Януарче палаво лудува,мама вместо да се кара го целува.

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Re: Януарче палаво лудува,мама вместо да се кара го целува.

Мнениеот lyubomira_naidenova на 13 Фев 2013 14:15

Габи, Анджело беше гладен още в 11ч. хихи та обядва рано и в 12:20 вече беше заспал. Направих му процедурите - инхалация, АБ, капки и сиропи, смяна на памперс и в леглото :)
Как я правиш рибешката супа?
Той добре ли го прие, след като му каза за Велинград? Добре, че имаш алтернатива :)
Зойче, аз съм в болнични до петък, в събота и неделя се връщам на работа.
И на Анджело му е скучно у дома. В понеделник като го водих на лекар, и имаше много дечица в коридора пред кабинета и Анджело търчеше ту при едните, ту при другите дечица, заиграваше се с едни какички, ама те нали са какички и никакво внимание не му обърнаха :) Но определено му липсва общуването с връстниците му. Но няма да го пускам и другата седмица, нали съм наказана, ще помоля леля ми да го гледа докато съм на работа, че да може да позакрепне, Чудя се какви витамини да му взема, или мога да се доверя само на имуностимуланд?
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zoia на 13 Фев 2013 14:36

И Дани рано,рано се нахрани и сега спинка.Много съм доволна откакто Дани тръгна на ясла научи се сам да се храни правилно и от една седмица забелязах,че не иска в стола си,не иска и неговите манжи намачкани до консистенция почти пюре, и след като го похвалиха,че яде сам на яслата,аз опитах да му давам такава храна каквато ние ядем,без да е намачкано,и той я прие с голям апетит,а и проси за още,вчера изяде така супа топчета 2 купи,след това продължи с 2 филии хляб,обожава хляб намазан с маргарин,но държи сам да яде.А днес яде купичка боб,така както е наготвен.Направо съм изумена,при положение,че допреди седмица ядеше манжите си гълтайки,без да опитва да дъвче,а сега дъвчи,явно е била грешката в мен донякъде,щото исках да яде по-бързичко и повечко,и така му мачках храната,блендирах я,а то на детето не му харесвало бебешка храна,порасна,но и яслата помогна в това отношение,изобщо ми направи впечатление,че напоследък изведнъж много дръмна напред, и с говоренето и с логиката,която следва,но ината също расте :lol:Не е само от яслата Много държи на неговото си,каквто и да е и не приема друго и това е,спомням си че Макс беше такъв.
Бубе,каква смяна на памперса сте правили,нали само обеден имате,а през останалото време не е.Нали щеше да пробваш с коластрата,отказа ли се или още се чудеш?
Габи,наистина добре че имате алтернатива за Дими,че иначе не знам как щяхте да се оправите,и с какво щяхте да го залъгвате,така по твоите думи останах с впечатление,че и той е упорит като Макс,и като се размине с някакво удоволствие вкъщи е буря.Това с басейна с минерална вода е супер,и пак е страхотно за децата.
Приятен следобед!
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
zoia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 13 Фев 2013 15:00

Браво на дани и Анджело,че си хапват хубаво :)
Рибената супа за децата специално я правя с пъстърва,изрязвам само коремчетата където няма кости,другото го изпичам на грил тигана за нас,пъстървата е най-страхотната риба,че
иста,бяла,крехка и много полезна,кълцам я много на ситно,за да не разбере Дими че я има :lol: слагам картофче,лук и ориз и това е,за децата става перфектно.Дими нали е много злояд и не яде никакво месо и риба,та това е единственият начин да му пробутам риба,защото доки ми каза че липсата на месо в менюто въобще не е страшно,но риба трябва задължително да присъства и сега съм се амбицирала понеже Дими е безумно слаб да го захранвам упорито с полезни храни доколкото е възможно.Бубе,тази пъстърва сега я купих от Кауфланд вчера,има филета на промоция по 12.90кг.Сега ще почна да им давам и на двамата рибено масло от малките топченца.Бубе,според мен е достатъчно да даваш имуностимулант,аз не съм привърженичка на синтетичните витамини.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zoia на 13 Фев 2013 16:45

Габи,по повод рибата,вчер нали споменах,че водих Макс на дерматолог,та тя ни изписа Рибено масло от сьомга за деца над 3 г.Тези са на капсулки на АбоФарма,на добра цена около 6-7 лв а 100капсулки,доста изгодно ми се видя.А миналата година Макс пи от другите гранулки,които са мънички,тъмно розови,тях ги пиеше по 3гранули три пъти,а тези по една два пъти,тези сякаш по ми харесват.Макс също не е почитател на месото,но поне рибата яде, и аз все се каня да съм по редовна в даването на риба,но все не съм стрикна,Дани като беше по-малък,тогава повече следях за рибата.А на градината също дават риба,той там как се справя с нея,там може пък и да я яде.
Аватар
zoia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 13 Фев 2013 16:53

Зойче,аз поръчах на мъжо днес да купи някакво рибено масло та ще видим какво ще донесе,каквото купи такова пък другия път ще купим от това което ти пишеш,сега се сетих че и аз съм ги виждала тези на Абофарма.Аз преди купувах на сироп Ескимо кидс но то изчезна от пазара за жалост.Дими и на градината не яде рибата и месото,общо взето стои гладен по цял ден или яде само хляб,сутрин или следобед ако е солен сандвич го яде,ако е някакъв крем,жито,овесени ядки и подобни не ги кусва,наобед само водата на супата изгребва са ми казвали или ако има боб или грах или леща,тея трите работи горе долу ги обича,ама то ги готвят по веднъж в месеца и ябълки като им дават между храненията яде,други плодове почти не-с две думи напълно недостатъчно за възрастта му :(
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 13 Фев 2013 18:42

Зойче, не успях да се справя с памперса, май само аз от темичката ни не успях :( А и в яслата първия месец не ги слагаха на гърне...
Не съм се отказала от коластрата иначе, твърдо съм решила да му вземем :)
Габи, благодаря за рецептата, а застройка правиш ли и? Знам ги филетата, в понеделник цял ден ми минаваха на касата :) Не са лоши, а в пакетче са по около половин килограм :)
Аз докато бях бременна приемах рибно масло, не съм сигурна какво точно му е действитето иначе..
Ама верно много малко хапва твоя Дими, милия.
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 13 Фев 2013 18:55

Бубе,за децата я застройвам рибената супичка да е по-хранителна,ако правя за нас-не,но то като е за нас слагам и подправки и друг вид риба и въобще по-различно става.Бубе,защо така си се предала с памперса,не се отказвай и действай твърдо,нужно е време,няма да се отчайваш бързо.Мони от пролетта я държим без памперс денем и чак преди около 2 месеца почна сама да си казва,наобед,нощем и навън все още и слагаме,макар че повечето пъти си остава сух но понеже е зима и не ми се занимава с преобличания,един тон пране и т.н.,но като се стопли ще го махна окончателно.Докато да почне да си казва Мони опика цялата къща,ама какво да се прави,няма друг начин да се научи.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 13 Фев 2013 20:45

Ами нали тръгна на ясла Габи, иначе и ние бяхме така, без памперс у дома, а следобед и вечер и навън му слагах. Сега сме си у дома, но не го свалям, изпишквам го през час горе долу и като го хвана да клечи и да се напъва търчим към гърнето, но повечето пъти все закъснявам. Ще се пробвам на пролет отново за отучване от памперса, но трябва аз да съм до него...
Хихи Габи, много ме развесели поста ти :)
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 13 Фев 2013 21:16

lyubomira_naidenova написа:Хихи Габи, много ме развесели поста ти :)

Предполагам това че Мони е опикала цялата къща :lol: Мъж ми само мърмореше по тоя повод ама това е положението,след малки деца задължително се прави основен ремонт :wink:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 13 Фев 2013 21:42

Момичета,я да ви питам,обмисляте ли да прескочите една година и от септември при възможност разбира се и наличие на свободни места да прехвърлите децата от яслена в първа градинска група,защото съществува такава възможност за децата родени през януари :?: Поне за София е така,незнам в другите градове дали така стоят нещата...
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 14 Фев 2013 01:18

Да, Габи, това ме развесели хихи основен ремонт хахахаха3
Аз лично няма да бързам с това, нека си изкара както си му е реда, с връстниците си.
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 14 Фев 2013 08:24

Честит Св.Валентин!
Желая ви много любов навсякъде около вас и вътре във вас!

Изображение
Наздраве за Трифон Зарезан :cheers2:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zoia на 14 Фев 2013 15:11

А аз да почерпя за здравето на моето момче,да ми е живо и здраво!
Изображение
Изображение
Да честитя и двойният празник!Честит Свети Валентин и Трифон Зарезан!Да сте винаги пияни от любов!
Днес сутринта изпратих Макс в градината щастлив да почерпи,милия този ден го чака една година и всеки ден пита за него и какво ли не пожелава за РД.
Ние почти сме готови с приготовленията си за празника в събота.
Бубе,вашата история с памперса като нашата,цяло лято учих Макс като беше на 1г и 6м да е без памперс.Тъкмо беше посвикнал той тръгна на ясла и се захлади, и там като почна да се напикава и лелката поиска от мен няколко памперса,за да му слагат няколко пъти,уж временно и така си отиде година,отново си беше с пампрес постоянно,напълно беше си забравил навика да казва.Много ме беше яд,щото с Макс ми костваше голямо усилие да го науча на това,той много се напикаваше и изобщо не стискаше.Докато с Дани изобщо нямаше никакъв проблем,е,и при нас мокетите бяха на петна,докато траеше процес на свикване.При Дани пък е проблема друг,есентта и лятото през обедния сън беше без памперс,обаче после една седмица някъде пиша постоянно в леглото,и на мен ми писна все да пера чаршафи и т.н. и му сложих да спи с памперс и сега,когато спи е с пампрес,но и това ще махнем през пролетта.
Габи,ужас, ама много малко яде Дими,горкичкия,по цял ден е гладен,ама може и да не е гладен,щом подбира,нали казват,който е гладен,ще яде каквото има,не знаех че толкова е злояд,сигурно ти коства това много нерви,аз като знам по себе си,и хем Макс яде,само че с хайкане, и подсещане за всяка една лъжица. Даже затова сега си казах,вече поотраснаха и двамата,спирам да ги натискам за храната,колкото толкова,ще видя обаче дали ще издържа,щото аз им давам сладко винаги след като се наядат,а ако не се нахранят,значи щи стоят без сладко.
Лек ден!!!!!!!Много целувки!!!!!!!!!!!!
Аватар
zoia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 14 Фев 2013 18:22

Честит празник и от нас момичета. Бъдете здрави и се обичайте, а който има грозде, нека тази година го дари с много вино :)
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 14 Фев 2013 19:26

Изображение
Честит Рожден Ден,Макс :balloons:
Бъди жив и здрав,умен и усмихнат :cake:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив