Октомврийски мами 2012

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Re: Октомврийски мами 2012

Мнениеот Силвия на 12 Сеп 2012 17:47

Привет!
Ами ще отеснее, като я тъпчеш със всякакви розови чуденца, Софи.
И не сме тръгнали да раждаме. Ти и още няколко сте се разбързали. Другите сме за октомври. :lol:
Аз днес ходих на ден на отворените врати в АГ и реших, че ще си платя на лекър/за акушерка само не е разрешено/, т.к. в цената ми се включва престой в ремонтиран етаж и ми хареса. Естествено не мина всичко гладко. Много питах и то за такива нека, за каквито другите и на са си помисляли, та едната мама доста се изнерви и ми препоръча да си родя в къщи. :lol: С груб тон разбира се. Съвсем очтиво и обясних, че е противозаконно и какви са причините за това, а тя рече, че като отида в болница да им разрешавам да правят с мен каквото си искат. Не стези думи, но смисалът е същия.Малко се изнервих от "полезния" й съвет, но не е единствена.
ами, на- любопитна съм.
Стана дума и дулите и за влизането им в АГ, естествено нещата бяха представени по най-розовия начин за мед. персонала и най-чериня за дулите.
Просто приказка. И цели 4дни ще трябва дастоя там при естествено раждане... :twisted:
Целувки и лека ви вечер! :balloons:
п.п. да се наспите ей :lol:
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот didika76 на 12 Сеп 2012 18:50

Привет и от мен!
Нека да не бързаме с раждането, че всеки ден вътре за бебо е в плюс за развитието и узряването му. Аз съм се настроила, че като мине и другата седмица, т.е. първа за учениците, да си изпратя ученика, да видим как ще тръгнат нещата и тогава ще раждам. Ама това аз го мисля де..... :P :P :P Незнам моя човек, какво си е решил. Само да е по живо и здраво всичко, да се роди здраво бебенце, а другото ще мине някак. Всички ни е страх, то е ясно, особено тези които знаем вече за какво става реч... :oops:
Пропуснах да се похваля, днес се сдобихме с количка за бебо...кошница за кола също имам от моя приятелка, така че бебчо е готов.
Поздрави на всички и се пазете! :P
Аватар
didika76
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Силвия на 13 Сеп 2012 08:36

Привет!
А, Диде, в грешка си. Аз с радост ще родя за втори път. Първото ми раждане беше красиво и лесно. Нищо, че продължи 10ч.Но съм сигурна, че ако си бях в къщи щяха да са по-малко.Само ме плаши малко преносването, че така или иначе съм с огромен корем, а до края на 9-я няма идея още колко може да порастне. :D
Тази нощ спах непробудно и още щях да си поспивам, ама моите вдигат вряма до небесата. :lol: А и помощ все им е нужна.
Днес какво ще готвите?
До после! :balloons:
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sofia777 на 13 Сеп 2012 09:54

Добро утро и от мен! :balloons: :D
И аз да поясня -не бързам ,бебка бърза :P
ДИДИ честити придобивки!!!Каква количка взехте в края на краищата?
СИЛВЕ идея си нямам какво да готвя...а и никой не дава такива..чакат сама да измисля..
Моята сладка бебка от сутринта се е развихрила..рита ,блъска ,опъва..уж им е тясно вече а то пак се върти като шило :D А за апетита...думи нямам..все мми се яде..а не хапна ли веднага почва да ми се повдига..
Днес ще ходя за термокана вече и за една пелена за количката..забравихме да вземем...и пак за маратонки ще се оглеждам че ще ми бъдат най-удобни за ходене напред назад като се наложи ..и се захлади..
Момичета много ми кървят венците..въпреки пастата пародонтакс..пак кървят ужасно..нещо да ми препоръчате?
Айде до после и пишете!!!!! :champagne:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
sofia777
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Valkanova на 13 Сеп 2012 10:07

Здравейте момичета, :D :D :D
Вчера ме изписаха от болницата за сега сме добре с бебка нямам белтък,албумин също нямам,по време на престоя ми там взеха,че ми спряха Верепамила и Гинипрала,че вече ме почнаха контракциите най-вече когато вървя.Казаха,че нямам много околоплодни води и че вече съм била към края не било проблем.Днес АГ-то ми ме вика на преглед.
Didika и аз така като теб искам да е след 20 число,ако не и след 25-то,ще видим какво ще стане,важно е всичко да е наред накрая. :D :D :D
Софи браво за покупките,аз тази седмица трябва да изляза да видим за килим,скрин имам още няколко нещица които трябва да се купят :) ,колкото до венците моите са така от началото на бременността.
Колкото до отоплението,ние ще сме на климатик и от време на време конвектор,така мислим за сега.

ЧЕСТИТИ СЕДМИЧКИ И МЕСЕЦИ НА ВСИЧКИ :balloons: :balloons: :balloons:

И ЧЕСТИТ МИ 9-ти МЕСЕЦ И НА МЕН :balloons:
Изображение
Аватар
Valkanova
Сериозен
 ---

Мнениеот Силвия на 13 Сеп 2012 11:02

Имам зелена светлина за есетвено раждане! :emon20:
след обед ще говоря с лекаря, та да видим. Пак ще се пробвам да вляза и да видя баните и тоалетните на 5 ет., че ми се полагала по-луксозна стая, ако си избера лекър. :lol:
Софи, за венците - пресен лук. По много. Уби ми всички бактерии. Още в началото на бременността ги стопирар, сега пак ми прокървяват но по малко. :D Ама съм на вълна чесън, че помага при кожни и гъбични заболявания.
Вълканова, много се радвам, че всичко при теб е наред. Дано да изкарате чаааааааак до термина. че ще пренаселите септемврийската тема, а аз сама ще си пиша в октомврийската. :lol:
До скоро!
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Karlita на 13 Сеп 2012 16:47

Здравейте...
Силве и аз смятам да си остана в октомврийската. Днес док каза, че всичко е наред, обърнал се е бебока, добре си е , има достатъчно околоплодна течност и отговаря по размер на седмиците си. Много ме успокои, каза че няма проблем за естествено раждане. Не бях ходила на ЖК от месец и половина, съвпадна с лятната почивка на доктора. Притесни ме малко като ми каза, че имам малко белтък в урината и сега 5 дни ще пия хапченца и после пак на изследвания. Дано се оправя. Изписа ми и кремче за хемороида...
Бяха ми объркали болничните от клиниката, та днес ги оправяха и сега се надявам вече да ми преведат някой лев, след като ги предаде счетоводителката де.

Ох момичета в понеделник започваме училище ... как ще се справям? Нямам думи, но засега не искам да мисля за това ... и ще се оставя на течението, пък каквото стане.

За венците и моите са така, кървят все едно незнам какво им правя. Нито четката ми е твърда, купих си възможно най-меката и пак същата работа.Взех си вода за уста и паста лакалут и май с нея е по-добре.

Още не сме освежавали стаята, не знам какво чакам, но ще почака още малко. Нашия тати с това се занимава, така че дори и в болница да вляза ще оправи всичко навсякъде...затова поне не се притеснявам.

Док ми каза да си купя тези свещички Профенид, щели да са ми от полза ако имам болки след раждането. Днес и една мама ми ги препоръча и каза, че са и били доста полезни.

Между другото ние ще се отопляваме на дърва, че затова имаме възможност....

И така, айде чао засега, че дълъг пост стана... :lol:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
Karlita
Сериозен
 ---

Мнениеот sofia777 на 13 Сеп 2012 16:59

Карлитка тези свещички ПРОФЕНИД и аз съм чувала че много ги хвалят...за какво помагат всъщност???И май се намирали трудно по аптеките...Моето момче също е на училище от понеделник и днес съм на родителска среща... :roll: -ами няма как ..свърши ваканцията..пък и трябва да се ходи на училище..не знам как ще се справям с петокласник и пикла :P
СИЛВЕ много се радвам че са ти дали зелена светлина за ест.раждане и че полека лека намираш своя път за едно хубаво и спокойно за теб раждане-дано да е така!!!За венците само не разбрах-лука как да си го правя?Направо така ли да ям...оф не ми стига гадното цвекло... :roll:
ВЪЛКАНОВА честит 9-ти месец!!!! :balloons: И аз искам да мине 20-ти и ще съм по-спокойна вече за раждане ...
На мен пък защо никой нищо не ми казва за околоплодни води,плаценти и т.н...много смотана тая моята гинеколожка...ама дано в понеделник при вече по-сериозната лекарка имам повече инфо по въпроса...
И така да ви кажа каква я свърших днес..купих си маратонки-тъмнозелени с жълтичко...страхотни и един чифт ботуши .че ще застуди ей така изведнъж...попаднах на мила продавачка и това ми отпусна кесията :D
Беба пък се сдоби с розови буйки :D ,розово портбебе с пчеличка :D и още две поларени одеалца-пелени-какво да се парви сега ми е паднало..да купувам на воля за малката си рожбичка :sm_preggo: :sm_smile3522: :sm_174: -ех как искам да си я видя вече...но ще бъда търпелива,обещавам! :wink:
След малко отивам на родителска среща на петокласника да видим какво ще искат и учителките.. :D
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
sofia777
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Силвия на 13 Сеп 2012 18:59

[quote="sofia777
.......СИЛВЕ много се радвам че са ти дали зелена светлина за ест.раждане и че полека лека намираш своя път за едно хубаво и спокойно за теб раждане-дано да е така!!!За венците само не разбрах-лука как да си го правя?Направо така ли да ям...оф не ми стига гадното цвекло... :roll:
....[/quote]
:lol: :lol: :lol:
Софи, развеселяваш ме!
суров лук ядох в началото на бременността.
.....
:cry1: :cry1: :cry1:
то не стига, че ми отказаха да родя нормално , ами сега трявба и да се карам на детето, щото му било весело :cry1: :cry1: :cry1: Смяла се, не спала и субидила децата в градината. Госпожата казала, че още веднъж ако се случело, не я искала в нейната група. утре май аз ще ида да се разправям.
Ще рева не ами...с цяло гърло ще крещя!

Май хормоните ми и идват в повече. :cry: :cry:
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот MiRa_89 на 13 Сеп 2012 21:22

Привет и от мен!
Върнах се от Габрово-успешно преминала очните занятия.Изкарах ужасни безсънни вечери там от страх бебо да не реши да излиза точно тогава,но издържахме.Ако знаете как странно и гадно ме гледаха студентите-все едно е престъпление да си бременна и да ходиш на очни-ужас.

Ние вече от 1 седмица сме в 9-тия месец и сме станали много буйни-явно ни е тясно вече :)
Ходихме и на лекар миналата седмица,но нашата кокона я нямаше,нищо че имахме запазен час та влязохме при завеждащия отделението,но така се получи по-добре понеже ще се запознаем хем ние с него хем той с нас(може той да ни изражда все пак) :D Каза,че плацентата била свежа и имало още малко местенце да расте бебчо-другата седмица пак сме на преглед.Казаха,че за сега няма проблем да родя нормално,но имало време още до окончателното решение.

За кървящи венци знам,че помага тетра,но тя само се жабурка и се плюе после.Моите не кървят но ме болят и то посред нощ та чак ме събуждат.

Днес пообиколихме магазините с майка ми и започнахме с покупките за бебчо.Купихме му комплект за изписване и още няколко много сладурски дрешки :)
Набелязала съм си една количка-много ми харесва на бертони и за сега сме се спрели на нея :) кошарата още не сме избрали,но поне имаме представа как искаме да изглежда.
До колкото успях да разбера от малкото прочетено-всички сте добре---е с малки оплаквания,но няма как-сега е най-трудно(поне на мен)
Айде лека вечер мамчета-утре ще пиша пак :)

Цунки
ИзображениеИзображение
Аватар
MiRa_89
Отличник
 ---

Мнениеот Силвия на 14 Сеп 2012 09:17

Добрто утро!
Ние се разбрахме с госпожата. Съвсем не е казала това, което стига до мен. Мама свеки, па Много изопачава нещата.Явно удоволствие й доставя, да ми дига нервите.Сега ми е по-спокойно.
Пак спах като къпана, чак не мога да отлепя сутринта.И хубаво си хапнах. Само дето още ми е криво за това раждане.
То е ясно, че не могат да ме заставят да родя легнала, ама като се знам колко съм послушна и тях като ги занм. Най-много да ги наостра и да ме оставят сама да се справям. Затова е хубаво да ги уговоря предваригелно нещата. Супер неприятна ситуация!
До скоро, че имам доста работа и къщата ми е в безпорядък...
хубав ден от нас! :balloons:
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sofia777 на 14 Сеп 2012 11:27

Привет!!!!! :D :D :D
Как сте тумбачета????
Мира то навсякъде бременните ги гледат странно...да не говорим аз като взема да разхождам корема по центъра как втренчено и сякаш укорително ме гледат ако ям нещо ...едва ли не..тая пък като е бременна как се тъпче и си угажда..ми майната им на всички...гладна съм ,яде ми се-дете нося -ще ям!!! :D Поне са ти минали вече очните -на следващите вече ще си елегантна дама :D
СИЛВИ много нерви хабиш...давай по-лежерно и се доверявай само на собстваните си очи и уши :wink: -а за раждането много смешно ми стана като казваш че може да те оставят накрая да се оправяш сама :D -ами аз мисля че ще се справиш :D :D :D -само информативно да ти кажа че пъпната връв се реже на 1.5см от пъпчето.. :D :D -това е шега ,да не се засегнеш нещо...ама си го представих..ти как се инатиш..те как те навикват и накрая раждаш сама :lol:
Аз днес си чакам мъжа да се върне и съм много щастлива :D -също и гости чакаме от далеч-така че надявам се да е весело в къщи :D Дребното пък нямало търпение да тръгва на училище :shock: и и само си брои дните до понеделник...то добре че не дойде вчера с мен на род.слеща да чуе в пети клас колко трудно ще бъде :wink: -така казаха даскалките!Иначе нашата нова класна ми се стори готина!Хубава новина също е че остава със същите дечица в класа +мъвничко нови допълнения но те ще се опознаят..повече ме притеснява че предметите вече са страшно много и работатат става дебела..
Момичета за да не бъде скрито -покрито в нашата тема аз да кажа че вече с няколко момичета си разменихме различни координати и сме си избрали кой да ни извести в темата че сме родили!Тези от вас които още не са го напарвили , а искат -нека си изберат момиче от темата и си разменят координати на лични!
Айде до после момичета и пишете!!! :champagne:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
sofia777
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Силвия на 14 Сеп 2012 14:31

аз от началото на темата не ви разбирам :shock:
Притеснявате се на кажете,че сте бременни, после странно ви гледали, страх ви да родите...Според мен вие си внушавате. Това са вашите възприятаия за вас самите, под друг ъгъл.
Много сериозно прозвуча.
Мен пък не ме гледат с радост и любов, само дето все ми повтарят, че ми е голям корема.Ами голям е, ще раждам. :D
Софи, много са ми хормоните. :lol: Не че хабя нерви.
Аз отказвам да избирам и да дискриминирам :lol: , затова сама ще известя. Така или иначе ще съм с лаптопа в болницата. Сама ще пиша и снимки ще си кача. :lol: Само да мине всичко гладко. :balloons:
Софи, представих си го, как сама режа пъпната връв. :lol: Голем майтап! Ще трябва и снимка да си направя сама и да я пратя на медиите. :emon15:
Сега да побачкам пак!
ИзображениеИзображение
Аватар
Силвия
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот adi на 14 Сеп 2012 15:05

Здравейте момичета,
Ходих на ЖК и сега да споделя че вече беба е 2,400( малко напред върви според докторката) за мен е важно всичко да е наред, не се задълбочавам толкова в цифри :wink: . Взе ми секрет за микробиология(дано няма гъбички или нещо друго..... :roll: кръв и урина трябва да дам и така. Бебето продължава да е седалищно, ама за мен няма значение продължавам 3 по 1 магнерот, че да няма изненади по-рано :) . Даде ми изследванията които са ми правени досега и "карта за профилактика на бременността" , а на 28.09 ми каза да отида за направлението за болница и да ми погледне резултатите от изследванията. От другата седмица започвам да ходя на запис на тонове там където ще раждам, а и е по-близо . Това е от консултацията днес :)
Иначе и на мен ми омръзна да ме питат още колко...... кога е датата, тежко ли ми е т.н, ама гледам да не се дразня излишно, че и без това на моменти яко ми се бушуват хормоните и ми се крещи ей така от нищо :cry:
Аз като гледам съм с най-късен термин( 20.10) въпреки, че това няма значение, а и сигурно заради секциото някъде около 10.10 ще е "събитието", та за това незнам дали момичето,което избера да съобщи няма и тя в този момент да и е дошло времето :roll: :D незнам дали ме разбрахте какво искам да кажа......много оглупях от тази бременност :( исках к още нещо да кажа, ама......като се сетя
Хайде до скоро и целувки :D
ИзображениеИзображение
Аватар
adi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sofia777 на 14 Сеп 2012 15:28

Ади споко ,не си оглупяла мила...просто ни вълнуват страшно много неща...и така!Аз те разбрах какво искаш да кажеш!Аз пък много забравям ..и нещо не чувам..ама така съм си мнго добре :wink: Хубавото пхри мен пък е че не ми се крещи ..напротив все се хиля ..моята гинеколожка се изказа веднъж че "нормална"бременна нямало... :lol:
Оф ,мързелив ден :P , а имам да чистя....айде наздраве! :champagne: :D
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
sofia777
Фен на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив