Радостта ми е голяма - през Септември 2012 ще съм мама!

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Re: Радостта ми е голяма - през Септември 2012 ще съм мама!

Мнениеот kali_sofiq на 09 Юли 2012 10:06

Здравей Еми , аз да се отчета ходих на прелед видяхме бебчето вече е 1800гр. и си е за термин 7 септември пак, малко ме очуди, че точно този показа ехографа пак, но явно мъника си е по голям, пак каза че е момче, че е с главата на доло и гръбче на ляво, слушахме и тонове и е на стартовата позиция :lol: Единствено ме притесни че каза че пъпната връв му се е овила окола вратлето,но била дълга и така ставало и да не се притеснявам, но аз си се притеснявам, ама няма какво да се направи така че, дано са ок нещатата. Ти как си пак не пишеш, пуснахали болничния вече. Знаеш ли колко тежи твоето бебче сега, казват ли ти на прегледите :?: Аз вчера разбрах че в сряда почваме да ремонтираме вкъщи и вече нямам търпение, и да почвам да пера и гладя и да подреждам :D Хубав ден от мен :D
Изображение
Изображение
06.09.2012г. - 3600кг., 51см
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eimili на 09 Юли 2012 12:35

Ехее, Кали, много порастнало твоето малко момче :D На 19 ще ми кажат и моето момче колко е порастнало. Като гледам таблицата за големината на бебчетата по гестационни седмици в 30 г.с. в която съм в момента трябва да е около 1300 грама и 40 см. И тая седмица съм на работа и край - ще си взимам болнични. Ох, вкъщи е такъв хаос, правим ремонти по двора, не знам дали ще успеем да пооправим в къщата до раждането :( Моето бебче на последния преглед още си стоеше с дупето надолу, ще го видим тая седмица дали се е обърнало :D Хубав ден :balloons:
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 19 Юли 2012 21:58

Еми как мина прегледа днес , няма ли да се похвалиш :D , пак зачезна. Аз утре съм на преглед и ако има нещо интересно ще пиша. Чакам да се похвалиш колко е пораснало твоето момче :D , а ти как си почнаха ли и при теб подготвителните контракций, мен днес ми е дста стегнаът корема ,но имам и дни в който се чутвам супер и обратното. Пусна ли болничен вече :?:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eimili на 20 Юли 2012 18:25

Здравей, Кали. От понеделник съм си вкъщи - взех си болничен и покрай Цветито не остава време за компютъра. Голяма умора ме е налегнала, все ми се лежи и спи, ще видим другата седмица какво ще покажат изследванията, от нисък хемоглобин май става така. Моят бебок тежи килограм и половина, обърнат е с главата надолу и според размера на главичката е малко по-голям за седмицата, в която сме, но това не значело, че ще излезе по-рано :D Вече съм 68,5 кг.- качила съм 8 кг от началото на бременността. Кръвното продължава да ми е ниско :? При мен май спряха подготвителните контракции без да съм пила нещо за това. В 6-7 месец бяха чести - по няколко всеки ден, сега не си спомням кога за последно ме е стягал корема. Хубав ден ти желая и чакам новини от твоят преглед :balloons:
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 21 Юли 2012 09:24

Здравей Еми и моята консултация си беше стандартната, кръвно ,този път беше малко по високо за мен, но пък е нормално 80 на 120, килограми-пак съм качила 2 кила :oops: , бебчо е около 2 кг. и отговаря на 33 седмица, още си е с главата надоло и доктора вика активно бебе, ама и той вчера беше много развълнуван и доста шаваше :D , гледа и тоновете на ултразвука , били добре и ми взе секрет за микробиология, аз резултата ще го видя на 3 август чак, дано всичко е ок, че още си го имам течението :roll: , оправих се и с шефката , че не ми стигаха 3 дни докато изляза в 45те дни преди термин, ще ми ги платят от фирмата, май отпуск ще пуснат и аз не знам ,но много бях притеснена тези дни, инъче трябваше на телк да ходя за тези три дена :shock: и това е общо взето. Почнахме с ремонта в къщо и вече нямам търпение да го завършим и да си подреждам нещата, да изпера дрешките и т. н. Ти как си почваш ли да се подготвяш вече малко по малко или още не :D , измислихте ли вече иаме на малкия, ние много се колебаем, че май с мъжа ми не сме на едно мнение,но да видим :D Хубав и спокоен почивен ден от мен :D
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eimili на 26 Юли 2012 10:06

Здравей, Кали :) Още не съм почнала с приготовленията за бебчо. За името - въртят ми се в главата няколко варианта, но още не сме решили със сигурност как ще се казва :) Течение и аз си имам :? Как сте в тия жеги? Аз много се изморявам и на моменти чак ми е затруднено дишането, най-си ми е добре на дивана на климатика :D Хубав ден :balloons:
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 26 Юли 2012 11:00

Здравей Еми, и мен много ме мори жегата, нощно време почти не мога да спя , а много често ставам до тоалетната напоследък :? , ама няма как бебчетата пораснаха и ни притискат повече. И на мен почна доста да ми тежи, не мога много дълго време да стоя права и да върша нещо, а и като легна пак ми е неудобно и много се въртя , че ми омалява , но остана по-малкото. А за себе си поне не взели нещичко, аз днес мисля да ида да си купя още една нощница за болницата и превръзки и съм готова и с моя багаж. Исках да те питам ти като ражда с какви превръзки беше, за родилки специалните или от нощните варианти, че много се чудя какво да си взема, мислех и малко лигнин да си купя за всеки случай. Взела съм си от тези еднокртните бикини за след раждане :roll: , дано ми са удобни, но мисля и малко мой боксерки да си взема ,пак за всеки случай 8) . Я кажи като отиде да раждаш какво искаха да си носиш във вашата болница :?:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eimili на 27 Юли 2012 11:36

Привет, Кали. Аз също не мога да си почивам нощем, не мога да си намеря място, кръста ме наболява постоянно като лежа, и поне 2-3 пъти ставам до WC, отделно и за дъщеря ми се събуждам по няколко пъти :? За мен си също не съм купувала нищо, нощницата ми стои от първото раждане като нова е, ползвала съм я само докъто бях в болницата като раждах, а и в болницата където раждах докъто родиш държат да си с техни нощници понеже били дезинфекцирани. В болницата искаха да си нося лигнин, понеже като минаваха на визитация да преглеждат родилките, трябваше да сме без гащи и с лигнин между краката :oops: През останалото време в болницата ползвах такива превръзки http://apteka.framar.bg/30008294/%D0%BF ... D0%B8-5-30 - много са удобни и не пропускат нищо, въпреки, че в началото доста кръв изтича. Не съм ползвала от гащите за еднократна употреба. Носех си още пижама, чаршафи за мен и за детето, памперси, козметика, дрешки, шишета за детето, помпа за млякото за мен. Аа другото важно, веднага щом родих ми купиха стягащ колан - то е като гащи, дълбоки са и много еластични и стягат корема да се прибира по-бързо, понеже в началото не си личи много че си родила - корема си стои, само дето е мек и празен :D Ако те интересува нещо друго около раждането - питай :) Хубав ден :balloons:
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 27 Юли 2012 12:03

Мерси Еми, то нали във всяка болница различни неща искат, но по-принцип исках да знам, при мен в списъка си им пише че искат 2 нощници, тоалетни принадлежности и чехли, а за бебето-нищо. А аз сама реших да взема лигнин, че е удобно при консултацийте и аз така знам че искат да си без гащи :? , а тези подложки ми изглеждат огромни :shock: , ама ще питам в аптеката ,аз предпочитам нещо с крилца ако има. А за раждането не знам какво да питам , че не е ясно още как ще раждам, а само че ще е в Плевен в една часна клиника, то има време де , благодаря все пак ако нещо се сетя друго ще питам :D А ти гледай да си почиваш повече , че после с двете деца ще лудница, но дано има кой да ти помага, ти кога си на консултация пак, знаеш ли вече как ще раждаш и при кого :?:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eimili на 01 Авг 2012 18:52

Привет, Кали :) Тия подложки са по формата на гащи и прилепват плътно за гащите, на мен ми вършеха чудесна работа първите 2-3 дни. Още не съм решила къде ще раждам. Струва ми се, че има цяла вечност до края :D В частните клиники в Пловдив не искат нищо нито за родилките, нито за бебетата, всичко им осигуряват. Не че в държавната ще те върнат, ако не си носиш нищо. Аз раждах в държавна болница и си носех абсолютно всичко за мен и бебка, понеже ми беше неприятно да ми обличат детето в общи дрехи или да ми спи на общи чаршафчета. Стараят се хората да поддържат хигиена, но не могат да стигнат частните :) На 7-и чак съм на консултация, а на 6-и ще ходя да си взимам болничния 45 преди раждане.
Приятна вечер :balloons:
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 01 Авг 2012 19:42

Здравей Еми, мерси за съвета, аз още не съм взела нищо,но има време да помисля , а и да питам там какво дават и какво не :roll: . Абе има време , ама така бързо си минава, че докато се усетим и ще дойде време да се раждат и нашите мъници :D ти сигурно почиваш сега. Аз вече нямам търпение да подреждам,но още нищо не съм извадила ще почакам да вляза в 9тия и тогава, сякъш ще съм по-спокойна :D . Защо си толкова късно на консултация :roll: , а този болничен 45 дни не трябва ли от 4ти да ти го пуснат, ти беше с определен термин 18ти ако не се лъжа :roll: , а аз съм за 17ти и ми го пускат от 3ти, а и тогава съм на консултация. Сега ми е странно че вече трябва да се ходи по-често и се чудя какво ли се прави, на теб какво ти правеха последните седмици на консултацийте :?: Моя бебчо май доста почна да ми тежи и да ми опъва корема, а последния път на консултацията беше и доста по-голям и пак ми излеза с термин 7ми , та сега се чудя какво да очаквам, искам само да е здрав и да се роди нормално в крайна сметка., но все си мисля че няма да искарам до термина :roll:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eimili на 03 Авг 2012 15:24

Привет, Кали :) Да, от утре - 4-и ми почва болничния преди раждане, но понеже е почивен ден ще ходя на 6-и - понеделник да си го взема :) И моя бебок на последната консултация го измериха с две седмици по-голям, но докторката ми каза, че това не гарантира, че ще се роди по-рано, просто някои се раждат по-малки, други - по-големи бебчета. Иначе последната консултация не беше по-различна от предишните - ехограф, кръвно, килограми, обиколка на корема, изследване на кръв и урина. Един приятелски съвет - не се настройвай, че ще родиш по-рано, аз така бях на първата бременност, мислех, че щом влезна в 9-я ще родя понеже бях огромна, а то какво стана - преносих цели 9 дни и с окситоцин ми предизвикаха раждането. Имах чувството че съм бременна от години, и че никога няма да родя :?
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 03 Авг 2012 16:34

Здравей Еми, аз днес бях на консултация , взех си болничния най-накрая, дори го занесох на работа. Малко ми е нисичко кръвното 60 на 100, въпреки че бях пила кафе сутринта :shock: , ама по-добре от колкото да е високо.Резултата от секрета е отличен, няма нищо , за което много се радвам :D . Бебчето е ок, с главата надоло и си върви пак напред за 35 седмица, аз не се настройвам за раждане още, дори се надявам да си поседи още или колкото трябва, ама и при нас е различно първо заради дължината на цикъла ми и после не един път е вървял напред , ами от както съм бременна не си е отговаряло на седмиците. Сега в края има възможност да се получат разминавания както е при теб, да натдаде повече или по-малко :roll: нали затова има по- едри и по-дребнички бебчета, поне така ми обясни доки ,каза че най-вероятно е заченато по-рано и няма да искара до термин 17 септември,поне като го наблюдава и мери там и аз не знам да ти кажа, но в крайна сметка мен ме вълнува само да се роди живо и здраво пък когато тогава :D Сега на 11ти ще ходя при часния ми лекар и там ще видим колко е килограма и всичко, че на тези консултацийй нищо не ми казват, а и ще ми правят запис на тоновете, вече трябвало да почвам :roll: , може би заради пъпната връв но и аз не знам. Ти нищо още ли не си купила за твоя бебок, как се удържаш :D , аз днес пак не можах да издържа и взех еди чорапки,толкова са сладки. Сега чакам да си купим и шкаф за дрешки и да подредя някой неща, че както има време ,така нищо не се знае :mrgreen: . Аз имам чувството че бебето слезе много ниско и даже ме боли ,нещо като пробождания имам :roll: , дано е нормално, а пия магнезий ,който изобщо не ми действа,ти имаш ли такива контракций, бракстън-хикс ли как бяха :roll:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 06 Авг 2012 11:20

Гале виждам те :emon35: , как си ходи ли на преглед вече. Аз ще ходя чак на 11 и нямам търпение :D чакам да разказваш, как сте :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот galenicata на 06 Авг 2012 14:10

Здравей,Кали!Ходих сутринта на преглед ! До момента съм качила 10 кг,кръвното ми е добре-110/70,тоновете са ми добри,дадох кръв и урина за изследване,утре ще ходя да си взема болничния и всички документи.Имам си контракции доста често,въпреки че от 2 месеца вече пия магнерот,доки каза да го пия още две седмици и да го спирам.Вече почти си стегнах багажа за болницата,трябва само да купя памперси и мокри кърпички за бебка.И някакъв крем за гърди.Мисля в края на седмицата да ходя вече на пазар,за легло,спално бельо и други по-дребни неща за в началото.Имам си доста бяло течение и аз напоследък,но казват,че е нормално.Утре ще видя и изследванията какво показват.Чао засега.Утре пак ще пиша.Дано и вие сте добре и всичко да е наред :emon11:
Изображение
Изображение
galenicata
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив