Декемврийчето пълзи и сяда и към играчките посяга

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Нова заглавие за темата :

Първата свещичка на тортата ще има за декемврийските дечица
1
7%
Декемврийчето става на годинка вече
0
Няма гласували
Сладко палаво Декемврийче на годинка стана вече
0
Няма гласували
Декемврийче,мъничко човече на годинка стана вече
1
7%
,,Коледата наближава,декемврийче на годинка става,снежинките си падат и подаръци се раздават,,
8
53%
На годинка стана вече Декемрийското човече
5
33%

Общо гласове : 15

Декемврийчето пълзи и сяда и към играчките посяга

Мнениеот Dessito на 16 Ное 2011 20:44

ИзображениеИзображение

Изображение

Можем да се похвалим с 17 прекрасни бебенца-
8Изображениеи 9Изображение

Изображение

01.11.2011 г.

Симона - 3.000 кг., 50 см. - на мама Dessito, с термин 13.12.11Изображение
Изображение

29.11.2011 г.

Денислав - 3.500 кг., 51 см. - на мама veseto_dp, с термин 07.12.11Изображение
Изображение

04.12.2011 г.

Никола - 4.080 кг., 54 см. - на мама shadows777, с термин 08.12.11
Изображение

05.12.2011 г.

Теодор - 3.470 кг., 50 см. - на мама Akseniya, с термин 10.12.11
Изображение

07.12.2011 г.

Ива - 3.290 кг., 53 см. - на мама pipilota7, с термин 15.12.11
Изображение

08.12.2011 г.

Никол - 3.890 кг., 54 см. - на мама galka_malka, с термин 25.12.11Изображение
Изображение

14.12.2011 г.

Стоян - 3.110 кг., 51 см. - на мама Muse, с термин 19.12.11Изображение

Габриела - 2.400 кг., 47 см. - на мама nikita_perez, с термин 31.12.11Изображение

Георги - 4.100 кг., 52 см. - на мама Jilina, с термин 05.12.11Изображение
Изображение

15.12.2011 г.

Поли - 3.530 кг., 52 см. - на мама Ani28 , с термин 06.12.11

Изображение

16.12.2011 г.

Сияна - 3.950 кг., 53 см. - на мама mikimiki, с термин 28.12.11
Изображение

21.12.2011 г.

Борислав - 3.350 кг., 50 см. - на мама стефито_8986, с термин 19.12.11
Изображение

22.12.2011 г.

Рая - 4.400 кг., 52 см. - на мама mamka_kalpazanka, с термин 20.12.11Изображение

Ангел - 3.700 кг., 53 см. - на мама rosimart, с термин 19.12.11
Изображение

26.12.2011 г.

Ива - 3.350 кг., 49 см. - на мама sivka, с термин 23.12.11

Изображение

27.12.2011 г.

Мартин - 3.300 кг., 51 см. - на мама daqnaa, с термин 24.12.11

Изображение

28.12.2011 г.

Радост - 3.400 кг., 50 см. - на мама desssito, с термин 10.01.12

Изображение

Изображение
Пране на бебешки дрешки

Спок- Грижи за бебето и детето

Развитието на бебето през първата година

Масаж и гимнастика на бебето

Рожба – от 1 ден до 1 година

Развитие на бебето

Новият Имунизационен календар

Грижи за моето бебе

Грижи за моето бебе ІІ

Правилно засукване

Кърмене в легнало положение

Кърменето в 10 стъпки

Изображение

Изображение

Потр.име-dekemvribabies2011
Парола-на ЛС

Предишната ни тема
Изображение
Последна промяна Dessito на 21 Яну 2012 12:03, променена общо 44 пъти
Изображение

Изображение
Аватар
Dessito
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: С първия сняг декемврийско бебе първа глътка въздух ще поеме

Мнениеот Jilina на 16 Ное 2011 20:54

Ето ме първа в новата темичка.
Деси браво миличка, много е готина.
Меги, миличка не се бой, моят бебок до сега при който и да ходя всеки ми дава прогноза, че ще се ражда 4.500кг.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Jilina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Akseniya на 16 Ное 2011 21:23

Ехе супер е новата теми4ка,поздравлениq Деси!Моми4ета нqмам тарпение ве4е да се роди малкиq..незнам как ре6их ,4е 6те раждам преди термин и сqка6 толкова бавно ми минават дните в 4акане ...Деси да оздравqвате с баткото...приqтна ве4ер на вси4ки :balloons: :balloons: :balloons:
Аватар
Akseniya
Начинаещ
 ---

Мнениеот sivka на 17 Ное 2011 08:40

здравеите да ни е е честита новата темичка да я напалним само сас хубажи неща.Галка не се тормози мисли за бебчето наи вече знам че не е лесно знам го от личен опит такаче задръж докато се роди бебчето и се опитаи да бадеш спокоина.
ИзображениеИзображение
Аватар
sivka
Сериозен
 ---

Мнениеот mamka_kalpazanka на 17 Ное 2011 08:46

Деси,мерси за чудесната темичка! :sm_156: :sm_174: Да се разпиша и аз набързо че отивам да изпращам бандата да се учи ;)Ама колко празнично изглеждаме с т ези гирлянди :mrgreen: Искам си вече бебето!Искам КОледа :emon20: !Ухх като децата съм :emon28: :emon17:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
mamka_kalpazanka
Редовен
 ---

Мнениеот nikita_perez на 17 Ное 2011 09:10

Олиии , чудесна ни е темата ! :emon28:
Деси , благодарим , мила . :love1:
Добто утро !!!
Добре ,че сме ние тука ,че да има някакво движение из целия форум ... Тикам някои теми , ама почти никой не пише и след мен .А преди не смогвах да чета и пиша навсякъде - като бях бременна с Ради.
Галче, кошарката предполагам е стандартен размер - или 60/120 и или 70/140 .Съответно има и два размера матрачета , не се притеснявай да си поръчаш или купиш от друго място.Накани ли се да слагаш украсата ? И аз все , защото все ме спират - рано било.Ако ще я слагаш и аз започвам - да не остана назад. :wink: Искам да си купя нещо новичко , но ако щете вярвайте , нищо не ми хваща окото по магазините .Не ,че са се убили да продават - все още на малко места има празнична украса за продаване . :roll:
Деси , как сте днес ?
Жули , по добре по-големичко бебче , отколкото мишоче. :wink:
Мегс , май всички искаме бебе .Аз нали съм последна по термин , сигурно и последна ще родя .Нищо ,че ще е секцио.
Кафето забравихме :lol: :

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот mikimiki на 17 Ное 2011 09:46

ЧЕСТИТА НОВА ТЕМИЧКА ,ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ДА Я ИЗПЪЛНИМ С МНОГО ВЪЛНУВАЩИ МОМЕНТИ И СНИМКИ НА ЗДРАВИ И ПРЕКРАСНИ БЕБЕНЦА.
:emon28: :emon28: :emon28: :emon28: :emon28:
Какво коледно настроение носи новата тема ,направо е страхотно.
Деси едно голямо БРАВО и от мен.
Изображение
Изображение

Изображение
mikimiki
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Muse на 17 Ное 2011 10:22

Добро утро и ЧЕСТИТА НОВА ТЕМИЧКА :)
Не мога да се разсъня още а не ми се спи цялата съм подута в лице направо ужасна..
Дес браво за новата темичка. :P носи много коледно настроение.
А момичета рано ли е да се украсява в къщи още ?? Нямам търпение да кича :congratulations:
Жули мн се радвам голямо бебче ше е по-добре така.. искам и мойто да е толкова ама на дали. :)
Другата седмица в понеделник ще ходя на консултация пак и да видим кво ше ми каже..
тя по принцип нищо не ми казва само диета да съм пазела ама .. ше се карам с нея ако не иска да ми даде пак талона.. и направлението за болница.. че без него как ще ходя в сливен.. :x
Яни как го пиете това кафе аз не съм опитвала от 3 месец от както ми се повтъщаше яко..
и убий ме няма да пия гади ми се от него.. :o
Иначе да ви почерпя с закуска може :emon15: хапвам сутрин рано като стана иначе не ме бива с главата.. :

Изображение

Изглежда много вскусноооо Нужни са кренвирши и бутер тесто.
Около кренвиршите се завиват ленти 2см дебели от бутертесто. Слагат се очички от зърна черен пипер.
Като ги гледам и огладнях отивам да хапвам после може пак да ви навестя :emon18:
Изображение
Аватар
Muse
Редовен
 ---

Мнениеот Jilina на 17 Ное 2011 10:56

Добро утро! Мерси за кафенцето и закуската.
Вие се радвате на големи бебета, както и всички около мене, обаче не ми се мисли как ще си сцепя г*за от напъване, ама живо и здравичко да се роди пък другото си е бял кахър, както казва баба ми. Приготвила съм 2 комплекта дрехи за изписването един за едро бебе и един за бебе с по-нормални размери :lol: , дала съм инструкции на майка ми, ако стане преди да си дойде мъжо.
Яни и аз забелязах, че нещо форума е позамрял. В другата отчетна /на Ива дето е/ никой не е писал май от месеци. Аз видях, че побутваш стари и интересни теми, ама не ми остана време да ги разгледам вчера.
Ох аз оставих днес Ива в къщи, че нещо много почна да кашля и малко по-късно ще отиваме да я види докторицата, че не ми харесва изобщо тая кашлица, по зле става като че ли.
Хайде лек ден от мен!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Jilina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот rosimart на 17 Ное 2011 11:45

Привет и от мен :D . Дано в тази темичка вече да се хвалим с бебоци, явно не съм само аз нетърпелива. Гале не се познаваме добре, но ще ти дам кураж - виртуално приятелски, ако приемеш разбира се - не се вглабявай в проблема, трудно е, но не е нещо което да не се преживява, важното е ти да се успокоиш, за да може и детето да е спокойно. Аз също имах проблеми през бременността, но си казах , че в момента никой не е по - важен от дечкото - живот и здраве да се роди здраво пък после ще му мисля над проблемите, то проблеми ще има цял живот.Успех и спокойствие ти пожелавам в най - прекрасните моменти от живота на всяка една жена - нейната бременност.
Аз днес съм на консултации, да видим какво става. Притеснява ме , това че пия АБ, изписами го гинеколожката заради някаква бактерия, да видим сега какво ще каже.
Спирам че стана мн дълго.
Само да кажа на Десито , че не се казвам Ася,харесвам името, но не това е моето.
rosimart
Начинаещ
 ---

Мнениеот galka_malka на 17 Ное 2011 13:46

Привет момичета :) и аз вече в новата темичка, като видях коледното картинки от мерак в най-скоро време, днес или утре ще си наредя украсата, че нямам търпение вече :)
момичета аз от толкова голямо желание да си гушна бебчето вече и сутринта като писах , после постоях малко на въздух с кучето на стълбището, свежия въздух ми дойде много добре, после си легнах и заспах и познайте какво сънувах.... сънувах, че съм в болницата и си чакам термина, майка ми беше с мен в стаята, аз излязох и се разхождах в двора и си пипнах корема а там едни пръстчета малки и както си държах корема тези пръсчета ми хванаха единият пръст и стиснаха здраво, аз толкова се зарадвах, че побързах да се върна в стаята и да покажа на майка ми как малкото ме държи за пръста от вътре, като влязох вътре то продължаваше да ме държи и майка ми беше много учудена и щастлива .... в един момент бебето вече беше излязло , така и не разбрах от къде, нямаше болка, нямаше кръв, нямаше нищо, а то едно голичко и пухкаво и продължаваше да ме стиска за пръста.....не помня как съм се събудила, ама ми беше хубаво .....
Преди малко ми се обадиха за кошарката, нямало такъв цвят и се разбрахме да се чуем следобед, чудя се дали да не рискувам с розовия цвят това беше първият цвят който си харесах, дали да не взема такава, казаха и матраче ще ми пратят .....сега ще излезем до търговията и ще гледаме за обиколници и за кошарки ако не си харесаме нещо , може да поръчам и в този цвят .....
изчезвам, че нашият приятел дойде с колата ... :)
а вие се пазете , цунки по муцунки :)
Изображение
galka_malka
Пристрастен
 ---

Мнениеот nikita_perez на 17 Ное 2011 16:11

Здравейте !
Тъкмо се прибирам от разходка - бива временцето.С дружката , с която бях навън така се наплюскахме в една закусвалня ,че едва се прибрахме .Ама имахме "празник" - тя е навъртяла 4 кг ( в 5-я месец е ) , а аз 8 кг. :lol: Даже и туника си купих по пода , която ми е като рокля , щот' съм тапичка :lol: .Сега да си "почина" ,че много се уморих :lol: и ... ще трябва да сготвя .Май ...То хората за казали бре "Г.з , глава затрива ".Който кара на една ябълка от 8ч. в 13.30ч. вече е мъртво гладен .Добре де , нямам по-добро оправдание.
Галче, от къде искаш да поръчаш кошара ? Има доста сайтове за бебешки неща и ако те устройват цените , все може да намериш подходящ ( по-неутрален ) цвят.Много мил сън .Не си сама , май всички сме така със сънищата.Аз например през вечер раждам . :lol: Гони ни кукуто на бременността. :wink:
Роси , пиши как е минала консултацията .
Жу , ходихте ли на лекар ?
Muse , и аз си се чудя .Кафето никога не ме е дразнило - нито като вкус , нито като аромат , даже киселини май не ми е образувало. :roll: С баткото първите месеци не пиех кафе , защото много на лошо ми миришеше .Много весела закуска , с кеф да я изяде човек . :wink:
Хайде до скоро.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот Jilina на 17 Ное 2011 20:52

Яни, ходихме! Преди малко се прибрахме, че отидохме на частния кабинет уж по-бързо да минем, ама то и там беше лудница и чакахме 2 часа. Ива е пак на АБ, че и е червено гърлото. Ще я подържа в къщи до другата сряда и чак тогава пак на градина.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Jilina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Dessito на 17 Ное 2011 22:38

Здравейте,момичета.Ние със Стефко сме болни. :? Надявам се само да опазим Симона.Той кашля,запушен му е носа,има разстройство и вдига ниска Т-над 38.1 не е имал.Аз също съм с хрема и ниска Т-37.5 :( Ходихме до личната,на него му изписа Стодал и Куикс за нослето,а за Т-Панадол-сиропче.На мен ми каза за Т да пия Парацетамол,а за хремата-Инфлуцид.

Иначе ние с него го караме на плодове,той иска и попара сутринта,ама хапна 4 лъжици и се отказа.Иска само мандарини....сигурно половин кило е изял днеска.Викам го да обядва,а той "Не,икам мананини",викам го за вечеря-не...пак иска "мананини" :evil: Нищо друго не е ял цял ден...

Аз на Стефко много му разказвам за Дядо Коледа,тия дни и детски му пусках да гледа...и сега само ме пита "Кога те ида ДедОУ Койета?" и иска да "укасямаме".Та мисля скоро да украсим,че съм купила едно коледно гащеризонче на малката и съм запланувала една мини-фогосесия край елхата. :lol:
Изображение

Изображение
Аватар
Dessito
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот galka_malka на 17 Ное 2011 23:45

здрасти от мееен , купихме си кошаркааа :emon28: :emon28: :emon28: , много си я харесвааааммм ... в синьо и червено ,.. хихи :emon35: :emon20: ,за много по-малко пари и цял ден не мога да и се нарадвам...
Яни , аз знаех модела и като го потърсих в нета ми излезе в няколко сайта и аз хванах един за "ушите" и си поръчах кошарката от там, ама днес като ми се обадиха да ми кажат че нямало тоя цвят дето искам и реших да ида и до нашата търговийка тук ,специално за тоя модел да търся, а пък после и в центъра и се оказа, че си харесахме от центъра съвсем друга кошарка по-хубава и ме накефи обслужването с кеф си дадохме парите, определено знаят как да ти ги вземат там :) така че пак да се върнеш и да си купиш още нещо :) и взехме матраче, кошарката и едно одеалце много пухкаво за бебока, всичко за 140 лева, а ако бях,е взели другата която първоначално си харесах, само кошарата е 139 лева, матрака е 60 лева , от обиколници се отказах, щото не сме с дървена кошарка.... Поръчах си в този магазин за другата седмица комплект чаршавче с възглавничка и олекотена завивка казаха че другият четвъртък ще ги има и ще идем да си ги вземем :)
Деси, да се оправяте със Стефко, на мен вече не ми тече носа, обаче си личи все още че съм болна, синусите ми явно са все още възпалени от настинката и гъгна като говоря все едно ми е запушен носа, лошото е че май ми се появява кашлица, но не е през цялото време, от време на време покашлям ... надявам се с толкова да си остана, ама аз бухам само лук и чесън и праз и би трябвало да се оправя скоро :)
Утре съм на консултация, сутринта, да видим колко сме наддали за 10 дни :) ....
Не съм си поглеждала пъзела от както се върна моя неверник..... украсата поне едната половина може да наредя утре, следобед като се върна от зъболекар че и там трябва да се ходи,... тез моите зъби вече аман,.. точно сега намериха да ми падат старите пломби .... :madd:
Сега имам интимна среща .. в банята... с душа ...... хихи :sm_057: отивам да се пличкам :)
до скоро :)
Изображение
galka_malka
Пристрастен
 ---

Следваща

Назад към Архив