МАЙските мами,гушкат слънца засмяни

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Re: МАЙските мами,гушкат слънца засмяни

Мнениеот julitraykova на 17 Авг 2012 23:22

Вале, Честит рожден ден, всичко, което си пожелаеш, нека да се сбъдне :congratulations:
Честита месечинка на Вики, Дарито и Павел, да са здрави и послушни :D
Аз малко закъснях, но нали ви казах, че нямам компа :cry:

И Елена е с лигавник от няколко дни, тези лиги текат ли текат :mrgreen: Днес за първи път отказва да суче, не ще, върти се на другата страна, незнам какво и става :roll:
За шоколада- аз ям нон стоп, не мога без сладко, и много прясно мляко пия.То аз май само това ям по цял ден :mrgreen: Може за това Елена да е такава дивачка, от толкова шоколад ще вземе да скача и на ластик вече :D Трябва малко диета май :roll:
Изображение
julitraykova
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот julitraykova на 17 Авг 2012 23:27

diseq написа:..мале как ме напуши на смях :mrgreen:
Човек като каже Елена и веднага се сеща за"хубавата Елена",а Жули си е сложила маймуна :lol:
...да не ми се впрегне някой сега 8)

Хаха, то моята Елена си е жива маймуна :D Толкова често я наричам маймунка, че ще започне да си мисли че това и е истинското име :mrgreen:
Изображение
julitraykova
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diseq на 17 Авг 2012 23:36

julitraykova написа:
diseq написа:..мале как ме напуши на смях :mrgreen:
Човек като каже Елена и веднага се сеща за"хубавата Елена",а Жули си е сложила маймуна :lol:
...да не ми се впрегне някой сега 8)

Хаха, то моята Елена си е жива маймуна :D Толкова често я наричам маймунка, че ще започне да си мисли че това и е истинското име :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: и аз маймун му викам "маймун еди си какво ,майно това,маймун онова" наистина мога да си помислят,че така се казват :lol: ..и аз да съм .. :mrgreen:
Изображение
21.06.12- 3200/50см.

Изображение
05.01.15- 2700/48см.
Аватар
diseq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот beberonche на 18 Авг 2012 09:52

Добро утро мами ;)
Аз да ви почерпя с две диви торти ;)
Изображение

Изображение

Днес имам юбилей ;) Ставам на целиии 25 години ;) И колкото и не скромно да звучи след равносметката която си правя съм една щастллива Жена ;) Искрено вярвам, че и след 5 години на следващия юбилей ще съм още по горда и щастлива жена и майка ;) Благодарна съм за това. което имам а най- вече за моето съкровище София ;) нека ми е жива и здрава и аз ще бъда още по щастлива заради нея си заслужава да направя и невъзможното ;) Благодарна съм, че все още има добри хора около мен на които да разчитам ;) И съм багодарна че мога да получавам и да дарява с любов и уважение ;) Благодарна съм , че нося детското в себе си и се надявам да съм все така луда, за да не полудея наистина ;)

Е малко попрекалих ;) ама от сутринта ме избива на чувства ;) Това е най-красивия ми рожден ден защото се събудих от прекрасните усмивки на София ;) която не спира да се смее ;) Толко ми е хубаво ;)
Изображение
beberonche
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 18 Авг 2012 11:01

Бубе,честит рожден ден! Да си жива и здрава и винаги така щастлива! :congratulations:
Да ти кажа аз съм от тея майки дето докито ти е казала,че са на режим,заради кърменето.Аз не съм близнала една капка кафе,откакто съм родила /иначе пиех преди по 5-6/,шоколад също,сладкото по принцип избягвам.От бобовите ям само картофи и ориз.....леща,боб и грах-не ям. От млечните ям само сирене и кисело мляко,прясно мляко абсурд :D Хляб само черен.Бял брашно,бяла захар не...само мед за подслаждане или кафява захар.Малко строго изглежда,но има ефект...Вичко е най-кроткото бебе,което съм виждала пу-пу...няма колики,няма ревове...само спинка,смее се и папка.Мисля,че има значение хранителния режим :wink:
Иначе не съм съглана,че от въглехидрати се дебелее.Според мен,а и за мен важи това,белтъчините не са типична за човека и бозайниците по принцип храна.В природата бозайниците приемат такава само докато бозаят.Въглехидратите идващи от зърнените,бобовите храни са естествени за човека и няма проблем с тях.Проблем се появява при съчетанието им с белтъчини.Аз си правих вега тест на времето и се оказа,че пълнея точно от белтъчните храни.Пробвах една седмица без мляко само и резултата беше,че дънките започнаха да ми се въртят,свалих дори два килограма :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот beberonche на 18 Авг 2012 11:17

Евка благодаря мила ;)
И аз ще почна с тоя режим ... малко ми е трудно със сладкото защото ми пада много гадно кръвното но ще балансирам с плодовете ;) Ще свикна ;) Да видим ;) А за въглехидратите те подкрепям напълно ;) Миме аз като не ям сладко и отслабвам мноого ;) Просто явно организма ми ги възприема различно ;) А и като ям само месо и примерно чист варен ориз или картофи се изчиства организма ми и слабея... Абе и аз почвам като Евка и да го видим....
Изображение
beberonche
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 18 Авг 2012 11:37

http://vsichkirecepti.com/човекът-е-единственото-същество-забравило-храната-си-news.html Ето една дълга статия,мнооого е дълга наистина,но си заслужава четенето! :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 18 Авг 2012 11:51

Бубе,аз съм с много ниско кръвно по рождение......преди ако не пийнех кафенце,ставаше страшно.Откакто съм родила както казах не съм пийнала една глътка кафе,сладко мнооого рядко и да ти кажа не съм имала проблем с кръвното,дори напротив чуствам се екстра...странно,но е така :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nina_n на 18 Авг 2012 12:04

Бубе, честит рожден ден! Пожелавам ти празникът да е вълшебен, както годината която те очаква! Нека бъдеш дарена с дълголетие, здраве, добри приятели и много любов от любимия ти мъж и София!
И аз родих Ели на 25 и се чувствах по същия начин :D Пожелавам ти на 30 да си още по - щастлива и удовлетворена с голямо и весело семейство ;)

Евка е права, и аз да ти кажа ограничавам тези храни, които е изброила и да чукна на дърво и Ники си е 6 и много спокоен- ама то и лятото не ме влече към кой знае какво готвено- салтки , сиренце, месце... най- много да ми се дояде пица, китайско, чипс ей такива неща :oops:
Жули, ти ако ядеш наистина много шоколад според мен има значение за Елена- бебета стават хиперактивни и превъзбудени и не спят особено :roll:
Това за въглехидратите е абсолютно така- аз съм слабяла като съм ядяла печени филийки на корем, тестени неща, Bake rolls, солети и подобни. Ето сега бухам салати без хляб изобщо, шунки, сирене, кашкавал, кисело мляко и нищо- имам си към 7-8 кг да свалям, а не мърдам... А мисля, че има и др. - аз съм кр. група А, а те са точно тип "земеделци " и могат да ядат въглехидрати, зърнени и никакви меса и мляко.
Затова от известно време мисля, че трябва да си сменя храненето за да сваля малко кг, защото зациклих, а не ям кой знае колко.
Другото обаче , което четох е, че при кърмене организма не позволява да се отслабва драстично, отделя хормон, който блокира процеса, за да запази запасите с цел произвеждане на кърма... Като се замислих - аз предния път като родих пак не ядях много и се ограничавах от към сладко и хляб и свалих доста кг чак след като Ели се отби- след 3тия месец, преди това не мърдах особено, независимо, че пак толкова съм ядяла и обикаляла... :roll:

Много се разписах днес ;)
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
nina_n
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот MIMZIK на 18 Авг 2012 12:37

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН БУБЕ!ПОЖЕЛАВАМ ТИ ДА СИ ЖИВА,ЗДРАВА И ВСЕ ТАКА ЩАСТЛИВА,УСМИХНАТА И ПОЗИТИВНА КАКТО ДНЕС.НЕКА СОФИЯ И МАЖЪТ ТИ ТЕ ОБГРИЖВАТ С МНОГО ЛЮБОВ!Честита 4-та месечинка на Радина.Нека да продължава все така да бъде послушно дете.А за въглехидратите зависи какъв по точно.Има бърз въглегидрат,който даже е добре да се яде след тренировка има и бавен въглехидрат.Нотемата е доста дълга и обширна,а и организми има много и всеки приема храните по различен начин.Но ако всеки ден се ядат филий бял хляб с олио и сол,или пържени картофи напримен няма как да се слабее.Може да не качиш няколко месеца,но след това тялото омеква и става като стреляно с калашников от целулит :).Евка после ще прочета статийката.Струва ми се интересна нищо,че е дълга :).Вики тааи нощ си спинка супер спокойно.Дано да се е оправила вече.Така и не разбрахме какво е де.Но днес си е пак както преди пу пу.Но като си помисля,че на 22ри сме пак на ваксина....Дано да е понесе добре.А на 25ти сме на фотосесийка хихих.Една много добра фотографка от Сф ще идва в Пловдив и си записахме час на ни наснимат :)
ИзображениеИзображение
Аватар
MIMZIK
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот beberonche на 18 Авг 2012 12:40

Евка благодаря захваща се да чета ;) И дано да е вярно и на мен кръвното да не ми пречи като спра сладкото ;) то може да е и внушение ;)
Нинка благодаря ти много ;) Дано на 30 наистина да съм още по щастлива и с още по голямо семейство ;) А за храните и аз съм като тебе ;) Моята кръвна група е А1Б (-) не знам дали и ма значение но е факт ;) а понякога съм чувала че точно белтъчините задръстват организма и затова пълнее когато се яде и най малкото колиество въглехидрати... стресира се ;) ама всеки си знае ;)

Миме много ти благодаря ;) А за темата наистина е дълга ;)

И ние имаме едни познати фотографи ама се разбрахме да направим сесия като е на поне 6 месеца че да може да сяда сама ;) и мисля да си направя традиция на всеки РД да я снимам с професионалисти ;) много ще е яко ;)
Изображение
beberonche
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nina_n на 18 Авг 2012 16:28

Mimi,koq fotografka ot vsichki, che sum gi prouchila I mnogo moi priqtelki praviha ve4e .
.
I az mislq kato stane Niki na 6 mes da napravq obshta fotosesiq s kaka mu. I na men mi kazaha ako ne e novorodeno do 20 dni e hubavo da sqda I da e nad 6 mes...
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
nina_n
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот julitraykova на 18 Авг 2012 17:03

Честит рожден ден, Бубе!Пожелавам ти да си все така щастлива и удовлетворена от живота :blow_out_candles:
Честита 4-тамесечинка на Радина, да е здрава и послушна, въпреки, че тя си е послушна по рождение :D :wink:
Ние няколко дни сме на село,днес пристигнахме, дано да успея да поспа малко, като майка ми гледа Елена през ноща :D Тук си имам нет, само да успея да се доредя от сина ми, де :roll:
Ох тези диети, аз не само, че не смъквам кг, но и качих 1-2 кг. след раждането. Иначе имам 5-6 кг да смъкна, ама не става...

Нинка, права си, че докато кърмим едва ли ще успеем да свалим много, не можем да се борим с природата, щом така е решила :lol: :D :D
Изображение
julitraykova
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот julitraykova на 18 Авг 2012 17:08

Абе ние когато не пишем , не пишем, обаче почнем ли -няма спиране, като днес например, хахха :D
ама така трябва всеки ден, хихи :D .Само Валето да се върне на време да пусне новата тема :wink:
Изображение
julitraykova
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот MIMZIK на 18 Авг 2012 17:27

Нинка Лили Петкова се казва.Витаминка й викат :).Ние на 7месеца пак може да й направим.Таман една хубава Коледна фото сесийка нищо не ни пречи :) Но искам и сега.Няма нищо,че не може да сяда.А и съм си харесала тази фотографка и добре ми дошло,че ще е в Пловдив.Дано амо да не завали,че не знам :evil: Тя само рокли има хахаха .Тези по плътните дрехи са й само бодинца за вкъщи и много яки неща дето съм и поръчвала от сайтовете ама всичко й голямо като в торба е в тях хахаа
ИзображениеИзображение
Аватар
MIMZIK
Фен на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив