Радостта ми е голяма - през Септември 2012 ще съм мама!

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Re: Радостта ми е голяма - през Септември 2012 ще съм мама!

Мнениеот kali_sofiq на 06 Авг 2012 14:27

Браво на твоята бебка :D , а не ти ли казаха колко е голяма като кг. или ръст. Тъкмо щях да те питам дали си купувала нещо вече :D , че аз всичко накупих общо взето ,само памперси, помпа за кърма и още една нощница, а за кремче за зърна и аз се чудя още, даки :roll: . За бялото течение и на мен ми казаха че е нормално,много е неприятно, ама няма как. И аз пия магнезий,но моя е магнерич, сама си го купих че много ми се стягаше коремчето, а доки ми беше изписал някакъв доста по скъп със същите съставки, пия по едно само на ден и аз мисля да е до след две седмици най-много и да го спирам,. Инъче сме добре за сега вече малко по-изнервени и заради жегите и заради по-малкото време :D което остава.Твоя термин за 16ти ли беше :roll: . Избрали ли сте име , къде ще раждаш и как. Ох много въпроси станаха ,съжалявам но не си писала одавна и те мислих дали сте добре, радвам се че се включи и пиши по често ако не ти е проблем :D
Изображение
Изображение
06.09.2012г. - 3600кг., 51см
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот galenicata на 07 Авг 2012 12:50

Привет!Днес си взех всички документи,изследванията са ми супер :D !Термина ми е 16 септември!Има някаква карта,в която пише всичко,всички изследвания,ръст и тегло за всеки лунарен месец,тонове на плода,размери на таза и т.н.,направление за хоспитализация,както и протоколи от 3Д/аз ходих 2 пъти-в 20 и 30 седмица/и резултата от БХС.Не зная колко е голяма бебка в момента,но корема вече ми е огромен,имам чувството,че расте с минути.В 30 седмица беше 1522 гр.,сигурно е с поне кило отгоре вече.Сега не ме гледаха на УЗИ,слушат само тоновете.Доки каза да ходя след две седмици пак да види тоновете.Не зная къде ще раждам още :roll: ,мисля да е нормално,в момента се чудя дали да си искам упойка,че по мнения на приятелки е по-добре.Но от друга страна не се усещали толкова контракциите и не можеш да напъваш качествено.Направо не знам какво да правя.Но ако стане много голямо накрая,над 4 кила правели задължително секцио.
От два дни много се премята,а явно вече е доста тясно там вътре и на моменти е малко неприятно :? .Снощи имах доста контракции и се поуплаших малко :oops: ,но преминаха и нямам болка никаква.Аз пия магнерот 3 пъти по 1,снощи изпих две заради контракциите.Жегата много ме тормози,не мога да спя спокойно от липса на въздух.А и бебка явно си намира място да расте само нагоре и ме притиска доста вече.Абе все по-трудно става :roll: ,но не е лесно да станеш майка,така че ще си го изтърпим,важното е всичко да е наред накрая и да гушнем здрави и сладки бебоци. :D Аз си взех механична помпа на Чико/казаха ми ,че е най-удобна/.
А вие как сте,колко сте големи?Ти как мислиш да раждаш?
Изображение
Изображение
galenicata
Начинаещ
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 07 Авг 2012 13:58

Здравей Гале,много се радвам че сте добре и малката расте :D и аз не знам сего точно колко сме големи но последно бях в 29 и 6дни беше 1800гр. или ще е доста голямо или както каза доки е по напред в седмиците и ще се роди по-рано, а по данни за натдаването в следващите седмици сега трябва да е около 2 и 500, ама на 11 сега ще ходя на преглед и се надявам да разбера точно колко е станал. И моя бебок така се е протегнал, вече не ме рита а само се протяга и ми разпъва корема на всички посоки, чак си ме боли понякога, но си е сладка болка :D Не знам за него но аз си станах слонче качила съм до тук 21 килограма :oops: , дано спра да качвам че вече немога да асе нося :lol: , жегите и мен ме морят и ми е криво че съм затворена в къщи, но мисля скоро да почвам да си подреждам нещата за бебо и да се занимавам с нещо че ще полудея савасем. За раждането и аз искам нормално, за упойки не съм мислила но ако се наложи и не мога да търпя не виждам защо не :roll:, но пъпната връв ни е увита около вратлето и за сега нищо не се знае, дано само няма проблеми и се родят живи и здрави пък както и де е естествено или секцио все ми е едно.за сега мислим да раждам в Плевен и ще трябва малко по-рано да отида, та сега ще си следим тоновете да видим как върви и после сигурно ще ми сложат система за прдизвикване ако ще е нормално :roll: За пазаруване доста неща си накупих и ми беше много приятно да пазарувам, само помпа не съм си взела ,но мисля да изчакам да видим дали изощо ще ми трябва, а инъче ще ми подарят стерилизатор и шишета на авент, е и доста неща ще взема от сестра ми, кош за кола , шезлонг, повивалник и дрешки, та спестих от някой работи :D . Ти какво си си взела за теб и за бебчето вече :?: Дано се влючвате и двете по-често , та да си споделяме малко по-нервните моменти :mrgreen: , така по-лесно и бързо ще мине времето.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eimili на 08 Авг 2012 11:57

Здравейте, момичета :) Ние вчера бяхме на консултация. Моя бебко е вече 2300 кг, а мама е наддала с 8,5 кг. от началото на бременността. Не се притеснявайте за многото килограми, на първата бременност качих 25 и като почнаха притесненията и безсънните нощи ги свалих неусетно. Кали, нищо не съм купувала още, но май е време да почвам да стягам нужните неща. Имаме всичко необходимо от дъщеря ми и освен комплект шишета Авент, комплектче за изписване и козметика май няма да купуваме друго. Хубав ден, момичета :balloons:
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 08 Авг 2012 12:29

:emon25: Браво на твоя бебко Еми все така да расте, а за колата то няма какво да направя вече,после ще му мисля. Аз днес в 2и 30 ще ходя на запис на тонове, няма да се гледаме на ехограф за жалост и май няма да разбера колко е пораснал, но какво да се прави. После като се върна ще пиша какво е станало. А за покупките, не виждам причина да не си се поглезиш малко по магазините, знам че и на теб ще ти е супер удоволствие да купуваш неща за малчо както и на мен :D не се лишавай от това :mrgreen: . Хубав ден и малко по-прохладен ви желая по-късно пак ще намина :D
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eimili на 09 Авг 2012 11:20

Добро утро, момичета :) Кали, всички жени обичаме да пазаруваме, още повече такива сладурски неща за бебчета, но след като си имаме всичко, според мен няма нужда да купувам само да си угодя на глезотията. Как беше на записа на тоновете? Страхотно е да чуваш сърчицето на малкото човече :D Спомням си от първата бременност почнаха ди ми правят записи чак към края на 9-и месец, сега не са споменавали кога ще ме включват на тоя апарат. На вас освен вагинален изследваха ли ви и анален секрет? Не знаех, че е нужно и тва нещо :?
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 09 Авг 2012 14:27

Еми да така е ,но все нещо новичко няма ли да му вземеш на бебока :roll: , е това си е твоя работа разбира се :D . Записа беше супер, малко ми беше неприятно че се лежи по гръб и много ме боли кръста така,но ще се търпи няма как 8) . За изледванията ,не са ми взилмали анален секрет, но и аз четох в другите теми че на някой места взимали :roll: , не знам за какво се прави,но на мен моя лекар не ми казва почти нищо, а камо ли какво ще прави следващия път, та не знам. А тонове се записват в 9 месец и аз съм влязла в него според доки :roll: , а и нали му е увита пъпната връв около вратлето и сега иска да ме наблюдава, тъй че ще правим записи всяка седмица докато не се роди, надявам се все така да са добри и да нямам поводи за притснения :? Акушерката ми ми даде и списъка за родилното и мисля даже в скоро време да си приготвя нещата в една чанта, че почва да ми хваща параноя от време на време :lol: , но нищо не пречи да съм подготвена пък когато реши бебо че е готов тогава :D , даже още не съм купила всичко от списъка, а имам и да пера някой неща,но пък така ще си имам занимание че от това седяне в къщи почнах да полудявам леко, а и жегите са непоносими :emon16: . Дано и вие сте ок и ще споделяме оставащатото време :D , чакам и Галето да се включва по-често :D
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 11 Сеп 2012 11:14

Ехоо къдесте мами, аз да ви се похваля на 06.09 се роди моя малък мъж Михаил ,тежащ 3 и 600 и 51 сантиметра, естествено раждане. Малко се наложи да ме по одрежат, но не е страшно вече сме си в къщи и се гледаме за сега това е от нас дано и вие се похвалите скоро :D
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eimili на 11 Сеп 2012 12:19

Кали, честито :balloons: Да ти е жива и здрава рожбата :sm_174: Добре ли сте двамката? Голям мъж си родила - 3600 - поздравления :D Аз чакам всеки ден да реши и моето момче да излиза, но засега сме още две в едно :) Разказвай - как точно почна раждането, как е малкото човече-може ли да плаче :) , имаш ли достатъчно мляко и въобще всичко за което ти се пише.
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 12 Сеп 2012 13:53

Здравей Еми :D , дано скоро и ти да се похвалиш с едно голямо момче. А за раждането ,беше изненада, на 10 трябваше да пъувам за Плевен и там да изчакаме да почне раждането. На 4ти ходих на тонове в Шейново и тогава на апарата показа че имам слаби контракции, но бяха на по час и повече и така на 5ти цял ден имах контракции на по час,много слаби, после станаха на 30 минути, а до вечерта на по 10, вечерта легнах но не можах да спя и котракциите не минаваха ,а станаха все по на често до 5ч. сутринта станаха на 3 минути и отидох в Шейново с 4 сантиметра разкритие, търпях си контракциите не ме боляха чак толкова, там ми направиха клизма и ме сложиха на апарат и ми пуснаха система, разкритието стана доста бързо 10 сантиметра,пукнаха ми и водите и се почна :lol: до 8 и 30 вече бях почнала да напъвам, е това не ми се отдаваше толкова :lol: , за жалост не можех да напъвам и вече мнооого ме болеше и се наложи малко да ме резнат и веднага излезе малкия мъж в 9 и 40ч.,после ми спожиха пълна упойка и ме зашиха. Като се събудих ми дадоха малкия още там да си го нахраня, не че имах кърма но все пак :D . В неделя ни изписаха и сега се гледаме в нас, вече имаме колики ,но когато не го боли си е кротък и спинка, малко ми разрани зърната и сега се чудя дали да не взема от тези протектори :roll: ,поне докато заздравее малко особенно едната :( ,инъче имам мляко колкото иска :D , акаме на всяко хранене и да се надяваме вече е почнал да качва че беше спаднал 220гр. при изписването . Другия понеделник сме при лекарката му и май тогава ще ни е първата разходка, а днес мисля даже малко да го изкарам на терасата за малко :D . Е това е за сега, малко сън и много радост :lol: , майка ми за сега ми помага но скоро ще трябва да се справям сама, това от мен. Пиши и ти как сте, колко стана кг.бебчето а и име избрахте ли му :D
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eimili на 14 Сеп 2012 08:47

Добро утро, Кали :) Радвам се, че имаш достатъчно мляко и Михаил наддава. Ние сме добре, чакам си аз всеки ден да се появи някакъв симптом, но засега напразно. Интересно ми е защо са ти сложили пълна упойка, имаше много за шиене ли?!
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 15 Сеп 2012 11:18

Добро утро Еми , снощи много не спах и сега да пийна едно кафе и да ви видя :D . Сложиха ми пълна упойка за да си почина, че много се измъчих с напъването бях на ръба на силите си и акушерката ми ми предложи да ме приспят инъче шевовете са малко и само външни, а и вече изпадаха , та аз съм ок почти не ги усещам, само при определени пози при сядане малко ми опъва че ми остана само възелчето да падне. А Мишето нещо не иска много да папка сега , в понеделник сме при педи и ще видя колко е натдал :D Хубав ден от мен :D
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 20 Сеп 2012 19:56

Ехооо няма ли новини вече Еми как си , дано всичко е наред и скоро да се похвалиш тук с един юнак :D . Ние се кривим от колики, имаме и подсечено дупе и пъпчето още ни прокървява, абе все има някой проблем за оправяне, за сега си суче дано така да продължаваме че и аз се чувствам по-добре поне да знам че все нещо като хората правя :wink: , лека вечер от мен и ще чакам да се включиш :D
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eimili на 05 Окт 2012 11:56

Привет, Кали :) Родих на 24, но все не остава време за компютъра. Момчето ми се казва Теодор. Родих го нормално - 3420 и 51 см. Кърмя го, имам доста мляко, и ние сме с колики :( Не мога да се наспивам, но съм много щастлива :)
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 05 Окт 2012 13:55

Момичета, време ви е да се преместите в Родени през 2012 :wink:
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив