и аз си викам:"Айде,станало е 3 часа." И си гледам часовника-то 6 часа :shock: Баян си изпусна нощната манджа :lol: И викам на мъжо:"Голяма промоция хванахме-7 часа пауза". :lol: Досега винаги сам си се е будил да папка.Ако вземе сам да си махне нощното хранене ще е най-добре.Принципно нашата педиатърка казва да се маха нощното хранене детето като направи 1 месец.Аз дъшеря ми дори я будех да яде през нощта,педиатърката така каза,защото Роси от родилното спеше по цяла нощ :shock:
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Кремена Илиева на 29 Яну 2013 13:16

ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА МАЯ !!! ЖИВО ЗДРАВО И МНОГО ПАЛАВО ДА ВИ Е !!!

Разкажи повече..как се казвате?

Вале и аз съм така...не мисля че имаш някакъв проблем.Просто трябва да мине време от секциото и червата и перисталтиката да се регулират.Освен това имам и запек от както съм родила.
Изображение
Изображение
Аватар
Кремена Илиева
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 29 Яну 2013 13:24

Кремена Илиева написа:ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА МАЯ !!! ЖИВО ЗДРАВО И МНОГО ПАЛАВО ДА ВИ Е !!!

Разкажи повече..как се казвате?

Вале и аз съм така...не мисля че имаш някакъв проблем.Просто трябва да мине време от секциото и червата и перисталтиката да се регулират.Освен това имам и запек от както съм родила.

Аз слава богу запек нямам,ама коремът често си ме мъчи,дано наистина скоро мине!Чак сега напълно ги разбирам мъниците като имат колики-аз съм голяма и така ме боли,а те каквито са мънички и досега не са изпитвали болка,представям си колко се измъчват! :? Креми,за запека искрено ти препоръчвам едни свещички Eva Q.Те действат директно върху дебелото черво и след 10-15 минути си готова :wink: Не предизвикват колики,защото не действат на тънките черва.Освен това не се привиква към тях,дори спомагат за регулирането на ходенето до тоалетна.Стават и за бременни и кърмачки.Лелел,каква реклама дръпнах,дано модераторите не ми се скарат! :lol:
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 29 Яну 2013 13:26

Исе,Естрела-хайде де,какво са се запънали вашите бебчовци :D
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот estrella13 на 29 Яну 2013 14:05

На мен утре ми предстой секцио, понеже тоновете на бебето не са добри, а нямам никаква родова дейност, за да предизвикат раждането по естествен път :(
Много ме е страх, но няма начин. Приготвям багажчето и следобед в болницата.
Изображение
estrella13
Редовен
 ---

Мнениеот valentina0577 на 29 Яну 2013 14:27

estrella13 написа:На мен утре ми предстой секцио, понеже тоновете на бебето не са добри, а нямам никаква родова дейност, за да предизвикат раждането по естествен път :(
Много ме е страх, но няма начин. Приготвям багажчето и следобед в болницата.

Разбирам те,но няма от какво да те е страх,повярвай ми,2 пъти съм го преживяла! :wink: Мога да ти дам няколко съвета-ако е възможно,поискай да си със спинална упойка и да ти сложат катетър,през който да ти вливат епидурална.Тя е за обезболяване след операцията.С нея аз нямах НИКАКВИ болки след секциото,докато лежах.Болеше при раздвижването,но се търпи :wink: Другото-поискай да те раздвижат възможно най-скоро след операцията.Така рискът от сраствания намалява,а и по-малко ще боли,повярвай ми! :wink: Хубаво е до 8-10 часа след секциото да станеш.Преди това изпий МНОГО вода,защото ще ти се завие свят и ще ти прималее.Затова и като станеш гледай да се подпреш някъде.Не е страшно,само бъди спокойна!Успех и ше чакаме утре да се похвалиш! :wink: :D
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 29 Яну 2013 15:56

Имам усещането,че Исето вече е родила,ама не ни казва... :roll: :D
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот irigy на 29 Яну 2013 16:55

Успех estrella13 , не се притеснявай всичко ще е ОК !!! Стискаме палци и чакаме да се похвалите :congratulations:
Айдеее Исеееее ??? :balloons:
Изображение
Изображение
Аватар
irigy
Отличник
 ---

Мнениеот mamamary на 29 Яну 2013 21:22

Нашето бебе се казва Николай. Нашето раждане беше нормално, без упойка. Понеже Малчо се роди 3 седмици преди термин се опитаха да ми спрат контракциите медикаментозно, но не се получи, бебо се роди в 4.35.
Днес ми се обадиха от лабораторията за скрингите в София, единият резултат на бебо е над нормите, затова днес бяхме да му вземат кръв повторно, горещо се надявам всичко е да е наред и да е фалшива тревога, но се страхувам, че тези притеснения и чакането 1 седмица ще ми се отразят на кърменето. Вече ми писна да се шашкам и тревожа.
Да попитам мамите с епизиотомия кога падат вътрешните конци?
mamamary
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив