Радостта ми е голяма - през Септември 2012 ще съм мама!

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Радостта ми е голяма - през Септември 2012 ще съм мама!

Мнениеот eimili на 17 Фев 2012 13:35

Хайде септемврийски мами, заповядайте в темата :tulips:
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: Радостта ми е голяма - през Септември 2012 ще съм мама!

Мнениеот bebeta на 17 Фев 2012 13:53

Честита септемврийска тема!!! Дано се изпълни с много бъдещи мами, а след това и със здрави бебоци. Лека бременност ти желая и много леко раждане септември! :balloons: :congratulations: :congratulations:
Изображение
Аватар
bebeta
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lindalinda на 17 Фев 2012 14:22

Честита Септемврийска тема!
Нека има много мами, много прекрасни моменти които ще си споделяте и накрая здрави и мили бебчета!

:emon25: :emon34: :emon11:
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
lindalinda
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ssissetoo на 17 Фев 2012 14:22

Честита септемврийска тема , да я изпълните с много положителни емоции :balloons:
Изображение
Изображение
Аватар
ssissetoo
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eimili на 17 Фев 2012 15:20

Благодаря, момичета! Лека бременност и на вас и здрави бебчета на финала!
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 17 Фев 2012 16:56

Да ни е честита новата темичка, аз също ще съм септемврийска мама с термин 17 09, а на теб ти пожелавам лека и безпроблемна бременност и най-хубавото бебче на финала :P :balloons:
Изображение
Изображение
06.09.2012г. - 3600кг., 51см
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eimili на 17 Фев 2012 17:52

Здравей, Кали. Лека бременност и здраво бебче през Септември :balloons:
Моя термин е на 18 Септември, но като гледам твоята и моята линийка май изчисляват, че ни е на една дата термина :) Първият ден от последния ми цикъл беше на 11 Декември.
Разказвай, кога отиде на гинеколог, правиха ли ти някакви изследвания?
Аз в 7 г.с. бях за първи път при гинеколог за регистриране на бременноста, гледа ме с вагиналния накрайник на ехографа, видяхме и чухме сърчицето на бебчето :D Взеха ми кръв от вената за пълна кръвна картина, васерман и спин май беше и още изследване на урината ми правиха. В четвъртък ще ходя на втори преглед и ще ми взима влагалищен секрет и цитонамазка.
Постоянно ми е кофти на стомаха, почти всеки ден повръщам.
Разказвай как протича твоята бременост :)
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 17 Фев 2012 18:14

Здрасти Емили , ами да на една и съща дата сме и моят цикъл беше на 11 декмври, аз на 27 бях на пръв преглед бях в 7 седмица , ама е малко сложно аз ходих в районната поликлиника и там няма хубав ехограф, та само видях ембриона и видхме пулсаций, че има сърдечна дейност и това беше , на другия ден ме извика сутринта рано с първа урина, взе ми цитонамазка и секрет , после ходих да дам кръв и урина и както каза кръвна картина , кръвна група и васерман май бяха не помня щото лекарлкта ми е много кофти и сега ще я сменям аз съм от София и ще ходя в Майчин дом ако го знаещ, както и да е та тя ми определи термин 17 09. не знам как точно, според мен ще доста по рано че съм и с ранна ову ама те така ги смятат, сега този месец ходих на частен преглед при познат, там си бидях вече бебчето много по добре, каза че върви по напред с около10 дни и че термина се мести на 4 09.така, ама няма да го променят щото си се смята по първи ден на мц., тогава чухме и сърцето много яко пожелавам го на всички, имам и 2 снимки, а бебо не спря да мърда през цялото време все едно усети че го гледаме. На теб второ бебчели ще ти е и какварви, при мен няма почти никакви неразположения, малко болчици в гърдите и яйчниците и малко главоболие тези дни, а да не забравя че ми се спи на умряло, и гладааааааа особенно рано сутри това е за сега, ти разказваи за теб че ми е интересно. :P
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eimili на 17 Фев 2012 18:27

Да, Кали, втора бременност ми е това. Страхотно е, че нямаш неразположения. Аз и на първата бременност бях така - до 12 седмица ми се гадеше, повръщаше, но се търпи не е много страшно, щом си ходя на работа. В 15 - 16 седмица май ми каза доктора по желание да си направя БХС, понеже нямало смисъл по-рано да се прави това изследване, а на първата бременност не съм го правила.
Нормално е, особено в началото да те понаболява отвреме навреме за кратко коремчето. Мен също ме болят гърдите и станаха двойно по-големи :) Глад не чувствам, понеже постоянно ми е кофти на стомаха, даже малко май съм отслабнала.
Не знам къде е Майчин дом, само съм чувала. Аз съм от град Раковски - до Пловдив се намира. Дъщеря ми я родих нормално в Пловдив, живот и здраве се надявам през Септември да няма проблеми и отново да си родя нормално.
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vannessa на 17 Фев 2012 18:39

Честита септемврийска темичка и от мен! Пожелавам на всички бъдещи майки много лека бременност и да пишете тук само хубави неща! Успех! :balloons:
Изображение
Аватар
vannessa
Пристрастен
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 17 Фев 2012 18:42

Да и на мен ми казаха че няма смисъл от ранния скрининг и аз мисля да на направя късния смао и после ФМ , аз също се надяван да родя нормално но до тогава има много време за сега се надявам да си стой там и да расте дребосъка пък после ще решавам къде и как ще раждам, Ти сега работиш ли, моята работа е много тежка и няма как да ходя без да се излагам на риск,и за сега съм болнични за един месец , а понеже сегашната ми докторка отказва да ми дава повече болнични въпреки че и обясних за какво става дума , сега ще ходя в Майчин дом., малко ми е скучно в къщи но по добре от колкото в този студ на работа. Благодаря Ванеса и на теб подобно.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eimili на 19 Фев 2012 16:50

Мерси, Ванеса :balloons:
Да, Кали, ходя на работа, работата ми не е тежка - по цял ден си седя пред компютъра, а твоята работа щом е тежка - задължително болнични. Мисля, че трябва три дни да лежиш в болница, за да ти дадат един месец болнични. На първата ми бременност от седми месец излезнах в болнични, защото ми тежеше в жегата и доктора си ми даваше болнични без проблем, само някакъв протокол трябваше да го подпишат няколко лекари-искам да кажа, че ако попаднеш на подходящ лекар няма нужда да лежиш, за да ти дават болнични. На мен докторката май нищо не ми каза за ФМ, или поне не си спомням, ще я питам тая седмица като се видим.
Хубав ден :)
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
eimili
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 20 Фев 2012 13:10

Добър ден ,ами аз попринцип сега съм в болнични за един месец дадоха ми го без проблем , ама за следващие не знам , тъй като ще сменям докторката точно поради тази причина, казаха ми че няма да има проблем но май ще се наложи да лежа 3 дни в болница за да ми ги продължават до края,ще видим. за феталната май беше 18 -20 седница ако не се лъжа, но на нас ни е рано, ти ще правишли БХС, аз мисля да ходя на втория и после на ФМ. Исках да те питам помниш ли кога усети за първи път първото си бебе да мърда, много ми се иска и аз да го усещам ама знам че още е много рано, а честита ни 10 седмица :balloons: :congratulations: и хубав ден.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот didika76 на 20 Фев 2012 13:59

Честита септемврийска темичка! Желая ви безпроблемна бременност и чудесни бебенца на финала. Аз съм по принцип за 1 октомври, но гинеколожката ми по данни от видеозона ме води с 1 седмица напред, така че може да се отзова във вашата тема по някое време. :lol: :lol: :lol:
Аватар
didika76
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kali_sofiq на 20 Фев 2012 14:30

Здравеи Диди, много благодаря за пожеланията и на теб пожелавам една хубава и безпроблемна бременност и най- хубавото и здраво бебече , пък когато дойде, можеш да се присаединиш когато пожелаеш никой не връщаме, колкото повере толкова повече :P :balloons: , при теб коя бременност е, на мен ми е първа и моя доктор ми каза че върви доста по напред ама все пак ще през септември, дано е по рано че да хванем послънчеви дни, хубав ден ти желая. :emon20: радвам се на хубавото време и дано ви предам моето настроение днес.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kali_sofiq
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Архив