Декемврийчето пълзи и сяда и към играчките посяга

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Нова заглавие за темата :

Първата свещичка на тортата ще има за декемврийските дечица
1
7%
Декемврийчето става на годинка вече
0
Няма гласували
Сладко палаво Декемврийче на годинка стана вече
0
Няма гласували
Декемврийче,мъничко човече на годинка стана вече
1
7%
,,Коледата наближава,декемврийче на годинка става,снежинките си падат и подаръци се раздават,,
8
53%
На годинка стана вече Декемрийското човече
5
33%

Общо гласове : 15

Re: Декемврийчето пълзи и сяда и към играчките посяга

Мнениеот veseto-dp на 15 Ное 2012 11:15

galka_malka написа:Момичета , къде сте ?!
сигурно спите вече :)

хихихи Гале по това време аз спя :mrgreen: Не съм нощна птица като теб :lol:
Аз трябва банкет да вдигна снощи за пръв път от месеци Дени спа цяла нощ без да се събужда 8) Иначе всяка вечер става по 3-4 пъти или да яде или просто така :evil: Аз не мога нощно време да ставам все мъжа ми ставаше :lol: а снощи си правиха сбирка мъжете и той пи вино аз му казах внимавай защото Дени все се събужда няма да можеш да ставаш и той пи винце с мярка,а то детето си спа :lol:
Аз ходих преди седмица на гинеколог излязоха ми притеснителни резултатите/поне аз така си мислех :evil: повече няма да се правя на доФтор от нета :evil: /и ми излезна бактерия и сега съм на 2 антибиотика/силни :evil: /и свещички и затова не мога да ставам през нощта :evil: Дано поне ми мине пък другото здраве да е :D
Вени аз бях същата като вас като теб и Ани обаче вече усещам че почвам да се отпускам :lol: еми от вечно мрънкащо дете нищо не мога да си избера в магазина,но тук никои не си е позволявал да го пипа най-малко пък да го гушне ако не ми е близък само му говорят и не си навират лицето в него :lol: А като беше малък олеле мале чак в количката ще се мушнат да го видят и то горкото все ми пищеше все очи хващаше,а сега на количката има закачена възглавничка против уроки/купена от Рилски манастир/и наречена на него да го закриля и пази и нямам никакви проблеми.Това за червения конец е езически ритуал-Хриско го водихме на 40-тия ден на Рилския манастир за молитвата и тогава попа отвън като ни видя с конеца на ръката каза да го свалим или няма да влезем вътре :shock: а то дебел червен конец не можехме да го скъсаме и той ни донесе ножица и чак тогава влязохме :lol: И тогава той ни каза да си купим една малка възглавничка вътре има някакви билки :roll: и да си закачам на дрехите от вътре да не се вижда и той престана да хваща очи докато с червения конец все си пищеше :roll: И като се роди Дени ходихме и на него купихме 8)
Хайде стига толкова защото надали ще стигнете и до този ред :mrgreen:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
veseto-dp
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veseto-dp на 15 Ное 2012 11:19

Честита последна месечинка на Поли да е здрава послушна и много обичана :balloons:
Честита последна месечинка с закъснение на Габи,Гогата и Стоянчо и на тях им пожелавам да са здрави послушни и обичани дечица :balloons:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
veseto-dp
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ani28 на 15 Ное 2012 14:46

Мерси Веси,да ми е жива и здрава сладурката,днес е хладничко,но трябва да отидем на зъболекар към 15ч и ще екипирам добре Поли и отиваме,че вече разбрах кой зъб ме боли и да го прави до като е време да не стане по зле :roll: ама незнам как ще направим,защото тя зъболекарката е от 14:30 до 18:30ч а Поли сега ще иска да спи и после като стане до като я нахраня и облека и ще стане 17ч и ще видим,обаче това телешкото смотано ни запича и заешкото също,ей го яде телешко и не е акала 2-ри ден и хем плодове давам и нищо не става :roll: вашите бебоци бъркат ли си в нослетата хахаха Поли често го прави ама и да и кажа да не го прави тя пак го прави :lol: хайде оставям ви да видим как ще измислим нещата да отида на зъболекар до после сладури :mrgreen:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Ani28
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот montesa на 15 Ное 2012 18:55

Честити последни месечинки на сладурите!!! Другия месец голям празник :blow_out_candles:
Весе, аз все слагах червен конец и все падаше и имах чувството, че става по-зле като го сложа. Много ми ревеше Алек до 6-тия месец, едвам издържах. Не искаше навън, не искаше в количката, мани някакъв ад беше. И просто един ден реших, че щом тоя конец постоянно пада, значи не е за там и го махнах. От тогава нямаме ядове, но наистина беше ужасно, голям ревльо се оказа. Не знам дали е от конеца или просто си му дойде времето да се кротне. Идвало ми е да го зарежа вкъщи да си дере, а аз да изляза навън, честно. Мислех си цяло лято навън с количката по кафета с майки, ама не беше точно така. По едно време въобще и не излизахме, бях се сдухала много жестоко и то какво да излизам с него само да се нервирам, той така или иначе не му беше особено приятно и постоянно ревеше навън. Сега нещата са коренно различни, обича навън да си гледа, ама вече е студено.
Иначе никога не съм отказвала да го гушкат и по едно време си помислих, че за това реве толкова, да не е хванал очи или някви такива глупости и за това забраних повече гушкането. Бях си въобразила, че една приятелка ни гледа лошо и за това така дере детето, абе филми страшни :lol: Така или иначе не разбрах защо ревеше денонощно. То от толкова реване никога не разбрах кога е гладен, кога му се спи. То като реве постоянно как да разбера за какво изобщо реве, все нещо беше недоволен. Сега като се върна назад си казвам ей го минава, обаче тогава беше истински кошмар.
И сега да кажа и една добра новина от нас. Алек започна да ходи самичък с уолкъра. Бута с ръце и мести краката съвсем сам. Милия сам се усети какво да прави и че трябва да мести краката когато изостават назад :mrgreen:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Всяко мляко храни тялото, но само майчиното храни и душата!
Аватар
montesa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ani28 на 15 Ное 2012 19:20

Вени ти ме разсмя за това с уолкъра :emon15: :emon15: :emon15: браво на вас,а за реването имам една приятелка и нейното момченце и то много ревеше като малък и тръгваме да излизаме уж на разходка ама той голямо дране голямо нещо и се е принуждавала да се прибира,ами някой деца са така и с различни характери а и дори да ги боли нещо милите няма как да ни кажат а ние неможе всякога да отгатваме :roll: аз бях на зъболекар с малката и току що се върнахме,милата навсякъде я мъкна с мене горкото дете и беше доста студено,ама аз я екипирах като за сняг даже зъболекарката се смее вика бая си я екипирала :emon17: ами все пак е 8-9 градуса и духа вятър и не иска да стои назад под козирката на завет,ами иска напред да се държи за дръжката и да гледа да ама мн духаше и едвам я накарах да седи назад :lol: ама и тя самата се усети че е студено и си седна на дупето хихихи,сложиха ми арсен ама едвам махнаха една част само от пломбата за да сложат поне арсена вътре,защото мн ме болеше като искаше да махне цялата пломба и сега до вторник ще стоя така и тогава ще маха другата част на пломбата и нервите и т.н и всичко ще ми струва 85 лв ОБИР :emon16: а аз тъкмо си поръчах едно яке от нета спортно зимно мн готино 52 лв с доставката 60 лв и утре чакам да го донесът ами така се случи няма начин от къде ме хвана тоя зъб незнам и пломбата здрава ама нерва се обадил,Поли само вдига килимите и търси нещо,но като и направя забележка веднага разбира и ги оставя :emon17: дунда сладка,другите мацки къде са се изпокрили оставям ви мъжо си дойде
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Ani28
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veseto-dp на 15 Ное 2012 22:48

хихи Ани казваш слуша те като се скараш моя ме гледа изпод сбръчканите вежди и си продължава да си рови каквото прави :lol: Ани аз слагам дъждобрана на количката като духа много обаче Дени си играе с него :lol:
Ей Вени браво на Алек нека се учи детето ще му е по лесно после 8) Нашия уолкър Дени го откри отдавна обаче не иска да играе с него :cry: не му е интересно :roll: а има музикални копчета :roll:
Ани и аз като си правих зъба трябваше да дам 85лв толкова си излиза само че жената ми взе към 50лв каза ми правя ти отстъпка все пак 2 дечица имаш :roll: и тогава кеф ми стана на душата евала на жената останало е още хора които мислят и за другите не само как да трупат пари и да ни смятат за клиенти а не за пациенти 8)
Аз се чудя кога да направя прощапулката :roll: време си е отдавна а аз все отлагам или другата седмица или направо рд и прощапулка :roll:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
veseto-dp
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 16 Ное 2012 09:57

Добро утро !
Веси , то не останало до рождения ден - само две седмици. :shock: Аз ти предлагам да направиш прощъпулника с рождения ден - по-весело ще стане . :wink:
Гале , вие правихте ли на Никол ?
За съжаление зъболекарските услуги са скъпи .Нали знаете ,че в другите държави са още по - ...Обаче там заплатите са им други ...
Вени , добре ,че сте преминали ревлиявия период .Знам колко е изнервящо .Радо беше ( и все още е ) мрънкало.Чак за щяло и нещяло не е ревтунал , но в сравнение със сестра си направо си е бил ревльо.Габа плаче само с основание - когато и се спи , когато я боли ... Обаче бързо се успокоява и то не само на гърда , ами и като я гушна .Баткото е имало моменти по час-два си поплакваше посред нощите ...
Асе, ходи ли на лекар ? Какво стана ?
Напият тати кара дежурства - 24 часа работи , два дена почива .Като добавим и Габа , която иска вс еда си играем и да се водим от стая в стая ... Трудно ми става писането понякога ....
П.П. Днес мисля за следобедна закуска да дам на Габи кисело мляко с бисквити .До сега само е опитвала кисело мляко на върха на лъжица.За хранене ( по-голямо количество ) не съм давала .Брат и много обичаше. Взела съм мляко на "Боженци" , нали уж е хубаво.Вие какво давате ?
До скоро !
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот veseto-dp на 16 Ное 2012 11:08

Яни аз писах за млякото-домашно му квася :wink: купувам 2-3л и квася по си знам какво има,а в магазина :x Аз също съм чувала че ''Боженци'' е хубаво мляко-тук не съм срещала това в магазина :roll: При нас продават млека правени само в района и Данон само :roll:
И аз така реших 2в1 да направя с празниците :lol:
Вени тебе да те питам как правиш домашни сухари да си направя да имам защото все забравям да купя :oops:
Мале момичета много забравям все нещо забравям обаче най-важното ключовете все не помня къде са ми в най-големия студ онзи ден чакахме в колата да дойде мъжа ми защото не знаех къде са ми ключовете :oops: добре че беше наблизо и почакахме 30мин в колата с децата :lol: правихме дискотека в колата :lol: и ключовете се оказаха в гаража :lol: един път бях ги забравила в колата,трети в магазина ги оставих :oops: много съм разсеяна и си мисля да си извадя допълнителни защото мъжа ми понякога ходи по другите градове и села на монтаж и не може да дойде за 30мин :oops:
Ставам да си допия кафето 8)
Лек ден и повече разходки :balloons:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
veseto-dp
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 16 Ное 2012 11:27

veseto-dp написа:Това за червения конец е езически ритуал-Хриско го водихме на 40-тия ден на Рилския манастир за молитвата и тогава попа отвън като ни видя с конеца на ръката каза да го свалим или няма да влезем вътре :shock: [/color]

Веси и при нас беше долу-горе така-попа и отряза конеца преди да ни почете молитвата, вика за какво са ви тези неща? Не съм слагала оттогава. Според мен не помага нито за здраве, нито против уроки. И като бременна не съм носила.

Яни, точно за Боженци знам, че няма истинско мляко в него :| то в кое ли има де, но ми казаха, че във фабриката им не влизала и една цистерна с мляко :roll: Аз харесвам Елби, бие на истинско-киселичко е, незнам дали ще се хареса на Гъбунката. Иначе може да вземеш някое по БДС, да се надяваме, че поне те имат мляко :|
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот nikita_perez на 16 Ное 2012 12:44

Бях чела някъде ,че "Боженци" дават на децата и аз за това купих .Иначе имам и на "Бор Чвор" по БДС - аз него повече го харесвам.
И аз не съм носила като бременна червен конец , нито пък на децата си слагам. Бабини деветини !!! Като вярваш в нещо , то става . Независимо от това дали е хубаво или лошо .В този ред на мисли , и с уроките е така ...
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот anabobi на 16 Ное 2012 15:19

Чакайте и аз да се намеся :D .Видях че коментирате Боженци-Снежи в нас само такова ядем и сме много доволни.Пробвах с него да заквася кисело мляко и стана страхотно,така че е истинско :wink: .НО говоря за оригиналното кисело мляко Боженци на ЕЛВИ .http://www.regal.bg/show.php?storyid=1799908
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
anabobi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот montesa на 16 Ное 2012 16:31

Аз също си квася млякото, не отнема много време и поне знам, че има истинско прясно мляко вътре. Аз пък го квася с Герма и става превъзходно, не е много кисело, абе точно по наш с вкус. Давам му обикновено на следобедна закуска с плодово пюре и бисквитки вътре. По едно време и бисквитки си правех, ама последния път не станаха добре и си купих.
Весе, просто купувам Добруджа, нарязвам на на кубчета като за крем супа и бухам в печката на 100градуса с вентилатор. За половин час са готови. После ги троша всичките много на ситно и ги прибирам натрошени в една кутия да ми е по-лесно приготвянето всеки път.
Мале 85лв :shock: 50лв :shock: За пулпит, вадене на нерви, пълнене на канали, вие направо сте уцелили джакпота. При нас тая интервенция е не по-малко от 120-130лв. Направо не смея да ида, че имам един такъв за правене, като знам кви пари ще ме изръсят. :shock:
Да ви кажа и аз съм много разсеяна. Разтварям едни хомеопатични гранулки за малкия в малко вода и те понеже се разтварят доста бавно и ги забравям, то минало 1 час, какво да ги давам, то всичко сигурно изфирясало от тах. Постоянно ми се случва. Забравям сол по манджите да слагам, абе изобщо хахава работа. :mrgreen:
Момичета, децата ви удрят ли се постоянно, Алек е направо някакъв ужас, постоянно си джаска главата тук-там, вече има и синка на едната буза, постоянно се удря някъде, пада, ужас е. Аз не се втилясвам толкова, обаче все пак сигурно не емного хубаво това нещо :roll:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Всяко мляко храни тялото, но само майчиното храни и душата!
Аватар
montesa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ani28 на 16 Ное 2012 20:59

Ние такива марки кисели млека нямаме нито герма нито боженци,аз още не съм давала кисело мляко на малката,бях квасила мляко ама не става много гъсто,защо така незнам :roll: Вени ние така се удряхме 8-мия и 9-тия месец постоянно в решетките на кошарата и то доста силно и затова се бях принудила да взема коша за игра,който е на бертони мисля че и струваше 100 лв ама поне е направен от плат,но когато станахме на 10 месеца спря да се удря,някак си задържа се повече а и знае как да седне плавно и простосе научават споко,ох аз много се изнервям и направо ще полудея,малката не ме оставя на мира поне за 5 минути да се изпъна пред компа бе да си отпочина малко бе,ами цял ден съм с нея немога да седна ни да легна и допълнително дето чистя и готвя и излизаме и ей го сега ме чака и къпане на нея и приготвяне за лягане,ами мъжа ми се прибира в 18ч и вместо да я гледа поне 1ч да си почина и аз няма братче,дойде наплюска се и сяда пред телевизора да гледа и да си пие виното и аз кво за мен почивка няма и като седна за малко на компа,тя само реве и мрънка постоянно и хленчи и идва да ми бута компютъря и да го дърпа и аз я махам и тя пак идва и така постоянно,няма да се заиграе с играчките ами все за мене мрънка ами немога да пръдна бе бива ли такова нещо и зъба дет още ме боли и просто като ми прекипи вече и се накарам и тя като надуе гайдата още повече и даже хуква да бяга ами и аз имам нерви и не са от желязо бе нямам грам почивка и мн съм изнервена и всичко ме дразни и тя като ми мрънка 3ч без да спре на главата и още повече изпушвам :roll: после съжалявам че и се карам но просто много ми идва като нямам помощ от никого и сам сама се справям с всичко,незнам при вас как е но сигурно има някой да ви смени поне за 5 минути а мен няма :( незнам от 2 седмици е много раздразнителна и капризна и от зъби ли е или характера и се проявява незнам :roll: гледам отгоре са пробили 2 зъба ама дали от зъби е така много раздразнителна ама даже памперса не дава да сменя то ритане то бутане ръмжене брей война водим да го сложа
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Ani28
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veseto-dp на 16 Ное 2012 21:50

Вени ти да не пишеш случайно за Дени :lol: и ние сме същата история с ударите постоянно сме със синини все някъде се ударя все го пазя ама :roll: ей одеве падна в детската на батко си от леглото/то е по високо /тръгнал да слиза прав и да се държи за палатката :lol: и тупнал по очи :oops: аз бях в кухнята готвя а те уж си играеха :oops: Ама така се расте така че не се притеснявай :lol:
Ние днес пак се разхождахме доста :D Идваха да ни сложат климатик и такова бръмчене падна Дени само плачеше и го изведох навън :roll:
Забравих да се похваля имам си кола вече фолксваген Поло страхотно ми е мъничка е :mrgreen: точно каквато исках едвам събира количката ама такава исках :lol:
ох Ани и Дени е същия капричоз :oops: мира няма от него :twisted: а има кои да ми помага обаче той не иска да стои с никои :roll: все тича да ми е до гъза :lol: ама буквално тича :cry: седи примерно с баба си в детската аз в кухнята готвя след 2-3мин се сеща и почва да удря по вратата да излезе да види къде съм и обикаля всички стаи докато ме намери :cry: Ама така е какво да направя надявам се като поотрасне да оправи :lol: Дай боже само :P
Хайде лека вечер от нас :P защото само мрънка спи ли му се и аз не знам вече :x
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
veseto-dp
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 16 Ное 2012 21:54

anabobi написа:Чакайте и аз да се намеся :D .Видях че коментирате Боженци-Снежи в нас само такова ядем и сме много доволни.Пробвах с него да заквася кисело мляко и стана страхотно,така че е истинско :wink: .НО говоря за оригиналното кисело мляко Боженци на ЕЛВИ .http://www.regal.bg/show.php?storyid=1799908

Незнаех, че има повече от 1 вид Боженци :roll: Ани, и аз много го харесвам на вкус и с него съм квасила. И Бор Чвор харесвам и с него квася най-често, но и то май няма прясно мляко в него :lol:
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив